• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z Proseka a Letňan. Najdeme kámošky?

31. srpna 2016 
tak je převlečená a už má 36,3 a úplně mokrou hlavu. Tak snad to zítra už bude lepší.
Leni , to je fajn. Uvidíš, že se jí to časem ztratí :wink:
No, holky já jdu spát, protože nevím , kdy se vzbudí. Ráno potřebujeme být v osm na poliklinice. Takže jí budu muset asi probudit. Usnula až v osm a jestli bude čarovat v noci, tak by pak mohla spát jako dnes skoro do osmi.
Tak dobrou
15. pro 2009 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nejsem o nic moudřejší než včera...... dle mudry je na poslech absolutně čistá, krk taky, výtěr je blbost, v nose na výtěru taky nic, na dutiny malé děti netrpí, takže asi obyč. nachlazení, akorát, jí prostě nejdou ty hustý nudle ven. Máme kapat a kapat a pokud do pátku nenastane výrazné zlepšení, bez teplot a lepši smrkání, tak si máme přijít pro antibiotika. Jinak v pátek na krevní obraz. Nejpozději v pondělí, aby byl výsledek do druhého dne a byl ještě čas něco ev. podniknout. :unamused:
V noci měla jednu chvíli 38 a atak jsem ještě hoďku počkala, jestli to vyleze a ono jí to kleslo samo. Ráno v osm měla 37,7.
16. pro 2009 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, co u V8s nového???
16. pro 2009 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iloha,tak to je napytel :frowning2: no snad se ztoho holyk vyhrabete.
My dnes dostaly od tchána stromek-čerstvý z lesa-tak už trůní na balokně,dodělala jsem cukrovíčko,takže u nás můžou vánoce začít :wink:
16. pro 2009 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo, u nás trůní stromek z obi a na cukroví už peču
ještě poklidit a hotovo.
16. pro 2009 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj

tak já letos odmítla živý stromek
když se budeme stěhovat tak to nemá cen
půjčíme si umělej a koupíme pár větviček,aby mě to trochu provonělo byt :wink:

já neuklízím na to peču
stačí,že balím x velikánských krabic a nějak tomu není konec
máme 2KK a takovejch krámů a hadrů šílený

budu balit určitě ještě měsíc dva
snad to do porodu zvládnu :wink:
17. pro 2009 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ilčo

dneska jsem jí raději nedala do školky
a jak je vám?
půjdete v úterý na tu besídku?
17. pro 2009 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já včera byla na krvi EKG
na sociálce a na gyndě

takže zatím to na porod nevypadá
mimčo je v pohodě,odpovídá 31tt
čípek v pohodě
jen jsem dostala bobule a mám dokonce povoleno i sexovat,ale to raději nebudeme,se bojím
přeci jen musím ještě hodně věcí zabalit do toho novýho bytu :wink:

mám i neschopenku,jinak bych musela na 14dní do práce
a to se mě fakt nechtělo!!!!a ještě na poštu hnus
17. pro 2009 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Luci, na besídku asi nedorazíme, zatím stav o žďabec lepší , ale nic moc. Z levé dírky jí pořád nejde smrkat. Jen teplota jí už slezla na únosnou míru - nejvíc měla 37,6. Panadol jsem jí od včera zatím nedala. Tak snad se to zlepší.
Super, že je mimčo i ty v pohodě. Tak pěkně bal, ale hlavně opatrně. :wink:
17. pro 2009 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj

tak aspoň,že už nemá horečky
a že jsi jí dneska nemusela nic dávat
už aby bylo jaro co?
a neláká to terku jít ven stavět sněhuláka?
Kačku naštěstí to ven neláká,je tam fakt zima
celou noc zas kašlala
my asi taky na tu besídku prdíme
17. pro 2009 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
manžel mě teď utekl na hokej
to se někdo má :wink:
17. pro 2009 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
No je to s ní přímo děsný, okamžitě ráno jak zjistila, že napadl snih, tak prudila, že jdeme ven se psem, postavíme sněhuláka a budeme sáňkovat a bobovat. Jo, a musíme prý postavit stromeček, protože bude chodit Ježíšek. Tak jsem jí vysvětlovala, že Ježíšek ještě chodit nebude, a ven nemůže protože má rýmu a občas jí bolí to ouško.
Děsně nadávala, že jí to nebaví ta rýma a kašel a prý co s tím udělám :grinning:
17. pro 2009 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no vy to máte horší
vy fakt ven jít musíty když máte pejska
my byli dneska venku,jen když šla z auta do krámu a zpátky
a hned brouzdala sněhem a měla obalený boty sněhem

teď jsme koukala,že už zas sněží
uvidíme jaká bude noc s tím kašlem,ale stejnak na boby 100%nepůjde
ještě si snad sníh užije v lednu únoru!!!
17. pro 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jí Luci strčila k babí dole v přízemí a rychle oběhla se psem barák, naštěstí se hned vykakal a vyčůral. :wink:
18. pro 2009 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo vy máte v baráku nějakou paní co ti hlídá?
tak to je super :wink:
zas něco napadalo,ale byla jsem venku ,je tam pěkná zima
ujel mě autobus,tak jsem čakala 10min.musela jsem chodit,jinak bych tam asi umrzla
18. pro 2009 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a jak je dneska Terce?
Kačka kašlala v noci málo,ale raději jsme jí dala ráno 14kapek :wink:
18. pro 2009 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj Leni

mám na tebe dotaz ohledně porodnice na Bulovce
sice už je Klaudince 2roky,ale snad se to tam nezměnilo :wink:
našla jsem si seznam co si mám do porodnice vzít
to víš už pomalu balím tašku
né,že bych se bála,že porodím,ale když balím ty krabice do toho novýho bytu,tak si tu pro jistotu nechávám věci pro sebe do porodnice a věci pro mimčo :wink:

prej na Bulovce dávaj noční košile a župany?
ale to si raději vezmu svoje
a co ty sítovaný spodáry a vložky?
a co dávaj pro mimina?plenky ani vlhčený ubrousky asi né co?ty si vezmu 100%svoje
ale jestli mi daj oblečky na mimčo po dobu pobytu nebo si mám přinést svoje?

prosím popiš,jak to tam funfuje
děkuji moc
já Kačku před tím rodila v Podolí :wink:
18. pro 2009 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci,já tam byla před 2 rokama,ale mám čerstvější info od ségry-ta tam rodila na konci září a sousedka minulý týden,mám dojem košilky dávaj takový nic moc,ale ono je to fuk,já ji měnila každé ráno,župan si radši vem svůj ty jejich jsou hrozný,ty síťovaný spoďáry musíš mít svoje,vložky ti njáký daj,ale nevím kolik,já jich dostala asi 15. Jednorázové plenky sme dostávaly -teda 6-7 na den,ubrousky musíš mít vlastní. Oblečky na mimčo ti daj a když tam budou malou koupat,tak am máš i kosmetiku. JInak samozřejmě dostaneš spoustu takovej těch vzorečků a dárečků.
JInak to tam fungije asi jako všude,vyšetřovna-monitor,když si tě tam nechj tak tě šoupnou na přípravnu a pak na hekárnu snažej se dávat po jedný mamince ,ale třeba ségra měla smůlu že tam byli 2 tak tam nemohly mít tatínky,jinak tam s tebou může bejt celou dobu manžel.Porodní sály se snažej taky dávat na ty nový hezký,no a o oddělení 6nedělí ti asi moc neřeknu-nás bylo moc tak sem ležela na gyndě a trošku na nás zapomínaly :unamused: ale teď je tam nově udělaný to 6nedělí a je pěkný-teda co jsem viděla za tu návštěvu za ségrou :wink: první jídlo ti donesou pak už si musíš chodit do jídelny-postýlku si necháš před prosklenou jídelnou .... co ještě bys potřebovala vědět
18. pro 2009 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak dnes v pohodě, už začíná docela smrkat, sice i trochu kašle, ale je už bez teplot. Takže hurá :wink:
Vypadá to,že máme vyhráno, tak snad už to bude dobrý a Ježíška si užijeme :dizzy_face:
V pondělí ráno musíme na krevní obraz, nelíbí se paní doktorce, že je tak bílá. No, snad to přežije. Krevní obraz jí dělaly asi v půl roce a pak těsně před 1. rokem. Důvod - je moc bílá. :wink: Vždycky to ale bylo v pořádku.
18. pro 2009 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
LUci, tak si počti :
http://www.aperio.cz/porodnictvi/pruvodce-porodnicemi/porodnice.shtml?x=179823
najdeš tam ..............V porodnici mají ženy zdarma k dispozici základní oblečení pro dítě (košilka, dupačky, zavinovačka, apod.) a omezený počet dětských jednorázových plen....................ale nevím zda-li platí ještě dnes.
18. pro 2009 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no já si 100%vezmu svoje plenky a ubrousky
s těma spodáama jsi mě dostala :wink: no,ale mám je ještě schovaný po kačce,takže pohoda
vložky nějaký mám,ale v Podolí nám je dávali takže pohoda
chápu,že se na všem šetří
no určitě vezmu mimču čepičku,kdyby jsme šli na chodbu do pokojů se asi nesmí nebo jo?
doufám,že kvůli tý chřipce budoumoct za náma přijít návštěvy :unamused:

to je tedy super s tím jídlem!!!
kdybych to věděa,rodila bych v Podolí!že já blbá se nechala ukecat
si neumím předsavit,že s bolestma se plahotím po nemocnici na jídlo :confounded: :confounded:
18. pro 2009 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ilčo

s tím,že je terka bílá si nelam hlavu
terka od švagrový je taky bledul o proti kačce a všechny výsledky v pohodě :wink:
18. pro 2009 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci nan nadstandrt můžou návštěvi normálně na pokoj dokonce je i nadsandart pro celou rodinu.,já měla taky parkrát návštěvu na pokoji,ale u nás to tak nehlídaly-ségra musela bejt na chodbě,ale zas nahoře na chodbě se moc nedalo bjet,táhlo tam :unamused: jinak ta jídelna je přímo na patře ,takže je to jen kousek,akortá doporučuju ten kruh,nevím jak dole ,ale na hoře byly dost nepohodlné židle . Plenky tam dávaj mám dojem buĎ pampers nebo fixis či něco takového a mě teda ty vložky stačily,takže sem svoje ani nepotřebovala :wink: čepičku vem,a njáký teplejší ponožky,mě tam bylaq kosa,kamarádce zas vedro,ale myslím,že se neztratí :wink: Jinak pokud budeš na normálním pokoji tak tam byli sprchy a záchod pro dva pokoje-teda nahoře dole nevím,ale zeptám se ti,ale my se tam eda vystřídaly vždycky dobře a nikdy sme se tam nják nesrazily s jinou maminkou.
18. pro 2009 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, já si s tím hlavu nelámu, jen mě se.e dr., že nás žene na krevní obraz. Stejně nic nezjistí :slight_smile: , já jsem taky poměrně světlá a Petr též, takže nemá být po kom "snědší" :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak dnes jsme byli na otočku v Nymburce, ostrojili jsme si venku na terase stromeček a zametli sníh a mazali zase do Prahy. Tereza byla cca 20 minut venku. Tak uvidíme, rýma skoro žádná, jen občas něco vysmrkne a trochu ještě kašle, hlavně po ránu. V noci ale spí.
19. pro 2009 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj Leni

to je jasný,že teplý ponožky to jistěj :wink: já mám ráda nohy v teple
mám je pořád studený
čepičku beru 100%
kruh už mám zabalený :wink:
plenky beru na ten první den a pak mě když tak přiveze manžel balíček
mám na to malý miminečko 2-5kg hagiski a pak už jen pampersky
pak když bude v pohodě a nebude na něco citlivá ,tak najedeme na ty plenky z DM hodně si to maminky chválí :wink:
20. pro 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo Leni

ještě jeden dotaz
jak tam vaří?v Podolí vařily dobroty-mě to tedy chutnalo
ale jedna mamina co byla se mnou na pokoji,tak si nechávala nosit domácí stravu,asi byla moc zmlsaná :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ale je fakt,že v Podolí moc nedbali jestli jsme kojící nebo né
ráno čerstvé pečivo červý čaj prostě ideální strava na prdíky :grinning:
ale kačka to zvládla
začla řvát až cca po 14dnech co jsme jí měli doma
20. pro 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ilčo

no to je fakt,že ty jsi taky bledule
to můj manžel je v létě jak cikáně a když se neoholí,tak 100%
je to hodně tmavý typ,dobře se opaluje
a je to vidět i na Kačce je po něm :wink:

kačka taky byla včera chvilku venku
ani nevím,jestli kašlala ,dneska jsme jí neměli přes noc doma
musí si zvykat,byla u babičky v letnanech,tak to tam snad holky zvládly :wink:
20. pro 2009 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci,no jídlo nic moc,ale asi jde o to co schytáš za jídlo,já tam měla furt br kaši ,ale chytla jsem i buchtičky ze šodo a ty byly výborný :dizzy_face: jako na kojení se tam docela hledělo.Klidně si sebou vem i čaj pro kojící maminky,sestry ti ho tam připraví.
Jé a nechceš jedno balení plenek za nižší cenu? Ségře už malej z 2jek vyrost :sweat_smile: mám dojem ,že to jsou pampers nebo HUgies. Unás zas třeba ty babylove neprošly,ale třeba se změnily,ono to vůbec bylo zajímavý,jako mimčo jí protejkaly pampersky a hugiesky a super byly Tesco plíny,pak v 10 měsících zlom a po těch tesco měla červenou prdelku a jediný co jí sedělo byly právě hugies a a pampers.Ale docela dobrý jsou i Clever plenky :wink:
20. pro 2009 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj leni

tak to je super nápad s tím kojícím čajem :wink: to si vezmu 100% s sebou
no pampersek 2 mám 4 a půl to veliký balení
to mě asi bude stačit,uvidíme jak bude malá kadit :grinning:

já na jídlo moc náročná nejsem
co si nemusím uvařit já mě chutná tedy většinou
nesmí to být hrachová kaše a ovocný nákyp
20. pro 2009 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, to vydržíš, když tak ti návštěvy přinesou rohlíky a šunku. :grinning:
20. pro 2009 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí