Čerstvá maminka z Hradce Králové. Je tu nějaká?

Ahoj holky, před měsícem se mi narodilo mimčo a hledám tu nějakou maminku která má taky čerstvé miminko. Nemám tu žádnou kamarádku co by měla už děťátko tak nějak hovor vázne 🙂 Nikomu se nechtějí probírat plínky a prdíky 😃
efii01
10. únor 2010
aha, tak dik, jeste tam zkusim tento tyden skocit, uz z toho zacinam byt nervozni, ze to nemam zarizeny, jsem hrozna, furt vsechno odkladam ]-( . Ale ted jsem koukala na mapu c.p. je 1656, tak snad nebudu takovy jelito a najdu to 😉 , s tim Uz to je fajn, ze to je hned tam, kycle u miminek kontrolujou tak do pul roku asi casto, vid??? Ja ted furt peru a zehlim vybavicku a vzdycky rikam manzelovi: Jeee, koukej, to je roztomily a furt tutu nunu, on se jen otoci od compu a hmmm, no hezky 😃 , je to vsude stejny, jeste, ze ten net existuje a nasla jsem Vas holky, ktery to taky bere 🙂
kerrie
10. únor 2010
Ahojda holky 🙂
mydva Ivča rodila s MUDr. Leškem............ten je opravdu výbornej.......sympaťák a každýmu se věnuje. Mě dělal kontrolní UTZ, než jsem byla propuštěná z porodnice a taky jsem ho chválila, kudy jsem chodila. Opravdovej profík a hlavně s lidským jednáním 😉

No mě už ta zima taky leze na nervy............už bych chtěla drandit venku s kočárkem a ono prd.

Jeee, efii.........to bylo u nás to samý........manža vždycky na věcičky hodil očko od PC a přesně......hmmm, hezký 😃 😃 😃 Ale pod stromeček koupil Emičce sám krásnou koupací sadu.....župánek, osušku, žínku.....to bylo nádherný překvápko 😉 x-)
mala_hodnaautor
10. únor 2010
kerrie jee to je manža hodnej to ten můj koupil malýmu 2 věci nejdřív mi přivezl z německa soupravičku tepláčky a mikinku z H&M ve velikosti 44 😃 malej měl při narození skoro 4kg 😃 a pak ze španělska tenisky NIKE asi tak na 2 roky 😃 joo když chlapi nakupují

efi aspoň že na to přispívají já jsem byla ráda že mi do toho nekecal
kerrie
10. únor 2010
mala..............jooooo, tak to jsem zapomněla napsat...........ten župánek je tak na dvouletý děťátko 😃 😃 😃

Ale jinak souhlasím.............manža mi taky do ničeho nemluvil.......byl rád, že jsem si všechno sama zařídila a neměl s tím štrapáce a nikdy mi ani slůvkem nevyčetl, že bych třeba moc utrácela, atd. Je hodnej x-) x-) x-)
efii01
10. únor 2010
Takze Mudr.Lesek, to si budu pamatovat, taky bych chtela hodnyho Dr. nebo doktorku, ale jak jste psaly, ze tam jsou vsichni docela vpoho, tyjo, se furt sleduju, holky a taky vas bolela stydka kost a ty vazy tam :-o ?? Asi, jak se tam vsechno napina. Manzel taky nechal skoro vsechno na mne, on zase lita hodne kolem bytu, tak rekl, ze jeste tyhle starosti, ze uz by se mu o neveslo do hlavy 😉 , svym zpusobem je to lepsi a taky mi nevycetl ani korunu, dokonce sam rika, at radsi koupim poradny veci, ze nevadi, kdyz to bude drazsi, je takyyyy hodnej x-) x-) x-) , si je tady chvalime, co??? 😃
kerrie
10. únor 2010
efii.........MUDr. Leško 😉 Čoveče........mě ty 2 týdny před porodem pak už snad bolelo skoro všechno 😃 😃

No jooo, chlapy můžem chválit, ale jen aby to neslyšeli..........bysme s nima pak nevydržely 😃 😃
mydva28
11. únor 2010
Ahojky holky! Rodil nás Dr. Leško- fakt výbornej, a to rodil už hekala maminka vedle na sále, i když mimčo přišlo na svět hodinku po nás, ale obě jsme z něho byly nadšený. Ale třetí mamča rodila s nějakým bubákem a byla z toho docela otrávená, prý ji odrodila PA i nástřih dělala ona.
mydva28
11. únor 2010
Efii: Při prvním těhot. mě nebolelo vůbec nic, až porod se zácpou- výborná kombináce. Ale teď mě bolela stydká kost asi od 6 měsíce, převalit se v noci z boku na bok bylo šílený a to byl Vojtíšek hodňánek, v noci jsem o něm vůbec nevěděla. Jenda dr. mě řekla, že to jsou poslíčci, tak jsem zvědavá, kdy porodím to dvojčátko, břicho bych na to měla a kost bolí furt, ale už míň. Na příjmu mě PA říkala, že mám teda fakt břicho na dvojčata 🙂
Manžílek by taky nakupoval, ale když jsme věděli z UZV,že čekáme Vojtíška a né Magdalénku, tak nebylo skoro co nakupovat- akorát autosedačku, aby šla na podvozek a tu jsem sehnala přes MMB od paní z HK a zbytek máme po synovcích(máme jich 6) a Bobíšoj, jo a na autodráhy a vše na dálkové ovládání byl přísný zákaz. Ale kdyby to byla holčička, tak už má snad i lak na nehty. I když zítra vyrážej do města s D, tak to se zase rozvášněj. Na takovýhle nákupy je horší než ženská 😉
kerrie
11. únor 2010
Jééé, Ivčo, to já kdybych nechala nákupy na Jirkovi, tak Emička má na první rok 2 bodýčka............jedno od ledna do června a druhý na ten zbytek 😃 😃 😃
kryserka
12. únor 2010
Ahoj holky, jsu vás pozdravit, máme teď pořád něco s počítačem, tak jsem odříznutá 😞 Ve středu jsem byla v poradně, prý to do týdne bude, no, to mi říkají už několik týdnů, tak uvidíme, ikdyž cítím, že se něco chystá,a le to už taky pěkně dlouho, tak jsem teda zvědavá 🙂
mydva28
12. únor 2010
Pájo, neboj oni jsou pohodlný, ale kdyby musel, tak to zařídí na 1! 😃
Kryserka: Jet s kontrakcema po těch silnicích nic moc zážitek, to už jsem měla s D. S V to docela šlo, u nás se dalo naštěstí vyjet bez objíždění celýho parkoviště- to bych asi porodila ještě před barákem.
efii01
12. únor 2010
Ahoj holky, taky zdravim, uz me to pocasi fakt vytaci, ty bily ho... furt pribyvaji ]-( , pardon za muj slovnik, ale uz me to fak stve. Holky a teklo Vam pred porodem z bradavek nejaky to mlezivo?? Mne totiz vubec nic netece, tak snad je to ok. A jak ted kojite??? Vsechno ok?? Ja totiz nemam nakoupene zadne lahvicky, ani odsavacku, jsem rikala, ze uvidime, jak to vubec bude a spoliham, ze mi to pujde a pro mimi toho mlika bude akorat, ze nebudu muset dokrmovat atd., si to idealizuju, co??? 😃
kerrie
12. únor 2010
Efii.........já to udělala přesně jako Ty..........nechtělo se mi za všechny tyhle věci utrácet penízky, když je třeba nebudem potřebovat.........koupit je můžu vždycky...........a zatím kojíme v pohodě.......tak snad nám to vydrží co nejdýl 😉
efii01
12. únor 2010
Tak to je super, kdyz vidim, jak tady maji nektere holky ty vybavicky, jak tam maji uuuuplne vsechno, tak jsi me uklidnila, obchod s mimi vecickama budu mit za rohem, tak to kdyztak dokoupim. Tak, kdyz takhle hezky kojis, tak to uz vydrzi, hlavni je se rozkojit 🙂 .
martaska78
12. únor 2010
Ahojky, já taky neměla nic na úmělý mlíko a nemám ani odsávačku. S klukem jsem kojila skoro 1rok a půl a malá taky dlabe, jak to jde. Je to pohodička, hned to je uvařený 😃 . A přesně tak, jak říkáš vždyť to můžeš klidně koupit i o půlnoci v Tescu, kdyby jsi to potřebovala nějak urgentně.
martaska78
12. únor 2010
Jo ještě jsem zapomněla dopsat, že se malá narodila se 4 kily a teď jich má rovnou 8. Tak jí to asi svědčí :-N
wobludka
12. únor 2010
Ahoj 🙂
efi mně trošku jo, ale tak kapička denně, poznám to jen že mám zevnitř flíček na tričku, resp. podprsence. Ale třeba ségře s mamkou neteklo vůbec a v pohodě 😉 zato po tetě prý v létě lezly mouchy, jak je to sladký 😃
my taky kupujeme jen to nejnutnější... ale my toho hodně podědíme, takže třeba z oblečení kupuju jen když mě něco vyloženě zaujme a pokud možno o fous větší, aby to unosil ještě nyní čtyřměsíční synovec.
Jinak v poradně jsme zjistili, že se otvírám, takže ležím, ani se nehnu a dlabu tunu prášků. Tak snad to bude dobrý a nebudu si muset jít do fakultky lehnout.
efii01
12. únor 2010
martaska: To uz ma 8 kilo??? Skoro v 5 mesicich, tyyyjooo, pekne rostete, tak to krasne prospiva 🙂
wobludka: hlavne at dobre dopadnes a opravdu lez a nech se obskakovat 😃 .
Manzel odjel na nocni, tak sem doma sama, chjo 😞 , asi pujdu zehlit tu horu pradla, jeste nemam ani vsechno vyzehleny pro mimi.
kerrie
13. únor 2010
Woblidko........ahojík, co to slyším? =-) Tak buď na sebe opatrná. Ale neboj se...........znám spousty holek, který měly tenhle problém a ten klidový režim opravdu pomohl............i moje ségra se začla kolem toho 30tt otvírat a nakonec pak ještě přenášela 😉 A co ty nevolnosti, už zmizely? 🙂
wobludka
13. únor 2010
On náš mladej je hlavičkou dolů už od 20tt a neustále se tam o ten čípek šmrdlá :-| Takže dostává pořádně zabrat :-| Snad vydržíme 🙂 Ranní nevolnosti mám pořád, ale už jsem si tak nějak zvykla... předevčírem jsem teda prozvracela den a noc, ale nejspíš to byla reakce na léky. Ať už je léto a máme to všechno za sebou...
kerrie
13. únor 2010
Určitě vydržíte, nebooooj!! Za chvilku se překulí 30tt a pak už to uteče jako voda x-)
mydva28
13. únor 2010
Tak manžílek vyrazil zapíjet Vojtíška. A já si jdu sem trošku vorazit, než začnu luxovat a uklízet pokojíček.
Efii: Na lahvičky apod se vyprdni! Můžeš to koupit až podle potřeby. A kdyby náhodou byl problém s kojením, tak nejdřív vyzkoušej Laktační ligu- vše ti půjčí a budou vás trápit a trápit, ať se rozkojíte 🙂 Domča s tím měl problém(což mě nikdy nenapadlo, že by mohl mít savec takový problémy, ale to je na delší povídání, psíš za to mohla jenda dr.) a nakonec jsem kojila do 2,5 roku(teda jen v noci a ráno- lenost vstávat a hlavně jsem si užívala to mazlinkování).
Wobludko: Vydržet! Vojtíšek byl taky brzo hlavou dolů, tak držím pěsti, ať se už neotočíte a hlavně dlouho vydržíte!
Pájo, jak je? Vše ok?
kerrie
13. únor 2010
Ivčo..........tak ten můj už taky vyrazil zapíjet vašeho Vojtíška..........i když v jeho případě spíš "zapíjet"......colou nebo džusem 😃
Jinak u nás všechno v pohodě............Emička je úžasná a jsme z ní pořád oba paf........je to náš maličkej poklad x-) Už začíná krásně zvedat hlavičku, pozorovat všechno kolem, líbí se jí, když jí vypravujem a číháme na první pořádnej úsměv...........nádhera x-) A co Ty, jak válčíš s dvěma raubířema? A co Domi na brášku? 😉
efii01
14. únor 2010
Ahoj holky, tyjo, dneska je ospalej den, skoro jsem ho cely prospala, jsem zvedava, co budu delat v noci, asi zehlit a koukat na olympiadu a fandit 😃 😉
Mydva: Laktacni liga??? To je co???? Dej mi kdyztak nejaky kontakt, dik.
martaska78
14. únor 2010
ahojky, na laktační ligu jsem, myslím, dostala kontakt v porodnici se všema jinýma papírama. Kamarádka tam chodila a pry super. No jo malá roste jako z mlíka (asi točím plnotučny) 😃 . Je to zlatíčko usměvavý, pořád dobrá náladička. Bráška je taky na ni moc pyšnej a pořád se jí snaží rozesmívat. Jinak ten sníh už mě opravdu se..... 8-(
kryserka
15. únor 2010
efii: já taky doma neměla doma jedinou lahvičku, odsavačku, nic a obešla jsem se bez toho, to jsou věci, který se fakt dají dokoupit dodatečně 😉

mydva: to je krááásný, s tím kojením, já Jakoubka kojila do 17 měsíců, zezačátku jsme málem skončili na Sunaru a nakonec jsem taky kojila docela dlouho, po těch 17 měsících se mi najednou odstavil sám, měl chudin hnusnou rýmu. Já měla z odstavení hrozný strach, on byl fakt závisláček, do 14 měsíců jsme kojili několikrát za noc, pak jsme ho teda odstavili trochu násilně, protože já už to nezvládala, těhu a několikrát za noc vstávat a nechala jsem mu jenom 3 kojení za den a postupně zredukovala jen na to večerní, usínací a nakonec to zvládl sám, šikula. Ikdyž já jsem teda plánovala ho odstavit na tom roce a půl, nakonec mi to bylo hrozně líto a obrečela jsem si to. Ale je fakt, že jsem se připravovala i na možnost tandemového kojení 🙂
mydva28
15. únor 2010
Pájo, tak prej Vojtíšek nemůže do 18 let ani zakašlat, kolik na něho padlo mozkových buněk.
Efii: Laktační liga jmenovitě paní Bubeníková je náš andílek, zachránila nám kojení. Naučila "kojit" i manžela přes prst. Kontakt dostanete v porodnici.
kerrie
16. únor 2010
Ivčo..........tak to je hlavní........ale byla to jasná věc.......jak se do toho vložej Norci, tak o zapití je vždycky postaráno 😃 😃 😃

Naše Emička má dalšího ženicha..........včera tu byla kamarádka s 2letým hošíčkem a ten si chtěl Emi vzít domů 😃 😃 😃 Ale nedala jsem ji......ani manžu nepožádal o její ruku, tak co 😃 😃 😃
martaska78
16. únor 2010
Ahojky, Míša je taky pořádně zapitá a je to na ní vidět 😃 . Narodila se v září a bylo nádherně, tak jsme dělali na zahradě sud a kýtu. No bylo to parádní, měla jsem štěstí, že jsem jako jediná byla střízlivá, protože ty rána..... 😃 .
kerrie: pořádně si Emičku hlídejte, ty chlapi jsou hrozní asi už od narození, když si ji chtěl hned ukořistit :-N .
kerrie
16. únor 2010
Martaska..........no jooo, chlapi, co bysme taky od nich čekaly, viď? 😃 Však manža říkal, že si na ně pořídí brokovnici 😃 😃
Naši malou museli zapít kamarádi, páč manža je abstinent...............ale zvládli to statečně..........myslím, že nám nějaký marodění taky rozhodně nehrozí 😃 😃 😃