Rozvod, vyrovnání, výživné

gabikapeter
17. dub 2017

Krásné velikonoce maminky a chtěla bych se zeptat, zda má někdo obdobnou zkušenost. Jak se soud postaví k mému problému. Manžel odešel od rodiny k nové přítelkyni. Na rozvodu jsme se dohodli, z manželství máme nemalé dluhy které jsme si rozdělili v majetkovém vyrovnání a oba podepsali, podpisy nechali ověřit. Děti byli svěřeny do mé péče protože se s němi manžel vůbec nestýká. Nemá žádný zájem. Do soudu o výživné na děti platil, dlužnou částku z vyrovnání platil také. Před 2 měsíci mu soud uložil výživné na obě děti dohromady 4500,- a od té doby nekomunikuje, výživné neposíla a dluhy neplatí. Chtěla bych mu dát na výživné exekuci ale mám strach, že pak u soudu bude sabotovat dohodu o majetku a soud nám jí neschválí. Máte někdo zkušenost jak to je když jsme oba se splácením dluhů souhlasili? Já svou část řádně splácím ale nemohu platit i za něj.

monii007
17. dub 2017

Ahoj, myslim, ze kdyz souhlasil a jste rozvedeni, tak ma platit a dluhy jsou jeho. Pokud probehlo rozvodove rizeni a majetkove vyrovnani, tak je to jeho problem a ty se niceho bat nemusis. A vyzivne? Pokud neplati, tak sup exekuce. Nevahej. Kdybys potrebovala poradit...ja delam na exekutorskem urade na pravnim oddeleni. Neni problem 🙂 preji pevne nervy!

gabikapeter
autor
17. dub 2017

@monii007 právě že na rozvod ještě čekáme. Dohodu o SJM jsme oba podepsali a rozdělili si i dluhy, ale tím že neplatí ani již soudně určené výživné, ani dluhy které měl platit, tak mám strach že u soudu o rozvod řekne že s dohodou již nesouhlasí a soud jí neschválí. Mám uloženou konverzaci kde s dluhem souhlasí, sám navrhl kolik chce splácet, ale právě nevím co čekat od soudu :(

monii007
18. dub 2017

Aha, tak to je prekerka no. A ta dohoda, to jste si nechali podepsat notarem a sjm zrusili na notarske komore? Pak by to bylo dobre a ma to vahu a jiz od te dohody odstoupit nemuze. Tak pak podle toho bych vymyhala vyzivne. Vis, pokud jste si to nezrusili na not.komore, pak je to spatne. Kdyz prestane platit dluhy a nebudete jeste rozvedeni, muzou to vymahat i po tobe. Rychle rozvest! At nemas problemy zbytecne.

kopacka01
11. zář 2017

Ahoj možná to sem nepatří ale nevím kam to zařadit. Mám jen prosbu jestli mi tady dokáže někdo odpovědět. S manželem jsme rozvedený už přes rok a asi před měsícem měl vážnou nehodu,pravděpodobně dostane důchod a já jsem slyšela že pokud je to do pěti let od rozvodu má právo na to abych mu platila já jakoby výživné. On bohužel na děti neplatí a má exekuci na plat.Je to pravda s tím placením. Díky za jakoukoliv odpověď

monii007
20. zář 2017

@kopacka01 ano to je pravda. Bude to jakoby vyzivne, ale asi podle stavu jeho financi.