Samoživitelka, na co budu mít podle soudu nárok?

andreamalinkova
30. kvě 2013

Prosím vás má někdo zkušennosti s tím že je samoživitelka a dítě se ji narodilo s člověkem kterého moc neznala a byla to záležitost na jednu noc? Potřebovala bych vědět na co budu mít podle soudu nárok i když jsem tři roky nepracovala na smlouvu. A o co tak u toho soudu budeme probírat. Děkuju za každou odpověď.

vojtisek2007
30. kvě 2013

@andreamalinkova a u toho soudu má jít o co ? o určení otcovství nebo výši alimentů ?

andreamalinkova
autor
31. kvě 2013

To nevím ani já. Malej se narodil v Olomouci a tam mě posílali k soudu protože jsem samoživitelka asi kvuli doplatku na bydlení a příspěvku na živobytí. Nevím.Možná i kvůli otcovství ale na sociálce jsem jim řekla že otec je neznámí. Sociálka i přesto tvrdila že k soudu musím. Otce jsem ale neudála ani do rodného listu. A upřímně si myslím že je moje věc jestli ho udám nebo ne.

vojtisek2007
31. kvě 2013

@andreamalinkova tak v tom případě asi mysleli a soud - ale na úřad práce - odbor státní sociální podpory kvůli těm příspěvkům - na bydlení, přídavek na dítě, porodné a pokud nejsi na mateřské (píšeš že jsi nepracovala) tak žádost o rodičovský příspěvek (nebo co teď pobíráš, z čeho žiješ ? ) - vše budeš žádat od dne porodu...ale ne na soudě,tam fakt ne

andreamalinkova
autor
31. kvě 2013

Porodné a příspěvek na dítě pobírám ale četla jsem že mám nárok pokud jsem sama s malím i na doplatek na bydlení a i na příspěvek na živobytí. Ale prý že musím nejdřív k soudu a podat vysvětlení. Asi proč jsem sama s malím.

vojtisek2007
4. čer 2013

@andreamalinkova ne, to se určitě k soudu nemusí, tam kde jsi žádala o rod.příspěvek zažádáš o příspěvek na bydlení a ten příspěvek na živobytí - jen to se tuším te´d jmenuje pomoc v hmonté nouzi...nikde nic vysvětlovat nemusíš.

andreamalinkova
autor
7. čer 2013

Tak to nechápu proč mě tam ta sociálka tahala k tomu soudu. I sociální pracovnice mi to v porodnici říkala.

vojtisek2007
11. čer 2013

@andreamalinkova tak třeba si mysleli, že na soud kvůli určení těch alimentů...

andreamalinkova
autor
19. čer 2013

Aha tak to je možný. Navíc jsem právě zjistila že i když jsem přestěhovaná z Olomouce do Brna tak mi nemůžou sociálku převést z Olomouce sem. Nemám tu trvalý bydliště takže budu muset s tříměsíčním dítětem do Olomouce k tomu soudu a vyřídit doplatek na bydlení. Víc složitý to snad ani nemůže být.