Rozvod. Za kým jít, jak se podává žádost, co vyřídit?

miiisa
26. dub 2009

dobrý večer holky,
sem na MK chodím už hooodně dlouho pod jiným nickem a vím, že se nemá zakládat nový, ale máme doma problémy a zatím nechci, aby se to moc rozneslo, ale potřebovala bych poradit.

zjistila jsem, že manžel má románek v práci a proto chci podat žádost o rozvod.
máme spolu 1 dítě a druhé je na cestě, splácíme hypotéku a 2 půjčky 😒

od vás bych potřebovala poradit, za kým teď jít, jak se žádost vlastně podává, co vše je potřeba vyřídit, atd atd.. nejlépe od někoho, kdo si tímhle prošel.

díky moc

jeudi
26. dub 2009

ahojky je smutne tohle slyset..vim,ze sem maji psat jen ti,co vedi jak odpovedet,ale rekni si sama sobe..jaky je manzel..je na vas hodny?stara se o vas??dava ti penize??klape vam to jinak??a co ten romanek,znamena to vubec neco?ja vim ,ze to strasne moc boli,ale jestli to byl treba jen ulet,tak si myslim,ze se to da resit jinak..mate skoro dve deti pujcky ..uz si premyslela jak by si to treba zvladala??zkus si vzit papir a napis si tam vsechny klady a zapory a ceho bude vice ,tak podle toho bych se pak rozhodovala..zkus si s manzelem promluvit ,co vlastne chce co od tebe ceka atak..ale na rozvod bych myslela az jako naposled ,uz kvuli detem,a jestli se ta ,,nevera,, stala jen jednou tak kazdy si zaslouzi druhou sanci a kazdy dela chyby..vsak i ty muzes udelat takovou chybu..ja vim,ze pak tezko budes duverovat,ale to ti rekl manzel sam?ze s nekym byl??nebo to vis od nekoho??treba to nemusi byt ani pravda..drzim ti moc pesticky at to vse dobre dopadne i kdyz nevim jak to u vas je a co se tam deje tak to se pak tezko radi..ale moc ti preji ,aby si to zvladla a zvazila to dobre a spatne..tak hodne stesticka 😉

musko
26. dub 2009

mii - súhlas s jejudi - ak to bol len úlet, tak skús zvážiť, či nekonáš s boles´tou v srdiečku a príliš rýchlo - veď čakáte druhé miminko.....
Je k Vám mažel dobrý, alebo Ti ubližuje, dáva Ti najavo nezáujem?
Nepomohlo by sadnúť si a prebrať to v kľude, alebo sa na čas odsťahovať - trebárs k Vašim, aby si trochu vypadla z prostredia a mohla si to premyslieť niekde inde?
Držím Ti palce, aby si sa správne rozhodla.

berynka
26. dub 2009

Miso, souhlasím s tím, co píše Jeudi 😉 . Rozvod bych brala až jako krajní řešení. Je mi jasné, že zklamal tvojí důvěru a je to pro tebe asi šok 😔 , ale máte děti a společné plány, tak co to zkusit vyřešit nějak jinak? Často může pomoct užší rodina nebo se obrátit na manželskou poradnu 😅 .

miiisa
autor
26. dub 2009

holky pro i mě je to krajní řešení.. asi je to to jediné, co mi zbývá, nevím
je to už delší dobu, co se to provalilo. hned po tom se manžel vrátil zpět ke mě, nechtěla jsem, byla jsem tvrdě pro rozvod, moc to bolelo a vím, že jsem jednala rychle a zbrkle. chtěl to dát znovu dohromady a byl vytrvalý, takže jsem souhlasila.
jenže se to prostě nedá, jede do práce nebo kamkoliv a mě hned napadne, kam asi opravdu jede a jestli tam nebude s ní, popř. s nějakou jinou, je tam dlouho a já hned uvažuju, co tam dělá.. nevěřím mu, snažila jsme se, vím, že to chce čas, ale já se přes tohle prostě nedokážu přenést.
změnila jsem se, vím to, jsem chladná a abych pravdu řekla, tak už nevím, jak dál.

miiisa
autor
26. dub 2009

k dceři se chová pořád stéjně, hezky.
říkám si, že bych to měla nějak překousnout, za pár měsíců budeme 4, ale je to pro mě asi nemožné.

megy
26. dub 2009

ahoj miiisa, rozvod je u mě momentálně aktuální téma. Čekám momentálně na potvrzení rozvodu soudem. Cítím i s tvými pocity, protože jsou to muka. U mě je jedna výhoda - nemáme děti, takže je to možná o trošku méně bolestivější, ale i tak trpím jak hrom.
My podávali žádost o rozvod podle paragrafu 24 bez přítomnosti u soudu, jelikož oba nemáme zájem na tom, aby byli i ostatní do toho vtaženi. Můžeš si to vyhledat i na internetu. Důležité pro rozvod bez soudní přítomnosti je, abyste měli vyřešeny majetkové poměry, děti, finanční vyrovnání, bydlení. Pokud to vše spolu nějak domluvíte a věř, že je to hodně těžké, tak to stačí spolu s oddacím listem ověřeným poslat na soud s 1tis.kolkem.

miiisa
autor
26. dub 2009

megy, takže když prodáme byt, vyplatíme hypotéku a půjčky mělo by to být vše? myslím z toho mater. hlediska
dcerku mu klidně budu dávat na víkendy i v týdnu, tohle mi problém nedělá, nechtěla bych, aby tím nějak trpěla, to se taky musí nějak domluvit a hodit na papír?

megy
26. dub 2009

děti v rozvodovém líčení je téma samo pro sebe. Já zažila rozvod rodičů v mých 20-ti a musím říct, že to semnou zacvičilo i tak, ale na druhou stranu vím, že pokud se budeš snažit udržet vztah jen díky dětem, tak to nebude mít dlouhého trvání. Záleží doopravdy na tom, co cítíš. taky jsem si myslela, že jsme se unáhlili s rozvodem, vyčítala jsem si to, ale vím, že to je jedinná věc, kterou jsem mohla udělat, jinak bychom se trápili oba

megy
26. dub 2009

ano, musíte se dohodnout, kdo bude mít děti v péči a také, ty návštěvy

miiisa
autor
26. dub 2009

jako vím, že tím bude dcerka trpět, ale chtěla jsem tím říct, že mi tohle nebude dělat problém. mají spolu skvělý vztah a o to víc je mi to líto.

megy
26. dub 2009

víš myslím si, že je nejlepší si s ní o tom promluvit, říct, že to hlavně není její vina, že ji máte moc rádi a že se budou vídat spolu tak často, jak bude chtít, protože děti často tohle vnímají jako svou chybu.Líto ti to bude určitě o to víc, protože si budeš myslet, že jsi mohla klidně zůstat s ním, aby měly děti rodiče, ale časem zjištíš, že se budeš jen užírat ty

miiisa
autor
26. dub 2009

já jsem náš vztah chtěla zachránit hlavně kvůli dětem, proto jsem i manžela vzala zpátky, ale prostě se to nedá.
je v práci a odpoledne mi zavolá, že se zdrží a přijede později a co já??? nevěřím mu, za každým slovem hledám jiný význam. z toho vyplývá i to, že přijede domů a v 99% se chytneme. je to na nervy, i on už toho má dost. ale prostě si nemůžu pomoct. asi vypadám jako blbka, ale prostě to nejde přejít!!!!

megy
26. dub 2009

jak to u vás začalo?? tím zjištěným románkem??

megy
26. dub 2009

nejsi blbka, to vůbec ne. Já jsem s mužem celkově 8 let, manželé dva a kousek a poslední dva roky přestala fungovat komunikace. Pak mi jen řekl, že neví, zda mě miluje, Navrhovala jsem manželskou poradnu, ale bez úspěchu. Vydržela sjem v tomto presu něco přes rok a pak mi došlo, že to není to pravé

megy
26. dub 2009

jo a taky jsme se nikdy nepohádali. On je flegamtik, já jsem extrovertní typ, ale díky posledním událostem spíš introvert

berynka
26. dub 2009

Miso, věř mi, že vím, o čem píšeš, když manželovi nevěříš 😔 . A taky vím, že to chce čas... možná měsíce, nebo rok dva 😅 . Taky záleží, jak se k tomu tvůj manžel staví. Jestli ví, že udělal chybu, které se pro příště vyvaruje, nebo vlastně vůbec neví, co udělat, jestli zůstat, nebo jít tam, kam ho srdce táhne 😠 . Jestli je ochotný sekat dobrotu a nevykašlat se na rodinu, tak buď trpělivá, k té aférce se už nevracej! A nech ho, ať se teď on snaží všechno urovnat 😉 .

miiisa
autor
26. dub 2009

jj, tím když to prasklo.
já jsem mu vždy věřila, nikdy mi nevadilo, že je v práci dlouho nebo chodí s kamarádama na pivko apod.
nestoupil do nové práce a bylo vymalováno. slečna mu začla vypisovat smsky, ty mi i dokonce ukázal, ze začátku asi byl opravdu proti a nemyslel si, že k něčemu mezi nima dojde. pak byl vánoční večírek a bylo.
nikdy bych se to nedozvěděla, kdyby si ona nemyslela, že je to velká láska a nezačne mu psát a volat i 20x denně.

megy
26. dub 2009

ač souhlasím s většinou, co tady holky píšete, zeptám se asi blbě, ale: dokázaly byste být ve vztahu bez důvěry a lásky, ikdyž by se staral partner o děti???

berynka
26. dub 2009

megy, na to odpověď nemám 😅 . Ale prostě vím, že se ta ztracená důvěra dá získat zpět 😔 a to je přece naděje 😵 .

miiisa
autor
26. dub 2009

berynko no on se stavěl tak, že se chtěl vrátit a vše urovnat, ale poslední dobou sám říká, že tohle se nedá a opravdu by byl asi rozvod nejlepším řešením.
bavili jsme se o tom a ne jednou, já ho mám pořád ráda, myslím si, že i on mě, ale prostě tam je z mě strany obrovská nedůvěra a takhle se žít nedá.

megy
26. dub 2009

v podstatě byste žili s člověkem, sekterým máte děti, ale víte, že už asi stejně spolu nebudete jako partneři pro život. Co by se stalo pak, když by si někoho našel/a?? Jak to pak budete vysvětlovat dětem?? - možná to píšu nesrozumitělně, nebo hodně citově angažovaně, ale jedno vím jistě, být ve vztahu s někým, kdo už jednou odešel nemá cenu - byť to bolí sebevíc

miiisa
autor
26. dub 2009

megy já teď sama vidím, že nedá. já to nedokážu.
manžel vydělá dost, abych pravdu řekla, tak po rozvodu to bude asi hodně těžké, možná i daleko horší než si vůbec myslím.

megy
26. dub 2009

berynko - ano naděje umírá poslední 😉 a jak se zpívá v písničce: těžko tě získávám, lehko tě ztrácím já vím.

megy
26. dub 2009

podívej se na mě. Já šla do manželství s nulou jako čerstvá postudentská slečna. Byt zařizoval celý manžel, já nemám žádné úspory, pracuji jako zdravotní sestra, poslední dobu jsem táhla doma veškeré nákupy já z mého platu, k tomu další osobní výdaje jako telefon, oblečení, péče o zvířátko, narozeniny členů rodiny a co teď?? Jdu do podnájmu, který není zařízený, takže si musím vše z mého platu zaplatit. Bude to hodně těžké až někdy nemožné na začátku

berynka
26. dub 2009

megy, je ale taky rozdíl, jestli jde třeba "jen" o sex nebo tou nevěrou vzniká paralelní vztah s někým jiným. Já třeba manželství a rodinný život chápu tak, že je to i souhra citového, finančního a společenského života. Když ten partner řekne, že v posteli to nevyhovuje, ale všechno ostatní je ok, tak pro mne se to nevylučuje a snažila bych se to pochopit a nějak řešit, abychom spolu zůstali, když máme společní projekt !děti!. Když ale řekne, že vlastně neví co a koho chce, tak to je pro mne konec 🙄 .

miiisa
autor
26. dub 2009

megy, přesně toho se bojím. že bychom se spolu domluvili a zůstali spolu kvůli dětem a jen tak žili vedle sebe. a časem si já nebo manžel někoho našli. to to je pro mě nepředstavitelná věc, jak to pak řekneme dětem a vše okolo.

berynka
26. dub 2009

holky, ale ta jistota, že někoho dalšího najdete a on už nikdy nikoho jiného chtít nebude než vás, je velice mizivá 😔 (toliko poučena od sebe a svého okolí a odborné literatury) 😀 . Tak proč to pokoušet a zkoušet 😅 ?

miiisa
autor
26. dub 2009

megy, my si pořizovali vše dohromady.

jak to je vůbec s penězma? jako myslím alimenty nebo výživné. když vše prodáme, tak se budu muset nastěhovat k rodičům i s dětmi. a příjem mám jen mateřskou.

miiisa
autor
26. dub 2009

berynko, já bych řekla, že jsem teď ve fázi, kdy nikoho nikdy v životě nechci. 😅

megy
26. dub 2009

berynko - ano zda jde jen o sex nebo nějaký paralelní vztah - to je pravda. Nevěru bych dokázala odpustit, ale určitě bych nemohla překousnout, když by sám řekl, že rozvod vidí jako realitu. Pak bych už neměla o čem přemýšlet, stejně jako u nás, když řekl, že by bylo reálné jít do rozvodu, že jiné východisko nevidí. A pokud se k tomu přidává i to, že klidně odejde, tam si užije s nějakou slečnou, tak jak by pak měl fungovat rodinný život??? 😕