Střídavá péče. Za jakých okolností?

leonaxyt
4. únor 2011

Ahoj holky,
najde se mezi váma někdo, kdo má zkušenosti se střídavou péčí?
Já si ji MOŽNÁ ještě dovedu představit za předpokladu, že by tatínek dítěte bydlel o dva bloky od nás a já se s malým mohla vidět kdykoliv a hlavně - chodil by samozřejmě do stejný školky, školy, kroužků, mohl chodit ven se stejnýma "kamarádama od vedle". Ovšem chystam se teď se synem k zápisu do školky a jeho otec mi hlásí, že se tam mam rovnou zeptat na to, jak by přistoupili na to, že by tam chodil jen ob týden - týden tam, týden u exmanžela - kterej bydlí STO KM od nás! Přijde vám to normální?? Samozřejmě se nelze bavit o tom, že by tohle bylo pro dítě dobrý, neni pochyb o tom, že je to ŠÍLENOST. Ale ze zkušeností se soudy - má nějakou šanci uspět, kdyby si o takovou střídavou péči zažádal?? Přece to neni možný... ☹(

andelka
3. říj 2013

@kotatko77 střídavka by se měla dát jen při souhlasu obou rodičů..a hlavně zkoumá se, jestli by to bylo v zájmu dětí..a jaké pohnutky k tomu toho navrhujícího vedou. A taky by se asi mamince snížily alimenty, pakliže by určitou dobu měl v péči děti otec.

milli13
12. lis 2013

Dobrý podvečer máte někdo zkušenost ze zrušním střídavky????Mám syna 5 let a s ex se neumíme domluvit na ničem...chci střídavku zrušit ,ale samo sebou okolo sebe kope ..Maličkej chodí zatím do m.š. jen u mě u nich čeká udajně na otevření nové m.š. je pravda bydlí asi cca 10km. Ale do naší m.š. ho nevozí.....Ale za chvilku malý bude předškolák a chce at na školu chodí k nim já zase že k nám...Už nevim co dál poradíte někdo???????Mám šanci střídavku zrušit?????? 😢

milli13
12. lis 2013

@emminak Tak to jsme uplně na tom stejně :( já se snažím střídavku zrušit malému bude 5 za pár dní tudíž bude předškolák...Ale neschodnem se na škole ani na čem koli jiném,bydlím v malém městě mam starší syny chci at chodí na stejnou školu jako oni...EX bydlí cca 10km od nás na vsi školu maj cca 4km rano sice jezdí školák ale odpol buď pěšky nebo vyzvedávání otcem...Už teď chodí malej ke mě do m.š. u otce nechodí a ani ho nevozí k nám..udajně čeká na znovuotevření m.š. u nich ve vsi...Chci střídavku prostě zrušit ale bojím se souduuu a hlavně jeho nenechá mi nic zadarmo předavani je děsivé plné nadavek :( Hází na mě špínu u sociálky jsem s nervama pryč...

emminak
12. lis 2013

To je strašné, my budeme řešit školu také za dva roky...☹. On ale slíbil i před sociálkou, že se nastěhuje do místa bydliště.... Teď v pátek jsme byli na OSPODu a ta jsem mu to připomněla a to koukal..., ještě to bude zajímavé...☹. On je velký sobec, vůbec nekouká na dobro dítěte, jen na své...☹. Ode mne požaduje samou vstřícnost, ale sám absolutně neustoupí o nic... Čekají nás ještě velké boje...☹, Hodně štěstí a sil...

milli13
17. lis 2013

@emminak Tak já byla na konec ve čtvrtek na soudě poddat žádost o zrušení střídavé péče..Měla jsem i z m.š. od ředitelky, že maličkej chodí do m.š. pouze když je u mě, ale vubec netuším jestli me argumenty budou stačit na zrušení :( v lednu mě čeká porod a ty nervy z tehle situace a cele věci je dost náročné 😔

emminak
17. lis 2013

@zuzkaaterezka Hodně štěstí a sil...je to šílené...☹

emminak
17. lis 2013

@milli13 No to mám strach, že jí soud nezruší..Jsem zvědav u nás, bydlí od nás 150km, ale slíbil i na sociálce, že kvůli škole se přestěhuje.... To jsem zvědavá, jak ta jeho pipka půjde z Prahy... Střídavá péče, to je snad nejhorší pro děti, co může být...Každopádně držím pěstíky a dejte vědět...,, abych věděla pro nás..

milli13
18. lis 2013

Dnes jsem zase byla na odboru péče o dítě pracovnice říkala že snad zrušej záleží opravdu na soudkyni...
Ale už jen to jak každý týden trpí kuli školce že tam nemá obrázky nebo že mu děti řekli že měli divadélko a on tam nebyl je mi ho hrozně lito má pak slzičky chudinka muj :(

zuzkaaterezka
22. lis 2013

Jo stridavka na hovno,mala uz po treti neodjela,nechce k tatovi a zacne brecet,na prochazku s otcem jde v pohode.pristi tyden jdem vsichni tri k psycholozce,chce si promluvit s otcem.

bobik33
2. led 2014

@milli13 Už jsem psala mnohokrát do diskuse..takže důvody, které mne k tomu vedou nebudu znova popisovat.. o zrušení SP se snažíme s celou rodinou již něco přes rok .. běh na dlouhou trať !!!

leyla1234
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
leyla1234
6. led 2014

všude jen čtu články o tom jak zabránit otci vídat se s dítětem a s váma to asi taky nebyla zas taková hitparáda, když vás všechny partneři opusili a jistě to byla vždy vina na straně partnera

luissi
2. říj 2014

Zdravím-myslíte si že otec kterého pustill z psychiatrické léčebny za pokus o sebevrazdu který se léta léčí na psychiatrii může dostat dítě do péče??

zuzkaaterezka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
syslinka1
9. lis 2014

Dobrý večer nevíte některá,exmanžel mi vyhrožuje střídavou péči a to si kluky bere jen jednou za rok nebo výjimečně dvakrát.Ani jim nevolá,nepíše,jen se ozve raz za čas,když si je chce vzít.Myslíte,že by měl nějakou šanci?A to bydlí 300km od nás a kluci jsou školou povinní,Co se týče kupování věcí a placení,na to vůbec nepřispívá,jen výživné mi platí.Byla bych ráda za nějakou radu,jestli má některá zvás stímhle skušenostiS prvního manželství má taky děti a ty sním nechcou mít nic společného,nebo když potřebovali na školu atd tak jim nic nedal a ještě jim škaredě vynadal,tak se k němu nechtěji znát,jenže moji kluci jsou mladší a nemaji ještě stoho rozum a ani neví jaký jejich otec je.Jeho starší dcery už nato přišli,tak se sním nestýkaji.

andelka
10. lis 2014

@syslinka1 o tom že by bez předchozího zájmu uspěl se střídavkou, navíc když jste od sebe 300km silně pochybuju. Mluvili jste o tom jak by to jako podle něj mělo reálně vypadat? Taky už bude záležet na přání dětí, pokud už chodí do školy. Myslím že jen vyhrožuje a skutek by stejně utek. Musel by to mít hodně dobře postavené, ten návrh, musel by mít podmínky, děti jednu školu..Fakt myslím že vůbec reálně nemá šajnu.

syslinka1
11. lis 2014

no já sním osobně o tom nemluvila,jen napíše sms jak vraci děti a tvrdí,že chcou jit k němu,ale opak je úplně jiný.Když jsem se děti na to ptala,tak zamozdřejmě nechtěji,nebo je po 3 ženatý a má s třetí manželkou další dítě a vyženil další dvě a ony se snima nějak nemusí,spíše s tou malou,ale záleží i na tom co jim vykláda.Kluci ho zase tak dobře neznaji,nebo jsem do něj už hodně let a bere si je jednou nebo dvakrát do roka.No občas mi vyhrožuje a proto nevím co si mám o tom myslet a za druhé už má záznam že má sklony k seběvraždě a byl lečen na nervy a u psychologa

andelka
12. lis 2014

@syslinka1 vůbec se neboj, nemá šanci. Jen kecá a straší.

lifia
27. říj 2015

Ahoj holky, potřebuju poradit.Jsem rozvedená dva roky, ex manžel si děti bere 1x za 14 dní na víkend a 1x za 14 dní jednou v týdnu.Jinak mám nového manžela, děti mu samy začaly říkat táto a žijeme spokojeně jako normální rodina.Bydlíme v Praze, s exmanželem jsme bydleli u Berouna.Po rozvodu se nastěhoval ke své přítelkyni do Prahy, pak se rozešli, tak se zase stěhoval k Berounu,pak měl další dvě známosti,které seznamoval s dětma, a teď má novou přítelkyni, ke které se zase nastěhoval do Prahy a nebydlí zrovna od nás daleko, no stihnul toho docela dost.Můj manžel nemá svoje děti, bere naše děti jako svoje,opravdu se snažíme dělat jim krásný domov, dcera 7 let má ve škole samé jedničky a syn 5 let je moc šikovný.Ale ex manžel nám do všeho pořád vrtá a každou chvilku na dětech něco vidí.Naposledy jeho přítelkyně zjistila, že náš syn má známky špatného chování (prej nechce jíst ovoce, nechce jezdit na kole) a chtěli ho poslat k psychologovi.Bojím se co bude dál, a hrozim se aby je nenapadla střídavá péče.On tedy občas jezdí na služební cesty, nebo má školení a nemůže si vyzvednout děti, nebo jel s přítelkyní na dovolenou, nebo s přáteli na hory, zrovna když měl mít děti a nevzal si je. Myslíte, že by mohl mít u střídavé péče úspěch?Neříkám, že je špatný tatínek, ale spíše takový 100% na víkendy, jako jsou výlety a zábava, to osatní samozřejmě zůstáva na mě.Děkuji za odpověď

vrahoun
9. únor 2016

Děvčata, je mi z Vaší diskuze špatně. Děcko má mít oba rodiče a ten, který se odstěhoval daleko, by měl ostrouhat. Jestli máte svoje ratolesti tak rády a nechcete aby trpěly cestováním....no tak je nechte svěřit do péče tatínkům, nebo se sestěhujte blíže. Každá z Vás by si měla zažít, jaké to je, doprošovat se styku s dítětem....když OSPODY hrají do karet matkám. Dítě není majetek matky ani otce. Blaho dítěte nemusí být zrovna to, co si myslí maminka.

lednova
14. únor 2016

Za blaho dítěte nepovažuji, když je z něj batůžkář.

kubaka
18. bře 2016

My máme střídavou péči o d 9 letého už rok, rozvod máme až za měsíc. Není to žádný problém, pokud bydlíte nejvíce pár kilometrů od sebe. Odešla jsem já, zdědila jsem dům 7 kilometrů daleko. Syn nezměnil školu, vozím ho 3x týdně do školy a vyzvedávám si ho. Máme to nastaveno tak, že je 3 noce u táty, 4 u mne. Kromě jídla se o veškeré výdaje na oba kluky dělíme na půl. ustálilo se to, všem to vyhovuje, ani jeden rodič není neúměrně zatížený, mít jeden večer a skoro celý víkend pro sebe je nádhera. Dospělý syn zůstal u táty, kde má pokoj, chodí ke mně pobýt a přespat obvykle v pátek a jak má čas, podle přednášek a jak se mu chce být s maminkou. Což se mu chce. Dílnu mám pořád u nich v domě, takže se vidíme i někdy přes týden.Tedy střídavka za optimálních podmínek může být příjemná pro všechny. Když jsem byla ještě doma, manžel se o nic nestaral, teď tam prostě má dítě a postarat se musí. Samozřejmě takové pochůzky jako doktory, nakupování oblečení, hlídání rovnátek, stříhání nehtů, vlasů /(ta péče,) je na mně, ale jsem raději. Nejdéle jsme od sebe dva dny a vždycky se už těšíme. Syn za ten rok ohromně vyzrál, jakoby si uvědomoval, co rodiče znamenají, začal si vážit toho, co mu který z nás poskytuje. Dřív bral tu moji péči jako prudění a nucení do protivných věcí, - viz výše, teď prohlásil: co bych bez tebe dělal. Už to není tak, že "táta je nejlepší, protože má playstation". Je uvědomělejší. Říkáme u mámy doma, u táty doma. Domovy má dva, ale mentálně mám pocit, že ho přenáší spíš ke mně, starší říkal, že u mě to víc "žije", je tu víc jídla 😀 , vaří se, povídá se. Oba si uvědomují, co dělá domov domovem. Mně se neskonale ulevilo. Starám se o dům, o sebe a napůl o syny. Ráj. 🙂

andelka
19. bře 2016

@kubaka můžu se zeptat jak to syn zvládá se školou? Není problém? A jak přesně se stridate, víkendy na střídačku, a všední dny?

kubaka
19. bře 2016

@andelka Vozím ho do školy a školu zvládá pořád stejně dobře. On je chytrý. Nic se nezměnilo. U táty spí ze středy na čtvrtek, pak je u něj od soboty po obědě do pondělí, odpoledne si ho už vyzvedávám já. Trochu putuje, ale už jsme si na ten režim všichni zvykli.. Máme to pořád takto stejně, abychom mu nedělali zmatek. ze začátku se pořád ptal, u koho dneska spí, teď už si to pamatuje sám. Kdyby to bylo týden/týden, stýskalo by se mu. Nechce být u táty vkuse víc jak dvě noci. Takže ideální je pro něj tenhle rychlý model, jakoby byl vlastně na obou místech současně. Dohodli jsme se tak, aby dopad na dítě byl co možná nejmenší a zezačátku jsme testovali, co se mu líbí, co snese, jak to cítí. Když jeden z nás večer něco má (nebo dovolená, služebka, hospitalizace) malý zůstane u druhého rodiče, Oblečení a veškeré zázemí má na obou místech, hračky má rozdělené na ty u mámy a ty u táty./já nesnáším Lego a táta mluvící hračky/ Pozorovala jsem u něj ale zajímavý jev: zafixoval se na jednoho plyšáka, kterého jako konstantu nosí pořád s sebou, drží si ho přes den, když je doma, bere ho kamkoliv spolu jdeme, Ze začátku potřeboval tenhle pevný bod a plyšák byl povýšen na člena rodiny, prokazovala jsem mu ve vší vážnosti náležitou úctu, měl své místo k sezení, vítala jsem se s ním po příchodu polibkem na čumák... 😀 Byla to pro něj určitá "neměnná" v chaosu, který nutně nastal rozestěhováním rodičů. Teď se ta fixace znatelně zmírnila, když ho zapomněl nedávno u táty, tak si vzal jiného na spaní. Kdybys ještě něco potřebovala praktického, ptej se, už mě nic nenapadá.

andelka
19. bře 2016

@kubaka děkuju. Týden se mi zdá jako maximum. My teď střídáme po dnech. Starší to tak vyžaduje už několik měsíců. U táty spí v úterý,ve čtvrtek a druhý týden v úterý,čtvrtek,pátek ( poslední dobou v pátek spavaji oba u babičky) a sobotu. Pro mladšího je to moc,takže ten chodí v týdnu max.1x. Já o víkendech jezdivam pryč,takže ty půlené víkendy u nás nepůjdou. Zatím chodí do školky,pocitam s tím,že potom se to bude muset změnit. Taky změna nastane až najdu práci,ta péče se tomu bude muset přizpůsobit. Tak zatím sbiram zkušenosti jiných.

kubaka
19. bře 2016

Na nás taky čekají ještě změny - bydlím ve zděděném domě, který prodávám a zároveň už mám koupený byt, který se staví jen 4 km od místa, kde bydlím teď. Takže další stěhování. Případné dopady zmírňuju už teď tím, že si povídáme o novém bytě, ukazovala jsem mu plánky, vizualizaci nové koupelny, jezdíme se dívat jak pokračuje stavba, chodíme po té vesnici. Budu mít byt se zahrádkou, takže už si vymyslel, že tam chce jezírko, pěstovat jahody atd. Taky jsem komplet vybavila domácnost, abychom nežili v provizoriu (jak jsem původně myslela, ale nedá se to vydržet), ale měli domov, který sbalíme a přestěhujeme . To jsou takové fígly, jak udržet psychickou stabilitu. Ještě rok. Já pořád podnikám a patrně budu pořád, takže v tom rozložení času a péče nebude už třeba nic měnit. Ono i tak je toho dost...

angel456
1. dub 2016

já mám na svém bloku "střídavá péče v praxi"... máme ji na 3 slečny 6 let... a funguje to tak nějak v pohodě... 🙂 na cokolov se ptejte 🙂 nejsem zastánce střídavky kdy se mění škola... naše holky ,jsou už docela velký a je pro ně důležitější prostředí ve škole a kamarádi a domů chodí, tak nějak spát, jíst, povídat si, ale neřeší to, fakt berou to naprosto přirozeně a normálně a nikdo to už neřeší... ale je to o lidech, může to fungovat jako u nás (i když m samozřejmě všichni lezou na nervy) nebo to může být terorizování hlavně dětí