• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čerstvá maminka z Hradce Králové. Je tu nějaká?

4. února 2015 
Ahoj holky, před měsícem se mi narodilo mimčo a hledám tu nějakou maminku která má taky čerstvé miminko. Nemám tu žádnou kamarádku co by měla už děťátko tak nějak hovor vázne :slight_smile: Nikomu se nechtějí probírat plínky a prdíky :grinning:
11. led 2010 v 10:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky! Zatím je miminko v bříšku, ale klidně pokecáme :slight_smile:
11. led 2010 v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky :slight_smile: ,
mám Adámka 2 měsíčního :slight_smile:..
16. led 2010 ve 22:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, ja jsem taky zatim v ocekvani, ale plinky a prdiky apod. uz me strasne zajimaji :slight_smile: . Tak holky piste piste
17. led 2010 ve 03:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj ženský můžu se přidat?Sice nejsem přímo HK ale ani Pardubice-jsem cca napůl :grinning: a plínky a prdíky jsou má oblíbená témata :grinning: jo a mám Vilíčka skoro už 4měsíčního? :fearful: toto letí :sweat_smile:
18. led 2010 v 17:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Fafetko, koukam sem kazdy den a konecne je tu prispevek :slight_smile: , mate krasnyho Vilicka, ja uz chci takyyy, ale bojim se porodu a vubec vseho, jestli to zvladnu.Ty jsi byla uplne vpoho, jak tam delas jeste holubicku :wink: . A kde jsi rodila??? Asi ne v Hradci, vid?? A odkud jsi?
19. led 2010 ve 13:39  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj holky tak konečně někdo to jsem moooc ráda
Já jsem sice z Hradce ale rodila jsem v Jilemnici slyšela jsem na tu porodnici samou chválu a můžu jí strašně doporučit bylo to tam skvělé jak na porodním tak potom na šestinedělí sestry - opravdu všechny- úžasně ochotné kdykoliv pomoci a vše vysvětlit
Můj Denísek bude mít zítra 6týdnů a jdeme zrovná k Dr. tak jsem zvědavá co se nového dozvíme

Efi moc ti bříško závidím mě lezlo děsně na nervy a teď mi to tak hrozně moc chybí pořád si sahám na bříško a čekám na kopanečky :slight_smile:
19. led 2010 ve 21:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Mala hodna: Az v Jilemnici?? A to jste tam jeli z Hradce narychlo nebo te planovane prijali??? Ja budu urcite v Hradci, slysela jsem jak kritiku, tak i chvalu, myslim, ze kazdy na to ma jiny pohled a taky zalezi, jakej prubeh porodu asi mas, aspon budu mit jistotu, ze kdyby to neslo hladce, tak se tam o nas postaraj, ze nas nebudou muset nikam prevazet. Ty jo, krasny fotecky mate a tolik fotek z UZ, ja jich mam jen par, taky jsme byli na 3D, ale malej se schovaval, takze jsme odesli s neporizenou, sice nam nabidli, ze muzeme prijit jindy, ale uz se nam za to nejak nechtelo platit :confounded:
Mne brisko taky vadi, uz se valim jako sud, dlouho na mne nebylo nic videt, takze jsem ted na jednu stranu rada i za nej, ze aspon vim, ze tam mam mimi a musim rict, ze se tam furt prevaluje :slight_smile: , aspon vim, ze se ma k svetu.
Tak at vam kontrola dobre dopadne a urcite zase pisni, jinak jeste prosim o info, k jakymu Dr. chodite a jakej je??? Popr., jestli bere jeste novy pacienty?? Ja jeste nemam sehnanyho pediatra, tak shanim rady. Dik za info.
19. led 2010 ve 23:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoooj :grinning:
malahodna-tak držím pěstičky na 6ti nedělní prohlídku :dizzy_face: Denísek je krásnej chlapeček tak to bude snad v poho :wink: Porod až v Jilemnici :fearful: ale je fakt že jsem na ni taky slyšela velkou chválu.A to s tím bříškem mám stejně :grinning: rodila jsem v říjnu od května už jsem se těšila jak se ho zbavím(měla jsem ho fakt mega :grinning: )a teď je mi tak líto že už tam nikdo nebydlí :frowning2:

efii-neboj dočkáš se.Když se člověk nosí s pupikem tak si říká už aby to bylo a strašně se ten čas vleče.A pak(aspoň u mně to tak bylo)přijde porod a pobyt v porodce-to je úplně jako jinej prostor a čas a pak jste doma :slight_smile: a už to nikdy nebude jako předtím a máš pocit že to uteklo strašně rychle a já osobně mám pocit že jsem si to snad ani pořádně neužila :grinning:
Jinak rodila jsem v Pardubicích.Hodně jsem váhala,protože před skoro 10ti lety jsem tam byla rodit Sašenku a to byl HOROR to ani popisovat nebuduco se tam dělo páč bych to mohla pak vydat knižně :grinning: ale řekla jsem si no co,je to blízko-i když do Hradce to mám cca stejně.Ale v HK mně odrazovala Fakultní nemocnice.Ta v Pardubicích je BabyFriendly a zjistila jsem si předem,jestli tam je ještě ten mamlas s tou káčou co mně tenkrát rodili a nejsou a pak je to hodně o lidech.No a mně už taky není 20 že? :grinning: Nakonec to bylo SKVĚLÉ!Opravdu super.Já tam teda byla plašit už 1.10.se mi totiž zdáli posli nějak pravidelný,ale PA i Mudr.byli moc hodní,všechno dopodrobna vysvětlili dokonce i navíc udělali podrobný UTZ a pak mně poslali domů,že to bude v pohodě a že to minimálně tak týden nevypadá :grinning: a 2.10. jsem tam byla ve 23h zase :grinning: a otevřela mi ta samá PA :grinning: byla super.Dost jsme se nasmáli.Kontrakce jsem neměla,jen mi pořád odtékala ta voda a manžel byl děsně unavenej tak jsme dělali krávoviny aby se probral a fakt jsme se nasmáli dost a s oběma PA co chodili kontrolovat.I průběh porodu byl báječnej.Byli na mně všichni moc hodní,stále usměvaví...Dokonce mi dali YAL kterej jsem sebou neměla aby mi nemuseli dávat klasický klystýr a to sami od sebe a i bez porodního plánu a aniž bych jim stihla cokoliv říct jak to chci a nechci mi vildu okamžitě dali na břicho a když jsem ho tlačila tak povzbuzovali a nabádali ať si zařvu :grinning: na šestinedělí dokonalé-hodné sestřičky všechno vysvětlovali do omrzení jednou namátkově zkontrolovali a jinak nechávali mamkám svobodu.Sama jsem si rozhodla kdy budu kojit a kde.Jestli na pokoji nebo v "kojírně" :grinning: krásné prostředí no nevím co dodat.Úplně mně mrzelo že jsem si to tentokrát užívala jen 3dny :dizzy_face:

A kdypak to efii čekáte?A už víte kdo se v brušku schovává? :dizzy_face: já jsem věděla,ale pořd mi přijde neskutečné že Vilíček je OPRAVDU to miminko co mělo v bříšku domeček :grinning: vykojenej mozek :grinning:
20. led 2010 v 08:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojda holčiny :slight_smile:
Můžu se k vám přidat? Hlásím se jako fungl čerstvá maminka z HK :wink:

mydva28..........nazdááááár :grinning: :grinning: :grinning:
20. led 2010 v 09:11  • Odpověz  • To se mi líbí
kerrie-ahooooj :grinning: Emička je cukrouš :grinning: Tak ať má ta vaše krásná ženská krásnej život! :dizzy_face:
20. led 2010 v 09:43  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
efi já jsem se tam byla asi ve 32 mrknout a definitivně jsem se rozhodnla že tam fakt rodit chci sepsali tam semnou rovnou porodní plán a registrovala jsem se tam. Rodila jsem přesně o týden dřív a voda mi praskla o půl 6 večer na nákupu v Tescu ve Futuru :grinning: takže sranda jak v americkým filmu :grinning: měla jsem streptokoka tak jsme se jen doma stavili pro tašku a vyrazili jsme tam o půl 8 jsme tam dorazili a v 6.10 ráno se Denísek narodil. No porod popisovat nebudu abych tě moc nevystrašila byl to děs :grinning:
Chodím k doktorce Trdlicové je úžasná!!!s miminka se vždycky úplně mazlí a krásně si s nima povídá má ordinaci ve Foerstrovce.

fafetka vše máme v pořádku držíme hlavičku a motoriku máme prý jak ve 3. měsících on je fakt nějak napřed máme už 54cm a 4650g u nás doma vždycky sice navážím víc ale to nevadí.
No ale byla tam nějaká šáhlá ženská z laktační ligy holky já myslela že se tam rozbrečím ta mi dala, že to je moje první dítě tak proč mu nedám to nejlepší a nekojím ho, tak jí říkám že odsávám 6x denně (a svoje mlíčko mu dávám)a zabere mi to vždycky hodinu takže tím strávím čtvrtinu dne. Ale to jí vůbec nezajímalo podala to tak že jsem naprosto neschopná matka když neumím nakojit vlastní dítě no děs, přišla jsem domů a brečela jsem asi 3hodiny v kuse. Kravka jedna už jsem se z toho psychicky dostala a ona mě zase takhle srazí seběvědomí

kerrie vaše Emička je krásná taky jsem moooc chtěla holčičku
20. led 2010 ve 20:46  • Odpověz  • To se mi líbí
fafet..........děkujem :wink: Zatím je docela i hodňoučká..........jsem zvědavá, kdy začne vystrkovat růžky a pořádně nás prohánět :grinning:

mala...........joooo, to můj manža chtěl zase chlapečka a teď je z Emičky celej pryč :wink: Opravdu funguje, že dcerušky si tatínky omotaj kolem prstu už v peřině :grinning:
Jinak s tím kojením, to je teda děs...........co to bylo za ženskou? Nenech se nikým takhle trápit...........nejdůležitější je spokojený miminku............a podle mě je šumák, jestli je kojený nebo ne :wink:
20. led 2010 ve 21:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Kerrie - velikanska gratulace k Emicce - je nadherna :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: .Jaky byl porod?Je to tatinkuv milacek,vid? :grinning: :grinning: :grinning:
20. led 2010 ve 21:18  • Odpověz  • To se mi líbí
kacici..........ahojík :dizzy_face: No to víš................tatínek byl z Emičky poprděnej hnedka na sále...........no a teď ji pořád pusinkuje a mazlí.........a včera už i koupal :wink: :grinning:
Porod............tak ten jsme zvládli docela v poho.............od 6.00 od rána byly kontrakce celý den......kolem 19.30 jsme vyrazili do porodky a v 01.00 se malá narodila............byla jsem připravená na to, že to bude horší. Akorát teda to bych ani nebyla já, kdyby to bylo úplně bez problémů...........zůstalo mi uvnitř kus placenty, takže hned dělali revizi........pěkně bez umrtvení a to bylo horší než celej porod, fuj..........ale zas už jsem věděla, že máme krásnou a zdravou princeznu a to bylo nejdůležitější :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
21. led 2010 v 08:31  • Odpověz  • To se mi líbí
malahodna-na kachnu z laktační ligy se vy... důležitý je že je Denísek spokojenej a ty taky.To je právě to co se mi v Pardubicích tak líbilo.Žádná křeč.Nejde to a chcete kojit?O.K. vysvětlíme pomůžeme ale hlavně žádnej stres.Opravdu to nejde?Nevadí,poradí který mlíko je dobrý jak na to atd.žádný urážení maminek ani hysterie když se nedaří.To je síla.Hned bych si na babu stěžovala! :angry: moje kamarádka rodila v prosinci v HK.Chlapeček byl špatně vyživovaný placentou tak vyvolávali porod cca o 3týdny dřív.Byl sice malinkej ale O.K.ale ty sestry na 6ti nedělí prej děsný.O kojení se nedozvědělanic a to je prvomatka,o tom proč nebo jak nebo co s ním vůbec dělají taky ne,pak ji dokonce na jeden den a noc poslali domů,že nemají místo a hošíček musel zůstat...no chudina malá užila si :frowning2:
jo a já taky chtěla holčičku :grinning: a urputně jsem věřila že to holčička bude.Dokonce jsem všechno nakupovala v růžovým a mm se smál a tvrdil že jsem blázen že v tom ten kluk bude vypadat jak teplouš(a to jsme ještě nevěděli že to bude kluk) a bříšku jsem důsledně říkala Emičko :grinning: a 28.5.(svátek má ten den Vilém-jaká náhoda!)mi na UTZ ukázali naprosto nepopiratelný důkaz že Emička je pasé :grinning: asi už toho měl dost :grinning: teď bych svého hošíčka nevyměnila za 10emiček :grinning:

kerrie-neboj,ona třeba ani růžky nevystrčí.My taky s obavama čekali kdy se to zlomí a náš anděl začne být zlobřík.Všichni říkali-počkejte po 6ti nedělí,a počkejte po 3tím měsíci...no myslím že se dočkáme tak možná v pubertě :grinning: zatím je extrémně hodný mímo.Tak Emička(mooooc hezký jméno :wink: )taky bude :dizzy_face:
A koukám že sis u porodu taky "užila".Týýý jo revize bez umrtvení :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes: chudinko
Mně stačilo to šití po nástřihu(Vilík se nedotočil a já se otevřela jen na 8) :stuck_out_tongue_closed_eyes: to bylo snad horší než ten porod.Šila mně skoro 45min,ale tím že jsem Vildu slyšela křičet tak se to dalo snést :wink: ještě jsme si s Mudrou dělaly prdelky jaké vzorečky mi tam vyšívá :grinning:
21. led 2010 v 09:53  • Odpověz  • To se mi líbí
fafet...............to je teda něco s tím kojením...........já nechápu, proč někdo maminky tak stresuje.........kolik dětí vyrostlo na UM a jsou úplně v pohodě.......................mě se teda v HK nestalo, že by byl někdo kvůli tomu hrubý.........asi jsem za ty 3 dny měla štěstí na hodný sestřičky a nebo to bylo tím, že my jsme kojili bez problémů...........ale se mnou na pokoji byla holčina a tý se moc nedařilo............sestřička jí radila, pomáhala a uklidňovala, že když to nepůjde, ať si z toho nic nedělá............asi opravdu záleží na tom, jakou tam člověk chytne směnu.........lidi jsou všude různý............ :slight_smile:
Pane jo..........tak to jsi taky měla u porodu veselo...........ale je to jak říkáš........když ty prďolky vidíme, tak si na nějakou bolest ani nevzdechnem :wink: :dizzy_face:
21. led 2010 v 10:17  • Odpověz  • To se mi líbí
kerrie- :grinning: člověk by tomu nevěřil-ještě tak den dva po porodu jsem naprosto přesvědčeně tvrdila že NIKDY víc :grinning: a teď už se přistihuju při myšlence,že možná...by to bylo hezký :grinning: a na bolest si vůbec nepamatuju.Vím že byla,ale nějak si ji nedokážu vybavit :grinning: příroda to dobře zařídila :wink:
21. led 2010 v 10:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Pajo - teda tvuj popis porodu me silne pripomina ten muj prvni s Terezkou,ja mela totiz konec stejny,taky zaziva revizi a bolelo me to vic nez samotny porod :sweat_smile: A kdo te nakonec rodil?
To je super ze je Emicka zlaticko :dizzy_face: Naty byla uplne mega zlaticko do 5.mesice :grinning: ,ted uz vyzaduje pozornost,ale to je normalni,jinak je to stale vysmate a tulici miminko :dizzy_face: . V noci spi pres 12 hodin v kuse,pouze 2x kojim,takze je to takovy maly andilek :grinning: No Terezka je vetsi cipera vsak vis :wink:,ted ma ale horecky tak je az necekane tuliva a lezici,takze uz se me styska po certikovi :grinning: :grinning: :grinning:
21. led 2010 v 19:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Kači.............já zapomněla, jak se ten MUDr. jmenuje :grinning: Takovej černovlasej mlaďák a připadalo mi, jestli to není Slovák.............ale on mě akorát vyšetřil na příjmu a pak mi dělal tu revizi a šití...........jinak celý porod vedla as. Černá a pak mi ještě na závěr hupla na břicho as. Bydžovská.......obě super :grinning: :grinning: :grinning:
Jůůů, chudinka Terezka........tak ať je brzo fit. :wink:
21. led 2010 ve 21:41  • Odpověz  • To se mi líbí
mala_: k Trlicové také chodíme a budeme chodit i s malou.

Měla jsem hodně problémy se sestrou - laktační psychopatkou :grinning: Vždycky vykulila oči jakto že jako nekojím a proč, že je to špatný a chudák kluk no tak podobně, je lepší jí ignorovat čuzinu :grinning: :slight_smile: Malýmu nic nechybělo, Mudra byla spokojená, takže nač řešit ženskou, která třeba nikdy nekojila a teď bude udílet rady :wink:
Ale Mudra super přístup k těm prťouskům :slight_smile:
21. led 2010 ve 22:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,
sice jsem rodila před třema rokama ale nedalo mi to abych nenapsala.rodila jsem v hradci a v pohodě.Doktor i sestry byli skvělý.Až na jednu sestru na novorozencích.Nemohli jsme se rozkojit.Sestřičky mě uklidňovali,snažili se pomoct.Až na jednu sestru.byla nepříjemná už prní noc když jsem na ni v noci zvonila,že Adélka furt brečí a nmůžu ji utišit.pak byla hnusná s tím kojením,jako že musím a tak.chovala se jak když ji to tam patří,všechno ví a zná a od všeho má klíče.Ale jinak byli všichni fakt super.
23. led 2010 v 10:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Zdravím Kaci,Marky a Mydva.
23. led 2010 v 10:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Holky, tak jsem tady asi po trech dnech, zarizujeme s manzelem hypoteku a to je des a litani, fakt. V bankach, to jsou teda nektery cuzi, posilali nas od certa k dablu a zase zpet, kravky, s prominutim.
Tak jsem si tady procitala ty vase porody a zkusenosti, fakt se docela bojim, ale co, pro mimi zvladnu vsechno na svete, hlavne, ze budu mit kld, ze kdyby neco, tak se o nej Hradec postara, to jediny vim na 100 procent, ze je v tomhle fakultka fakt dobra.
Dneska se mi zdal sen, ze se nam uz mimi narodilo, ze jsme si ho privezli domu, ze bylo krasny, furt jsem na nej koukala a pusinkovala ho :slight_smile: , ze i kojeni bylo vpoho. Koupala jsem ho a bylo hodnoucky, fakt krasnej sen, uz aby bylo 22.3. :slight_smile: .
23. led 2010 ve 13:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Teda cuzy :confounded: :sunglasses:
23. led 2010 ve 13:32  • Odpověz  • To se mi líbí
efii...........neboj se ničeho, zmákneš to a ani nebudeš vědět jak :wink: Já si taky říkala, že Hradec je taková jistota.....kdyby něco, tak se o mímo hned postaraj.........dětský doktorky i sestřičky jsou tam fakt moc hodný...........nebo aspoň já na ně měla štěstí :slight_smile:
24. led 2010 v 09:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja vim, jen mam furt takovy vnitrni obavy, ani jsem na zadny predporodni kurzy nechodila, kamaradka tam chodila a rikala, ze je to zbytecny, tak ted mam trochu vycitky, ale doufam, ze me v porodnici neco ukazou a poradej, aspon, co se tyka koupani a kojeni miminka. Jo a nahodou nevite, manzel mi rikal, ze, prej :unamused: , kdyz jsem zamestnanec fakultky, ze mam narok na ten nadstandardni pokoj v nemocnici zdarma, nevite nahodou o tom neco??? Bylo by to fajn, aspon nejak vyhoda, za ty leta tvrdy prace :wink:
24. led 2010 v 17:49  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
markytkaaa joo tak to byla určitě přímo sestra Trdlicové-taková blondýnka jinak fakt doktorku všem moc doporučuju je úžasná!S miminkama se vždycky úplně mazlí a krásně je oslovuje
24. led 2010 v 19:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Afi neboj,to zvládneš.Já sice do kurzu chodila ale spíš jen proto abych zabila čas.A při kontrkcíích jsem si dejchala podle sebe.Mě to podle toho jak to učej vůbec nešlo.A neboj jak vykoupat mimninko tě v porodnici naučej.S tím nadstandartem je to myslím tak jak píšeš.
24. led 2010 v 19:14  • Odpověz  • To se mi líbí
efii: jako zaměstnanec máš nárok na tatínka u porodu zdarma, na nadstandardní pokoj a jednolůžák také, pokud jsou volné :wink: Kde jsi pracovala?
25. led 2010 v 10:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Kryserka: Ja te asi ze spitalu podle videni znam, jsi pracovala na chirurgii, my jsme tam chodily na praxi. Ja jsem delala na hematologii :unamused:. Dik za info a musim mit nejaky potvrzeni, ze jsem pracovala ve FN nebo si me tam najdou, nekde v pocitaci????
25. led 2010 ve 14:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 13
Tvůj příspěvek