Úprava styku, když děti k otci nechtějí. Poraďte

alisak
6. čer 2013

Dobrý den,jsem zoufalá nevím jak to vyřešit.Otec se celé roky nestaral neplatil alimenty,neposílal dárky,blahopřání nic.když jsme bydleli kousek od něj nebral,je na návštěvu ani ven.děti navštěvovali pouze jeho matku,ale pak jsem se přestěhovala a děti ani k ní nechtějí.otec si ted žádá úpravu styku,že je chce na prázdniny.Celou dobu nic co bydlím jinde ,jen jednou ,to chtěl znova na měsíc,jsem nesouhlasila děti jsou nemocné.chtěla jsem mu je zavést na týden,tak me seřval,že nechce na týden.Od té doby nic z jeho strany pouze jeho rodina.Až ted po 2letech.Poradíte co vyřídit a jak to řešit,aby k němu děti nemusely ,přes celou republiku a ještě proti své vůli u něho spát:( .Nenavštěvovali ho nikdy,jen jeho matku.O děti se bojím,bývali je agresivní,mlátil mě a psychicky týral,což mi,ale na soudě nevěřili a neustále se ho zastávali :( Co mám dělat,děti mezi ty lidi nechci dát ,ani k němu domů,k jeho ženě a dětem:( většinou chlastají,vzdělání taky není nejlepší a já se snažím ,aby děti byli slušné a vzdělané :( a tam ty děcka mluví sprostě kouří atd..

zamilovanadonej
6. čer 2013

@alisak Takhle: můj manžel má taky problémy s nebožkou, syna mu dávat nechce. Loni mu ho dala 2x na víkend, naposled v srpnu. Letos si žádal o úpravu styku nezletilého s otcem, a jelikož syna od srpna neviděl, soud určil pouze styk hodinu 1x týdně pod dozorem matky z důvodu, že ochabla synova citová vazba k otci. Takže já bych být vámi taky argumentovala ochablou citovou vazbou+ nezodpovědností otce. Přece není soudce magor, aby mu dal děti hnedka na prázdniny, maximálně až po čase, podle toho, jak se to bude vyvíjet.

tvarohacek
6. čer 2013

@zamilovanadonej s nebožkou?

zamilovanadonej
6. čer 2013

@tvarohacek No jasně, s nebožkou- bejvalkou 😀 Není mrtvá, jen jí tak říkáme.

alisak
autor
6. čer 2013

Moc děkuji ,už jsem si tak nějak sepsala ty důležité body,které chci uvést..Tu citovou vazbu chci hlavně uvést,tu k němu děti neměli ani,když jsme bydleli skoro o ulici..A tu nezodpovědnost otce mám argumentovat jak,nějak to zformulovat..Jsem vážně z toho vedle celé dva roky nic a najednou je chce až na měsíc,děti mi doma brečí ,já taky..Kdybych věděla,že ho mají rádi a berou jako otce,ale nic mezi nimi není,nikdy ho nenavštěvovali,pouze jeho matku a on je tam třeba se stalo jednou za 3-měsíce potkal..Zájem byl pouze od jeho rodiny,on nikdy.

alisak
autor
6. čer 2013

Ještě mi dnes přišlo co napsal do návrhu 😠 Asi není trestné že?Pokud uvádí lživé údaje 😖 . Napsal na soud,že lžu,že neplatí alimenty,že je řádně 😀 platí,že to dokládal na mě i na polici... To myslel tím to,že jsem podala trestní oznámení a sebrali ho na výslech proč neplatí,tam jim řekl,že platí,ale ztratil ústřižky..Do návrhu to všechno uvedl lživě,že chudák platí a já nesutále ho napdám lží,že se nestará o děti 🙄 .To už je moc,nejde to nějak napadnout?Že je to maření soudního jednání pokud uvádí lži? Asi ne,že ještě uvedl kolik věcí dětem nakoupil 😖 a ani o tom nevíme ani já ani děti..

zamilovanadonej
7. čer 2013

@alisak Tady jde o to, že on si tam může napsat co chce- pokud jde ale o soud o styk, alimenty by se tam probírat moc neměly, soudce bude chtít vyřešit hlavnš styk. Napadni to u jednání, že nesouhlasíš s tím, co otec uvádí, že skutečnost je jiná. Každopádně kdyby soudce rozhodl tak, že se ti to nebude líbit, odvolej se. Jinak pokud budeš psát něco na soud už teď, tak se doporučuje napsat to tak nějak "lidsky" aby z toho byla cítit láska k dětem a slušnost k bývalému. Nějaká očividná nenávist by nepomohla. Třeba že mu nechceš ve styku bránit, ale děti ho takřka neznají a není tam bohužel důvěra že se o ně dobře postará apod. 😉

alisak
autor
7. čer 2013

Jo moc děkuji 😉 ,tak nějak jsem si to sepsala ,ale k těm lživým údajům jsem se vyjádřit musela,přeci nemůžu se o tom nezmínit a tím bych to spíše potvrdila ..No nějak jsem to sepsala,že k odcizení došlo ,již dříve a to špatnou náplní styku otce s dětmi,že se jim nikdy nevěnoval ,pouze je náhodně potkával.A nevěnoval jim ani pozornost,ani čas nic.Pak něco ve smyslu,že jsem mu navrhovala kratší styk a chtěla mu tak umožnit se s dětmi vidět,ale on odmítal neustále trval na měsíci.Pak se celý rok neozval a až ted znova.Nepříhlíži se na to,že jim ani nenapsal a neposlal třeba pohled nebo dárek?A ještě jsem napsala,že nechápu co otci bránilo přijet za dětmi,alespon na návštěvu v rozmezí např.2-3hodin.Pokud nebylo po jeho tak s ničím nesouhlasil.No ještě mám jít k právničce tak mi to nějak smysluplně asi upraví .Obvolala jsem i lékaře,jelikož mi na soudě řekli,že mám na to od včera 7dní,doložit i lékařské zprávy 😒 jenže všude se objednává 😖 A pan doktor mi nechce napsat nějaký dodatek nebo něco prostě do té zprávy,že by bylo pro holku špatné a ohrozilo jí cestovat atd.v cizím prostředí,že jen možná doporučí,aby do dalšího vyštření byla výhradně v mé péči,to je koncem roku.Myslíte ,že soud odročí?

kitinka76
7. čer 2013

@zamilovanadonej taky nebožce říkám nebožka 😉

kitinka76
7. čer 2013

@alisak kolik je dětem let??

kitinka76
7. čer 2013

@alisak já myslím, že psát si může co chce, ale musí to dokázat. Naopak si myslím, že to jestli na děti platí vliv mít bude. Protože pokud chce uplatňovat svoje práva (má právo na styk s dětmi) tak si musí plnit svoje povinnosti (povinnost platit výživné)
a soud opravdu nemusí rozhodnout hned. A kdyby náhodou, tak se můžeš odvolat a doložit ty lékařské zprávy k odvolání

zamilovanadonej
7. čer 2013

@alisak Tak si zažádejte o odročení sama, jde to i emailem 😉

zamilovanadonej
7. čer 2013

Jasně, musí to dokázat. Bohužel ačkoli má třeba dlužné výživné, není to důvod k tomu, aby byly omezovány rodičovská práva. Spíš si to sám potentoval tím, že dřív neměl zájem 🙄

alisak
autor
7. čer 2013

@kitinka76 Lékařské zprávy prý musím doložit do 7 dnů,jelikož se msuím vyjádřit k návrhu,že s ním nesouhlasím do 7 dnů od doručení,řekli mi to dnes na soudě,že pokud je doložím později až u sodu nebude to tak zohledněno :( .Obvolala jsem všechny doktory kam chodíme a všude se objednává,jen tak tak mě někde vezmou do těch 7dnů...No on platí,vždy výživné ,pokud ví,že má být soud 😠 jinak vždy třeba půl roku nic,ted to bylo i 8měsíců,tak jsem dala trestní oznámení ,kde mě napdl ,že lžu,že platí 😀

alisak
autor
7. čer 2013

@kitinka76 Holce skoro 11let a klukovi 9let

alisak
autor
7. čer 2013

@kitinka76 No četla jsem hodně diskuzí a to,že prý neplatí nemá žádný vliv 🙄 mu bránit ve styku.