Soud o svěření nezletilé dcery do péče matky

milka18
8. črc 2017

Ahoj holky. Mám na vás dotaz. S manželem nebydlime spolu od května z důvodu jeho rodiny která mě psychicky týrala. Teď bydlím u rodičů kteří mi pomáhají s dcerou. Dceři je 5měsíců a teď nas čeká soud o svěření nezletilé dcery do péče matky. Tak jsem se chtěla jestli manžel je povinen platit i na mě když jsem doma s dcerou o kterou se starám sama. Manželova matka mi posílá 2000kč. Manžel nemá zájem o dceru a nic ji nekoupí. Děkuji za odpověď

madulinka
8. črc 2017

@milka18 ahoj, pokud je manžel uveden v RL dcery, má povinnost platit výživné na své dítě.. Soud bude zajímat, na jaké výši výživného jste se dohodli a tu bude posílat na tvůj účet vašemu dítěti, případně mu tu výši vyměří z jeho platu. To, že to posílá jeho matka podle mě nehraje roli. Mělo by to odcházet podle mě z jeho účtu.

magdasan
8. črc 2017

Ano, do dvou let dítěte máte nárok i na výživné pro sebe. Každopádně doporučuji navštívit právníka. Vyplatí se to.

verca156
8. črc 2017

@magdasan souhlasím, podobně mi to tak řekla právnička

blahova_andrea
9. črc 2017

do dvou let věku dítěte máš nárok na výživné i pro sebe. na dceru dokud bude studovat, max. do 26 let.

trošku mi hlava nebere, že vztah vám narušili jeho rodiče, ale jeho matka je ta, co ti posílá aspoň něco a otec se najednou k dítěte nezná?

milka18
autor
9. črc 2017

Děkuji moc. Nás teď čeká soud 20 a výživné jsem nechala stanovit od soudu. Manžel je zapsán v rodném listě. A on se sám neozve. Mě došla trpělivost tak mu nevolam ani nepisu. Když bude mit zájem o dceru jak se ji daří a nebo vidět neni problém tak se ozve sám. Ale bohužel to on neudělal. Švagrová naši dceru viděla naposledy v kvetnu a teď mi píše výhrůžné sms a udala me na sociální urad ze nestaram o dceru. Tam to vyhodnotili jako lež a doporučili mi abych podala žádost o svěření nezletilé dcery do sve péče. To jsem udělala a ani ne měsíc po podání nám přišlo datum stání

blahova_andrea
9. črc 2017

@milka18 přeji ti, co nejrychlejší a nejlehčí průběh. ať to máte brzy za sebou. jistě vás čekají lepší zítřky. škoda, že manžel nemá koule na to, aby si stál za vámi, svou rodinou. já ty chlapy nechápu. kurňa, jednou si nějakou ženu vyberou, zplodí s ní děti a pak si svůj výběr a své nejbližší neumí obhájit a uhlídat před ostatními? ☹ to fakt není chlap. snad se potvrdí, že bez něj ti bude lépe.

verca156
10. črc 2017

@milka18 budu držet palce 🌹

milka18
autor
4. srp 2017

Ahoj holky.Tak jsem získala dceru do své péče. Manžel ji ma mít každou středu a sobotu. Mam mu dát sebou jidlo,ubrousky,pleny. A kočárek mu nepujcim,protože jsem ho kupovala ze svych peněz,z důvodu ze ten co pořídila jeho mama tak zlomil brzdy. Děkuji za odpověď