• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čerstvá maminka z Hradce Králové. Je tu nějaká?

4. února 2015 
No tak to sis teda užila. Já jsem machrovala, že druhý porod bude v poho, protože to je všechno protáhnutý 4,5 kilovým klukem, tak nějaký 4 kilča Míši mě nemůžou rozházet :slight_smile: , ale je pravda, že ten vyvolávanej byl o dost horší. Ty bolesti, co jsem měla při prvním byly asi lépe rozložený, zato ten druhý, pořád nic a když už jsem byla utahaná a hladová, tak to přišlo s plnou parádou :unamused: . Ještě mi říkali, že to ještě není a že to ještě nebude, pak přidaly volume na kapačce a to jsem myslela, že se roztrhnu :rolling_eyes: , ale jinak to nebylo tak hrozný. Hlavně, že to šlo normálně a krom nástřihu bez komplikací. Ale na ten jsem se skoro těšila :wink: , protože u prvního, když mě nastřihly, tak už byl skoro konec :grinning:
Mydva: já bydlím u Lidlu :wink:
17. kvě 2010 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
martaska:jj užila,taky jsem machrovala,třetí dítě přeci musím vyprdnout raz dva-omyl,nakonec mi primář říkal,že máme kliku,že měl synáček tenkrát 4,25,že udělal ségře cestu,že si to tělo pamatuje,že si nedovede představit,jak by to dopadlo,kdyby tam ta cesta nebyla :unamused: ,bolesti jsem měla hned po první tabletě-prý přijdou obyčejně až po druhé a hned po dvou minutách,škemrala jsem o císaře,už to nešlo vydržet,měla jsem smůlu,prý nejsem ani já ani miminko v ohrožení,ale nabídli mi epidurál odpoledne,a po tom jsem, i přestože jsem ho vždy zavrhovala,teda skočila,a to bylo taky zajímavý,protože jsem byla před rokem na operaci s páteří,tak to vypadalo,že mi ho ani nedaj-no síla,být toto můj první porod,máme jedináčka :slight_smile: , píšeš,že bydlíš u Lidlu?to je super,v Hradci jsou tři,tak si můžeme vybrat :grinning:
18. kvě 2010 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bydlím u Lidlu na Plachtě :wink: . Vidíš a mě dávali jen kapačku, žádnou piluli, tak proto to trvalo tak dlouho :sweat_smile: . Vycedily do mě 2 a že to stejně asi nebude a že o odpuštění plodové vody to může být 24 hodin atd. Pak mi dali 3 a najednou to šlo jako po másle. Jen se sestry divily, že jsem přijela v 21,15 na pokoj a dožadovala se nějakýho jídla :grinning: . Oni by mě tam nechali zhebnout hlady. Ráno jsem musela nalačno a pak už nic. No já hlady neviděla :grinning: .
18. kvě 2010 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: chtěli na tobě ušetřit,do mě cpali večeři hodinu po porodu ještě na sále a hezky mě k tomu usadili,aby se mi pěkně jedlo-nesměla jsem po epiduralu 12 hodin vstávat ani sedět :slight_smile: ,asi byli všichni rádi,že to dobře dopadlo,v závěru se bylo podívat celý oddělení,jak to dopadne,já viděla jen ten šrumec mezi nohama,ale mužskej říkal,že za zady jich bylo dvakrát tolik
...dneska jsme konečně vyrazily s malou na chvilku ven,ale utekly jsme domů-zima a vítr,fuuuuuuj
18. kvě 2010 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne taky trapili hlady:slight_smile: zezu závidim, ze te tak rozmazlovali, mne nedali ani epidurál, natoz nejaké jidlo....

prvni porod vyvolavali, mela jsem prasklou plodovku (ani to neverili, teprve, kdyz na utz zádná plodovka videt nebyla, tak teda uznali, ze asi uz vytekla:slight_smile:) a taky chteli milácka poslat domu, ze to je na celou noc , ale ja se nedala, jen at si to muj drahý taky uzije to me hekaní a nadávání- porodila jsem o pulnoci...( urcite i diky vzteku, co se mnou lomcoval, tak to pak slo rychle- miláček totiz zkousel takové ty "uklidnujici" reci, ze jako bude dobre, jak se pekne snazim, tak jsem jecela na nej, at si tam jde lehnout misto mne a pod...)
18. kvě 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééé, holky, to se dívím, že vás hlady tejrali............mě nabízeli jídlo ve 4 ráno................a to jsem si teda nedala. Určitě bych jim tam všechno rozbryndala, páč jsem měla po porodu šílenou zimnici..........tak to se mnou drkalo, že jsem si říkala, jestli mi tam MUDr. nepřilátá i prostěradlo, když tam sebou tak házím a nemůže se soustředit :grinning: :grinning: :grinning:
18. kvě 2010 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, to jsem si užila u prvního porodu, je to paráda :frowning2: . Člověk si připadá jako kdyby epileptickej záchvat. Já jsem toho svýho "propustila" nebo spíš vyhodila sama, pže to fakt nevypadalo a měl druhý den zkoušky, tak aby se vyspal. Ještě jsem mu slíbila, že kdyby něco, tak zavolám. Kdo mohl tušit, že to nepoznám. Sice bolesti jako kráva, ale doktorka, že ještě né, no a pak už jsem na telefon vůbec nepomýšlela, jen na to ať už je venku. :grinning: . Jen mi bylo líto manži, u malýho byl a malý ne a to se na to tak těšil. Ale co přece ji t am nebudu držet, že jo, já byla ráda, že už je venku :grinning:
19. kvě 2010 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadaz:epiduráljsem neměla v plánu,ale už jsem nemohla vydržet a doktorka ,která mi odmítkla císaře,jen tak mezi řečí plácla,že mi můžou pomoci epidurálem,to určutě netušila,že oba jednohlasně vykřineme JO :slight_smile: ,problém byl ležet v klubíčku na boku,než to tam zavede,měla jsem bolesti v jednom kuse a přes břicho klubíčko udělat moc dobře nešlo,ale naštěstí mi to spustilo porod a už jsem trpěla jen dvě hodiny :grinning: :grinning: :grinning: ,jinak první porod trval 13 hodin od prasklý vody a druhej 10 hodin od prvních kontakcí-ty byly taky od začátku dost intenzivní,když mi na balonu na sále praskla voda,brodilly se sestry málem po kotníky,co toho bylo :grinning: :grinning:
19. kvě 2010 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
zezu, ty kotniky mne rozveselily :grinning: mne praskla plodovka v noci v posteli a porodila jsem za 24 hodin, ale bolesti jsem mela až poslednich 5 hodin ..

to ja jsem byla rozhodnuta, ze epi jo, jenze, furt mi ho dat nechteli, ze jsem jen na prst (a na tom jednom prstu jsem vydrzela 19 hodin:slight_smile: ) a pak uz zase bylo pozde...vlastne jsem se z 1 prstu dostala na 10 behem pulhodiny, ale i tak by se mi hodil :frowning2:
19. kvě 2010 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martasko, jako epileptický záchvat to fakt není ( a vim o cem mluvím) ten trvá jen 4-5 minut :wink:
19. kvě 2010 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kerrie, ty to pises schválne, vid? ja byla 24 hodin o hladu pred cisarem a pak dalsich 12 hodin jen o hořkým caji
19. kvě 2010 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chcete moje zkušenosti? První porod- prasknutí vody v 0,15- porod 3,15(tak rychlej, že byl fakt strašnej se zácpou- Yal působil až dopoledne)- zkušenost do dalšího porodu: nežrat k večeři bramborovej salát( ale kdo mohl vědět, že budeme rodit, že jo? když to bylo týden před termínem :wink: ) Druhý porod- bolesti zad, pochopitelně zácpa, odjezd do porodnice(pro jistotu, abych stihla ten Yal :wink:, i když je do termínu porodu ještě 10 dnů) 2,35 mám účtenku z parkovacího automatu, Yal působí a já proklínám všechno možný a říkám, že to je opravdu poslední porod- z přípravny mě odváží manžel na porodní sál na vozejčku, kde mě prasknou vodu- 5,22 po pár kontrakcích je prďola na světě a 7 hodin dostávám na sál snídani :grinning:
19. kvě 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teď něco z jinýho soudku- mám pod bradavkou ragádu, :frowning2: trhlinka je dost velká, půjčila jsem si odsávačku, ale ještě to zhoršila, mám na prsu hydrogelovou vožku, tak jsem zvědavá, jestli to pomůže. Zkoušela jsem kojit přes klobouček a mladej si s tím spíš hraje, protože to sice vypadalo, že tahá, ael měla jsem během chvilky nalitý prso. Držte pěstičky, ať nemusíme odstavovat!!!! Mlíka mám hodně, tak by to byla škoda :frowning2:
19. kvě 2010 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, no tak to byli opravdu rychlíci. Tak já u prvního - první mírné bolesti ve 2 ráno, 12,00 porodnice- 12,30 vypustili vodu a malý se narodil 17,55 a u druhýho 7,00 přípravna - 8,00 vypustili vodu - 16,00 začali bolesti 19,00 přidali volume a ze 2 prstů na10 to stihly 2 hodky, to teprve byly bosti jako kráva a malá se narodila 21,06. Ale ten druhý byl o dost horší, kdybych to věděla, tak bych je zkusila ukecat jestli ji tam ještě nenecháme než vyvolávat. No a to mi potom nechtěli ani dát nažrat :grinning: .
19. kvě 2010 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky...........já to vidím tak, že jestli ještě pojedem rodit, tak do batůžku přibalit sváču.........pro jistotu :grinning: :grinning: jako na školní výlet :grinning: To budou čubrnět, až tam vybalím chleba s paštikou a Fruko s brčkem :grinning: :grinning: :grinning:

Šmarjá, Ivčo............to jsou teda trable :pensive: Snad se Ti to brzo srovná a budete v pohodě..............držím palečky. Ale nestresuj se s tím, kdyby to náhodou nešlo............................podívej na Emišáka..............musíme být na UM od třetího měsíce a je naprosto spokojená. :wink:
19. kvě 2010 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martaska: Třetí rodím doma a se snídaní:grinning:
Pájo, pro jistotu i blicí pytlíky! :sunglasses:
Jsem blbka, že jsem malinkatý bolesti nedávala žádnou váhu :frowning2: No, snad se zadaří!
19. kvě 2010 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo sváča bude dobrá, mě to už potřetí asi mine, pže ty děti bych neměla kam dát :grinning: , jedině až se malej ožení a to se mi už snad nebude chtít bejt maminko-babička :grinning: .
mydva: to tě lituju, nevím jestli to je to stejné, ale já to měla u malýho a dost mi pomohl Bepanthen. Malej byl jak upírek, občas ublinkul trochu krvavě, a já první děcko, že jsem měla strach z nějakého vnitřního krvácení, než jsem si všimla že mám dvorce celé popraskané :grinning: . No potom jsem se zase uklidnila :sweat_smile: . Ale fakt nevím, jestli to je to stejné - nejspíš to máš o dost horší a zašla jsi k doktorce? Třeba ti nějak pomůže.
20. kvě 2010 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
mydva, doma a se sanidaní, fajn napad... s tim rychlym porodem, ty by jsi mela skolit mladé rodicky, jak se to delá, aby tam pak nemusely hekat celej den.... :slight_smile:
s tim kojenim je mi to lito, ale Kerrie ma pravdu, zadny stres, i na UM se prckum dobre dari...
20. kvě 2010 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
mydva:mám stejný problém,od minulého pátku popraskané bradavky,zatímco levá se zahojila,pravá byla den ode dne horší,v neděliuž jsem myslela,že pojedu koupit mlíko a flašku,řvala jsem bolestí,mažu bepanthenem,ze zoufalství jsem dala párkrát framykoin,ted jsme těsně po kojení a mám pocit,žesnad konečně malinko lepší,ale ještě nevolám hurá,klobouček mě taky napadnul,ale nezkoušela jsem ho,musíme kojit naprosto v klidu,jakmila začne malá koukat,kde co lítá a drží přitom tu bolavou bradavku pevně v pusince,nemám daleko k počurání od bolesti :grinning:
20. kvě 2010 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
No holky, koukám, že porody jste měly fakt zajímavý, u nás to taky bylo dobrodrůžo, měli jsme do detailu naplánovanýho císaře na středu a v úterý k ránu kontrakce tak fofr do nemocnice a rychlá kudla v narkóze, takže na nějaký epidurálky a podobný věci vůbec nedošlo. Ještě jsem pobavila babu Podholovou na příjmu dotazem, zda to nevydržím přeci jen do té středy, načež mě seřvala, že rodím a tím pádem nemám nárok cokoli připomínkovat... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. kvě 2010 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo Podholová :grinning: , když jsem čekala malýho, tak když jsem přenášela musela jsem za ni do rizikový poradny. No to byl úlet.
Jen se mě zeptala jak se jmenuju, potom mi vrazila ruku až do krku, krásně mě odloupla :cry: a potom když jsem vyjekla jak jsem se lekla. Tak suše "No no co budete dělat, až budete rodit". Potom mě poslala utz, tam mi Kopecký napsal že má malý skoro 4,5 kg a když jsem se dovlekla zase k ní, tak mi řekla, no on to bude asi císař. V pátek jsem měla přijít na hospitalizaci no a malý se narodil ve čtvrtek a normálně. Prý vy jste taková malá, manžel taky není obr, tak kde by se to ve vás vzalo. No a malej mel 4,420g. :grinning: . No co hlavně že byl zdravej a nic se u porodu nepokazilo. Jen jsem si říkala, že až tam půjdu podruhé a bude tam Podholka, tak raději uteču :grinning:
21. kvě 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja Podholovou neznám :frowning2:
21. kvě 2010 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
JJ,taky jsem se s Podholovou setkala ,v rizikové poradně,když jsem čekala druhé dítě,dle utz ji vyšlo,že malej bude mít 4,1 kg,mrkla na mě a povídá,že na to teda rozhodně břicho nemám a že nemusím mít strach,že to tolik nebude-měla jsem plánovaného císaře,kvůli obrácené poloze,když jsem nastoupila do špitálu,Podholová už jenom zkonstatovakla,že se malej otočil už správně ,ať jdu domů a ona,že si na něj nachystá vařečku,aby preventivně,až vyleze dostal od ní na zadek,když se pak za pět dní narodil,měl 4,25 kg :grinning: ...a že prý na to nemám břicho a tý vody,co jsem měla :grinning: :grinning: :grinning:
dadaz:škoda,že si ji nepoznala,je dost svérázná,na první dojem se ji člověk až bojí,ale ve výsledku je s ní legrace
21. kvě 2010 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Podholová je dobrej strašák porodnice, ale já s ní mám dboré zkušenosti. Když jsem jela rodit, tak jsem věděla, že má v so službu a to bylo první, co mě napadlo a dost jsem se bála, tak ji opravdu měla, ale já to stihla ještě dřív. Nastoupila a obcházela sály a když mě viděla, tak bylo trošku překvapená(byla jsem u ní ani né před 20 hodinama a s tím, že se ještě si potkáme za týden v poradně), ale moc nám gratulovala- já fakt nemůžu říct na porodnici jediný špatný slovo, i když první porod byl hektickej a dost mě stresovali. Ale druhý fakt krása, jestli se dá porod krásou nazvat.
Zezu: Nic nepodceňuj, ať nemáš zánět! Zavolej nejlépe laktační ligu- dojedou za Tebou domu, juknou jak kojite, jukne na prsa a doporučí Ti, co dál. Já dostala hydrogelové vložky do podprdy a jsme skoro zahojený, i když to bylo fakt škaredý a ve čt jsem málem, přes nalitý prso, neodpitý, nedojela domu s mladým od dr.- odsávačka mě to natrhla ještě víc, ale pak přijela laktační poradkyně krásně mě ho růčo odstříkala(200ml) a od tý doby se daří i kojit přes klobouček (mlíko skončilo nakonec v mrazáku, ani jsem nemusela krmit lahvičkou). Tak jsme snad na dobré cestě. Jo, ještě radí sáčkový řepíkový čaj- uvařit, ale na prsa přikládat přímo sáčky a ten Bepanhen+ nebo jak se jmenuje. Pokud budeš chtít kontakt, tak písni.
Pěkný víkend všem a snad už sluníčkovoučký!!!!!!!!!!!!!!!!
Martaska: To jsme skoro sousedky, tak můžeme někdy vyrazit!
22. kvě 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Docela by mě zajímalo, jak dělají ty váhový odhady podle utz, mojí kámošce teď Podholka tvrdila, že bude mít obříka, nahnala ji na císaře a chlapeček měl nakonec 3,5 kg...já teda upřímně doufám, že až zavítám do porodnice příště, bude už tato paní v důchodu :sweat_smile: Tak šup šup, ať je to rychle ;) Holky, já to mám k Lidlu zadem taky kousek, tak někdy vyražme, já se jinak nevykopu...
22. kvě 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
mydva:moc děkuji za radu,sice ještě nejsem zcela ok,ale už se to hojí a je to lepší :slight_smile: ,jinak víkend byl super,byli jsme na letišti na amerických autech,malá byla skvělá,vůbec nekňučela,jak mívá ve zvyku,starší děcka taky spokojený,dnešek proběhl taky v poklidu :slight_smile: ,super počasí po dlouhý době,tak snad nám to chvilku vydrží
jinak koupili jsme teď čerstvě vozík za kolo,nemáte s tím některá zkušenost nebo jaký na to máte názor?,pořídili jsme ho hlavně proto,abychom mohli i se staršíma dětma výletovat a neseděli jsme kvůli malý stále doma na zadku,když ještě nemůže na sedátko,neplánuji dlouhé výlety,ale jen tak po okolí-vyvětrat se
23. kvě 2010 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, no jasně že vyrazíme :wink: , jen co bude trochu hezky a už to celkem vypadá, že by mohlo. :sweat_smile: . Zezu, mě se ty vozíky líbí, ale celkem bych se bála s ním jet někde po silnici. Pže ty řidiči jsou někdy takový prasata, zrovna min. týden jsem chtěla přejít na tý velký křižovatce u Alberta (u kolejí), náklaďák mě pouštěl a já přes něj nic neviděla. Ještě že jsem šla pomalu, protože za ním projela nějaká p..a nejmíň šedesátkou, pipina jedna, fakt šlo jen o vteřiny a já měla kočár pod tou její kraksnou. Holky já nadávala jak pes, ještě teď je mi z toho zle. Ještě bych brala, kdyby to neubrzdila, ale ona vidí že před přechodem stojí nákladak a vůbec ji nenapadne, že někoho pouští? :confounded: . Nejvíc mě štve, že by to odprdla nejdřív malá. :cry:
24. kvě 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erian: Nějak se to odhaduje podle stehnní kosti a hlavičky nebo čeho. Ale u D nám bylo řečeno, že bude asi trošku větší a měl 49 a2,88 a V jim nezapadal do tabulek a když jsem se ptala, jaká to je přesnost, tak stejně bylo řečeno +-1kg, je teda fakt, že velkej byl a to byl před termínem, neumím si představit, kdybych přenášela! :unamused:
Zezu: Vozík máme, dostala jsem ho od kamarádek, ještě než se narodil D, myslela jsem že je zabiju! Ale nakonec to bylo fajn, protože táta je cyklista, tak jsme mohli trávit víkendy spolu a se známejma, naše trasa po Hradečnici do Bělče na ranč a přes Krňovice a Bělečko na Hrázku(snad ty dvě vesnice nemotám). Nekupovali jsem tu vložku pro mimkčo, ale narvali tam vajíčko autesedačku a jezdili od 3 měsíců, vloni na jaře jsme ho ještě vyzkoušeli a to už měl D pěkně nohy venku, když se natáh. Je to bezva věc- narveš tam plno věcí, prcek si tam může pěkně hrát, akorát nechápu, proč nejsou síťky ze stran, aby to nebyl takovej foliák. Jo a poprvé se nám stalo, že jsem ho na Zdění boudě musela drbat ubrouskama, manžel projel bahno a nabyla zadělaná síťka, tak byl mladej trošku pihovatej- sociálku na nás :zipper_mouth:
24. kvě 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
martaska: To je hrozný! :angry: Já tam vždycky strkám hlavu, pak teprve kočár a už se mi stalo, že mi takhle autobusák ukazoval, jestli vedle něco nejede. Jsem pro VYRAZIT!!!! S vozíkem bych sama jela jen po stezce, jinak po silnici jedu vždycky za vozejkem- víc do silnice. I když kolikrát jedou i jako prasata v protisměru. :angry:
24. kvě 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky chci jezdit s vozíkempředevším po stezkách,po silniici minimálně,jen to nejnutnější,nikdy jsem vozík nechtěla,zdálo se mi to nebezpečný,ale ted prostě není jiná možnost,jak udržet rodinu pokupě,můžeme jezdit všichni a ne,že půlka půjde na kolo a druhá půlka bude dělat něco jinýho,už se těším,až vyrazíme,vložku jsem taky nekupovala,musíme natrenovat,jak tam přiděláme autosedačku :slight_smile:
25. kvě 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek