Za akých podmienok môžem otcovi zakázať vídať dieťa?

25ka
13. dub 2014

s byvalim partnerom mame syna teraz uz 18 mes. mali sme sud ohladom zverenia do mojej starostlivosti syna a na alimenty, syn zije somnou alimenty byvali plati kedy sa mu chce súd bol pozastaveny na úrislub otca ze sa o syna zacne zaujimat a nastahuje si nas spat a dalej budeme tvorit rodinu ale neurobil tak a pritom ma zacal aj s milenkou psychycky deptat a vydierat ze si syna vezmú a nebude moct aspon platit alimenty, po psychyckej stranke to uz nezvladam a nechcem aby bolo mojmu dietatu ublizovane chcela by som poziadat sud aby otec a syn sa uz nevydeli a pritom platil na neho alimenty je to mozne alebo ak sa uz nemaju vydat tak nemusi platit na dieta nic?

lv
14. dub 2014

No jako otec ma práva a povinnosti -pravo ho vídat, povinnost platit. Varianta ze by jen klopil a syny nevidal, to asi ne. Pokud je na tebe zlý, tyra te, obrat se na policii, na socialku.

zamilovanadonej
14. dub 2014

@25ka Tak to nejde. Podej " Návrh na úpravu styku otce s nezletilým", kde popiš situaci (nesmíš ale psát že nechceš aby syna vídal) a také tam napiš svoji představu styku dítěte s otcem, které dny od-do. Jinak styk s dítětem nezakáže žádný soud, to prostě nikdo neudělá. Dají třeba hodinu týdně pod dozorem matky, ale úplný zákaz prostě ne. Psychické vydírání musíš nějak dokázat, to se obrať tak jedině na policii s trestním oznámením o obtěžování. Platit alimenty musí, přes to nejede vlak.

j.a.n.i
14. dub 2014

@25ka Tak hlavně, to že vydírá psychicky tebe není (ani pokud to prokážeš) důvod k tomu, aby nemohl vídat dítě... ano, jde styk úplně zakázat, ale děje se tak pouze v extrémních případech typu týrání toho dítěte, ev. závažného trestného činu, jinak ne.

25ka
autor
14. dub 2014

dekuju všetkým za názory pomohlo mi to troška v rozhodovaní, niesom taka ze by som chcela zakazat otci sa stykat s dietatom chcem aby syn poznal svojho tatinka ale ked on moc casu nema alle zaroven ho chce vidiet. je to na hlavu padnute ked mu chcem dat pristor aby bol zo synom ze by som si k doktorke odskocila a aby som nemusela platit hlidani tak prikyvne ze ho pohlida ale zakazdym den pred hlidanim mi to zrusil a dovody - zakazala mu to jeho milenka, alebo ma vela prace alebo sa pre ieco hneva na mna aj ked ja si neuvedomujem ze som nieco zle urobila lebo sa snazim nehadat sa snim a nenervovat seba a zaroven aj syna.....

berenika39
14. dub 2014

@25ka Doporučuji stanovit nějaká pevná pravidla - prostě něco, na čem budeš pak moci stavět - bud mu to bude ku prospěchu a bude to fungovat, nebo to budeš moci použít proti němu. Nastavte si nějaký systém - každý týden odpoledne jednou - ty budeš mít jisté jedno odpoledne pro své potřeby a on bude mít čas si udělat čas.....nebudou pak platné žádné výmluvy - věděl to, mohl se zařídit. Z vlastní zkušenosti z prvního manželství - nejdřív to fungovalo, pak upadalo, až se vztah syna a otce rozpadl......držím palce.
On má nárok na syna, ale musí sám chtít.

25ka
autor
14. dub 2014

@berenika39 citim zneho ze by moznoze aj chcel si syna bravat resp byt snim nejaky cas ale brani mu milenka (koli ktorej nas vyhodil z bytu) na druhej strane sme sa dohodli (nie pisomne bohužial) ze za synom moze chodit moze snim ist aj k rodicom aj do centra ale len somnou a stym suhlasi a ked milenka zistila ze sa stretava zo synom za mojej pritomnosti tak nanho podla mojho nazoru tlaci aby sa stretaval len zo synom bez mojej pritomnosti, je to mlada žaba čo vobec netusi ake je to starat sa o dieta a on je pod jej vplivom keby som vam tu vsetko napisala tak byste mi hadam aj neuverili proste raz chce potom nechce syna vidiet pak sa hneva namna preto syna nechce vidiet drihy krat sa vyhraza ze mi ho vezme potom povie ze som super mama a ze on by to nezvladol. popravde bojim sa mu syna davat aj samostatne bez mojej pritomnosti aby nesiel za milenkou a aby sa synovi nieco nestalo alebo aby ho nepohuckali proti mne, otec sa praktycky od jeho narodenia vobec onho nestaral a mozem s cistym svedomim povedat ze plienku mu vymenil 2x a na rukach ho mal ze by som to aj na jedej ruke spocitala je to taky vztah nevztah nevie akos ama knemu chovat ale aj by chcel asi ale poradit si nechce dat co by mal a nie.

berenika39
14. dub 2014

Prcek je ještě velmi malý na to, aby byl bez tebe nějakou delší dobu. Soudní úprava styku by asi byla na místě. Batole nemůže ani prakticky být nějak dlouhou dobu bez mámy, to každý soudce uzná. Ono se to bude časem vyvíjet, ale stále si myslím, že by to chtělo nějakou pevnou úpravu - odpadly by dohady, výčitky a podobně.
Milenka je ještě nezralá a nejde od ní čekat nějaká racionální rozhodnutí, nemá asi na to, ber to tak, jak to je. Ji neřeš, ale vy si ty kontakty nechte soudně upravit.
Nikde není psáno, že jim ten vztah vydrží delší dobu, ale táta a syn, to je na celý život. mohlo by být, mělo by být.....

anetkam
21. dub 2014

Otec má právo dítě vídat a je pochopitelné, že jako matka máš o své dítě strach, proto by mohlo být dobré nechat si péči o dítě stanovit soudem za přesně daných podmínek a v momentě, kdy dojde k jakémukoliv pochybení ze strany otce, zajít na sociálku a odvolat se na toto rozhodnutí a pak budou poměry otce upraveny, protože dokud to bude pouze na ústní domluvě, tak toto je nevymahatelné a sebe jen budeš dále trápit nejistotou a jemu nahrávat, aby na tebe kdykoliv a jakkoliv tlačil a domáhal se různých ústupků apod....

25ka
autor
9. kvě 2014

17.4. som podala podnety na sud a doteraz som nedostala žiadnu odozvu kedy je sud mohol by mi niekto povedat dokedy by to malo prist na urade kde som to podavala mi to nevedeli povedat.

smidatka
10. črc 2014

@25ka Musíš počkat,bohužel...Nějakou dobu to trvá...Já podávala k soudu na konci listopadu a stále čekám ☹