Rozvod v zahraničí. Musí se registrovat v ČR?

eellushka
14. led 2022

Potřebuji se zeptat jestli máte nekdo zkušenosti se svatbou a pak rozvodem v zahraničí. Ja česka, bývalí manželŠpaněl. Vzali jsme se a asi cca po 8 letech jsme se rozvedli . Ted jiz uz cca 4 rokem ziju v ČR . Nedávno jsem se dozvěděla ,ze se mají takové věci registrovat v Čechách . Nevíte někdo jestliže je to pravda? Jsem nyní těhotná s přítelem a tak se bojim abych pak třeba neměla nějaké problémy pri registraci miminka na matrice atd ... Diky

verka86
14. led 2022

@eellushka před mateřskou jsem pracovala na soudě, rozvody manželství, které byly uzavřeny v cizině, nebo rozvody alespoň jednoho cizince jsme zasílali do Brna, kde je tzv. zvláštní matrika. Zkus se zeptat tam, ty to máš obráceně, tak nevím

katherine177
14. led 2022

@eellushka byla jsem vdaná v cizině , rozvedená v ČR .Můj ex musel rozvod legalizovat u nich ,já tady v ČR ne.

katherine177
14. led 2022

@verka86 v Brně jsem žádala o český oddací list po svatbě v cizině na té zvláštní matrice s oddacím listem z ciziny.Ale u rozvodu nevím ,rozváděla jsem se v ČR,ale ex musel rozvod legalizovat u nich,jestli byl po rozvodu také v tom Brně to nevím ,možná stačilo rozsudek z českého soudu přeložit a ověřit u notáře a předložit v cizině .

blahoska
17. led 2022
Uživatel blahoska je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od blahoska.

Dobrý den, raději si to prověřte, ať se potom za několik let zbytečně nedivíte a nespadnou na vás např. jeho případné dluhy. Tady jsem našla pěkný článek - https://dostupnyadvokat.cz/blog/rozvod-s-cizincem

eellushka
autor
18. led 2022

@blahoska toho se nebojim, jsme řádně rozvedeny u soudu ve Španělsku. Mam k tomu rozsudek . Mě šlo jen o to abych pak neměla ja problem s ceskyma uradama ,ze jsem byla vdana a následně rozvedena a oni o tom nic nevědí

eellushka
autor
18. led 2022

@katherine177 možná tim jak jste byla rozvedena v ČR tak uz jste nemusela nic dokládat. Me jde právě o to jestli treba pak můžou nejak pindat tady v ČR popřípadě to zjistit ,ze jsem byla rozvedena. Mam kamarádku , která se vdala asi pred 20ti lety v nemecku následně se rozvedela a vratila se do ČR a prej nikde nic nerekla a vse je ok . Ja tim ,ze cekam rodinu tak se bojim abych oak nemela nějaký problém, treba kvůli otcovství atd. Svatbu v planu nemáme

somalicats
18. led 2022

@eellushka zalezi na tom, kde ses vdala a pokud v zahranici, zda jsi ten snatek legalizovala tady v cr.

malaya
18. led 2022

@eellushka Mas zlegalizovany sňatek v Čechách, česky oddaci list? Informuj se na matrice nebo vašem úřadě, tam by ti měli poradit.

eellushka
autor
19. led 2022

@malaya právě ,ze nemám, chteli po me spousta papíru . A ty byly k sehnání bohuzel jen ve Španělsku. Od te doby co jsem tady jsem se do Španělska uz nedostala