Samoživiteľka, na alimenty se odvolal, prosím o radu

katyx
19. říj 2006

Jsem matka samoživitelka,přes právničku a soud máme určené otcovství,už i máme určené alimenty,ale ON se odvolal.A co teď?Jak zařídit aby neměl nikdy na dítě nárok?Celý těhotenství se o mě nezajímal,po narození dítěte také ne.Mimo jiné oficiálně nedělá,ale vím,že si na černo vydělává přes 20tis, jak to dokázat u soudu?Prosím o radu někoho s podobnou sutuací 😒

helen78
20. říj 2006

Katyx, tak to je smutný, že takový chlapi vůbec existujou. Ale když bude platit alimenty, tak nevím, jestli jde nějak dokázat, aby neměl nárok vidět mimíse 😢

llucinka
20. říj 2006

Katyx, znala jsem jednu "paní", která měla dvě holky, na kařdou platil její bývalý 700,-. Směšná suma, když to jsou holky okolo 15 let. Jenže on měl uvedený čistý příjem 7.000,- a ona s tím nic neudělala. I přesto, že si jako číšník v Praze vydělal okolo 20 tis. A jak píše Helen, mám strach, že pokud bude platit, bude chtít i vidět... Nebo třeba nemá zájem se s mimískem vidět, hmm? Jak to je? 😒

katyx
autor
20. říj 2006

No asi bude dělat naschváli a bude chtít mimisko vídat 😢 .Ale on je fakt psychopat,když jsem mu řekla,že jsem těhotná,tak mě prohodil skleněnýma dvěřma 😢 I u toho soudu celou dobu kecal a soudce mu jen řekl,ať si dává pozor na to,co říká.V tomhle státě není žádná spravedlnost,ani možnost dokázat pravdu, bohužel...

veronika13
21. říj 2006

môj "otec" na mňa platil 20 rokov, ale možnosť vidieť ma nevyužil ani raz 😒 Takže aj taký sú. Katyx, nemyslíš, že bude pre teba aj mimko lepšie, keď sa vzdáš tých alimentov a radšej s ním nebudeš v styku vôbec? Predstav si čo spravil tebe a čo asi bude schopný spraviť malému?

katyx
autor
22. říj 2006

Toho se právě bojim! Ale na druhou stranu jsem v takové situaci,že potřebjukaždou korunu,nemám kde pořádně bydlet 😢
Ale čím dál víc přemýšlím,že se na to všechno vykašlu...

veronika13
22. říj 2006

to ťa chápem, bez peňazí sa ťažko žije, ale aj tak, keď súd rozhodne o výživnom a on bude môcť dieťa vídať, ja by som to asi neriskovala. Ja ho nepoznám, neviem čoho je schopný, to vieš zas ty.

lenny
23. říj 2006

Ked muz je oficialne bez prace, neexistuje, ze dokazes ze ma nejaky prijem........ bohuzial. Ale ak este vies, kde robi, mozes na tu firmu poslat kontrolu

alexandra
23. říj 2006

katyx preco si ho potom hnala na sud a chcela mat v RL dietata? Mohla si mat otca neuvedeneho a pokoj..
naviac teraz sa to uz neda, pretoze je to v zaujme dietata a sud bude pokracovat, aj keby si to zastavila a tvrdila, ze nevies kto je otcom.

lenny
23. říj 2006

to sa uz neda tvrdit, ze nevie kto je otcom, ked raz je to urcene.

alex1
23. říj 2006

já myslím, že když si někde vydělává načerno, tak to u soudu nedokážeš, máš prostě smůlu, bohužel. Kolegyně v práce je rozvedená, holčička má 4 roky a bývalej manžel jí platí asi 1 tis. Kč měsíčně, ještě se zpožděním. Je pravda, že o holku má celkem "zájem", ale ta kolegyně vždycky nadává, že když potřebuje malé něco koupit, tak není možný se s ním domluvit, aby něco přispěl. On je "chudák" v invalidním důchodě, má jen pár korun a přitom ona ví, že dělá načerno. Celou dobu (i za jejich manželství) to tak dělal, má několik aut, který jsou napsaný na jeho přítelkyni? a ona nemůže nic - nemá to jak u soudu dokázat - on žije přece jenom z invalidního důchodu. Takže pochybuju, že bys u soudu nějak pochodila. A ten, u kterého si takto přivydělává se s tím taky jaksi nebude chlubit, že? 😒

katyx
autor
24. říj 2006

alexandra v RL dítěte jsem pořád zapsaná jen já-a já potom netoužila tahat se po soudech,ale moc možností jsem neměla-jenže to může dostatečně pochopit jen ten,kdo si tohle všechno zažil - až budeš svoje dítě držet v náručí a nemít kam s ním jít-co bys udělala- 1možnost: nechat dítě v porodnici nebo ho dát k adopci, 2možnost: začít se soudit o alimenty,abys měla nějaké peníze a neskončila i s dítětem na ulici.Já si vybrala 2možnost...

asle
27. říj 2006

katyx - to je mi líto jak jsi dopadla, ale já měla podobnou situaci,sice jsem byla vdaná a mám 2 kluky, ale když ti chlap nedává peníze a ke všemu ti ubližuje,těžko se to dokazuje a pokud neprovede něco velkého a nenahlásí se to na policajty, tak se vše vždy obrátí proti tobě.Já se díky bývalému šíleně zadlužovala, nedával nám peníze a na černo si vydělával přes 20 tisíc měsíčně,ale soud ani nikdo jiný to nebral, to nejde prokázat... taky mi pak na kluky platil minimum a cpal peníze do svého auta a díky němu mám dodnes
dluhy. Nemáš možnost se obrátit s pomoci na rodinu? Nebo nemáš přítele který by ti pomohl?Nejlepší by bylo se mu úplně vyhýbat... ☹

maca793
29. říj 2006

Ahoj katyx. ja som v tiež takej situácii ako ty. priateľ ma opustil, keď som bola v 3 mesiaci tehotná. porodila som v máji krásnu dcérku, napísala som nu sms, ale nereagoval. pri vybavovaní RL nechcel uznať otcovstvo, takže matrikárka poslala návrh na súd ohľadne určenia otcovstva. mali sme už 2 pojednávania. už pri prvom pojednávaní sa ho sudkyňa spýtala, či uzná dodatočne otcvovstvo. povedal, že nie. tak nariadila krvnú skúšku na DNA. myslela som si, že nebude súhlasiť, ale súhlasil. pri druhom pojednávaní sudkyňa vypočúvala môjho bývalého priateľa, s ktorým som žila skoro rok v spoločnej domácnosti. len z toho dôvodu. pretože "miláčik" mal v hlave namotané od neviem koho, že to maličké je bývalého a nie jeho. takže teraz pri druhom pojednávaní sudkyňa určila dátum skúšky DNA, kde budeme musieť ísť do Blavy na odber.Neviem, ako sa tam dostanem s bábätkom. Najlepšie na tom všetkom je, že nič nezapieral a súhlasil s touto skúškou. Myslím si a to si aj myslí moja najlepšia kamarátka, že dobre vie, že maličká je jeho ,len na to potrebuje "potvrdenku". Už sa teraz teším, keď mu spadne huda a bude musieť doplatiť peniaze, čo mi maličkej dlhuje. Momentálne musím brigádovať, aby som maličkú uživila, lebo nemám ani na mliečko. Neviem, či som ti trošku pomohla, ak by si mala nejaký problém, tak mi napíš. Ahoj Macka

briluxina
3. lis 2006

Ahoj Katyx, neviem ci to funguje ale stat by ti mal prispiet nejakou sumou na dieta, ktoru by potom vymahali od otca dietata. Ale fakt neviem co k tomu treba...

lenny
3. lis 2006

no nechapem, preco sa na odber krvi ma ist z BB do Blavy......... ved to mozu spravit aj v BB nemocnici

bellasandra
30. pro 2006

Ahojte som slobodná mamicka, a v období pred tehotenstvom som nepracovala na slovensku ale nemala som ani odvody tých 270dní. Takze teraz dostavam 5340sk mesacne, neviete ci sa nedá este viac dostávat ? Náhodou ? Lebo mi niektorí tvrdili ze okolo 7000sk je to mesacne, ked som slobodná mamicka 😕
Dakujem 😉

maca793
30. pro 2006

bellasandra choď na úrad sociálnych vecí a rodiny v tvojom meste trvalého bydliska. neviem či máš nárok na príspevok na bývanie ak bývaš sama s dieťaťom a ak si nepracovala viac ako rok a bola si evidovaná na urade práce máš nárok na príspevok pre dieťa 350,-sk do 1 roku jeho života. ja som tiež samoživiteľkou 3 detí. mám materskú 4440,-sk, výživne na dvojičky 3600,-sk a rodinné prídavky 1620,-sk na 3 deti + 350,-sk na zdravotnú staroslivosť pre najmenšiu.

atomix
30. pro 2006

Děvčata a maminky, nic ve zlém, ale tady píšete, že nemáte na mlíko pro mimča a přitom jste na netu... Nevylučuje se to? 😅

maca793
30. pro 2006

atomix ja osobne net doma nemám ale u rodičov a tak ho využívam.je každého vec či má alebo nemá net nie baby?

atomix
30. pro 2006

Jasně, nic ve zlém, jen mi to nešlo dohromady, protože tady v čechách je to ještě pořád dost nákladná věc za několik set měsíčně, nebo ve školách nebo novostavby. A nic z toho mi na samoživitelky (ve vámi popsaných situacích) nesedí...

maca793
30. pro 2006

atomix ja sa nesťažujem lebo popri tom čo dostávam a to nedostávam výživné na to najmenšie brigádujem a zarábam hlavne na ňu. tiež som mala časy, keď som ledva vyžila. niekedy som musela vyžiť z 5200,-sk mesačne a z toho si platiť byt a inkaso, kupovať plienky pre dvojičky, oblečenie pre dvojičky a stravu pre ne. na seba som si kupovala minimálne. teraz je to o niečo lepšie, bývam sama, platím si z toho byt 5000,-sk,škôlku pre deti 1000,-sk mesačne, strava, oblečenie pre deti, plienky a mliečko pre maličkú. ja si nesťažujem. pekne vyžijem a aj niečo ušetrím. ahoj

atomix
30. pro 2006

Maci, já jsem se tě nechtěla dotknout, vážně. Já vás v podstatě všechny obdivuju, že to zvládáte. Já bych asi dost vyšilovala...

maca793
30. pro 2006

na to by si si zvykla. vôbec sa ma to nedotklo, som hrdá sama na seba že to takto zvládam. neviem si predstaviť, že by som mala po ruke doma chlapa. som na nich strašne naštvaná ako vedia ublížiť a zutekajú hneď potom ako im povieme že sme s nimi tehotné a že sa stanú otcami. pa 🙂

atomix
30. pro 2006

Trochu mě překvapilo, jaks psala v jiné diskuzi, žes byla na potratu a do tří měsíců jsi byla zase těhu (asi s jiným). Tomu se dá přece zabránit ne? Zvláště po zkušenostech z interupci. Jsem jenom vzdálený pozorovatel, nic o tobě nevím, ale to mi přijde děsně nezodpovědné. Možná jsem jen přehnaně opatrná.

maca793
30. pro 2006

to sa stáva. brala som anti ale nezabrala. a skúsenosti, čo som mala predtým na tie som zabudla a aj na problémy. žijem ďalej a hlavne pre deti. deti asi nemáš a koľko máš rokov ak môžem vedieť?

atomix
30. pro 2006

Děti nemám. Mám pocit (teda máme ho s manželem), že se cheme napřed nějak zajistit (hlavně mít kde bydlet), ustálit se v práci, a pak hned miminko. Je mi 26 (skoro 27 😉 ). Asi jsi v životě nenarazila na správnýho chlapa. Já bych toho svého neměnila! Když jsem začala o miminku, tak prohlásil, že přece nemůžu být svobodná matka. Tak jsme se vzali, už máme byt i práci, tak ještě ustálit a jdem na to 🙂 .

maca793
30. pro 2006

ja budem mať v marci 28 na toho správneho chlapa si budem musieť asi počkať to máš pravdu a to tak aj cítim závidím dievčatám čo si nájdu fajn chlapca ktorý ich má rád a zniesol by im aj modré z neba. atomix, ak chceš, tak mi radšej napíš do internej pošty, nechcem to tu nejak rozoberať. 🙂

atomix
30. pro 2006

Chápu. Ale dnes už ne. Dobrou noc, já jsem kaput. Budu ti držet palec, ať se vám s holkama daří! Držte se.

maca793
30. pro 2006

Ďakujem a ozvi sa rada si poklebetím s niekym. dobrú noc 😔

bellasandra
31. pro 2006

Atomix-sa nestazujeme ze nemáme ani na mlieko 😉 Ja mám nete doma vychádza nam to len 450sk mesacne takze pohoda 🙂