Zápis do první třídy a podpisy zákonných zástupců

iqwerty
5. dub 2018

Hlasim dite do prvni tridy. Zarazilo me, ze na formulari chteji podpisy obou rodicu. Opravdu musi byt i podpis otce, kdyz mam deti v peci? Nejsme zrovna zadobre, ceka nas soud. Dekuji za reakce.

ilonne
5. dub 2018

@iqwerty Dle zakona musi, bohuzel prave i kvuli rozvodum rodicu. Mamka je byvala reditelka ZS a MS.

ilonne
5. dub 2018

@iqwerty ted tedy ctu, ze mas dite ve sve peci, to bych se zeptala na Ospodu, pokud teda vis,,ze otec s tim ma problem.

iqwerty
autor
5. dub 2018

Ja to zitra zkusim ja blind v te skole, uvidim... vezmu s sebou papiry a nejak to dopadne. Ex mi rad dela problemy, jak rikam, pro neco jsme se rozvedli.

palomitacheca
5. dub 2018

@iqwerty my byli u zápisu dnes, papíry jsem vyplňovala já, jako zákonného zástupce jsem zapsala sebe a podepsala jsem se jen já. A problém s tím nebyl... nevšimla jsem si, že by tam bylo něco o tom, že se musí podepsat i manžel.

ilonne
5. dub 2018

@palomitacheca Ja byla dneska a u nas je taky podpis jen jednoho zakonneho zastupce, nicmene mamka me na to predem upozornila. A mela jsem vyplnene papiry sebou a zadost tedy podepsal.i manzel. Reditelka mi rekla, ze je to tak spravne a ze jsem jedna z mala, ktera to udelala. Ze spravne by meli byt i oba u zapisu, ale nechce to rodicum komplikovat.

palomitacheca
5. dub 2018

@ilonne tak my u zápisu oba byli, v tom by problém nebyl. Ale nikdo nic neříkal, tak snad je to v pořádku. U syna před 2 roky se myslím taky podepisoval jenom manžel, ale jistá už si nejsem.

pabka
5. dub 2018

U nás zapis dnes, formuláře předem nebyly, až na místě a u zapisu byl v 90% deti pouze jeden rodič jak jsem koukala kolem.

ilonne
5. dub 2018

@palomitacheca To neres, ono to tak bezne je. Pruser by mohl nastat jen v pripade, ze by se proti nastupu do dane skoly jeden z rodicu ohradil a nebyl tam prave podepsany.

palomitacheca
5. dub 2018

@ilonne tak to u nás naštěstí nehrozí 🙂

ivular
5. dub 2018

@iqwerty Pokud otec nemá o dítě zájem, postačí jen Tvůj podpis. Pokud o něj ovšem zájem má, musejí se rodiče na škole domluvit (a to i v případě, že je dítě svěřeno Tobě). V opačném případě musí rozhodnout soud.

iqwerty
autor
6. dub 2018

Dekuji vsem, zkusim, zda mi to projde, kdyz ne, neni jina volba, nez kontaktovat otce.

majdamixova
6. dub 2018

On staci podpis jednoho....ale pokud se to dozvi a ohradi se a napíše pani reditelce, ze nechce, aby nastoupil na vybranou skolu s odůvodněním, ze nepodepsal souhlas a ma vybranou jinou skolu, protoze jiz nejste spolu, mate smulu. Pozastavuje se prijeti a resi to soud. Vim to. Jsem nyní v te situaci :(

helen_h
6. dub 2018

Před 2 lety byl též potřeba podpis obou zákonných zástupců. Letos je to už jinak - vyplňují se dva formuláře (jedno je klasicky přihláška dítěte) a druhý formulář je Žádost o přijetí do 1.roč. a v úvodu tohoto dokumentu se právě určuje jeden ze zákonných zástupců, který bude ohledně zápisu se školou jednat (a je tam napsáno tedy, že se tak oba zákonní zástupci dohodli), každopádně podepisuje se jen jeden. Ovšem škola od školy má ty formuláře řešené podle svého.

pavca1982
6. dub 2018

@iqwerty A co kdyby byl otec třeba ve vězení??

evakaspar
6. dub 2018

@iqwerty já mám 2 syny. A nikdo po mě nechtěl podpis druhého rodiče. Syny mám v péči. A vždy jsem byla u zápisu jen já.

hanafaustyna
7. dub 2018

Zápis do školy nejsme ještě nedělali, ale něco se mi matně vybavuje,že i do školky musely být oba podpisy,že jsme to měli stažené a podepsané doma. Ale když je tam ta výhradní péče,tak nevím...

veronikanel
7. dub 2018

My se chystáme v pondělí.Otce dcera v RL nemá,takže místo něj podepsal přítel.Snad to nebude problém.Mohla bych asi sama,ale zase nechci,aby o příteli "nevěděli " a mohli jednat i s ním.

iqwerty
autor
7. dub 2018

Včera jsme byli na zápisu, musím mít oba podpisy.
@veronikanel chápu,nicméně je třeba řešit jak to je dle zákona. Přítel zákonný zástupce není, pakliže si syna neosvojil. Takže jeho podpis je fakticky neplatný. Já jsem podruhé vdaná, a můj manžel, byť se o syna také stará, vozí ho do/ze školky, chodí na třídní schůzky apod. prostě zákonný zástupce není. Když jde na omluvenky a "krájení chleba" musím vše dělat já. V naší škole jsou pak kontaktní formuláře, kde právě vypisujeme, koho kontaktovat v naléhavých případech apod.. A tam manžel je. Nikdy se nestalo, že by volali někomu jinému než nám dvěma.

iqwerty
autor
7. dub 2018

@pavca1982 ja myslim (ale to si vazne jen myslim), ze ma take rozhodovaci pravo, tudiz bud bych ho ve vezeni musela navstivit ci mu poslat dopis. Rozdil by byl, kdyby ho zbavili rozhodovaciho prava. Jeste me napadlo, co kdyby zil nekde v Australii 🙂. Mne na to rekli, ze by pockali do te doby, dokud neni vyhlaseni vysledku o prijeti. Ze by nam to rizeni pozastavili.