Styk dítěte s otcem. Co má obsahovat návrh k soudu?

janinaj20
14. črc 2011

ahoj. uz delsi dobu resim tento problem. skoro dva mesice ma otec soudne stanoveny styk ditete s otcem. NA DOHODE. takze dohoda mezi mnou a nim. ja mu do ted mimčo nedavala bez me pritomnosti,takze ho nikam neodvazel. od porodu nejevil o dite pres den zajem..jezdil jen na navstevu k veceru v 5,6,7h treba jen na hodinu,pak uz i dokonce se zdrzel 3 ha pak uz jezdil lazo plazo jak se mu zachtelo. pred soudem jsme se v kvetnu dohodli na 3 dnech v tydnu v odpolednich hodinach. mezi nami jsme si urcili navstevu od 16h,coz mu vyhovovalo,byl to cas podle neho.ale i presto jezdil v pul 5 nebo kolem5h. ( v praci konci max v 14h,vikendy ma volne) tato dohoda je na nic a absolutne mi nevyhovuje. jen cekam s ditetem jak trubka.
. denni rezim ditete tedy nezna.
kazdopadne se priostruje. od doby co se provalilo,ze ma vdanou zenskou, ponizuje me a urazi me pri kazde navsteve za pritomnosti ditete. je to neco nepochopitelneho jak se mohl takovy clovek zmenit. nebere ohled a me uz to prestava bavit. domnivala jsem se,ze pro dite je dobre, kdyz muze mit oba rodice u sebe(jenze on me cim dal vic nesnese a ja za jeho keci a urazky uz vubec ne), treba do te doby nez bude diteti rok a pak by jezdilo k otci. myslela jsem si,ze dite si tak zvyka na oba rodice. a ne ze bude ze dne na den odtrzeno od matky a nekde pul dne s otcem a vdanou zenskou.
ted uz si chce brat dite k sobe. jenze dohoda mezi nama nikdy nefungovala. takze mu nechci davat dite a cekat az se mu zachce a on dite priveze zpatky kdy bude zrovna on chtit.
chci po dvou mesicich od soudu žádat na soude novy navrh navstev,respektive aby si otec dite mohl brat.ale moc se mi do toho nechce. davat dite nekomu,kdo se na me pred porodem vykaslal a po porodu mi s ditetem ani nepomohl
porad se ohani,ze ma pravo brat si dite k sobe. to je pochopitelne.
poradite mi nekdo, co by navrh k soudu mel obsahovat, respektive oduvodneni pro zmenu? ?

mate nekdo z vas take soudne dany styk ditete s otcem u skoro 8mesicniho mimca.

chtela bych podat nejaky navrh. ani nevim jestli by to mely byt ty 3 dny nebo mohou byt jen dva a jak casove?

dite chodi po obede spat.cca do 14h.
dekuji za odp

ria80
14. črc 2011

Ahoj, zkusím k tomu něco napsat. Vy máte nějaký rozsudek, kde není přímo upravený styk. Radila bych ti abys s tím nedělala nic. Dál jednej jako doted, jestli doted byly návštěvy za tvojí přítomnosti, dělej to tak dál. Jestli bývalý bude mít nějaký problém, at to řeší on. Napiš mu, kdy si bude moct přijet za dítětem, dny a hodiny a v tu hodinu, kterou mu řekneš, tak na něj čekej, jinak ne. Proč bys měla pořád čekat?
Pro tebe je to ted docela výhodný, takže to zbytečně neruš. Jen je potřeba se ho přestat bát.Až budete mít rozsudek přesně na dny a hodiny,tak potom už to budeš muset respektovat, a to není vždycky příjemný a vždycky se to nehodí.

Ty jeho urážky a chování k tobě jsou asi blbý. Ale samotný mu dítě dávat nechceš, takže ti nezbývá, než to vydržet. Však nemusíš být uplně přítomná, at je s dítětem v nějaké místnosti a ty můžeš být v jiné. Dobré by bylo, kdyby tam s tebou mohl někdo bývat. To by ho jistě pak brzo přestalo bavit.

Máte po soudu teprve krátce, takže at už podáš návrh ty nebo on, počítej s tím, že to může trvat klidně i rok, než bude nařízeno jednání. U tak malýho dítěte můžeš žádat třeba každou druhou sobotu na dopoledne a za tvojí přítomnosti. Potom si k soudu nachystej argumenty, proč si myslíš, že by si dítě neměl brát, že je ještě malý, fixovaný na tebe, kojíš?, zdravotní důvody, jeho chování k tobě, nepravidelnost jeho návštěv, bytové zázemí atd.

Odůvodnění pro změnu z tvojí strany je dobré, kdyby ses to rozhodla podat, ale nevím, proč bys to měla dělat a ztěžovat si tím život.