Rozvod a styk s dieťatom. Ako to je?

lilian89
6. lis 2010

Ahojte zienky, mamicky. Volam sa Janka, som tu nova. Chcela by som vas poprosit o radu. Som v rozvodovom konani, syncek ma 2 roky, otca nevidel 4 mesiace, ani sa na neho nepyta. Otec nejavi ziaden zaujem, ani neprispieva, stale je naschval na PN, preto nechodi na pojednavania...Napriek drogovej minulosti, psychiatrickym diagnozam a tomu ze ma bil ziada pisomnym vyjadrenim ktore adresoval sudu,aby si maleho mohol bravat na vikendy a tak, stoja za tym jeho rodicia. Na pravnika nemam a trvam na tom aby maleho vidal iba za mojej pritomnosti...Nezijeme v jednom meste, ale na opacnom konci SR...Dufam, ze mu to nijako neprejde, lebo sa bojim o maleho...

meandra
8. lis 2010

@lilian89 Nevím,jak na Slovensku, ale u nás bych asi v případě otce, který má za sebou drogovou minulost a psych. problémy, jak píšeš, všechno oznámila sociální pracovnici (tady OPD), která u soudu zastupuje nezl. dítě a věřím, že s jeji pomocí bys dosáhla styku s otcem jen za tvé přítomnosti.

filipal
8. lis 2010

@lilian89 presne ako pise Meandra. aj na slovensku je podobny postup.chod na urad prace, rodiny a soc. veci podla tvojho bydliska a tam ziadaj o radu.
mas pravo aj na pravnika zdarma. kedze bol tvoj ex nasilnicky, je sanca, ze s dietatom bude mat stazeny kontakt. ale asi bude potrebne dolozit nejake dokazy.....lekarske vyjadrenie a pod. musis sa na pojednavanie pripravit.

lilian89
autor
8. lis 2010

Uz sme mali pojednavanie ohladom rozvodu, kolizna opatrovnicka suhlasila aby sa otec s malym stykal za mojej pritomnosti. Mali sme aj druhe pojednavanie ktore bolo iba o uprave prav a povinnosti k maloletemu dietatu, to uz bola ina sudkyna, predlozila som papiere ze mu kvoli alkoholu vzali vodicak, papier ze som bola na policii i papiere z psychiatrie, odrocili to na neurcito, lebo neprisiel, vyjadril sa pisomne ale nesuhlasi s takym stykom aky navrhujem, chce si maleho bravat....

lilian89
autor
8. lis 2010

meandra a filipal, dakujem vam za odpoved

anatanka
9. lis 2010

Ja takovych dukazu mela a mohla jsem si je tak maximalne zaramovat 😉

Postoj vsech statnich organu: Nu což, čo bolo, to bolo 😝