Výslech dětí na sociálce, neměl by u něj někdo být?

findejsova1
21. kvě 2013

Ahojky, chtěla jsem se zeptat mam dvě děti, který museli jit na socialku kvuli vypovědi, že se ozval po roce jejich otec a chce je na prazdniny, ale velice mě překvapilo že u jejich vyslechu nesmi nikdo mit, když jsem se ptala děti tak oba řekli že tam na ně furt dokola mluvili tak dlouho aby řekli to co chce ta socialka, neměl by u jejich vysledku byt někdo? třeba i pravnik? prosím o radu moc to spěcha. děkuji

p_ch
21. kvě 2013

no, podle mě ano. Děti jsou nezletile.... na tohle bych se teda poptala u právníků.....

findejsova1
autor
21. kvě 2013

taky jsem si to myslela ale nebyla jsem si tim jista, moc děkuji za odpověd. tak přiště jedině s pravnikem.

aneta0707
21. kvě 2013

prave ze vyslichaji deti samostatne aby nebyly zastrasovany rodicem. uz pritomnost rodice nebo pravnika muze zpusobit, ze nereknou co chtej. nevyslichaj je policajti, ale socialni pracovnice.
aspon takhle si to myslim, protoze umite si predstavit, ze by se nekdo ptal ditete pred rodicema, ktery se rozvadej, kde chce zustat? tohle je sice kvuli necemu jinymu, ale kdyz do ditete doma huci mama, co ma rict a pak nad nim stoji, tak dite nemuze vyjadrit svuj nazor, protoze se boji.
nechci tim rict, ze zrovna ty to delas, ale aby ste si to predstavili

p_ch
21. kvě 2013

@findejsova1
@aneta0707 naší když se rozváděli tak jsem byla normálně vypovídat před soudem-před tatkou i mamkou a babičkama a pravnikama........ sice je nevyslichaji policajti ale stala bych si za tim, ze jsou to tvoje nezletile děti a nenechas je s cizi osobou osamotě aniž bys věděla co se tam bude dít.... zkus prohledat net-třeba tam něco najdeš.....

aneta0707
21. kvě 2013

@p_ch no taky jde o to kolik je diteti. pred soud se chodi od 12-ti, to uz zakon umoznuje aby si vybralo kde chce bydlet. ja fakt nevim jak to je, psala sem, ze to je muj nazor

findejsova1
autor
21. kvě 2013

budu se muset zeptat nějakého právnika. ale nelibi se me když nekdo vyslycha děti a neni tam nikdo snimi, ja treba nemusim ale aspon pravnik nebo nejaka jina osoba. synovi je 11 v červenci 12 a řikal že ta pani tak dlouho nalehala dokud nesouhlasil a to tam byl opravdu dlouho tak to neni asi taky přeci dobry. Jinak jejich tatinek o ne rok a pul nejevil zajem a ted najednou se ozval a toto dela pravidelne po dvou letech ted zas bude dva roky klid a pak zase bude tahat decka po socialce. hrozny ach jo.

ange_de_la_morte
21. kvě 2013

Jsem téměř na 100% přeswědčena že není nutností aby tam byly samy, pokud tam nesmí být rodič, měl by být přítomen práwník - i dospělý člowěk má práwo mít u wýslechu práwníka ( omlouwám se za ,w,)

findejsova1
autor
23. kvě 2013

děkujij mockrat za odpovědi.