Styk otce s malým dítětem během a po rozvodu

ria80
1. kvě 2008

Ahoj.Ráda bych věděla,jestli s tím máte někdo zkušenost,jak probíhá styk během rozvodu a po rozvodu otce s malým dítetem.Jak často soud stanovil,že může chodit,na jak dlouho,jestli si ho může brát nebo ne,jak návštevy probíhají.Já to ted řeším,čeká mě soud,a oni po mě chtějí nějaký návrh,tak chci vědět,jak se to běžně dělá,abych tam neřekla blbost.Taky chci vědět,co mě čeká,až bude on chodit.Díky moc.

ria80
autor
7. srp 2008

http://www.pilaw.cz/viaiuris/index.php?p=msg&id...

Házím link,líp bych to nenapsala,ale vyjadřuje to dost přesně moji situaci

ria80
autor
7. srp 2008

Někdo tady psal ,že sledování je trestný čin.Bohužel není,aspon zatím,Jedná se o tom.Určitě bych to ho využila,kdyby to šlo.Jestli to půjde později,tak uvidím podle jeho chování,co budu dělat.

lucka001
11. srp 2008

Ria: Ze bych někdy byla ráda,že má o dítě zájem,to si myslím,že spíš tady přistanou mimizemštani.

Rio, nechci ti do toho mluvit, ale třeba jednou a možná dřív než si kdekdo myslí, změníš názor a budeš ráda za to, že ti finančně pomůže a že si malou bere a má o ni zájem. Rozhlédni se kolem, co by osamocené matky dali za to, aby otec dítěte o to dítě zájem měl, aby ho měl rád, aby s ním jezdil na výlety apod.
Z toho co píšeš vyplývá, že TOBĚ vyhrožuje, sleduje tě, vydírá tě apod. ale musíš se na to dívat z hlediska nezletilé. Pokud ji MÁ RÁD a pokud má o styk s ní zájem, nikdy to nemůžeš upírat, to bys nemohla přeci Michalce udělat, třeba....možná...bys jí víc uškodila než prospěla. Jednou si s čistým svědomím řekneš, že jsi dělala všechno proto aby malá byla jak s tebou, maminkou tak s otcem a nikdy si PŘED NÍ! o něm špatně nemluvila. Myslím, že takhle by to určitě chtěla.

lucka001
11. srp 2008

Přijde mi, že ji chceš uchránit před ním, ale není to trochu ubohé? Je to její otec a má na ni stejná práva jako máš ty.
Pokud to není násilník, těžký alkoholik, mentál apod., pak se styk s dítětem nikdy neomezuje!! To si pamatuj.
A vždy je ten otec pro vlastní dítě přínosem!!!!

ria80
autor
12. srp 2008

Vážím si názorů ostatních,ale každý může mít na věc jiný názor.Přeju ti,aby ses nikdy do takové situace nedostala a a abys nemusela tento svůj názor měnit.Tohle opravdu si nemůže umět představit člověk,který to nezažil.
Kromě toho,já se nechci mstít jemu,mě jde jen o Michalku.Proto před ní o něm nemluvím špatně.Dobře vím,že pokud se bude muset s ním stýkat,tak bych tím nejvíc ublížila právě jí.Když dva lidi navádí dítě proti sobě navzájem ,je to opravdu ubohé a dítěti to moc ublíží.I během návštěvy jsem radši zticha,kvůli Michalce,a snáším naopak jeho urážky a napadání a to ,že se ji zkouší navádět proti mě.Nedělám nic,aby Michalka nemusela být u nějaké hádky.Taky to není dobře,že to snáším,ale přijde mi to jako menší zlo pro Michalku.Pokusím se to řešit jinak,řvaním na něho stejně nic nevyřeším.

laduska76
18. čer 2012

Zdravím maminy potřebovala bych poradit s manželem s kterým již nežiju mám dítě (a jsme před rozvodem) mám rozhodnutí od soudu, že malý je vmé péči a malého má mít jednou za 14 dní, ale on toto nedodržuje neustále mi dělá problémy a chce ho jinak než je stanoveno já už mám nějaký pogram a on mi ho chce nabourat v tom víkendu co ho má mít.Neustále si vymýšlí prodloužené víkendy apod... zjistila jsem že už za manželství měl přítelkyni a bere k ní syna zajímalo by mě zda mám právo vědět kde s tím klukem je a s kým se stýká, protože mám strach aby na něj neměla špatný vliv...
Děkuji...

j.a.n.i
18. čer 2012

@laduska76 Máš právo na to, aby dodržoval soudem určený režim, nicméně kde je s dítkem a s kým se při tom stýká je jeho věc (pokud by samozřejmě nešlo o něco v rozporu se zákonem...), on je jeho rodičem stejně jako ty a jak by se ti líbilo, kdyby on chtěl řešit, zda sis nenašla nového přítele a zda se s ním dítko náhodou nestýká.

ria80
autor
24. čer 2012

@laduska76 Tak jestli máte stanovený styk, ty mu dítě nemusíš dávat jinak, je to na tvojí dobré vůli. Takže když budete mít nějaký program, tak mu to řekni a dítě mu nedej. Něco jiného jsou víkendy, kdy on má dítě mít, to ty jsi povinna mu v té době styk umožnit a ne si dělat program.
Kde s dítětem je a co dělá, ti říct nemusí, kdyby měl přítelkyni, tak se s ní asi dítě stýkat taky bude, stejně tak s tvým přítelem. Kdybys měla pocit, že se tam děje neco, co by mohlo dítěti škodit, můžeš to nahlásit na sociálce a požádat o prošetření podmínek u otce.

dada_79
26. zář 2012

@ria80 zdravím. Jak to s Vámi nakonec dopadlo? Hodně se mě váš případ dotknul, protože řeším něco podobného. Manžel od nás odešel k jedné "spřízněné duši", ještě před narozením dcery a ze dne na den zahodil náš 7 vztah za hlavu a začal „pálit mosty“. Momentálně se spolu soudíme o výši výživného na dceru, protože i když tvrdí, jak moc ji miluje, platit se mu moc nechce (A mně ještě čeká rozvod ☹! ). Ani jej nezajímá, z čeho dceru, když jsem na MD uživím (A kromě toho hypotéku a byt. Jeho jediný návrh řešení je, že nech byt prodám). Ve styku s dcerou mu nebráním, ale taky mu dceru nemůžu dát bez dohledu, protože se o ni nedokáže postarat (Ani plenu nevymění!) a taky netuším, co se mu honí hlavou. Taky mám strach, aby ji třeba i nechtěně neublížil. Nicméně, manžel strašně bojuje o styk s dcerou, upravený soudem a tvrdí, že mu bráním v setkávaní s ní. Samozřejmě, že to není pravda. Vidí ji minimálně jednou za 10 dnů. Ale, taky odmítám být v pozoru, když už mám svůj program. Mimo jiné mi jeho přítomnost nedělá dobře – po jeho odchodu vždy spadnu do hrozných depresí, protože stále nemůžu uvěřit tomu, jak nám to mohl udělat a jak může být po tolika letech společného života tak bezohledný. Mám pocit, že mu s těmi návštěvami nejde ani o dceru, ale tímhle způsobem se mi chce pomstit za to, ze celé okolí stojí při mně a nelituje ho jako toho chudáčka, který musel tu hroznou mrchu, co chtěla od něj, aby se postaral o rodinu a trávil méně času s kamarády v hospodě, opustit. Taky jsem přecházela všemi možnými stavy a opravdu mně štvou příspěvky typu, že dítě musí mít za každou cenu otce a že je to v jejím zájmu. Moji holčičce je 5 měsíců. Myslím, že jako milující matka vím daleko lépe než cizí lidi, co je nejlepší v jejím zájmu. Pokud ten otec není pro ní přínosem, považuji to v rozporu se zájmem dítěte. O opaku mně asi těžko někdo přesvědčí. Já svému manželovi nebudu bránit ve styku s dcerou, ale taky bych byla nejradši, kdyby ho to po čase přešlo a o dceru ztratil úplně zájem a dal nám pokoj. Alespoň bych se nemusela dívat do smutné a nechápající tvářičky své dcery a vysvětlovat ji, proč ťaťka odchází a nežije s námi jako ostatní tatínkové. Je to sobec a zbabělec a nemyslím si, že by ji byl někdy oporou třeba, jako můj ťaťka, který byl při mně, když nás manžel opouštěl, nebo mně vezl do porodnice, nebo každý den mi s ní pomáhá třeba jenom tím, že jde s ní na procházku, nebo mi doveze kojeneckou vodu, abych se s tím sama netahala...

gejba27
25. srp 2015

Ahoj, prosim o radu nebo zkusenost. Žiju s přítelem, ja mam jedno dítě a on taky. Muj byvaly partner bydli ve stejnem meste jako ja, takže pokud se ozve ze chce malého vídet (4 roky) nebráním mu.Přítelova byvala se odstěhovala do Prahy - od nás cca 350 km. Soudem mají urceno ze díte je v peci u matky a s otcem - po domluve. Jeho syn má 5 let. O střídavou peci zadat nechceme - stojim si za tim, že aby mělo dítě 2 skoly je blbost. Kdyz se chystame do místa bydlíste vzdy je nejaky problem, proste mu ho nechce davat. Chceme podat zádost na soud o uplravu styku aspon jeden víkend v mesici. Pro nas by to bylo casove velice narocne - i pro to dítě vlakem sem tam. Máte nejaké zkusenosti jak tuto situaci řešit? Znate nekoho kdo to tak má? Jak to funguje?

andelka
27. srp 2015

@gejba27 prostě podejte návrh na určení styku, že dohodou to nefunguje. Vzdálenost je to velká, ale aspoň jeden víkend bych dala.