Svěření dítěte do péče + alimenty + návštěvy

duetka01
2. pro 2017

Ahojte holky, potřebovala bych prosím radu nebot jsem si myslela, že se mě to nikdy nebude týkat. Potřebovala bych předběžný návrh svěření dítěte do péče (abych měla něco v ruce) aby mě třebas chlap nepředběhl..kde to vše vyřídím? Potřebovala bych také vyřešit alimenty + návštěvy v které dny si bude brát malého + nějaké vyplacení z baráčku jestli mám za 3 roky společného soužití na něco nárok? Vůbec nevím kde mám poprvé zajít. Děkuji za Vaše odpovědi ti už co to mají za sebou, také bych si přála at je tato životní kapitola již za mnou a oddychnu si...ex přítel chce hodně řešit věci dohodou, ale já si to chci pojistit papírově člověk nikdy neví jestli tomu druhému nehrábne, tak má aspon jistotu.

duetka01
autor
2. pro 2017

Provdaná naštěstí nejsem.

bera28
2. pro 2017

Zajdi si na OSPOD, tam ti všechno řeknou. Nebo si sepište s chlapem dohodu a nechte si ji soudně potvrdit. Doporučuji.

dominikaromanova
2. pro 2017

@duetka01,
Jak zde již psala @bera28, zajdi si nejprve na OSPOD a vše tam s paní prober. Jestli je bývalý partner normální a jste schopni se dohodnout, sepište nebo si nechte sepsat na vše dohody (Návrh na schválení dohody rodičů o úpravě poměrů, výchovy a výživy jejich nezletilých dětí, Dohoda o vypořádání vzájemných majetkových vztahů a o úpravě společného bydlení (dále jen „dohoda“)), které podáte k příslušnému soudu.
Je to jednodušší pro obě strany i pro soud než jít do sporu.

duetka01
autor
3. pro 2017

Holky, takže stačí když tam zajdeme oba s chlapem se domluvit na tu dohodu na ten OSPOD a nebo jen já? No zní to lépe než-li nějaké české soudy řešit, ale zase mu musím sprůměrovat plat at je to podle nějaké tabulky, podle toho bude platit alimenty a taky nevím na co mám nárok za 3 roky spolubydlení v jedné domácnosti z baráčku (už druh a družka nehraje roli, jakoby byli manželé) tak nevím hlavně at se v tomhle dohodneme, protože u soudu bych měla třebas nárok na velkou část peněz a tak nás s malým okrátí při nějaké dohodě i alimentech..nechtěla bych být na tom špatně já, když to už tak dopadlo mezi námi. At si žijem s malým trochu na úrovni. Jestli mi rozumíte....P.S jestli není vhodné zajít rovnou za právníkem? Ale platit se mi ho nechce pokud to jde zadarmo přes ten Ospod vyřešit. Děkuji za Vaše rady a postřehy.

dominikaromanova
3. pro 2017

@duetka01,
možná jsi to špatně pochopila, na OSPODU Ti poradí, ale rozhodně tam s Tebou žádnou dohodu nesepíší. Dohody si můžete sepsat dle vzorů z internetu a nebo právníkem.

K soudu ty dohody stejně budeš muset podat, jestli to chceš mít oficiálně, na základě toho budete mít stání a soudce/soudkyně pak vydají Rozsudek kde to vše bude sepsáno dle dohod.

Na OSPOD si zatím zajdi sama, poptej se na co máš nárok, popř. kam všude si máš zajít. OSPOD stejně pak jak podáte návrhy k soudu bude chtít mluvit jak s Tebou tak s bývalým partnerem, je otázkou za se tam sejdete spolu a potvrdíte co je v dohodách nebo každý zvlášť a budete se dohadovat.

duetka01
autor
3. pro 2017

nevíte holky kde takové vzory najdu ke stažení na internetu? Pakliže by nebyla dohoda, lépe jít rovnou za právníkem, že ano holky? Ale ze začátku asi hodně vypláznu peněz..ach jo. Musí se to dořešit prostě, nebo s toho zcvoknu. Chlap má oporu v nové babě, což je pro něj snažší.. já bohužel v nikom fyzicky, pouze psychicky od rodiny. Ziji ted pro malého...děkuji za všechny rady.

horsiee
3. pro 2017

@duetka01 nechápu trochu to spolubydení. Jestli nejsi spolumajitel tak snad nárok není na nic ne? Možná by se dalo něco vymámit přes soud, kdyby si měla na své jméno třeba půjčku na novou kuchyň nebo tak něco, ale nevím jistě.

dominikaromanova
3. pro 2017

@duetka01,
myslím si, že stačí zadat do vyhledávače co potřebuješ, vzorů najdeš opravdu hodně, otázkou je, zda jste schopní si to upravit dle svého ať vás soud pak moc nevyzívá k doplnění návrhu.

dominikaromanova
3. pro 2017

@duetka01,
pokud nejsi spolumajitel nemovitosti, nárok nemáš. Jedině kdybys prokázala tok peněz, které šly třebas na rekonstrukci nemovitosti, tam by se o to asi žádat dalo. Nejste manželé takže SJM se na vás nevztahuje.

labijoux
3. pro 2017

1, dojít na Ospod, kde vám poradí jak sepsat návrh svěření dítěte do péče, bez toho muzou vzniknout problémy, dát do podatelny na soudě dle místě pobytu dítěte a vás,. Dohoda jaká? Dohoda písemná mezi vámi bez soudu, je papír se kterým si můžete vytrit.., k ničemu není a nikdo na něj nebude brát ohled. 2, Alimenty budou se u soudu zkoumat poměry vás obou( pro vás výhodnější varianta), dítě musí žít na stejné úrovni jako rodiče.tozn. ze ex bude muset doložit veškeré příjmy.tyto soudy jsou rychlé, právník jsou vyhozené peníze. Dohoda podána k soudu je často výhodná pro jednu stranu, hlavně pokud se to týká alimentu.😉
.jinak věci kolem majetku to už by právníka chtělo.drzim palce