Svěření dětí do otcovy/matčiny péče, co rozhoduje?

llolisek
2. led 2013

dobrý den,potřebovala bych poradit.Od manžela a otce dětí jsem odešla 20.12. s tím že soužití s ním už nebylo možné..domluvili jsme se na rozvodu s tím že po novém roce podám návrh na svěření dětí do své péče a pak podám návrh na rozvod..vše se zdálo v pohodě...já chtěla jít v ponděl na uřad,neb jsem myslela že dnes tam nejsou a dnes mi manžel volal,že podal návrh na svěření holek do jeho péče....myslíte že při rozhodování o tom komu je daj bude mít vliv kdo si o jejich svěření podal žádost první a jaká je prvděpodobnost že mu je daj??? Moc děkuji za odpověd

aneta0707
2. led 2013

zalezi na veku
vetsinou davaji deti matce, ale kdyby si nasel dobryho pravnika, tak by to mohlo dopadnout i jinak.
kazdopadne, pokud bydlite ve stejnym meste, jste oba zajisteny a u obou maj kde spat a maji podminky k vychove (pracovni vytizenost, cas na deti) tak davaji na pozadani otce deti do stridave pece. musela by si dokazat, ze otec hrube porusuje vychovu, bije je, nebo pije aby nemel pravo na stridavou peci.

ange_de_la_morte
2. led 2013

@llolisek : myslím že datum podání náwrhu není až tak podstatné jako wšechny ostatní podmínky, pokud se nedohodnete mezi sebou a bude to řešit soud tak se budou přiklánět jednak k wěku dětí ale také k jejich wztahu k rodičům , takže pokud by jste naůpříklad měli dceru a syna a syn by měl lepší ztah s otcem tak děti rozdělí - každému z rodičů jedno. Podstatné je také bydlení, finanční zajištění, čas , řeší se také tresné činy z minulosti apod. Aspektů je neskutečné množstwí a na sociálce se dozwíte určitě wíce informací

luissi
31. bře 2015

Můj ex-byl loni 2 mesice na psychiatrii,že se údajně kvuli mě- že jsem ho opustila zhroutil! Já se od něj odstěhovala 65km....soudkyně chce ale našeho syna nechat jemu v péči (ikdyž má v papírech z Opavy) že má sebevražedné sklony!!! Prý jde o dobro dítěte a zustane tam kde se narodil a navstevuje skolku!!! Chapete to? 😠 celé roky co je syn naživu jsem se o nej starala pouze Já!

kopacka01
11. dub 2015

Mám podobný problém.Odešla jsem od manžela 7.12,probíhá soud o děti a mám strach že je dostane ex.Je to ale složitější z důvodu že mě napadl,vyhrožoval mojí rodině,ohrožoval nás nožem,mačetou takže to vyšetřuje policie,on samozřejmě podal oznámení na moje příbuzenstvo za napadení apod.,což je absolutní nesmysl,pouze bránily sebe nebo mě.Byl i u psycholožky která mu napsala antidepresiva a pár týdnů před mým odchodem i s dětma mu doktoři doporučily přestat s pitím.V den odchodu ale nadýchat přes promili alkoholu.Dětem jsem zařídila novou školu,školku a i nové bydlení,práci taky mám s pružnou pracovní dobou.Manžel pracuje jen zhruba 10 měsíců v roce.Myslíte si že mám nějakou šanci že mu soud svěří děti do péče?Díky ☹

luissi
11. dub 2015

@kopacka01 a kolik km jste se od nej odstěhovala?

kopacka01
11. dub 2015

@luissi zhruba 17 km

luissi
11. dub 2015

abys nedopadla jako já,mě hrozí střídavka! Můj ex je taky sebevrah,byl loni v PL Opava a soudkyne chce dát syna jemu do péče protože jsem si dovolila se odstěhovat 65km a syn je zvykléj v rodném městě! je mu teprve 6 let,u mě je strašně rád a zvykl si,byla jsem s nim i na zápise u mě ve městě! České soudy jsou katasrofa!!!!

kopacka01
11. dub 2015

no co vím tak soudkyně je spíš na mé straně protože ex jí sám přiznal že si nějaký to pivo denně dá a má to všude ve zprávách napsané tak doufám že bude hodně přihlížet na tohle
A jak dlouho může trvat než se o děti rozhodne?

luissi
12. dub 2015

Já mám ted v uterý 2 stání...záleží na soudkyni

kopacka01
12. dub 2015

my měly první stání posledního ledna,dvakrát se to odročilo a za dva týdny máme další,doufám že už se to rozhodne ☹

luissi
13. dub 2015

Mě to čeká zrovna zítra :( jsem zvědavá jak to dopadne! Kolik je tvemu dítěti let?
@kopacka01

kopacka01
13. dub 2015

@luissi tak mi máme stání příští pátek a bude vypovídat i tchýně takže se můžu připravit na pěkné pomlouvání
dětem je 8 a 5 a půl roku

luissi
13. dub 2015

@kopacka01 - nezávidím,u mě zatím žádní svědci. Ze mne by tchýně udělala megeru taky..

kopacka01
13. dub 2015

@luissi Jsem docela zvědavá co si vymyslí tentokrát 🙂

luissi
13. dub 2015

a já už mám noční muru ze soudkyně co se ji opět nebude povzdávat 😒

kopacka01
13. dub 2015

@luissi my v tom máme ještě zamotaný policajty,napadl mě,vyhrožoval mojí rodině a ohrožoval jí nožem,mačetou a všude má záznamy že něco vypil
ten čas je děsnej jak to všechno trvá

luissi
14. dub 2015

@kopacka01 - tak to tvé děti nedostane ani do střídavky! Věřím že je dostaneš TY. Já dnes měla soud a dopadlo to tak,že soudkyně nám dala syna do střídavky!

andelka
14. dub 2015

@luissi dala vám střídavku na vzdálenost 65km? Jak to zdůvodnila? 😕

luissi
14. dub 2015

@andelka - ano dala,ikdyž jsem z toho moc nadšená nebyla! Syn potřebuje oba rodiče a moje chyba byla že jsem se odstěhovala. Tak to zdůvodnila.

andelka
14. dub 2015

@luissi no,to jsem čekala. Teď to dost frci,otázka stěhování. Osobně si neumím představit střídavku ani na 40 km,ex na ni trvá,přes to nejede vlak,proto se nestehuju,i když bych sama chtěla. Jak to má být reálně se školkou,školou?

kopacka01
14. dub 2015

Tak s tím já bych nesouhlasila za žádnou cenu,jen doufám že nic takového nebude ani v úvaze

clariceannstarling
15. dub 2015

Ahojky, zatím jsem diskuze jen pročítala, ale také řeším SP a proto jsem se zaregistrovala.
Jaká je situace momentálně se SP? Prý už od plošného udělování SP nižší soudy (i přes postoj a rozhodnutí ústavního soudu) ustupují, protože to nedělá dobrotu...nevíte?

A moje otázka prosím - jak by soud řešil, kdyby měla být SP na vzdálenost 40 km, přičemž SP chce otec (matka se od něj odstěhovala), ale nebyl by (např. ve svém týdnu kdy má dítě) schopen stihnout dojet do školy v novém místě bydliště dítěte a jeho matky? A ani by nebyl ochotný dojíždět? Může soud rozhodout o 2 základních školách při takové vzdálenosti? Nebo může navrhnout základní školu "napůl cesty" MOC DĚKUJI o vaše případné zkušenosti.

luissi
17. dub 2015

@clariceannstarling - a jak máte staré dítko? ANO soud i tuto variantu může schválit-dítě může mít i dvě školy! 😒

luissi
17. dub 2015

@andelka - protože syn navštěvuji logop.školku a logopedka navrhla i logop.školu která sídlí ve městě kde syn dochází do školky,soudkyně odklepla to že syn musí nastoupit i tam do 1 třídy. A odvolávejte se....už tak syn to celé nesl špatně,otec mi nechtěl ustoupit,dělal nám od samého počátku problémy a já se nemohla dívat na syna jak se trápí!! Musela jsem ustoupit ikdyž mi to rvalo srdce 😢 syna ale mame ve střídavé péči.

clariceannstarling
17. dub 2015

@luissi já vím že se mohou dát dvě školy, a na vzdálenost kdy jeden z rodičů prostě nemůže stihnout dojet ráno s dítětem do školy, by to bylo pochopitelné (když už se nařizují střídavé péče, to neznamená že s tím souhlasím - naopak)... ale pokud jsou města na vzdálenost např. 45 minut autem - tak to snad ne??

luciemisut
3. dub 2016

Ahoj holky, tak si pročítám Vaše příspěvky. Mám syna ( 15 měsíců) S bývalým jsme od sebe 3 měsíce. Nikdy o něj zájem neměl, co jsme byli spolu a najednou, jak jsme se rozešli, tak zájem jeví. Dělá to kvůli své mamince, na kterou je hodně fixovaný a nedá na ni dopustit a ta by mi nejraději malýho vzala. 1. Stání jsme už měly. Nic se nevyřešilo. Ex chce střídavku. Soudkyně mu řekla, že v tomhle věku se střídavka nedává... I přesto vše mi na 1.stání syna nedali do péče. Přítel taky každý večer pije,opravdu každý den!! a to cca 5 piv minimálně. U soudu to vše samozřejmě zapřel. Původně řekl,že si nějaký to pivo dá a pak, že kdyby jich vypil 5,tak už by nežil.Za dva týdny máme 2.stání. teď mi vyhrožuje, že půjdou k soudu i jeho rodiče.. Takže nepočítám s tím, že o mě budou mluvit hezky. Jeho maminka s tatínkem bydlí s ním (Ex je 35let) Dělala mi naschvály..Já jsem si vše nechávala líbit,ale pak už toho bylo dost. Přítel se mě nidky nezastal. Kdyby maminka řekla: Tráva je modrá,on to potvrdí. Chtěla jsem se zeptat na Váš názor, jaký mám šance?

verusky
15. črc 2016

@luciemisut ahojky, jak jsi nakonec dopadla se synkem? je v Tve peci?

luciemisut
17. črc 2016

@verusky Ahoj Very, zatím nijak. Proběhl 2.soud a nic. Ex pořád, že trvá na střídavé péči. Soudkyně mu řekla, že pokud bude stále na ní trvat, tak bude muset v tak utlém věku dítěte nařídit posudky. Tak se nařídili posudky... během té doby právník od ex napsal na soud, že souhlasí do svěření péče matky, takže posudky se dělat nemusí. (Nejspíš zjistil, že by to musel zaplatit a já,protože jsem na rodičáku,bych od toho byla osvobozena.Takže soudkyně odvolala posudky. Další soud máme 10. srpna. Tak doufám, že už to bude snad dobrý ☹ I když vím, že je to jen otázka chvíle, kdy tu střídavou péči bude zkoušet zas. Sám z toho má srandu a ještě mu dělá dobře, když vidí, že já jsem s nervama v pr... Malej na něj nebyl moc zvyklej.. Já ještě byla takovej dobrák, že jsem mu umožňovala,aby ho vídal tak 3krát do týdne. Dělala jsem to kvůli malýmu.. Dnes už je malej v pohodě, když ho vidí, usmívá se na něj a jde za ním. Ale zhruba po 2 hodinách chce být u mě a už s ním nechce být.. Tak zas dělá ex narážky, že je mamánek.. Což mi nepřipadá normální a je těžké mu vysvětlovat, že má syn 18 měsíců a je to zcela normální. Pořád mi připadá jak kdyby se mnou jen soupeřil,kdo vyhraje... a koho bude mít syn radši...Je to dětinské ☹

verusky
18. črc 2016

@luciemisut hruza ti chlapi... ja si vybrala sikovneho otce, po rozvodu mel syny v peci (tenkrat pri rozvodu 5 a 8let, ted uz maji 16 a 19), to na me pouziva, jak se umi starat... ale dceru chce VLASTNIT, spavat s ni...
kdyz mela 18 mesicu, odesla jsem od nej, maly mel dva mesice, ted je o ctyri mesice vic, styk jsem co nejvic omezila, otec musi navstevu den dopredu hlasit a to je pro nej velky problem a stani jsme jeste nemeli. muj chce stalou peci male a pry jakuba, az nebudu kojit (toho ale nechce)... no vevnitr jsem klidna, ze vyhraju... on mi nedavno rikal, ze chodi po vedmach a ze vyhraje on, ale ze se mame dat do soudu dohromady a to teda nechci, pekla bylo dost.
vyhrajes! bud v klidu... nervy mu neukazuj, zbytecne, jen ho potesis... ja naopak kdyz dojede, se porad usmivam (to ja tak mam, v krizi usmev, az to neni vhodne 😅 ).
venuj se v pohode a lasce malemu...
co se Te u soudu ptali? on na me vytahuje, ze jsem nevyrovnana, kricim na deti (me starsi dcery) a chce na me posudek...

luciemisut
19. črc 2016

@verusky Takže Veri, esi to dobře chápu, tak on už si zažádal jako, že chce dceru do péče? Já jsem byla před prvním soudem taky klidná, že to musím vyhrát. Ale nakonec se nic nevyřešilo ☹ Je to prý takový postup těch soudců, že když chce jeden střídavou péči a nesouhlasí o svěření dítěte do péče toho druhého, tak se musí dělat jisté kroky jako posudky atd. A pak teprve rozhodnou. Ale většinou dají vždycky matce! Teda, co vím. Ale jsou to nervy ☹ U soudu je třeba říct opravdu všechno, co na něj víš.Veškerý negativa!!! Klidně si sedni a sepiš na papír!! Protože jak to neuděláš. On to udělá určitě a ty budeš potom litovat! U prvního soudu se mě ptali, proč jsme se rozešli. Kdo se staral o domácnost, o děti. Jaký výdaje máš na děti - to je dobré si rozepsat na papír. U koho dítě je, když jste od sebe. A jak probíhá styk dítě - otec. Už teď nevím z hlavy, co všechno.. Ale kdyby si chtěla do detailů, tak vytáhnu papíry ze soudu a napíšu. Ho se ptali jaký má výdaje on. Jestli by něco vytkl k mé výchově malého a taky proč jsme se rozešli. No náš výslech trval asi 2 a čtvrt hodiny ☹ děs. Jojo, to máš pravdu!!Nedávat mu najevo, že mám nervy. Taky se snažím usmívat a na nějaký věci raději nereagovat. Jestli chce na tebe posudek, tak ho zaplatí 🙂 a to stojí min, 12.000 Kč. Tak mu to řekni, třeba si to rozmyslí 🙂 Jinak u soudu být svá a nebýt hysterická a nesnažit se tak působit a budeš mít soudkyni/ soudce na své straně. Jinak upřímně řečeno, neznám matku, která by nezařvala 🙂 Výchova nějaká být musí 🙂