• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z Proseka a Letňan. Najdeme kámošky?

31. srpna 2016 
Ahoj Meganan,co se týká herniček tak my jsme občas chodily do Oskárka,ten je na proseku za velkou Billou,kouske od tamtud je taky docela pěkný hřiště pro děti,ale nevím kde budete bydlet takže to možná budeš mít blíž do letňan,tam teď nedávno otevřeli dětské hřiště ,pak je tam i mateřský klub Slunečnice,ale pro nás je kapku dál(bydlíme u metra Střížkov) takže sem tam ještě nebyla. POtom můžu doporučit solnou jeskyni a hend vedle je i příjemná cukrárna :slight_smile:
Co se týká doktorů tak my máme veškerý dr krom zubaře na poliklinice :wink:
29. črc 2009 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj Lenko,
dekuji moc za tipy.
stehujeme se do Kostomlatske,je to kousek od polikliniky (nebo aspon si to myslim :grinning: )
29. črc 2009 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Megan,není zač :wink: já se teda tady v ulicích skoro vůbec nevyznám,teda krom pár :grinning:
Jinak ještě doplnění mě je 24 ,Klaudince 20 měsíců :wink:
29. črc 2009 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenka-ja to tam neznam skoro vubec :grinning:
kUbovi byli ted dva a me je 26. tak jsme skoro stejne
30. črc 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Megan,tak když budeš chtít tak pak můžem dát někde srázek a já tě tady trošku provedu :wink:
30. črc 2009 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Megan a Lenkozdenku, mně je 43 a mám 2a půl letou Terezku.....Bydlím kousek od budoucí sousedky Megan....v Kytlické. Vzhledem k tomu, že Kostomlatská patří do Letňan, nevím jak uspěješ s doktory na poliklinice...většinou mají už plno....Švagrová se přistěhovala před rokem a půl a měla dost problém najít pediatra, ale od té doby už na poliklinice posílili...tak snad to bude dobrý :wink:
Skoro naproti baráku budete mít centrum volného času http://www.cvcpraha9.cz/ - dají se najít různé aktivity, v Letňanech - přímo v Tescu je klub Letňánek - tam se naší Terezce hodně líbílo.
30. črc 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky

nejste některá v kontaktu s Miškou?? dlouho se neozvala,tak by mě zajímalo jestli je vše v pořádku :slight_smile:
30. črc 2009 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iloha a nezkoušely ste náhodou njáký ty kurzy? Já o tom přemýšlela ,ale nevím není tam moc podrobností :confused:
Sluni,mě se nedávno ozvala,ale nevím proč už sem nechodí
31. črc 2009 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenkazdenek-urcite se ozvu,az se nejak zabydlime
iloha-dekuji za tip,zkusim tam cinknout a uvidim,co mi reknou :unamused: stejne to je divny,takovej kousek od polikliniky..

na to centrum hned juknu,dekuji
31. črc 2009 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenko, nezkoušely, od září do začátku března měla Terezka salmonelozu a pak jsme začaly chodit na plavání a na druhou stranu do Sokola na cvičení a pak občas do kompresorů (TJ Bohemians) taky na cvičení. Ale byly jsme na dni otevřených dveří a moc se tam Terezce líbilo, takže uvažuji o tanečkách, video bylo velmi poutavé, ty malé treperendy se snažily třeba o břišní tance a pod. Takže určitě to půjdem asi zkusit, ikdyž záleží od kolika to bude. Loni chtěli od 3let, letos snad od 2,5 a ještě jsem zvědavá na hodinu a den. V úterý zase budeme chodit plavat a v sokole se cvičí ve středu v deset a ve čtvrtek v 9.45 v těch kompresorech. Tak uvidím, kdy budou tanečky - už to vím v pondělí, tak to asi budeme chodit :slight_smile:
31. črc 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
iloha-a to je jako normalni cviceni maminy s detma?maji nejake stranky?a kolik to tak stoji? :slight_smile:
31. črc 2009 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iloha, já přemíšlím o tom studiu pro nejmenší,přeci jen nám v září jetě nebudou ani 2 roky :sweat_smile: ale snad ás vezmou,malá je celkem šikula,už se semnou doma dokonce i pokouší o aerobik :grinning: :grinning: jinak o plavání taky uvažuju,jednou sem nechtěla na zimu aby nebyla nemocná,pak sme měli salmoneu a když už výsledky dobrý tak tady v hotelu plno a jinde se divyly jak je možné ,že roční dítě za sebou nemá aspoň pár hodin kurzu plavání :unamused: takže letos sem psala paní co má plavání tay v hotelu jestly by nás vzala .... no ještě pořád čekám na odpověď :confused:
JInak uvidím jak to v tom centru výjde,kdyžtak budem zas jezdit na Krakov-tam to máme osvědčené :slight_smile:
1. srp 2009 v 00:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Megan, cvcpraha9.cz a jsou tam minitanečky pro prcky, pak pásmo pro nejmenší, tam jsou básničky, písničky a v tom sokole je to spíš, že děcka běhají, a lezou třebas po lavičkách a ty jen hlídáš, říkají se tam taky básničky a v kompresorech je ta tělocvična velká, takže tam je to trošku pro maminky náročnější, to si i zaběháš, ale spíš cvičí dětičky. Ty jo vy jste taky měly salmonelu? S plaváním jsme na tom byly stejně. My začaly plavat doma ve vaně, když jí byly dva měsíce, ale pak jsem si zlomila ruku a manžel se bál aby jí neutopil, takže neplavala a pak už byla na vanu velká. Já doufám, že to s tou zimou nebude tak hrozné. Ono jde spíš o nás, je tam děsné vedro, a než pak dítko, usušíš, oblíkneš a stejně se tam ještě chvíli poflakujeme, je tam i děcký koutek, tak docela vychladne, kdežto já jsem vždycky úplně zpocená, takže spíš budu rýmovat já :grinning: , no uvidíme. Má Krakov stránky? A jak si psala o Oskárkovi, tak to je za BIllou a za tou drogerií s hračkama - dům dětí a mládeže, nebo jak to tam mají napsané? Mě nikdy nenapadlo, to tam jít zkoumat.....
1. srp 2009 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iloha,no salmoneu sme prodělali už pře rokem :frowning2: bohužel vůbec nevím z čeho to mohla chytit,nejedla tenkrát nic krom kupovaných příkrmů kaší a sunaru ,ale asi to byla njáká lehčí forma,protože 2 dny měla horečku a průjem a pak už jen ten půjem ,ale njáextra,ani si nás nenechaly v nemocnici a než přišly na to,že je to salmonea tak už byly všechny příznaky pryč. No já vůbec nevím jestly by nebylo lepší vyrazit do bazénu někam na vlasntní pěst,protože včera sme byly v bazénu a držela se mě jak klíště,nechtěla ani do toho dětskýho kruhu s otvorem pro nožičky,takže to by zas byly scény :frowning2:
Ten Krakov má stránky,stačí zadat do vyhledávače Kulturní dům krakov :wink: ale teď přes léto tam nemaj na to cvičení pro děti od roka a půl spojení,je tam i dětský klub osmík,fakt super malý se tam moc líbylo :slight_smile: a Oskárek je v tom domě dětí jak píšeš za bilou ,tam je to taky docela pěkný,ale narozdíl od Osmíka je to tam takový velký ,je tam hodně světla,ten osmík je zas takovej víc útulnej :slight_smile:
2. srp 2009 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to až se budeme nudít určitě vyrazíme na průzkum. Vidíš, nás salmonela potrápila dlouho. V nemocnici jsme chvála bohu nebyly, ale docela hrozila, týden vůbec nic nejedla a nepila. Takže hrozila dehydratace a já se snažila, lžičkou, brčkem, dudlíkem, vším možným do ní dostat alespoň vodu ze šťávou, černý čaj nebo minerálku to ječela jak protržená a plivala to. Takže jsem byla na pokraji zhroucení. V té době totiž docela hezky jedla a dokonce už važila 10 kg při 85 cm, takže z ní už tolik nelezly žebra a ono se to běhen týdne všechno otočilo, zhubla na 9kg a skoro půl roku byla jen na jogurtech a houskách. Do jogurtu jsme míchaly probiotika a smectu. Děs. Každých 14 dní až 3 týdny jsme chodily na výtěry a pořád byly pozitivní. Mudr. řekla, že nemáme nikam do kolektivu (např, školka a bazén) a pořád si mít ruce desinfekcí jako u žloutenky (že to nemuselo být zákonitě z jídla, ale klidně od někoho na písku). Když prý jsou lehčí formy, tak to kolikrát maminky vůbec neřeší, protože si myslí, že je to jen střevní chřipka. :unamused: Pravda je, že kdyby Terezka neměla dva dny vysokou horečku, nepřestala jíst a pít, a neměla nepřetržitě vodu (jinak se to už nazvat nedalo) v kalhotkách, tak bych to asi taky neřešila. Ale už je to za námi, tak si to teď užíváme.
Tak zkuste nějaké brouzdállko, třeba v čakovicích. My jsme měli problém akorát teď u moře, byly vlnky a písek, takže neustále prudila, že jí to vadí v botičkách, na nožičkách, že je chce umýt a voda, že do ní strká, ale nakonec se taky čvachtala, ale víc jsme byli v tom dětském brouzdálku.
2. srp 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iloha,no já běžela hned jak malá měla horečku a průjem k dr,protože se mi to nezdálo,kor u 9 měsíčníh o mimča že,no ten nás poslal na Bulovku s tím,že si nás tam určitě nechaj,no ještě na bulovce dr prej,že je to asi jen njáká střevní chřipka ,doručila dietu a toť vše,takže sme se s tím pak prali sami-dávaly sme probiotika,hylak ((smectu sem do ní nemohla zaživa dostat ) . Jé vidíš,těch 85 cm a 10 kilčo máme teď my :wink: a to mi příjde celkem štíhlá jako nedovedu si představit,že by měla jen 9 kg :confounded:
No ona brouzdališti moc nedá-to už sme zkoušely ,ani malej bazének jí moc nebere,ona chce do velkýho,ale jen když jí držím pevně u sebe-no uvidím paní se mi furt neozvala-no třeba je na dovče :confused:
My k moři jedem až příští rok se známejma co maj taky dvě holčiny,jednu o dost starší druhou mladší,tak bude mít naše princezna aspoň kamarádky :slight_smile:
Jo hoyymmusím se pochlbt,konečně sem sehnala formu na brumíky :dizzy_face: :dizzy_face:
3. srp 2009 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky prosim,
muzete doporucit nejakeho pediatra na poliklinice?
A myslite,ze kdyz jsme vlastne uz v Letnanech,ze nas tam veznou??
4. srp 2009 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Megan,zkus našeho, my sme s ním moc zpokojení je to Doktor Dostál ,ale nevím jestly nemá dovču - narodil se mu nedávno syn tak měl volno :wink: zkusit to můžeš,my máme pořád trvalý bydliště v ďáblicích.
4. srp 2009 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Megan, my máme dr. Kavanovou, ale nevím, měla plno, ale třeba jí letos odešlo víc dorostu :wink:
4. srp 2009 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak si představte,že nás na ty kurzy do centra volného času nevzaly,prej až od ledna jelikož nám 2 roky budou až v listopadu :frowning2: no tak sem jí zatím podala přihlášku do Yamahy sem na prosek,tak uvidím jestly nebudou mít plno,to by mě asi trefilo. Navíc plánuju s ní chodit do lagoonu v letňanech,takže kdyby jste se chtěli přidat budem rády :slight_smile:
5. srp 2009 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky diky,o dr.Dostalovi jsem uvazovala,pry bere snad novy pacienty..tak tam zavolam...

lenkazdenek-to me mrzi :( a kde je na proseku Yamaha?
5. srp 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky
Megan ttak jak ti to dopadlo s dr?
JInak ta Yamaha je v domě dětí a mládeže,já si podala zatím elektornickou přihlášku s tím,že se mi pak sami ozvou ze školy jestly maj volno
6. srp 2009 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky!
Lenkazdenek-zatim nijak,na strankach polikliniky je napsano,ze ma dovolenou,takze v pondeli to obvolam...
nevite nahodou,jak je to se socialkou?jestli ji taky musim menit?beru od nich jen rodicak...
taky musime kvuli zmene obcanek nekam na urad,to asi v letnanech,nechame to na pristi tyden,manza je stejne doma,tak to zvladneme

Ale reknu Vam...co jste tam ted byli,tam je takovej klidek!!!!byli jsme si i projit ten velkej park mezi strizkovem a prosekem a krasa!!!!tady na černaku toho fakt moc neni...jsem z toho nadsena!!
6. srp 2009 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Megan, sociálku taky :unamused: , ale měli by si to přeposlat rychle, alespoň dcera to měla z Prahy 9 na 4 během týdne vyřízené. Dokonce to nejdříve řešila telefonicky, ale pak tam pro jistotu ještě raději zašla.
Lenko, my do Letňan chodíme, ale začínáme 8.září s plaváním (každé út.), minitanečky snad v pondělí (jestli nás vezmou a nemají moc plno), ve středu bychom rády zase do sokola a ve čtvrtek máme tu miniškoličku, takže to zatím nevidím, ale určitě nám to nějaké odpoledne třebas vyjde... :wink: a chodíte na písek?
My jsme včera zase odjely za naší byto-chalupu a budeme tu asi do příští neděle. MOžná.
Tak zatím ahoj I.
6. srp 2009 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak jak užíváte slunečný víkend? My byly včera celý den u našich v bazénu ,malá už si pomalu zvyká,ale beztak se mě drží jak klíště :grinning: ,ale už je to lepší, asi si nakonec přeci jen zvykne.
Iloha,my budem chodit jen na vlastní pěst do brouzdaliště jednou za čas,jednak na normálním kurzu by nás dali s miminkama a jednak malá moc nemá rád akdyž něco ,,musí,, dělat,jako třeba z toho potápění měla hrůzu .
Holky jak to řešíte se školkou? Tady na proseku je prý furt plno,my sme teda nahlášení furt na 8 a tam berou když je místo i děti kterým budou 3 roky až prosinci a ne do srpna jak chtěj všude jinde.Ikdyž je tam teda o něco dražší školkovný,ale jen o 200 takže super :slight_smile: Jen aby nás vůbec někde vzaly :unamused:
9. srp 2009 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj a díky Lenkozdenku za typ, zkusím se na osmičce někde poptat. U nás na proseku berou děti, kterým je do konce letošního roku 3 roky, ale vzhledem k počtu dětí, my bylo od paní ředitelky řečeno, že 3leté dítě ve školce je poslední dva roky čím dál tím měně a bude to prý ještě horší. A vypadá to, že do školy to bude ještě větší problém, pokud se nestane zázrak. Třídy mají 30 - 35 dětí už teď a to prý ještě není tolik dětí jako se rodilo rok 2007, 2008...........Takže se asi máme na co těšit :frowning2:
10. srp 2009 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHojky!
tak my uz bydlime :wink:

S tema skolkama me nestraste!nam budou tri pristi leto,tak jsem tedy zvedava..
10. srp 2009 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meganko, tak velká gratulace, ať se vám hezky bydlí :wink:
11. srp 2009 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky
Megi,taky grtaluju k bydlení,to pak můžem jí t oslavit :wink:
11. srp 2009 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak jaký ste měli vákend,my odnaučily od dudlíku,ale furt malý chybí ,takže odpoledne my neusne :frowning2: a teĎ sme jí přestěhovaly do jejího pokojíku-no zatím tam beztak večer cestuju za ní :sweat_smile:
16. srp 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek