Sama v těhotenství. Mám nárok na proplacení výbavičky?

argo777111
4. srp 2017

Dobrý den, asi to tu bylo x krát, ale ráda bych se zeptala na pár otázek. Jsem těhotná a partner se na mě vykašlal. Přes 2 měsíce spolu nekomunikujeme už vůbec. Porod se blíží pomalu. Na matriku aby se mnou zašel a zapsal se, tak to mu už psát nebudu, to udělám až přes soud určení otcovství. První otázka je, když mám účtenky za výbavičku pro miminko, tak zda mám nárok na proplacení aspoň půlky z ceny (např. z 20.000,- mi dá 10.000,-)? a zda o tu částku můžu už zažádat před porodem nebo až po. Další otázka je výživné na matku samoživitelku, to taky mohu zažádat ještě před nebo až po porodu? a později alimenty na dítě..vím, že se to pak počítá z platu otce, ale když má přiznaných třeba 15.000,- a přitom vydělává kolem 30.000, jde to nějak prokázat? a přihlíží soud na to v jakých podmínkách žije? že sám bydlí ve 4+1 bytě, auto drahý..a zajímá soud, že platí už na jedno dítě z prvního vztahu a tím bude muset dělit mezi něma? A poslední mohla bych poprosit o nějaký odkaz na vzor žádosti o výživné pro matku samoživitelku? Nikde na netu jsem to nenašla..Za pár dní jdu za právníkem, tak by mi bodly nějaký rady n co se nachystat a připravit dopředu 🙂 Děkuji moc za jakoukoliv odpověď a přeji krásný den. 🙂

anetka9
4. srp 2017

Dobrý den, tak právník pak všechno vysvětlí, není nutno mít materiály předem. Jinak tedy občanský zákoník stanoví, že na návrh matky může soud přiznat částku potřebnou na výživu a příspěvěk na úhradu nákladů spojených s těhotenstvím a porodem předem🙂 Také na návrh matky sou může uložit, aby pravděpodobný otec poskytl předem částku potřebou k zajištění výživy dítěte po dobu, co náleží mateřská🙂 Jediné riziko je, že pokud se pak nepotvrdí, že otec je skutečně on, musíte vše hned vrátit..

anetka9
4. srp 2017

Jinak tyto částky se poskytují po dobu dvou let dítěte. Co se týče alimentů, soud vyhcází z příjmu, který otec vykáže a bere v potaz veškeré jeho váýdaje (takže i alimenty na další dítě) a podle toho to pak určí. Jinak to zda to jde prokázat..to vám pak nejlépe poradí právník, zda to půjde nebo ne (vím, že tyhle problémy jsou i otců "kamioňáků", kde oni maji plat relativně malý a z toho soud vychází, ale pak mají ještě diety a to už tam nezahrnují většinou).

argo777111
autor
4. srp 2017

Děkuji moc za odpověď 🙂 Tak jediný co jsem si na milion procent jistá u něj je to, že otec je opravdu on.. jinak si nejsem snad jistá ani jeho jménem po všech lžích, který si vymyslel a jak se zachoval.. 🙂

anetka9
4. srp 2017

@argo777111 To mě mrzí no, že někteří chlapi se chovají takhle..:/ Naštěstí to jde žádat i takhle před tím ještě🙂 On vám to ten právník vysvětlí ještě trošku líp🙂 tak přeju hodně zdaru!🙂

verusky
4. srp 2017

ahoj, pokusila bych se komunikovat primo s otcem ditete, at je to pro Tebe neprijemne, coz plne chapu. ja se o male deti soudim a nechci ani videt ucty za pravnika. jiz jsme meli jedno stani, expritel dela potize se vsim moznym a ja za pravnikem chodim osobne co mesic.
pokud se dohodnete Vy dva, mas vyhrano... jinak za vse platis... prinejmensim pravnika.
pokud ma ex priznanych jen 15000, bude se vyzivne pocitat z 15000. ma-li dite, alimenty se deli, tzn. treba 3tis. na kazde dite, kdyby mel jedno, da se treba 5tisic. (kolik plati na to prvni dite??). pokud bude ze vseho couvat, nezbyde Ti nez kvalitni pravnik. muj ex prepsal veskery svuj majetek na dospeleho syna a my na to ted s mym pravnikem poukazujeme, aby se prokazalo, ze to bylo ucelove jednani. a take ma napr. polovicni prijem, nez kdyz jsme spolu zili... (je osvc). vyzivne na neprovdanou matku jsem chtela 3tis., napsal na soud, ze vzhledem k tomu, ze chci vysoke vyzivne na deti, tak ze uz ty tri tisice nema, at to soud zamitne... plus dolozil jen ty nove mensi prijmy.
ja uz to nechavam plavat, jak to dopadne, tak to dopadne. ale i ted me nekdy prepadne chut se v klidu domluvit my dva... ja to nechala na nem, on se chtel soudit, ze da vsechny penize a neprohraje. a tak tu jeho "hru" nechavam dohrat a holt musim platit pravniky...
ale je urcite i ma chyba, ze to takto dopadlo!
na druhou stranu, kdyz mam chut neco resit, vzdycky vzpomenu ten vtip- bavi se chytry s blbym a po pul minute se bavi blbci dva...... ale to nemusi tak byt u Tebe!

verusky
4. srp 2017

mam to napsane dlouho, tak teprve ctu o tech lzich, to asi na dohodu nebude ☹

argo777111
autor
4. srp 2017

Já chtěla, aby za mnou dojel a domluvili jsme se nějak.. nechtěl, že není co řešit a že dítě prostě nechce, od té doby se neozval a já se vnucovat nebudu to radši všechno nechám na soudu, at to nějak dopadne..na druhou stranu mi příjde na hlavu postavený, že on si frajer žije v luxusu, nic mu nechybí a bude se i tak posuzovat jeho přiznanej směšnej plat..na to první říkal, že platil kolem 1.500,- pak z něj vyšlo že platí něco kolem 2.000,- ve finále jsem slyšela i verzi 2.500,- co je pravdy opravdu netuším.. každopádně budu doufat, že právník bude schopnej a najde nějaký skulinky.. když už je to hajzl, tak ať z něj dostanu co nejvíc peněz pro moje dítě.. na sebe napíšu 1500,- výživné a pro dítě alimenty budu žádat 3-4. tisíce! přece nemůže furt zmetkům všechno procházet.. jinak ten váš ex je taky dobrej hajzl s prominutím..tak držím palce, at dopadnete dobře s tím právníkem..

kockakacka
4. srp 2017

@argo777111 je on otázka, ve vašem vztahu se o to prvni dite staral? Jinak muj táta bral 100k a ja chtěla alimenty, napsal si takové výdaje a přiznali mu 40k plat..dostala jsem 4000 a to jsem chodila na vs... Takže soud moc nepřizna pokud otec ze sebe udela chudaku

verusky
4. srp 2017

@argo777111 dekuju z prani. mas zdravy nazor a vypadas nad veci, tak to je uzasne. a chapu, ze za techto okolnosti nema cenu skemrat o setkani a domluvu. preju krasne, zdrave miminko a stesti pri soudech!

argo777111
autor
4. srp 2017

@kockakacka upřímně já nevím.. o jeho dítěti jsem se dozvěděla až ted nedávno..do té doby prej nebylo čím se chlubit a náš vztah to nijak nenarušovalo, když jsem to nevěděla.. kdybych to věděla, tak s ním ani nejsem..ale co jsem si zjistila, tak platí a bere si ho.. další věci si radši ani zjištovat nechci.. je mi z něj zle..borci jsou svině! jak jde o užívání, tak to joo, ale jak se postavit k něčemu čelem, tak to se snaží všemožně z toho dostat..

kockakacka
4. srp 2017

@argo777111 no je to drsný :( a koukám, ze jsi jeste o 2 roky mladší nez ja :( každopádně popřeju jen to nejlepsi a hodne sily! A užij si miminko, najde se někdo lepsi, kdo vas bude milovat oba a vytvoříte rodinu 😊

argo777111
autor
4. srp 2017

@kockakacka no určitě jsem si to takhle nepředstavovala, že něco podobnýho budu řešit takhle brzo, ale dát pryč mimčo jsem rozhodně nechtěla, když už se stalo, tak se aspoň já k tomu postavím 🙂 děkuji moc, budu v to věřit 🙂

kockakacka
4. srp 2017

@argo777111 hele buď rada, treba by to později neslo hned. Vse je tak jak ma byt 👍🏻

alenqa
5. srp 2017

@argo777111 ahoj,jsem na tom stejně, akorát že teprve v 9tt.Me je 31, příteli 49. Člověk by řekl že ve svým věku už bude mít rozum.Dal mi jasně najevo že kdybych TO dala pryč tak je všechno zase v pořádku, ale jsme spolu rok a věděl jak to mám a že děti chci. Už čtyři dny o něm nevím,a co je nejlepší, včera kolem mě projel autem, zamával a jel dál.Nevim co si mám myslet,jestli mu mám ještě dát čas, nebo jít dál bez něj.V práci to taky není nejlepší, ještě nemám smlouvu na neurčito,a protože pracuju v nemocnici kde jsou infekce,tak stejně to musím nahlásit a zůstat doma.😢

argo777111
autor
5. srp 2017

@alenqa někteří jsou fakt svině..třeba se jen ten váš lekl a ještě se k tomu postaví..ale po mé zkušenosti, nevím nevím..třeba to není váš případ, ale jediný co Vám poradím, nevnucujte se mu! Já se měsíc snažila, psala mu, skemrala, přitom všechno zavinil on.. všechno bylo stejné zbytečny a ve finále jsem ta špatná já, která mu nedala možnost rozhodnutí 😉 přestaňte se ozývat a buď přijde sám a nebo buďte ráda za miminko a užívejte si to 🙂 ono to bolí na začátku, ale pak si zvyknete a pochopíte, že je to někdy lepší být sama než s tímhle člověkem. Přijde lepší časem 🙂

alenqa
5. srp 2017

@argo777111 já vím,celou dobu jsem se držela, akorát včera jsem volala po tom co jsem ho viděla,a ani to nezvedl.Takže buď se ozve sám,nebo ne.Porad tak nějak doufám že se dá dohromady,ale jestli ne tak s tím stejně nic neudělám.

argo777111
autor
5. srp 2017

@alenqa prcek to vynahradí všechno, bude líp, ne hned, ale časem jo 🙂 aspoň se mi potvrdilo, že nezodpovednej člověk může být v každým věku..a berte to tak, dát dítě teď pryč, možná by s vama byl, ale časem vy s ním ne, protože byste dítě chtěla jednou, ale on ne 😉

verusky
5. srp 2017

@alenqa
@argo777111
moc Vam drzim palce, holky. ja se takto tehotna k priteli vratila a co pak predvedl po porodu... utekla jsem po sestinedeli tak tak, aby to neohrozilo me psychicke zdravi... (nasledne se ex o deti soudi). zakladatelka ma uzasne nadhledovy pristup (ten ja v tehotenstvi nejak nebyla schopna mit), takze at vydrzi a at je vzorem vsem tem, co se jeste trapi nad chlapem, ktery ve skutecnosti zadnym chlapem (ochrance zeny) neni.
mnoho zdaru a krasna, zdrava miminka!

argo777111
autor
5. srp 2017

@verusky přesně jak říkáte 🙂 ale upřímně na začátku jsem z toho taky byla špatná a psychicky to nesla ne moc dobře, ale díky malé v bříšku jsem musela přestat myslet na sebe.jednou jsem se rozhodla pro složitější variantu, tak za to musím bojovat 🙂 a taky mi hodně pomohla rodina, bez ni bych určitě nebyla na tom, jak jsem 🙂 ženská zvládne daleko víc než si myslí, jen musí změnit myšlení. Děkujeme moc 🙂

dendakozlova
5. srp 2017

@anetka9 ze zkušenosti vím že i diety počítají..

petramerry
5. srp 2017

ahojky, tak koukám, že podobný problém řeší více maminek.... jsem 37TT.... a to jak se ke mě přítel chová je mi z toho na bl..í :( komunikuje pouze přes mladší dítě 2r. semnou ne, jen pije, doma nepomáhá ... dělám jen služku a za nic to nemá. teď večer mi řekl, že to u nás ale není vztahově dobrý:D Jaký poznatek! prej - zejtra jedu pryč nevolej, nepiš, nic nechtěj až se vrátím, tak se vrátím:d ? měla jsem sto chutí říct aď už se nevrací... jenže se bojím. Obdivuju Vás, já už se 9měsíců přetvařuju, na venek je všechno ok, ale vevnitř řvu:( doma si musím udělat vše sama, jediný , co je ok je zatím vztah přítel-kluk. na toho on nedá dopustit a ale co dál? takhle to přece nemůžu vydržet. Omlouvám se za sloh, nemám se komu vypovídat:(

alenqa
5. srp 2017

ahoj holky,tak dneska jsem jeste vic zmatena nez vcera,prisel,prinesl mi jidlo,a byl jaksi na mekko,rekl ze me miluje,ale tohle je pro nej velka prekazka.Na jednu stranu si rikam,ze je to asi dobry,ze se s tim srovnava,ale na druhou stranu nevim na cem jsem,proste me ta nejistota ubiji...😕

petramerry
5. srp 2017

@alenqa no ty bláho... taky teda nevím, co bych dělala, úplně tě chápu i s tou prací měla jsem to stejně.
nejhorší je, že mi příjde, že jednou tak, podruhý jinak. nebo se pletu?Jak k tomu vůbec může ten tvůj říct že pokud to dáš pryč bude vše ok? to přece nikdy nebude, měla by jsi to v sobě ty. On by si možná oddechl, ale ty by sis to v srdíčku nesla celej život:(

argo777111
autor
5. srp 2017

@petramerry upřímně vás obdivuju, že to dokážete snášet..já už vím, že bych tohle nedala..takhle se budete jen trápit..vztah sice s malým má hezkej, ale za jakou cenu..myslete trošku na sebe aji, vy šťastná nebudete a tím pádem později ani vaše děti :-/ by mě zajímalo, jak by se tvářil on, kdyby to bylo opačné a vy jste odjela na pár dní s tím, že ať se nestará..nenavareno, neuklizený..no chtěla bych vidět frajera..🙂

@alenqa a v čem je to překážka? Dělá jak kdyby to byl mladej borec, co chce pařit..nechápu proč si teda našel ó tolik let mladší ženu, u které věděl, že jednou bude chtít dítě..měl si najít k sobě, kde by měl jistotu toho, že nebude překážkou nic.. neskutečný, jak jsou někteří lidi sobecký a málo jen na svoje blaho :-/

petramerry
6. srp 2017

@argo777111 a víte, že už mě to napadlo? prostě se sbalit a na pár dní si udělat hezkej výlet? 🙂

argo777111
autor
6. srp 2017

Však jo, zasloužíte si to a třeba se nad sebou zamysli nebo vy se rozhodnete co budete dělat dál 🙂 😉