Střídavá péče. Měl někdo podobně?

mikakrup
1. kvě 2022

Zdravím všechny,
S manželem se rozvádíme a za každou cenu chce střídavou péči. Pokud bychom fungovali jako normální rodina, asi by to byla jedna z variant. Manžel dlouhodobě nefungoval, utápěl se v depresích. Choval se hnusně, ke mně i dětem. Od doby, co jsem řekla rozvod se chová jako "tatínek" deprese jsou pryč. Je to herec, manipulátor. To jsem pochopila až nedávno.Jeho reakce na rozvod "přece nezůstanu sám" takže hra o děti začala. Najednou extrémní zájem o ně. Byla jsem s nim 20 let. Nebyly šťastné. Pořád jsem čekala, že se bude chovat jednou hezky, také měl za sebou těžké dětství. Naše děti jsou malé - 5 a 7let. Jsou hodně citlivé, myslím hlavně z celé té situace doma. Se synem jsem nedávno byla v poradně kvuli školni zralosti a psycholožka řekla, že je hodně citově nevyzrálý uzlíček nervů. Celý rok vkuse nemocný...Až teď mi došlo, že jak je na mě napojený, přenáším na něj svoji bolest a smutek :( Otec do domácnosti celé roky vnáší hodně negativní energii. Nemá přátele, mívá popíjecí období..
Velký egoista. Hodně jsem si dovolila tim, že se chci rozvést. Podle toho jak tahá nitky mě bude dětmi vydírat i kvůli majetku..vím, že on rozhodně nebude jednat v zájmu dětí, ale vždy jen sebe. Měly jste to tak taky některá? Chtěla jsem to vyřešit v tichosti a klidu, ale tohle asi nepůjde😞

baja8
2. kvě 2022

@mikakrup Ahoj, no nebude to lehké, byt tebou najdu si dobrého právníka a zabojuji o to ať mas děti v peci ty, kor když je tatinek takový jaky je. Dnes už se soudy dosti přiklánějí ke stridavce pokud má otec zájem z toho důvodu to lehké nebude..Děti to bohužel ovlivní vždy, já mám taky stridavou peci, děti byly mladší než ty Vaše a stejně je to hodně ovlivnilo, smiruji se s tím doted a to už je to 5 let. Já stridavku nechtěla ale táta na ni trval..fungujeme ale velmi dobre. Posílám hodně síly k tomuhle boji. Držte se!

maxulekapcule
2. kvě 2022

My, když se rozcházeli, tak chtěl syna také do střídavky, a to neměl ještě ani dva roky. Manželé jsme nebyli, veškerý majetek byl můj, ex neměl nic a dodnes bydlí u rodičů, takže syna svěřili naštěstí do péče mě, a dnes už bych z toho hrůzu neměla, protože jedinou lásku synovi vyjadřuje kupováním kravin, ale nezajímá se ani o to, jak třeba dopadl u lékaře, natož aby tam s ním šel.... Letos hodně promarodil, tak si ho ani nebral, protože on přece nebude myslet na to, ze mu má dávat léky.... Nemůže Té tím taky jen vydírat, deptat Té?

bara88
2. kvě 2022

Tohle lehké nebude a jediná šance je jen s dobrým právníkem a i to si myslím že pokud stridavou péči chce tak ji dostane

inssomnia
2. kvě 2022

@mikakrup pokud to dělá jen, aby tě ničil, tak jediná obrana bude tvářit se, že je to naprosto normální (pokud soud rozhodne o střídavce). Nedat najevo, že ti to vadí. Pokud je to jenom hra a ty se nenecháš zdeptat, tak by ho to mohlo přestat bavit. :( bohužel znám takového, co si bral děti, aby je hodil na krk nové manželce a odjel na víkend pryč, jen aby bývalou trápil. S druhou se (kupodivu) rozvedli taky, ta se zdeptat nenechala a naopak cpala děti každý víkend a půlku prázdnin s úsměvem tatínkovi. No moc dlouho mu ta hra na starostlivého otce nevydržela a zmizel jim ze života. Chce to nervy z ocele. Hodně štěstí.

katherine177
2. kvě 2022

@mikakrup úplně vás lituji ,také jsem žila s manipulátorem,bylo to strašný,peklo .Jsem rozvedená 3 roky ,co jsem si to dovolila ...A také najednou jaký je otec ,a jaká má práva otce .Naštěstí střídavou péči nemáme ,děti se ho bojí a nechtějí s ním vůbec být ,když za nimi přijede.Jsou taky malé (3 a 5 let).Ale co není ,může být ,také s tím vyhrožuje.No jak jinak ublížit matce ,mstít se na dětech ,protože jinak už nemůže ,a zkousnout to ,že jsem se rozvedla taky nemůže.

katherine177
2. kvě 2022

@maxulekapcule střídavou péči naštěstí nemáme ,ale takové chování co se týká nemocných dětí to máte pravdu ,klidně se u nás 2 měs neukáže,hlavně že usiloval u soudu ,aby mohl chodit každý týden.

konidana
2. kvě 2022

souhlasím s @inssomnia . pokud víš, že společně to dál nejde/nechceš, tak opravdu právníka a dotáhnout rozvod. Holt klidně i s tou střídavkou. A klučík by se pak mohl srovnat, když tě muž nebude vysávat a už budeš v pohodě. Proč myslíš, že by střídavka nefungovala? Jestli se zvládnete domluvit, tak by mohla. Pokud bude chtít prudit a dělat naschvály, tak se tomu bohužel nevyhneš myslím ani bez rozvodu, ani s rozvodem. Ale po rozvodu budeš aspoň mít svůj život podle sebe 🙂 Takže přeju hodně sil😘

maxulekapcule
2. kvě 2022

@katherine177 úžasný, vsak na to jsou matky nejlepší přece. Nejlíp, když mi ho pokaždý vrátí nemocnyho

katherine177
2. kvě 2022

@maxulekapcule tak to by mě taky naštvalo , protože kdo s tím má pak nejvíc starosti - my .

martinka_33
2. kvě 2022

@maxulekapcule se taky smiřuju s tím, že jsem odkladiště nemocných dětí 😀 Děti jsou týden u nás, týden u táty, ovšem nemocné většinou u mě, aspoň dopoledne místo školy, nezřídka i na noc, i když mají ten týden být u táty.. To bude asi osud nás maminek

martinka_33
2. kvě 2022

@mikakrup to je mi moc líto 😥 my si feti střídáme po týdnu dva roky, jak to berou děti nevím, neodvažuju se psát za ně. Z mého pohledu střídavá péče muže fungovet jen v případě, že oba fungují jako rodiče dobře. My se s ex snažíme oba co je v našich možnostech, v našem případě lepší takto než když jsme byli spolu... To jsme se nedokázali dohodnout téměř na ničem, ted se aspoň snažime respektovat jeden druhého

mikakrup
autor
3. kvě 2022

@maxulekapcule ano myslim, že je to hra o majetek..mu o děti jde kvuli jemu, ne kvuli jejich štěstí :(

mikakrup
autor
3. kvě 2022

@inssomnia já to nevydržela. Sesypala jsem se před ním. Ranilo mě, že jsem si pořád myslela, že bude aspoň řešit spokojenost děti, když už jako manžel stál za prd...ale ten jeho vítězný pohled, že mě ranil...neskutečné. zjistila jsem, že ten, kterého jsem 20 let milovala a opečovávala nikdy nežil, byl to můj přelud. Teď uplně změnil chování, baví se jak má navrch...naprosto nechutné.

mikakrup
autor
3. kvě 2022

@konidana děkuji, chci se dohodnout na mé péči a nejaké dny navíc. A třeba pokud budou deti v budoucnu chtít až budou větší, klidně i střídavá. Teď to cítím jako úplně špatně

katherine177
3. kvě 2022

@mikakrup vím ,že je to těžké ,ale ukázat mu,kde je vaše nejzranitelnější místo a plakat je opravdu nejhorší ,protože takoví hajzlové,omlouvám se za to slovo budou mít akorát radost z vašich slz.Můzete plakat,ale nikdy ne před ním , držte se ,bude to těžké.

konidana
3. kvě 2022

@mikakrup zkus nejakou psychoterapii, hodit se vic do klidu a aspon pred nim se vzdy udrzet. Max rychle odejit a sesypat se jinde. Tohle mu strasne nahrava... a to nechces. Takovymu debilovi prece nebudes hrat do karet! Vim ze to je strašně tezke....😘

klaarka
3. kvě 2022

@mikakrup chce to hodně se obrnit a vzít si dobrého právníka! Já když se rozvadela před 3 roky říkala mi právnicka, že už naštěstí soudci ustupují od střídavky, před pár lety, jakmile otec projevil zájem, dali stridavku. Začali naštěstí zjišťovat, že je to pěkná kravina. Hodně záleží, jakého soudce dostanete.. Naše soudkyne řekla na rovinu, že je proti střídavce a musel by ji přesvědčit. Nepřesvědčil. Teď zase začíná vystrkovat růžky, že by chtěl "jen" syna do péče 🙄.. Je to boj a držím palce!

petinos
3. kvě 2022

Nikdy bych nedovolila střídavku jestli je takovej jakej je. A ono vůbec ta střídavka je teď strašná móda že dítě přejíždí od jednoho rodiče k druhému. Dítě má mít jeden domov a ne dva. Teď mě tady matky sežerou za to 😆. Vemte si dobrého právníka a dejte mu občasné víkendy a některý den v týdnu. Ho to stejně brzo přejde a na děti se vykašle.

martinka_33
3. kvě 2022

@mikakrup ty emoce jsou v první chvíli hrozný, ty první měsíce po rozchodu nejhorší, je to zlomené srdce, v případě mého ex zlomené ego... Chodili jsme na párovou terapii - vážně existuje i "rozchodová" 😀 Akorát pk mesici a pul nam ji zavřeli kvuli covidu, takze to zas bylo na nás 🙄 Nám soud určil společnou péči, takže kdy kdo má děti, kolik kdo platí si určujeme sami. Některým tatínkum jde taky o to, že nechteji na deti platit, proto chteji stridavku, aby té bývalé kráve nezvysovali zivotni uroveň, pak stejne to dulezite plati mama a oni jim kupuji mekáč a kraviny 😡 Zřídili jsme společný účet kam každý mesíčně posíláme peníze, z tech se pak platí škola, kroužky, oblečení, sportovní výbava, oba vime na co penize jdou a nemusime se hádat (stejne se nekdy hadame 😅)
Ale tenhle system vyzaduje prekonat negativni emoce a jednat v zajmu deti, ne v zajmu pomsty druhymu rodici

martinka_33
3. kvě 2022

@petinos já s tebou souhlasím, když tatínek nefungoval jako tatínek v manželství, nebude ani potom, málokterému se hne svědomí a začne se starat... A s tín domovem máš taky pravdu, jen jsem ještě nezjistila lepší způsob, jak to udelat aby deti žili s mámou i tátou, když se ti dva nesnesou 😭

andelicka
3. kvě 2022

@mikakrup Mám to už za sebou, díky Bohu.A mrzí mě, že to prožíváte.Všechny rozvody jsou hrozné a velmi bolestivé ke všem zúčastněným bohužel hlavně k dětem.Přeji pevné nervy, držte se.Čas vše ukáže a zahojí,aby se z toho šoku všichni dostali.Vím o čem mluvím.A každý člověk na to reaguje jinak,i děti.Hodně štěstí 🍀

katherine177
3. kvě 2022

@petinos já s vámi souhlasím , střídavá péče je možná dobrá tam ,kde se rodiče dokážou domluvit a vychází spolu bez problémů i po rozvodu ,bohužel tam kde se třeba starala pouze maminka a otec se nezapojoval o péči o děti a začal si hrát na otce až po rozvodu ,s tím že má "práva otce" nebo za účelem jak nejlépe ublížit matce , jedině tak že se jí bude mstít na dětech ,ale ve
skutečnosti mu o děti nejde .Znám z vlastní zkušenosti bohužel .
Děti by měly mít jeden domov ,kde jsou šťastné ,ne pendlovat každý týden jinam ,musí to být šílený stres pro ně i pro matku.

cekamnazazrak
4. kvě 2022

@martinka_33 bývalá kolegyně to udělali s manželem tak, že děti zůstaly bydlet tam kde bydlely a rodiče se u nich střídali... pro děti super, ale myslím, že to mělo trochu devastační účinky na rodiče, po delší době...

angelyn
4. kvě 2022

@mikakrup rozvádí se teď kamarádka a je to peklo. Chlap manipulátor, psychicky ji umí dokonale rozložit. I kvůli covidu se to natahuje a bohužel oni sami si hned po rozchodu nastavili střídavou péči, jeden týden u ní a druhy u otce. Malá je z toho totálně zmagořená (5let). I když kamarádka začala bojovat o svěření do své péče, tak soudkyně řekla, že pokud střídačka funguje doteď, nevidí důvod to měnit. To, že je malá úplně v prdeli, přehlíží...takže na toto fakt pozor! I sám právník jí řekl, že to asi nedokáže, byla to chyba přistoupit a dělit dítě na 50% hned od začátku.

jitazaj
4. kvě 2022

Doporučím stránky projektu jakofenix.cz. Není potřeba hned kupovat jejich rady, někdy stačí si poslechnout jejich videa, hodně mi otevřely oči.

mikakrup
autor
8. kvě 2022

@jitazaj je mi blbě....tohle přesně mam doma🙈

jitazaj
8. kvě 2022

@mikakrup já jsem si to myslela... Tak si dej čas, poslechni videa, čti články nebo je kontaktuj. Hlavně v klidu, žádná ukvapena rozhodnutí. Cesta ven existuje, držím palce!

eloana
8. kvě 2022

Stridavou peci nemame- nechtely deti ani ja…. Nastesti ex spechal, kvuli nove partnerce na rozvod- tak to byla moje podminka- jinak bych s rozvodem nesouhlasila a tahnul by se.
2 ze 3 deti uz jsou ve veku, kdy si mohou rict u koho chteji byt