Stretávanie dcérky s otcom po narodení jeho ďalšieho dieťaťa

dankajuskova
26. led 2013

Som rozvedena cca rok,dcera to tazko niesla,to ze od nas odisiel,chodi k nemu rada,a ani som jej ,jim v tomu nebranila.ale teraz sa ex narodilo dieta a dceru si cim dalej tym menej,teraz uz skoro vobec neberie.dcera sa ma na neho pyta,kedy tam pojde,....a mna u nebavi sa stale na nieco vyhovarat,dokonca ma zacala obvinovat ze jej klamem,pretoze mi napisal ze si ju vtedy a vtedy vezme,ja som jej to den predtym ako mala ist k nemu povedala a v ten den ako si mal prist pre nu mi napisal ze nemoze,a takto sa to stalo viac krat,je z toho podrazdena,protivna,za kazdu blbost sa rozplace.na socialke mi povedali ze ked si ju ma brat na dva ci styri dni do mesiaca ze si ju radsej nema brat vobec,ze to na nu vobec dobre nevplyva.Mate niekto podobnu skusenost,co s tym robit ?

popelka5000
26. led 2013

Hmm ☹ asi dohovorit exovi,ze mala je na tom psychicky zle...poznam to , moja mama strazila 3rocne dievcatko matka stale niekde prec,aj spavala u nas .... a ked zavolala ze pride mala cakala pri dverach ako psik, 5minut predtym zavolala ze nepride lebo...... mala sa hadzala o zem, hryzla, buchala do veci.... 😒

dankajuskova
autor
26. led 2013

s nim sa bohuzial dohovorit neda,stale mi robi problemy.snazila som sa a povedal mi nato ze musim pochopit ze sa mu narodilo dieta,ze nema ani mesiac,a tiez jeho priatelka ze je prvorodicka,ze viem ake to je.tak som mu nato povedala ze ano chapem to ale na druhej strane ma to nezaujima,ze to mimco nechape a je mu jedno ze keby si dceru vzal aspon na 2-3 hodky zo skolky,a ze ona tomu velmi dobre rozumie a citi to, a ze dcera je tiez jeho dieta.

popelka5000
26. led 2013

@dankajuskova hmm skus jej to nehovorit ked sa ozve ze pride ...aspon ked nepride nebude sklamana .... ano vsetko moze byt pravda ze je to novorodenec,mamicka prvorodicka,ale aj ta prvorodicka vedela ze ma chlapa co uz jedno dieta ma,bohuzial... aj ked sa vo fungujucej rodine narodi druhe ,tretie ... dieta ,tak tie prve sa nedavaju nabok.... ak to nebude akceptovat,by som to riesila sudom...

dankajuskova
autor
26. led 2013

to uz robim,naposledy ju mal 16 decembra,a teraz po mesiaci 14 januara na dva dni,odvtedy sa neozval.dakujem za rady

diusik
26. led 2013

@dankajuskova chudatko,by som mu malu nedala vobec,takto ublizovat dusicke,povedala si mu co ti povedali na socialke?

dankajuskova
autor
26. led 2013

ano,tak mi povedal ze sa bude snazit si ju brat aspon kazdy druhy tyzden,ale jemu sa verit neda,vo vsetkom klame.

emily76
26. led 2013

@dankajuskova nebude sa snazit a casom sa prestanu stretavat uplne.. moj syn chodil po rozvode k ex kazdy vikend, ked sa im narodil prvy syn, tak sa frekvencia zmenila.. a po druhom uz tam nechodil skoro vobec. Jeho nova zena bola na mojho syna asi dost alergicka, pretoze mne syn povedal, ze kvoli nemu sa s tatom hadaju. 😖 Vrcholom vsetkeho bolo, ked som sa s nim snazila dohodnut, ze ked maly nechce ist ku nemu, tak nech on pride ku nam za nim, tak ze on nema cas ani na vlastne deti... hotovo.. to moje asi priniesol bocian.. 😠 Ja by som na tvojom mieste malej nehovorila, ze ma ist ku otcovi, ked pride, tak bude mat aspon prekvapko mala.. a ak nepride, nebude zbytocne sklamana. Urcite by som na tvojom mieste byvaleho neospravedlnovala pred nou, ale ani na neho nekydala... jednoducho ty nevies, preco neprisiel, ano, aj teba by potesilo, keby bola mala s ockom, ale ty s tym nic nemozes robit. Dcerka casom pochopi.. Moj syn ma 16 a minuly rok bol s otcom presne 3 hodiny. Za cely rok... 😔

zazalienka
26. led 2013

ja myslím že je to robota novej manželky.. ja to mám z opačnej strany presne.. manžel má 11 - ročnú dcéru.. tiež som bola prvorodička, staršia, mala som 35 keď sa nám narodil malý.. bola som po sekcii.. ale ani ma nenapadlo že by som povedala nechoď pre Veroniku lebo som unavená.. veď som bola len po pôrode.. v pondelok som prišla domov a v sobotu prišla Veronika na víkend.. ani jej som to nemohla urobiť lebo sa hrozne tešila na malého.. práveže skôr jej matka jej bránila aby sem šla, aj keď sa pýtala mimo určeného času.. takže si myslím že odtiaľ vietor fúka.. že to nieje robota exmanžela ale jeho terajšej... fakt neviem poradiť, malá je ešte maličká presne vo veku môjho Miška, ešte tomu nehápe čo je vo veci.. a ťažko to vysvetliť kde je tato...

dankajuskova
autor
26. led 2013

emily76 tak to dufam ze to casom pochopi.je na svoj vek si myslim dost rozumna.

dankajuskova
autor
26. led 2013

@zazalienka tak ja jej vacsinou hovorim ze nemoze,ze ma vela prace a pod.to ci je to ,,praca,, jeho priatelky neviem,neviem o nej nic ani som ju v zivote nevidela.

barbora01
26. led 2013

@dankajuskova ja som mala nieco podobne, ze otecko slubil, ze pride po deti a deti na neho v urcenu hodinu cakali zbalene pripravene a on mi hodinu po tom, ako mal po nich prist, napisal sms, ze nemoze, lebo ma iny program, to bolo u nas bezne. A raz syn na mna vybehol, ze tatik urcite chce po nich prist, ale to ja ich nechcem pustat k nemu a ze klamem. Tak som sa nastvala a odvtedy, ked mi ex napisal sms, ze nepride, tak som mu napisala, ze ok, ale nech to povie detom on. A potom deti pochopili, ze to nie ja si vymyslam, ale ze tatik ich nechce. A na druhej strane sa s nimi zacal trosku viacej stretavat, lebo mu bolo blbe sa detom vyhovarat (samozrejme, ked im do telefonu povedal, ze nemoze prist, tak deti spustili plac a tak sa aspon naucil neslubovat im, ze pride, ked vedel ze nepride, len aby nemusel pocuvat ich plac).

dankajuskova
autor
26. led 2013

@barbora01 no kazdopadne je to velmi tazke pre tie deti,len ich oteckovia si to akosi nevedia,nedokazu uvedomit.

romcovaklarka
26. led 2013

@dankajuskova To je fakt blbá situace, opravdu by to chtělo promluvit si s otcem, jestli by si nemohl tedy dcerku brát aspoň třeba na odpoledne nebo tak něco. Než se to u nich doma usadí.

Já to na jednu stranu chápu, muž má dceru z 1. manželství, kterou máme ob víkend a když se mi narodil první syn, tak jsem taky v šestinedělí měla co dělat s ním, sama se sebou, potřebovala jsem manžela všema deseti a nebyla jsem ještě dvakrát odvázaná z toho, aby k nám přijela slečna na víkend.

Ale je fakt, že jí už bylo skoro osm,takže asi jeden nebo dva víkendy jsme prohodili tak, aby u nás nebyla nějak ten první měsíc a manžel se s ní za tu dobu několikrát sešel mimo domov a vzal ji třeba po škole na zmrzlinu nebo někam jinam. Tak kdyby třeba něco takového šlo vymyslet, nebo že se s ní sejde aspoň u vás... a až miminko trošičku poporoste, tak určitě se vše zas vrátí do starých kolejí...

dripik
26. led 2013

@dankajuskova Máme něco podobného, otec dcerky si ji brával každé 3týdny na 4dny, od té dpby co má novou přítelkyni si pro ni tak často nejezdí...dcerka se taky ptá kdy tam pojede a taky se spoustakrát stalo, že si pro ni měl přijet a pak jen napsal, že nemůže...volila bych možnost, že pokud jí to zase zruší, tak at má dcerka možnost mu zavolat a on si jí to vysvětlí sám, proč ty máš být ta špatná, at si to sám odůvodní. U nás ted taky nastane změna, my čekáme mimčo na které se malá neskonale těší, ale ex čeká taky mimčo, o něm malá zatím neví, tak jsme sami zvědavý jaký to bud mít vliv na návštěvnost u nich...každopádně vám držím pěsti...

beruska24.9.
27. led 2013

@dankajuskova
Nečtu všechno, jen mně napadlo, když bys to neřekla dcerce předem (že má jít k tátovi), jak by to nesla?? Šla by potom, když by přijel?

Naše situace - manžel 2 děti z předchozího manželství. Děti mu ex nedávala, 2 roky jsme bojovali, aby sem jezdily. Soudně rozhodnuto 2x v měsíci na 4h. odpoledne. Pak bylo potřeba prohodit víkendy (sudý za lichý nebo obráceně, netuším). S ex mého muže se také nedá absolutně mluvit, takže se vše řeší přes soud. Nakonec si manžel děti bere na jedno odpoledne (od oběda do večera) v měsíci (soudní rozhodnutí).
A když se narodily dcerky, tak jsem si také nepřála, aby během 6tinedělí sem manželovi děti jezdily (odmítala jsem všechny návštěvy, takže děti nebyla vyjímka) a upozornila ho, aby to své ex určitě zavolal. Nakonec to bylo, že je buď neviděl nebo si je vyzvedl a jeli spolu někam na zmrzku.

dankajuskova
autor
27. led 2013

@romcovaklarka no to by bylo fajn to co rikas,jenom on ke me neprijede ani nahodou,a to aby si ji vzal alespon na chvili po skolce sem mu uz navrhovala a nic,nevim jaka je ta jeho pritelkyne,ale od ty doby co je s ni tak komunikujeme jenom pres sms,a kdyz mu volam a je doma tak mi to nezvedne ani nahodou,tak jedine kdyz natrafim ze je v praci,

dankajuskova
autor
27. led 2013

@dripik dekuju,napodobne

romcovaklarka
27. led 2013

@dankajuskova Aha 😕 Tak to muž měl právě o malou zájem vždy, to jen já jsem tam jeden čas byla jakoby ten "rušivej element" - v tom šestinedělí a těsně před porodem, ale on za ní jezdil. No když nemá zájem sám, tak to je pak těžký, donutit ho asi nedonutíš ☹

dankajuskova
autor
27. led 2013

@romcovaklarka to ja vim,jen mi to je lito kvuli dcere,nic vic.

kapljhgf
27. led 2013

no já bych mu zavolala a dala k telefonu jí aby si spolu oni popovídali

dankajuskova
autor
28. led 2013

@kapljhgf jen problem je v tom ze on mi telefon nezveda.

kapljhgf
29. led 2013

@dankajuskova A na co jsou budky když to uděláš 1x tak ho nenapadne že jsi to ty a ty bys do toho tel. ani nemluvila jen dcera

kaktusik007
29. led 2013

@dankajuskova mne sa osvedcilo nevraviet detom, kedy pride... len fakt tych 15-20 minut predtym, aby som ich obliekla.... a koniec...
presne pre to co pises - nemoze, nechce, ma vela prace.... a to prosim ziadne dalsie dieta nema, a vraj ani priatelku....

dankajuskova
autor
30. led 2013

@kaktusik007 no s tymi chlapmi je to hrozne,a to je to ze ci chces alebo nie,tak aj tak vas furt nieco ,,spaja,,.nas problemy ktore mi furt robi.