Jak se stanovuje výživné, kdy má muž další děti s jinou ženou?

sabreen
28. pro 2017

Ahojte, jdu si pro radu ohledně výživného, třeba budete mít někdo zkušenosti. Máme s manželem dvě děti (5 let a 16 měsíců), manžel má ještě 14letýho syna ve střídavé péči. No a ten teď přišel s tím, jestli by mohl být jen u mamky. A my začali řešit, jak by to bylo s výživným... Zkrátka jak se stanovuje výživné v případě, kdy má muž další rodinu a další děti s jinou ženou?

mku
28. pro 2017

@sabreen vezmou se prijmy vas obou a z toho se to pocita... bohuzel...
Ptala jsem se na to primo soudce kteremu spadane... jsem na materske a pokud bych chtela navyseni alimentu, budou posuzovat nejenom muj prijem, ale i prijem meho manzela, ktery ma pry povinnosti zivit me, nase spolecne dite, me dite z prvniho vztahu i jeho syna, ktery zije u matky.

dominikaromanova
30. pro 2017

@sabreen, přesně jak píše @mku, budou se posuzovat příjmy vás obou.

sabreen
autor
30. pro 2017

A co se týče dětí, dělá se nějaký finanční rozdíl mezi tím "původním," na které se to výživné stanovuje a těmi z nové rodiny? Jakože aby bylo dost i pro nové děti...aby nebylo na "původní dítě" výživné stanoveno vysoké a my pak neměli pro naše děcka pomalu ani na jídlo...

mku
30. pro 2017

@sabreen pokud si to myslim spravne, tak se na vyzivovane deti odecita takovy ten pidi zaklad... bohuzel... u nas ma syn manzela mesicni vyzivne 8tisic... a jde to rovnou jemu “jako kapesne”, bo je plnolety.. ze ja tohle nemam ani jako rodicak nikoho nezajima...

sabreen
autor
30. pro 2017

@mku Děkuju za info! Hm, tak to asi bude docela divoký. Jsem na rodičáku, vyjdem tak tak (máme hypotéku) už teď a jestli ještě dojde na výživný, tak budem asi na chlebu a kořínkách ☹

dominikaromanova
30. pro 2017

@sabreen, do propočtů o výši výživného se počítají jak příjmy rodiny tak i výdaje. Dále je zde možnost, že s výhradní péčí souhlasit nebudete. Proč vlastně najednou ta výhradní péče?

mku
30. pro 2017

@sabreen ja jsem si kvuli tomu chtela aspon zvysit vyzivne na dceru z prvniho manzelstvi a soudce se mi jen vysmal, ze jsem si mela nasetrit kdyz jsem mela velmi slusny plat... a to byvaly me na ni neda navic ani korunu k alimentum...

sabreen
autor
30. pro 2017

@dominikaromanova No, nejspíš proto, že mamka má bohatýho chlapa a bydlení jak ze žurnálu, zatímco my furt rekonstruujeme barák. A navíc ho u mamky neotravujou mladší sourozenci...