Alimenty - otci narůstá dluh

monique9754
8. říj 2018

Táta mi dluží výživné v několika tisících korun. Dluh mu už nenarusta jelikož už nestuduji. Slíbil mi že mi je začne splácet po 2000 měsíčně poslal mi je jednou před rokem. Pak už jsem to nijak neřešila protože jsem byla těhotná ale když jsme se mu asi před měsícem ozvali co jako ten dluh tak mi řekl že mi vše už hotové zaplatil a že má na to svědka že mi nic platit nebude. Já ale o ničem nevím. A nechce se mi mu jen tak nechat přes 50 000. Co mám s tím delat

luciina
8. říj 2018

@monique9754 Ať Ti doloží výpis či jiný doklad o uhrazení a pak pátrej dál. Když to nebude chtít udělat tak jedině najmout právníka, který mu napíše totéž, pokud nedodá tak soud.

monique9754
autor
8. říj 2018

@luciina prý má nějaký papír že to uhradil a já ho podepisovala. Vůbec nevím co myslí nebo kdy jsme se údajně viděli a já něco podepsala

ivuse20
8. říj 2018

Pokud o tom nevíte tak pravděpodobně nemá. Zkuste toho právníka a uvidíte

monique9754
autor
8. říj 2018

@ivuse20 ne dostala jsem od něj akorát ty 2000 to mám důkaz na účtě ale nic jiného. Jen mi tvrdil jak mi to splati a tak. A teď jsme se s ním trošku nedohodli a vymyslel tohle. Že sem mu podepsala papír že mi to zaplatil a má svědka. Nevím tedy koho když se nic takového nestalo

ivuse20
8. říj 2018

Svědků může mít kolik chce, potřebuje platný důkaz. A ten očividně nemá. Zkus toho právníka ten ti něco poradí. Držím palce

gruyerre
8. říj 2018

@monique9754 Řekni tatíkovi, že pokud bude lhát a dluh ti nezačne okamžitě splácet, půjde to k soudu. Buď suverénní. Když jsi mu nic nepodepsala a on nemá útržek ze složenky nebo výpis účtu, má smůlu.

monique9754
autor
8. říj 2018

@gruyerre my jsme mu psali s přítelem že jak nepošle aspoň něco že to nemusí dávat najednou že to dáme k soudu ze nemá žádném důkaz že to zaplatil. A on jediný co mi napsal bylo že sennou skoncil

gruyerre
8. říj 2018

@monique9754 Tak to asi opravdu budete muset dát k soudu. Ach jo, je videt, jaky je to charakter...okradat vlastni dite

monique9754
autor
8. říj 2018

@gruyerre a to se škrábe strašně angažoval aby ty alimenty připsali mě a nemuselto platitmame když mě vyhodila s baráku a teď se chová takhle

priefi
9. říj 2018

@monique9754 podepsala jsi mu nejaky papir, krery sis poradne neprecetla? Pokud ne, tak je to v suchu a on to na Tebe zkousi. Dalsi krok by mel byt, ze mu pisemne dolozis, ze chces splatit dany dluh, jinak to budes resit oficialni cestou. Pokud by se stalo, ze Tvuj podpis nekdo napodobil, taky je z toho cesta ven, znalci pisma to poznaji 😉

monique9754
autor
9. říj 2018

@priefi nikomu jsem nic nepodepisovala. Jsem tátu ani jakou dobu nevidela

boii
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
monique9754
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
turova
11. říj 2018

Dobrý en, pokud máte rozsudek, který má razítko právní moci, tatínek by se měl tímto rozsudkem řídit, a platit jak je uvedeno ve výroku, pokud toto nečinil a vznikl mu dluh, můžete se s vyčíslením dlužné částky dožadovat výkonu rozhodnutí a nařízení exekuce. Výživné je pak v exekučním řízení vymáháno přednostně, má tedy přednost před ostatními pohledávky, které je otec povinen splácet. Pokud nemáte dostatek peněz na advokáta, lze se obrátit na sociální službu buď Občanské poradny nebo Poradny pro občanství, ti poskytují právní služby zdarma. Pokud v blízkosti bydliště něco takového existuje, to zjistíte na internetu nebo v seznamu poskytovatelů sociálních služeb, dostupném na magistrátu města či Vaší obce. Informace Vám mohou podat také na oddělení péče o dítě tzv. OSPOD záleží ale na vstřícnosti úřednic. Každopádně vyhledejte pomoc, přeji hodně štěstí. 😍

vasevyzivne
11. říj 2018

@monique9754 Dobrý den. Pokud máte rozsudek o stanovení výše výživného s doložkou o nabytí právní moci, můžete dlužné výživné vymáhat. S tím Vám pomůže VašeVýživné.cz, kde se stačí jen registrovat na webových stránkách https://www.vasevyzivne.cz/jak-ziskat-vyzivne/. Lucie.

vasevyzivne
Autor odpověď smazal
Zobraz