• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čerstvá maminka z Hradce Králové. Je tu nějaká?

4. února 2015 
autor
efi s tím sladkým jsem to měla stejný všichni si mysleli že budu mít holčičku když jsem se pořád ládovala čokoládou a koláčema :grinning: a teď to má to samé jaké chutě na sladké mě chytali v porodnici. Jojo na labský o ulici za foerstrovkou. Dneska jsme právě deníska fotili jak pase už krásně hříbátks šikula. je to strašný rozdíl těch 6 týdnů
28. led 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem bydlela v Labsky, tam se moc hezky bydli, shaneli jsme tam byt, meli bychom to i kousek do prace ale bohuzel, moje kamaradka bydli ve Veverkovce. A tam neprohrabujou silnice? Tady u Duranu, to je taky sila, jestli zitra nevyjedu, tak se zvencnu, uz ted musime parkovat uplne jinde, abychom vubec vyjeli, me s..., fakt :zipper_mouth: .
Krasne pase, ja myslela, ze zacinaji past, az tak ve tretim, mate proste sikulu a ocicka ma po tobe :slight_smile: , ja uz chci takyyyy.
28. led 2010 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
s těma chutěma se to fakt nedá, já taky jela na sladkým při prvním těhu i teď a jsou to kluci :grinning:

mala: jéé, to jste krásně mladí rodiče :wink: Kubulím měl 3820, ale já jsem narozdíl od Tebe hodně vysoká a podle paní doktorky, co byla na příjmu mám obrovskou pánev, tak předpokládali, že top půjde dobře,a le omyl a nakonec ze mě Kubu tahali kleštěma, takže děs a hrůza :cry:

efii: co máte za kočárek? Mě monitor točili poprvé včera, to jsem byla 36+1, ale třeba Ti ho natočí, když se Ti nezdály ty pohyby..... No právě se bojím, že nepoznám, protože u Kuby mě poslali na příjem zrovna z poradny, byla jsem otevřená na 6cm a bolesti takový normální, na který jsem byla zvyklá půlku těhu, jsem ležela i ve špitále, tak si tělo nějak zvyklo. Jenže děloha tím asi byla hodně vyčerpaná, i těma lékama, co do mě futrovali, a pak jsem ani po oxytocinu neměla ty pravý kontrakce, nepravidelný až do konce, tak to nějak nešlo... :frowning2:
29. led 2010 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky, tak me rano museli vytlacit tri chlapi, jeste, ze se najde, v dnesni dobe, par ochotnych lidi a ted parkuju, uplne mimo, tak doufam, ze me neodtahnou nebo neco, vecer, asi v deset, chci jet pro manzela do Pardubek, tak snad nejak extremne nenasnezi :angry: .
Krys: To te lituju, s tema klestema, tak snad budes mit ted super porod, kdyz uz mas cesticku vyslapanou po Kubovi, doufam, ze porodis driv nez ja, aby jsi me mohla informovat :slight_smile: . Mne taky rika Dr. ze ho vyprdnu, ze jsem na to dobre stavena a ze mam taky sirokou panev, tak na to spoleham, ale jak tak koukam, tak je furt, ceho se bat :astonished: , ale lituju ty drobounky holky.
Kocarek mam z Johna Nella, obyc. 3 kombinaci za 10tis, polskej, staci, nechapu, jak nekdo muze dat za kocar 20tis :confounded: . A v prodejne pani rikala, ze na ne zadny reklamace nejsou, ze jsou maminky spokojeny, a kdyby neco, tak mi reklamaci vyridej, plus mi jeste pujci nahradni kocarek, nez se to vse vyresi, coz je super.
29. led 2010 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
efii: copak ještě ten porod, to ještě nebylo to nejhorší, nejhorší bylo to nekonečný šití, to už se ,i chtělo i brečet, jak to bolelo. Malýho mi jen ukázali, pak jsem ho neviděla celý den, a po dni mi ho teprve poprvý přinesli na kojení, takže se mi ani nedělalo mlíko, pka žloutenka a pořád hubnul, no bylo to na mrtvici. Už to vypadalo, že skončí na příkrmech,a le pak se to naštěstí rozjelo a kojit jsem ho přestala až před letošníma vánocema :slight_smile: Já nemohla sedět dva měsíce, pak ukázkový kojenecký koliky, užili jsme si to pěkně. Ale to nechci strašit :wink: Každý mimi je jiný a všechno je u každýho jiný, Tobě přeju, abys to měla všechno v pohodě :wink:
my měli taky kočár jednou na reklamaci a v pohodě, pak mi i dali vědět, že mám reklamaci vyřízenou, stihli to během pár dní, ani jsem si nepůjčovali, protože už Kuba stejně pak po Hradci jezdil v golfákách. Jsme trochu na dovolený v Tatrách odrovnali brzdu :grinning:
29. led 2010 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krys: Ty brdo, tak to je drsny, ze ti malyho celej den neukazali, to se nedivim, ze ti neslo kojit, ale hlavne, ze se vsechno v dobry obratilo, doufam, ze to budu mit vpoho, aspon trosku. Jsi rodila v Hradci, vid? Ja se bojim toho personalu tam, ty doktori jsou asi vpoho, ale ty segry, za ty bych ruce do ohne nedala.
Jeee, Tatry, tam bych taky chtela, jelikoz mam manzela ze Slovenska, tak me tam snad nekdy vyveze :sunglasses: , ale spis nez na tury, bych tam chtela lyzovat, strasne rada lyzuju, jezdime kazdej rok do Alp, tenhle samozrejme nejedeme, tak mi to chybi :frowning2:
29. led 2010 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím,
kerrie, já si až teď všimla, že už to máte s malou za sebou, veliká gratulace :dizzy_face: a závidím :sunglasses:
29. led 2010 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wobludko..........ahojík :wink: No jooo, už nám dnes jsou 3 týdny.........to to utíká........ale Tobě ty týdny taky pěkně naskakujou..........za chvilku budeš mít mrňouska doma :slight_smile: A jak je? Všechno v pohodě? :wink:

Holky, já si fakticky na personál v porodnici HK nemůžu stěžovat...........doktoři v pohodě, por. asistentky na sále super...........a sestřičky taky hodný...........asi jsem měla kliku a ty protivný jsem tam na ty 3 dny nestačila potkat :wink:
29. led 2010 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky! Pájo, to je hrozný, že už vám je tolik :wink:
29. led 2010 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,čerstvá matka nejsem ale k personálu v HK...............super vše,jen jeden dr co mně šil mně štval ale nic děsnýho :wink: Je to o tom že když je hodně lidí a málo personálu,tak prostě nemůže sestra pořád okolo někoho skákat :wink: že efii a krys,kolegyně :wink: :grinning:
29. led 2010 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miminko taky třeba neukážou podle jeho stavu a stavu mamči, dnes mě to říkala Podholová. Taky jsem měla štěstí na personál, hlavně dětský. Vzhledem k tomu, že malej nechtěl moc baštit, tak jsem si mohla k nim a vážit si ho. Vždy se našel někdo, kdo mě poradil, pomohl...
29. led 2010 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlavně si člověk musí říct co chce, kdo to má hádat :slight_smile: Já neměla problém když jsem si řekla o Vandu 4 h po porodu tak mi ji normálně dali.
29. led 2010 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pavli, jj, pomalu, ale naštěstí jistě :slight_smile: já teda furt jenom hekám a nadávám (ještě mě neopustilo zvracení :confounded: ), ale ve výsledku to docela jde :slight_smile:
Díky za info, taky se chystám rodit v HK... ležela jsem tam ve 12tt a teď tam chodím do rizikovky do poradny, tak už to tam mám trochu okouknutý. Ségra tam rodila před třemi měsíci a taky dobrý :slight_smile:
30. led 2010 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
No přesně tak.............nestydět se říct, když něco potřebujete............ale oni i samy sestřičky několikrát denně chodily a ptaly se, jestli něco nepotřebujeme :wink:

Ivčo............a jak vy? Já už se těším, až vyrazíme s kočárkama :wink: Ale to by nejdřív musely zmizet ty metry sněhu, že jo.................ve čtvrtek jsem v tom marastu tlačila kočár do poradny a myslela jsem, že nedojedu nebo že Emičku vyklopím :grinning: :grinning: :grinning:

Leni............Hradec fakt doporučuju...........akorát teda na příjmu se mě nejdřív zeptali, co jako chci........tak jsem k jejich překvapení řekla, že nejspíš asi rodit, když jsem přijela do porodnice :grinning: Por. as. mi řekla, že určitě nerodím (jak to poznala přes gatě a zimní kabát to teda fakt netuším) no a pak byla malá za 5 hodin na světě :grinning: :grinning: :grinning:
30. led 2010 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na mně taky koukali divně když sem řekla že rodim a praskla mi voda páč nic neteklo :grinning: A prej porodim dopoledne (bylo 00:30) a Vanda se narodila ve 4:44 tak na ty jejich odhady bych moc nedala :grinning:
30. led 2010 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, já rodila taky v HK a absolutní spokojenost. Jen tam měli dost hoňku, pže byly zrovna Pardubky zavřený kvůli malování. Tak jsem hned jela po porodu na pokoj. Ale personál super, vše co jsme potřebovaly, to jsme měly a všichni byli fajn, i doktoři i sestry. a to jsem ani neležela na šestinedělí, ale jak bylo plno, tak nás dali o patro níž na těhotný. No a hlavně když to srovnám s prvním porodem před 9 lety, tak hotovej luxus :grinning:
31. led 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oni tam dělají zajímávý škatulata hejbejte se, maminky s mimčama dávají v případě potřeby na těhotný no a když mě tam ve 12tt potřebovali hospitalizovat, tak tím pádem neměli místo :grinning: tak jsem ležela na operační gynekologii, aby v tom byl pořádnej guláš :sweat_smile: ale nestěžuju si, dokonce mě nechali na pokoji samotnou, abych měla soukromí, a malýho mi denně ukazovali
31. led 2010 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kerrie: No, jak my? Hrůza, jeden dr. řekne, že budu rodit už min. týden, že hrdlo i čípek spotřebované atd. další mě další týden řekne, že hrdlo uzavřeno, čípek malý, ale ještě se to k porodu nechystá. Od pá chodím do rizikovky do špitálu, rovnou jsem natrefila Poholovou a byla super! Vyprávěla mi o svých vnoučatech, jak si je porodila atd. M s ní byl taky spokojenej.
Myslím si, že si na kočárekj ještě tak měsíc počkám. Zatím je u našich a já na mě čeká kočár pod oknem :wink: na prvním místě- do poradny jezdíme mamčinym autem,když přijede hlídat D, však nás viděla vaše mamka. Z toho, že mě M vyveze jsem pak týden odvařená. Ale pokud bude to parkoviště vypadat takhle až pojedu do porodnice, tak ho asi ani neobjedeme- první námrazek a rodím.
Koho máš za pediatričku?
Holky, nevíte někdo, jak to teď v porodnici vypadá? Jestli zavírají apod.?
31. led 2010 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kryserka: Jak jsi na tom? Platěj ty noviny? Můžu si tu růži koupit už teď? Nerada bych cestou do porodnice ještě lítala po benzínkách, aby měla tu správnou barvu- jaká to vlastně má být? Rudá růže v klopě- to víš 4,5 roku na MD dá člověku zabrat, tak už ten mozek tolik nemaká :wink:
31. led 2010 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
mydva28: Tak tohle je úplně nejhorší...........když Tě jeden doktor vystraší, člověk se pak klepe do další kontroly a tam Ti nakonec řeknou něco úplně jinýho............ale teď už jste v poho, týdny máte krásný, tak můžeš klíďo rodit.........my byli nakonec taky 38tt :wink:
Na vejšlapy s kočárkama si teda fakt ještě počkáme.........páč teď bysme někde zapadli a mrňousci v takový kose stejně nemůžou ven. My jsme Emičku provětrali akorát teď o víkendu, jak svítilo krásně sluníčko :slight_smile:
My chodíme s malou k MUDr. Bartoňový do Sukových sadů...........je moc hodná a máme to blízko. Ale kdybych bydlela na Moravským, tak bych určo chodila ke Křivkový................. :wink:
Ty brďo..........to jsi snad první, kdo říká, že Podholová byla super..............jinak je z ní každej na mrtvici a já když jela do porodky, tak jsem se modlila, aby neměla službu, jakej jsem z ní měla strach. Tak to je dobře, že jsi na ni natrefila zrovna když byla dobře naladěná :slight_smile:
1. únor 2010 v 07:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau holky :wink:
Já si teda na Hradeckou porodku taky nemůžu stěžovat, ikdyž popravdě řečeno jsem teď u druhého přemýšlela o Náchodě, což v tomhle počasí nehodlám riskovat :slight_smile: Personál OK, jen ty dětské sestry, to je kapitola sama pro sebe, asi dokud je všechno v pohodě a nic nepotřebujete, tak dobrý,a le když je problém, tak se fakt nepřetrhnou :frowning2:
Ad POdholová, modlím se, abych nenarazila zrovna na ni, páč na ni mám taky dost drsný vzpomínky :cry:

mydva: jooo, holka, tak to bych taky ráda věděla, před třemi týdny jsem skoro rodila a teď zase klid, tak těžko říct, ale podle dr je vše perfektně připravené, takže to může být prý klidně zítra a nebo taky v termínu, že s takovým nálezem ještě klidně můžu chodit, ale že to prý pojede jak po másle, no to jsem teda zvědavá, už hrůzou ani nemůžu spát :frowning2: Jinak manžu pošlu pro noviny, až budu na přípravně :wink: a jako abys teda neměla lítání, ta může být i sušená :wink:
1. únor 2010 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky, cely vikend jsem nejak nemela cas se sem mrknout. Ty jooo, to pocasi uz me fakt stve :angry:
Ja teda, co si pamatuju z hradecky porodnice, tak to je, kdyz jsme tam chodily, jako zakyne na praxi (ale to uz se snad spousta veci zmenila), napr.: jsem chtela vymenit prosteradlo s kravavym flekem, a kdyz uz jsem ho mela skoro svleceny, tak na me zacala sestra rvat, ze to mam znova na tu postel natahnout a dat jen cistou podlozku, ta maminka se na me s nechapavym pohledem podivala, no hruza, pracovaly tam samy stary a neprijemny mrecy, tak doufam, ze uz je to lepsi. Podholovou moc neznam, byla akorat u nas tenkrat na odd. za jednou pacientkou, ktera mela leukemii a mela rodit, tak na konziliu a prisla mi docela fajn, srsela vtipem atd. Myslim si taky, ze jakmile oni zjistej, ze delas ve spitale, tak se k tobe taky budou chovat lip, no nevim, to je jen muj odhad :unamused:
Lenkabu: Ty jsi taky zdr. sestra??? Kde jsi pracovala??
1. únor 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
efii: v něčem máš pravdu, to pak je samý sestři sem, setři tam, když jsem teď byla ve 23. týdnu na odběru krve z pupečníku, tak na mě byly nejdřív fakt hnusný, tak sjem pak na férovku řekla, že jsem dělala ve špitále skoro deset let, že vím, o čem to je, no a najednou se volala doktorka, šla jsem první na řadu a mohly se zbláznit. Je to hrozný, že to tak říkám, ale kdybych sestra nebyla, tak bych tam snad čekala ještě dneska a poslouchala ty blbý kecy :frowning2:
1. únor 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tojo, ja si taky myslim, i kdyz ja jsem tam byla na plodovce a nevedely, ze jsem sestra a to musim rict, ze byly uzasny, obzvlast ta jedna, jsem se klepala a bala (jsem hysterka :sunglasses: ), ta me drzela za ruku a byla moc mila, na to, ze mely plnou cekarnu, tak byly hodny. Asi fakt zalezi na koho narazis. Jezisi, jsem zvedava jaky to budu mit, kdybych mohla nakouknout dalekohledem. Jeste mi poradte, kamaradka rikala, at si neberu plinky, vlozky, ani nocni kosili nemusim, ani oblecky na mimi, ze mi tam vsechno pujcej???
1. únor 2010 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
no plínky Ti pak manžel bude muset donýst, dostaneš jich jen 12, jestli se teda něco nezměnilo a to nestačí. Já si do porodky kouppila takový to maličký balení Huggiesek. Talk doufám, že na ně nebude Venoušek alergickej, protože třeba Kuba Huggiesky mít nemůže. Jinak Ti ale půjčej všechno. Teda ještě si vezmi tampony do podprsenky a dobrý sjou ty jednorázový kalhotky
1. únor 2010 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo, ty kalhotky uz mam, to mi taky nekdo rikal a ty tamponky do podprdy mam taky, protoze, co jsem si cetla, co mas vsechno s sebou mit, tak bych musela mit lodni kufr :confounded: . Ja jsem si koupila Pampers ty nejmensi, tak snad budou ok, co jsem cetla ruzne po diskuzich, tak nekdo je s nima spokojenej a nekdo zase, ze nemaji gumicku a ze to protyka, to je taky asi vec nazoru, mam jen jedno baleni, tak uvidime. Jo a jaky doklady a papiry??? OP, oddaci list, neco od budouciho pediatra, a dal???
1. únor 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám třeba pampersky nejradši. A zezačátku mi přijde, že stejně podtýkaly skoro všechny plíny. ty papíry, co máš mít sebou, bys měla dostat seznam od dr. Musíš mít průkazku, OP, oddací list, potvrzení o výběru jména a okopírovaný OP manžela. To je myslím všechno, snad jsem na nic nezapomněla :slight_smile:
Já sebou nemám nachystanej ani ručník, minule bylo všeho dost ve špitále, tak na to spolíhám :slight_smile:
1. únor 2010 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, ručníky, noční košile, vložky.....to všechno v porodce dostanete...........ale plínky na mimi.......dostanete jich jen 5 na první den, pak už svoje...........a nemaj tam ty dětský vlhčený ubrousky na prdelky, tak si je radši vezmětě, pokud je chcete používat :wink:
1. únor 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kryserka: OK růže bude sušená, mám ji přetřít na červenou nebo stačí, jak je?
Pájo, to se teda změnilo na D jsem dostala asi 12 možná i víc plínek. Však se toho kočárkování dočkáme, už se těším a babky můžou taky někdy spolu vyrazit.:slight_smile:
Efii: Od pediatra nic mít nemusíš, jen stačí znát jméno, ať mají kam poslat papíry. A věcičky pro mimčo, pak doveze taťka, tak mu sbal tašku na viditelné místo. Pro mimčo mám ve své tašce jen ponožtičky, ubrousky, plínky(30ks, můžu volat SOS a při návštěvě taťka donese) a ještě jsem si vzala na koupání kosmetiku, kterou budu normálně doma používat, nevím, jestli mají i Bubchen(nevím,jak se píše přehláskovaný U) a krémeček na obličej do mrazu, když je taková kosa, i když myslím, že D ani sestra při odchodu nemazala, že to přeběhneme.
Jinak nám před těma x lety půjčovaly sestry i kojící polštář a hodně okolo nás lítaly, i když nejsem zaměstnanec špitálu, jedna byla vůbec super- vyslechla, pomohla a fakt se snažila. To spíš ty mladší nevěly a dost zapomínaly, co po nich kdo chtěl.
Podholová byla fakt super, možná to bylo tím, že se mnou byl manžel. S D mě odloupla, aniž by mě na to upozornila, to mě teda fakt mrzelo(a tu noc se rodilo), moc se se mnou nebavila, protože tam tepala nějakou medičku. Tu jsem fakt litovala.
1. únor 2010 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
mydva: stačí, já mám ráda přírodní věci :grinning: Před tím rokem a půl tam měli jen johnsona a weledu, jiná kosmetika tam nebyla.
Týjo, už jen pět plínek, to ani na ten jeden den nevystačí:frowning2: No ale co, někde už nedávají vůbec nic, tady to je ještě pohodka
2. únor 2010 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek