Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jak je to s výživným během letních prázdnin?

bbvcelka
14. črc 2015

Holky musí otec platit výživné i během letních prázdnin?

michaela_2
10. črc 2016

Uf 😀, názory ve stylu - MŮJ přítel platí 2,5 tisíce měsíčně a TEĎ jsme jeho synovi koupili sandále a kšiltovku - má povinnost poslat těch 2,5 tis. měsíčně i příští měsíc??

Nebo: ten MŮJ přítel, se své EX bojí, proto u soudu nic nenamítal........

Milé dámy 🙂 hoďte se prosím do klidu a přeneste se přes to, že pokud má děcko VAŠEHO PŘÍTELE, matku, jeho rodičemi budou už navždy právě oni dva. Však oni si to ti tatínkové s maminkami vyřídí a možná, že nemají strach jenom z nich 😉 😉

Rozvedená nejsem - a právě kvůli těmto storkám nejspíš ani nikdy nebudu, doufám 😀, podobné věci naštěstí řešit nemusím a ano - alimenty se musí platit i o prázdninách 🙂.

Btw. alimenty dané zákonem, jsou směšně malé částky. Jenom běžný prázdninový výlet vyjde na několik stovek. Pokud by ti dotyční tatínkové se svým dítětem žili, platí na něj daleko větší částku. Je naprosto běžné, že právě proto, nakoupí často něco navíc - zimní bundu, boty, kolo apod. Protože své dítě přes to všechno stále milují a chtějí aby se mělo dobře 🙂, škoda, když to současná partnerka nedokáže respektovat....

bartovka83
10. črc 2016

@martula1204 Peníze musíte poslat i tak, my máme pritelova syna celé dva měsíce a také za tyto měsíce peníze musíme normálně poslat. Chtěli jsme se s ni dohodnout, že bychom ji dali třeba jen půlku, ale bohužel na tom trvá a my s tím nic neuděláme. Klukovi kromě alimentu (3000) platíme 600 měsíčně za telefon, 500 obědy + plus půlku výdajů třeba na školní pomůcky, boty a podobně, o tom, ze jsme kupovali kolo a jinou sportovni vybavu ani nemluvim, ale to je naše dobrá vůle, takže tímto se bohužel ohánět nemůžeme a ani nechceme. Doufali jsme, ze když vycházíme my vstříc jí, tak že ona jednou vyjde vstříc nám, ale bohuzel. Navíc kluk u nás bude proto, ze se to tak hodí ji, ale my ho samozřejmě pryč neposleme. Sice nám to taky přijde trochu nefér, ale tak je to prostě dané soudem a presto vlak nejede. Pokud byste se rozhodli peníze neposlat, může je po vás vymáhat a s argumentem, ze byl u vás neuspejete.

babanci
6. říj 2016

Jasně, že se platí. Můj exmanžel ovšem, pokud si dítě vzal na 14 dnů, snížil výživné o polovinu. ☹ Já byla pitomá, že jsem to tolerovala. Na mladší dceru měl vyměřeno 400 korun a na starší 500. To bylo směšné. Naštěstí jsem si napodruhé našla takového super mužského, že moje děti přijal za vlastní a živil je do jejich dospělosti.

tripisek
6. říj 2016

@bartovka83 sama soudkyne rekla, ze pokud ma dite u sebe ten druhy napr. 14dni posila pulku. To, ze vy jste ho meli dva mesice mela platit ona vam 😀