Zvýšení alimentů a doplatek rozdílu, je to možné?

haniccka
20. říj 2012

Manžel má ex přítelkyni s kterou má 7letou dceru,na kterou platí 2tis alimenty.Platí řádně a včas. Ex chce zažádat o zvýšení alimentů + doplatek rozdílu,je toto možné?Platíme i kolem,na školu,šatíme ji atd...Manžel bere ušmudlaných 12 tis,a to nemluvě o tom,že já jsem na mateřské a máme 5m mimčo.

horakovatereza
20. říj 2012

Pokud se jedná o nezletilé dítě a dojde ke zvýšení alimentů, pak je to od data podání (nevím, zda automaticky, nebo si musí zažádat), to neplatí až u zletilých dětí. Zažádat si určitě může, ale manžel bude dokládat výši příjmu a má další vyživovací povinnost doma. Necháváte si alespoň doklady o zaplacení dalších výdajů?

haniccka
autor
20. říj 2012

@horakovatereza ano vše si ukládáme,i ustřižky od složenek co platí alimenty.

horakovatereza
20. říj 2012

@haniccka to by taky mohlo pomoci, pak napsat do vyjádření, že nesouhlasíte se zvýšení z důvodu výše příjmu manžela a uvést, že platíte i výdaje mimo stanovené rozhodnutí soudu a vypsat např. co. Ale až na to dojde, pak je určitě lepší si to nechat sepsat advokátem, ten použije ty správné výrazy - já se jen takto soudila s vlastním otcem o peníze a leckdy to jsou boje, tak ať vám to dopadne dobře!

evitaa
20. říj 2012

K soudu musí dodat všichni potvrzení o příjmu (bývalka, manžel a ty). Soudce se bude ptát na náklady na bydlení, další vyživovací povinnosti. Rodiče by měli na dítě přispívat stejnou měrou. Pokud má takto nízký plat, myslím, že mu je nezvýší. Většinou se žádá o zvýšení, když dítě nastoupí na ZŠ, SŠ nebo VŠ. A kolik bere jeho bývalá?

vladla
21. říj 2012

@haniccka Můj manžel má z prvního manželství 13 letou dceru...do osmého roku dával bývalce 1600 Kč,pak jí to nestačilo a ona zažádala o zvíšení skoro o dalších 1500 Kč,protože,jak ona tvrdila pořebuje koupit mastičku na exém(který holka už dávno neměla),krém na opalování za 600(byl červen a ona se chystala k moři,dále aerobic a cesty autobusem do školy chtěla také proplatit.
Nicméně manžel doložil daňové přiznání a na papír vypsal veškeré výdaje co naše rodina měsíčně i ročně(protože bývalka psala i popelnice) má.Navíc platí dceři úrazové pojištěnění a stavební spoření.Což soudkyně k tomu přihlédla,protože je to nad rámec výživného.
Nakonec výživné zvedli o 300 Kč a to jen z důvodu,aby se maminka(bývalka) neodvolala. 😀
Takže si myslím,když vše vypíšete a přiložíte útržky složenek,tak to nějakým razantním zvýšením nevidím.
A co se týče bejvalek....když jí vidím nebo jen slyším,tak mám ruku v pěst!! 😀
Pokud se potřebuješ na toto téma vykecat,jsem k dispozici. 😀

haniccka
autor
21. říj 2012

@evitaa a proč já? když to dítě není mé?

vladla
21. říj 2012

Taky jsem dokládala příjmy.(výše rodičáku,přídavky na děti,výživné od bývalého manžela).Prostě u soudu chtějí vidět příjmy i výdaje obou rodin.Vopruz!!! 😒
Teď nevím...bývalka má novou rodinu?

evitaa
21. říj 2012

@haniccka Tvoje peníze i jeho jsou vaše společné. Jako rodina máte také vyšší výdaje. Výrazného zvýšení se neboj.

haniccka
autor
21. říj 2012

@evitaa No jelikož já jsem na mateřský a beru 7100,- a manžel bere 12tis plat,tak si myslím,že jí to zamítnou.Pač platí manžel půjčku na barák a další poplatky.Do toho alimenty na dceru platí řádně a včas a ted naše mimčo.

dankajuskova
26. říj 2012

@haniccka
o zvyseni alimentu si muze zazadat kdykoli,je otazne jestli ji bude zvyseni uznano,na zaklade prijmu jejich a vasich spolecnych,kde se bude taky prihlizet i nato ze vy mate male mimco na ktere mate take naklady.kdyz si pozada o zvyseni,muze to chtit i spatne,kde by se ji doplaceli penize az 3 roky.