Zápis otce do rodného listu. Může odmítnout?

lenulka20
22. lis 2011

Maminky, mám otázku, otec mého syna po vyhotovení testu DNA, které jsou 99,99% pozitivní mi napsal, že může odmítnout zapsání do RL, je to možné, když ale já chci, aby byl v RL napsaný...??!! Zítra máme soud.

lenulka20
autor
22. lis 2011

prosim o vase rady

simonceli
22. lis 2011

no podle mě se tím chce akorát vyhnout placení alimentů, ale kamarádka řešila něco podobného a říkala mi, že na základě testu DNA ho můžeš v porodnici nahlásit jako otce a nechat zapsat do RL, ael ty máš už větší dítě, tak nevim, myslím, že soud podle testu DNA,podle kterých je prokazatelěn otcem ho nezbaví dostát svým záávazkům. Je to jen jeho osobní šprajc a určitě to dobře dopadne.

pampeliska1
22. lis 2011

@lenulka20 Myslím si, že je to blbost, že to odmítnout nelze. Tady jsem našla odpověď na otázku podobnou té tvé:
http://www.aperio.cz/poradna/2724

majka12
22. lis 2011

Pokud máš test otcovství, tak bych se toho nebála, protože soud ho určitě nechá do toho RL zapsat ať chce nebo ne a bude mít vyživovací povinnost 😉 😉 A to i zpětně, pokud ti nic neplatí. Na tom bych trvala. 😔

lenulka20
autor
22. lis 2011

@pampeliska1 ahojky ted sem to cetla a moc dekuji🙂

jitafol
22. lis 2011

To se chce akorát vyhnout placení holka. Já myslím, že ti ho tam zapíšou, ikdyž nechce - test je test. To by se jinak hošánkové vyhýbali všichni co by nechtěli platit. Buď v klidu, dopadne to dobře🙂

jitafol
22. lis 2011

@lenulka20 a proč vlastně tam není zapsaný od narození?

lenulka20
autor
22. lis 2011

@jitafol protoze odmital testy a pres soud to trvalo nez ho obeslaly a v rijnu kdyz mu to od soudu prislo napsal vyjadrenio samou lez a udelal ze sebe chudaka jak sem mu nic nerekla ze je malej jeho pritom sem mu psala porad ze chci testy DNA