Rozvod, manželství, výživné a děti, Mladá Boleslav

otec72
19. bře 2013

Manželka opustila společnou domácnost manžela a tři nezletilé děti 15 roků 13 roků a 12 ročního syna, který je od narození trvale upoután na invalidní vozík diagnóza DMO a to devět dní před vánocemi. Byl to její druhy odchod ze společné domácnosti ten první odchod byl o dva měsíce dříve předcházejícího roku. Manželka je za tři měsíce viděla asi třikrát. Proběhl soud a svěřil děti do péče otce, protože matka nepožádala ani o střídavou péči na, které jsme se dohodli, a také už jednou fungovala. Já jen nechápu, co matku od třech dětí donutí odejit v tak nevhodnou dobu pro děti ale i nás dospělé. U soudu ze mě udělala grázla atd. Samozřejmě pracuje ale oficiálně je na pracovním úřadě a tak výživné soud neurčil. Manželka vlastní byt 3+1 kde minulého roku bydlela, měli schválenou dohodu o střídavé péči a děti tam byt docházeli. Když se probíhal soud tak jí tam tekly slzy proudem, dohadovalo se kde budou děti na štědrý den a kde na silvestra.Mě po dohodě určily štědrý den a manželce silvestra a střídání po týdnu u manželky a týden u mě.
Jen co jsme vyšli před budovu soudu tak mi manželka s pani advokátkou pověděli, že u ní budou pouze dva dny v týdnu a jedem víkend v měsíci dobře OK (to mělo vliv na alimenty).Manželce jsem nabídl , že ji odvezu a při cestě mi řekla že na silvestra děti nechce, protože již měla předem něco domluvené a tak byli děti doma (zdálo se, že to budou nejhorší svátky vánoční v mém životě, ale děti to tak nebrali a byli báječné ) . Já jen prostě nechápu že znovu odešla beze slov a hádky a zase před vánocemi.
Finanční stránku řešila manželka takto.
1) mě (otci) soud určil výživné 20 000 Kč a to i přesto že několik let nazpět bylo mé daňové přiznání ztrátové¨a děti mají střídavou péči.
2) Manželce (matce) výživné soud neurčil žádné
3) V té době již měla požádáno u soudu o výživné na manželku, který ji soud přiznal 20 000 Kč. (proti tomu jsem se odvolal ke Krajskému soudu)
4) K tomu pobírala příspěvek na osobu blízkou 9 000 Kč
5) A příspěvek na mobilitu 400 Kč
6) Brigádně pracovala v marketu cca 6 000 Kč
Celkem se částka vyšplhala na 55 400 Kč měsíčně a to vše za dva dny v týdnu a jeden víkend v měsíci kdy měla děti cca 10 dní z celého měsíce!!!
Potom požadovala vypořádaní SJM 4 000 000 Kč

berenika39
19. bře 2013

je mi to líto, smutné je to, ale Mk to myslím moc nepřepere.
klidně piš zase sem:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/rozvod-a-soud...
a at se to brozo nějak rozumě vyřeší.

viperka
20. bře 2013

RAději povězte, to proč odešla, to o tom že jste nebyl svatý....

otec72
autor
8. pro 2013

@berenika39
Mk není potřeba přeprat stačí jen říct a v tomto případě ukázat pravdu to je vše.