Vězení kvůli neplacení alimentů. Kdo mi je pak zaplatí?

kacenka1111
10. pro 2012

Jak je to v pripade, kdy manzel neplati aliky? Pujde mu exekuce, on ji stejne nebude platit, takze pujde do vezeni asi? A kdo potom zaplati aliky? Dekuji predem

zamilovanadonej
10. pro 2012

No, teď od 8.12. platí novela trestního zákona....zjednodušeně znamená, že hned tak se za alimenty do vězení nedostane. Pokud by do vězení přece jen šel ( pokud fakt nebude mít nejmenší snahu platit), alimenty budeš dostávat jen v případě, že ve vězení bude pracovat- můžou mu dát práci cca za měsíc, nebo třeba za půl roku- zas tak moc práce pro vězně není. Takže, pokud bude mít práci ve věznici, alimenty mu strhnou (patrně ne v plné výši), a ty ti bude účetní z věznice zasílat. A pak se dá čekat i to, že mu budou strhávat alimenty na něž má exekuci.

zamilovanadonej
10. pro 2012

Jo, a stát ti určitě alimenty nedá, maximálně kdybys měla nárok na dávky v hmotné nouzi a podobné příspěvky.

kacenka1111
autor
10. pro 2012

@zamilovanadonej aha a tyka se to i aliku pred 8/12? jakoze na deti s ex? ze nepujde? takze je kontraproduktivni ho pripadne udavat....prosim Te, nevis jeste, zda se uplatnuje exe na rodicovskou? ptam se proto, ze jsi mi pomohla s tema alikama, jinak to hodim do jiny diskuze...a moc dekuju🙂

kaculka46
10. pro 2012

@kacenka1111 je zaměstnaný?

zamilovanadonej
10. pro 2012

No, záleží na datu soudu- vzhledem k tomu že by soud teprve byl, platí novela i na tvého ex manžela. Mohl by taky dostat nejdříve alternativní trest- obecně prospěšné práce nebo trest domácího vězení, záleží i na tom, zda má trestní rejstřík čistý atd....
Jako jestli exekuci strhnou z rodičáku? To nevím...já si myslím že ne, ale fakt nevím, lhala bych.
Já vím jen co se týká té novely a vězeňství.
Tak k soudu ho dát můžeš, o tom žádná. Minimálně pochopí to, že na alimentech trváš.
Musela by sis najít tu novelu, kdybys jí nemohla najít kouknu, kde bych znění našla.

kacenka1111
autor
10. pro 2012

@kaculka46 nacerno...
jde mi o jeho ex - myslim, ze podala navrh na exe, pak taky o sebe, kdyz se rozvedu, aliky z nej nedostanu...pujde dalsi exe, jelikoz pracuje nacerno, tak z nej nic nedostanu ani ja ani ona a pak jsem myslela, ze se chodi brucet...

nevite, kolik musi zustat minimum pro nej, kdyz mu z uctu pripadne z vyplaty vezmou exe?

@zamilovanadonej mrknu na to, jestli to najdu, diky moc!

kacenka1111
autor
10. pro 2012

@zamilovanadonej jinak je to muj stavajici manzel, ma s ex dve deti a ted jedno se mnou.....jde mi o ted, to jsi mi popsala a jeste kdyby ta ex xo na nej dela exe, jestli tam se to ale asi nevztahuje, ne?

zamilovanadonej
10. pro 2012

@kacenka1111 No, jestli jeho bývalka podala návrh na exekuci, je v jeho zájmu to platit. Můžou určitě sáhnout i na majetek co máte ve SJM.
Musela bys u soudu prokázat, že má příjmy- poukázat že pracuje na černo, aby to soud prověřil atd.
Jo, v té novele je i to, že soud může udělit zákaz řízení motorových vozidel....
A minimum co mu zůstane je asi životní minimum? Něco přes 2 tisíce tuším, nevím přesně ani jistě. Ale většína exekutorů se stejně nejdříve snaží domluvit splátkový kalendář.

zamilovanadonej
10. pro 2012

@kacenka1111 Nechápu teď, jak to myslíš....

kacenka1111
autor
10. pro 2012

@zamilovanadonej no jak jsi psala, ze muj exmanzel...tak to neni muj ex, je to muj nynejsi muz, ze spolu mame jedno dite, s exmanzelkou ma pak dve decka....

nemuzu to dokazat, protoze bych prorekla i sebe...☹ bohuzel
SJM - nemame spolecneho nic
poresim jeste to minimum...ma prave sehnane dve prace ofiko, ale jak to ctu, pokud nastoupi, tak domu prinese dva tisice, takze stat vlastne nahrava praci nacerno...no takze je lepsi dal nacerno ( doufam, ze em tu nikdo nenaprasi ) a platit alespon neco ty ex,ale ne pres exekuci
a ja pokud se rozvedu, tak se k zadnym alikum nikdy nedoberu

petrajurinova
10. pro 2012

@kacenka1111 jak to tak popisuješ, tak pokud soud nařídí exekuci z účtu kvůli alimentům ve prospěch manželovy ex- Budou exekutoři strhávat veškeré peníze, které na ten účet přijdou. Takže pokud máš rodičák a peníze z něj ti chodí na manželův nebo společný účet, strhávali by to i z toho. Oni neřeší, co jsou to za peníze a odkud, prostě když přijdou na účet, tak je stáhnou.

kacenka1111
autor
10. pro 2012

@petrajurinova chodi mi slozenka...pak asi ta Skarta....

je to hnus toto...☹

zamilovanadonej
10. pro 2012

@kacenka1111 Nevěš hlavu- jestli mu přijde obsílka od exekutora, ať tam zavolá nebo napíše email, že žádá o splátkový kalendář- oni mu to určitě umožní. Ale ať bejvalce začne platit alimenty i každý měsíc- aspoň něco. Oni mu to z účtu začnou strhávat pouze v případě, že nebude mít snahu s exekutorem komunikovat.

zamilovanadonej
10. pro 2012

Přece se nebudeš rozvádět kvůli exekuci na alimenty. Jestli ho miluješ a on je to trochu rozumný tak to spolu vyřešíte. 😉

kacenka1111
autor
10. pro 2012

@zamilovanadonej nene, urcite ne kvuli tomu🙂 ale to je na jinou doskuzi, toto by mi vadilo ze vseho nejmin, ovsem samozrejme, beru to, ze jsou to jeho deti a neplati na ne a tak by to bylo i s moji dcerou...ale toto mi dela ze vseho nejmensi starost

petrajurinova
10. pro 2012

@kacenka1111 tak ze složenky na tvé jméno to nevemou a Skarta bude taky čistě na tvé jméno. Zabavujou peníze jenom z účtu dlužníka.

kacenka1111
autor
10. pro 2012

@petrajurinova a pokud bych mela exe i ja? ( vzhledem k tomu, ze za ty tri ctyri roky s nim jsem nemela sanci nic platit, vlitla mi tam taky, sice mala, ale je tam☹ jak je to s moji exe a rodicakem?

petrajurinova
10. pro 2012

@kacenka1111 Exekuce na sociální dávky: Pokud je exekučně postižen nějaký z příjmů (mzda, rodičovské dávky, důchod, nemocenská a další), tak vždy musí zůstat základní nezabavitelná částka (to je min 5326 Kč na jednotlivce + 1331,5 za každou další osobu).
Pokud ale exekutor zabaví peníze v hotovosti (třeba u vás doma) nebo pokud zablokuje bankovní účet, tak zde musí zůstat jen minimální částka. V případě exekuce na majetek, vám z hotovosti, kterou máte doma, musí exekutor nechat 1000 korun. V případě exekuce na bankovní účet vám zůstane pouze dvojnásobek životního minima (jednorázově).
Jaké sociální dávky může exekutor zabavit
opakující se sociální dávky s výjimkou příspěvku na bydlení
rodičovský příspěvek
sociální příplatek
dávky pěstounské péče
přídavek na dítě (je-li dítě dlužníkem)
peněžité dávky sociální péče, ale jen je-li vymáhán přeplatek na nich (viz níže)
dávky pomoci v hmotné nouzi, ale jen je-li vymáhán přeplatek na nich (viz níže)

kacenka1111
autor
10. pro 2012

@petrajurinova takze i kdyby na S kratu vlitla exe ( coz se resi, zda je to mozne ), tak mi zustane co mam a v 9m holky cela castka, tj. 3800kc.....moc diky za info, asi mam spatny den, ale lovim odpoved na netu cely dopo a nic 😀