Rozvod. Co mohu u soudu očekávat?

marriam
12. lis 2021

Ahoj holky, ceka mne rozvod. Mame uz soudne vyresene deti, manzel mne opustil, podal navrh. Ma velky majetek, mesicne vydelava min. 200tis, predmanzelskou smlouvu nemame. Kluci jsou 2leti, jsem s nima na materske. Advokat bude chtit vyzivne na rozvedenou manzelku. Na majetku se nedohodneme, dohodu nemame. Co mohu u soudu ocekavat? Moc dekuji

agus276
12. lis 2021

@marriam Za co toho advokata platis? Ten by ti mel komplet a podrobne rict jak soud probiha. Dokonce na stani by te mel i pripravit.

elesse
12. lis 2021

Jako advokatka ti doporucim jedine, zeptej se sveho advokata. Moznosti je mnoho, situaci take, znalost mistniho prostredi a zucastnenych osob vyhodou

levandule_k
13. lis 2021

@marriam Myslela jsi "technický" postup, nebo jsi chtěla nějaké osobní zážitky?

marriam
autor
13. lis 2021

@levandule_k spise osobni zazitky….

levandule_k
14. lis 2021

@marriam Já přímo osobní zkušenost nemám, známá se rozváděla, rozvedení byli rychle, majetkové vyrovnání se nějakou dobu táhlo. On se začal vykrucovat před soudem a soudkyně ho tam utřela jak malého kluka, že kdy tu situaci mínil řešit.

Jak jde o prachy, tak ze sebe dokáží lidi dostat to "nejlepší". Asi bych se obklopila lidmi, co mám ráda, abych to náročné období zvládla.

sorboni30
14. lis 2021

@marriam ahoj. Jsem rozvedena rok. Ex vydelaval hodne...mel tajné dva ucty.. Ve vysledku jsme si dum rozdelili napul, s tim, ze ja ho vyplatila. Musela jsem si vzit uver. A alimenty? Mam dvojčata kluky a plati na jednoho 7500kc. Platil 3000 na jednoho. U soudu mrcel ze je to moc,az soudce nastval, protoze vydělává hodne.. tak jsem nastavila 7500kc a vyslo to. Hlavne jsem mela výbornou advokatlu. Ex nemel sanci

marriam
autor
14. lis 2021

@sorboni30 ahoj, jak stari jsou kluci?

sorboni30
15. lis 2021

@marriam kluci budou mit v lednu 7 let. Kdyz zacal rozvod meli 5 let. 😉

sorboni30
15. lis 2021

@sorboni30 jo jinak advokatka mi rekla, ze cim mensi deti tim lip. Později uz jsou deti zmanipulovatelne.. takto se s tim lip vyrovnají. Kdyby jsi byla z Moravy, dam ti kontakt na právnicku. Jeste neprohrala.. Je výborná. Vi co rict, kam jít, co hledat. Umi v tom chodit. Predtim jsem mela právníka a hrozne.. vicemene mi rekl, ze proti ex nemam šanci. Pak jsem dostala od kamarádky kontrakt na ni a rekla mi, ze je to blbost, ze vi ze vyhrajem. A stalo se