• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z Proseka a Letňan. Najdeme kámošky?

31. srpna 2016 
Leni, obávám se, že před třetím rokem ti fakt do školky nevezmou :frowning2: , spíše hledej jesličky.
22. únor 2010 v 17:04  • Odpověz  • To se mi líbí
jesle mám jedny tiplý,jsem zvědavá,ředitelka se netvářila,že by byl velkej problém,no pozítří jdem na zápis do školky,maj otvírat 2 nové třídy pro 40 dětí tak snad aspoň tam jestly by jí vzaly třeba od toho října,já teda nastupuju už 23.8,ale měsíc mi jí ségra pohlídá než by mohla nastoupit do té nové třídy.... prostě místo někde bejt musí
22. únor 2010 v 18:21  • Odpověz  • To se mi líbí
AHojky,
tak Lenerko moc gratuluju!!!!!!!

no a ad skolky,ja to asi udelam ta,ze az se budou moci vyzvednout prihlasky,tak se zeptam,zda mame vubec tady sanci-v Novoborsky a Sluknovsky a pokud ne,tak k zapisu nepujdeme...protoze vozit ho do Letnan nebudu :unamused: manza jezdi moc brzy do prace a abych ho vozila kazdy rano x stanic busem s kocarem...
zkusim si napsat na prosek do ddm,zda by treba nemeli misto v ty miniskolicce,ze by chodil aspon na dopoledne..
22. únor 2010 v 18:39  • Odpověz  • To se mi líbí
megan, tak zkus centrum volného času - je tam trojlístek, nebo jak se to jmenuje a tam 10 návštěv stojí 2900....
http://trojlistek.unas.cz/stenatka.html
22. únor 2010 ve 21:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak co Luci, už jste se zaběhly, holky? Co Kačenka na Kristýnku? Pomáhá ti a zklidnila se trošku?
26. únor 2010 ve 14:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky
Luci tak jak je doma s maličkou?
My ve středu podaly přihlášku,dle slov paní ředitelky se snad vejdem,určitá naděje tady je :slight_smile: tak furt doufám,že nebudu muset řešit ty jesle.... 23 března se dovíme výsledek tak nám držte :wink:
Iloha,prosímtě kolik jste platily za to potvrzení u doktora?
26. únor 2010 ve 22:54  • Odpověz  • To se mi líbí
My ještě nic neplatil Lenko, přihlášky se budou vydávat až 3. března :slight_smile: , ale mm pocit že 100 korun
1. bře 2010 ve 12:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Díky,my už máme přihlášku podanou,tenhle papír se dává dodatečně a rovnou nám řeknou zda sme nebo nejsme přijatý....
1. bře 2010 ve 13:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak to se máte :wink:
1. bře 2010 ve 20:20  • Odpověz  • To se mi líbí
AHojky,
tak ja porad vaham,zda mam vubec pro prihlasku chodit...jestli to neni zbytecny,ted se bude hlasit asi hodne deti..
a co ta Lenerka??
2. bře 2010 ve 14:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Megan no hlásit se bude určitě hodně dětím,jde o to jaký pravidla školky maj,naší nezáleží na tom jestly jdeš do práce nebo seš doma na mateřský z druhým,ale na věku,jinde zas je v podstatě víc jedno věk ,ale maminka i tatínek musej bejt zaměstnaný...
Taky by mě zajímalo jak to ta Lůca zvládá
2. bře 2010 v 17:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
přestěhovala jsem se po porodu z Brna na Prosek, můžu se k vám přidat? Co mám Tomíka, tak nenakukuju často, ale párkrát do týdne ano. Moje pilotní diskuze byla vlaštovičky, nejdřív ve snažilkách a pak v těhulkách, ale ráda bych i mezi regiony, nikoho v Praze neznám a cítím se tu dost sama :wink:
2. bře 2010 v 19:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Bydlím na Měšické, kousek od metra Prosek :slight_smile:
2. bře 2010 ve 20:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Vítej Evanko :wink:
Tady to moc nežije, ale třeba se nám to zase podaří oživit.
2. bře 2010 ve 20:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Evanko,taky Te tu vitam!! my bydlime u zasatvky busu českolipska a prakticky bydlime v Letnanech,ale na proseku :grinning:

lenkazdenek-no prave,my jsme az na konci poradniku-nebydlime na Praze 9,a ja budu doma na MD... :confused:
2. bře 2010 ve 21:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Evanko,já bydlím u metra Střížkov mezi Lunou a Duem a díky tomu začínám mít vůči cizincům mírnou averzi :grinning: :grinning:
Megan,tak stačí když budeš mít na 9 nájemní smlouvu na byt :wink:
2. bře 2010 ve 22:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo holky chodíte někdy na divadýlko do ddm? My byly minulý pátek po druhý a malou to docela baví,sní během představení celou hrušku,většinou ani nedutá a cestou domu my vypráví o čem to bylo a že chce jít znova :grinning:
2. bře 2010 ve 22:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Lenkazdenek-no prave,tohle je Praha 18... :confounded: radsi juknu pro jistotu do smlouvy,ale trvaly mame v obcance P18..

my jsme v divalvadylku nebyli,Kuba je desnej hyperaktivka,tak mam strach,aby tam vydrzel.
Zjistila jsem,ze je tu kousek nova cukrarna a dneska tam maji akci k zakusku kava zdarma.Je tam i koutek,tak tam asi pujdem,uvidim,jak Kubik-ma nudli a trosku kaslik..ale ted zase pres hodinu nezakaslal....

ode dneska se daji vyzvednout prihlasky do MS,tak premyslim,zda to vubec zkusit...
3. bře 2010 v 08:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, v divadle jsme byli s Terezkou už ve velkém v Nymburce na pohádce Ferda mravenec, byla nadšená. Teď se tam chystáme znovu v půlce března na Zlatovlásku.

Jinak v každé školce by měly viset pravidla pro přijímání dětí stanovené městem :
Tady máte pravidla stanovená pro Prahu 9:

Pravidla pro přijímání dětí do mateřských škol zřízených MČ Praha 9 pro školní rok 2010/2011
Dle § 34 odst. 3 zák. č. 561/2004 Sb., školský zákon, v platném znění, o přijímání k předškolnímu vzdělávání rozhoduje ředitel mateřské školy.
Mateřské školy MČ Praha 9 zajišťují pouze celodenní provoz.
Mateřské školy MČ Praha 9 mohou přijmout pouze dítě, které se podrobilo stanoveným pravidelným očkováním, má doklad, ţe je proti nákaze imunní nebo se nemůţe očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci (viz. § 50 zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, v platném znění).

Do mateřských škol jsou přijímány děti podle těchto pravidel:

1. Do Mateřských škol zřízených Městskou částí Praha 9 se přednostně přijímají k předškolnímu vzdělávání děti s místem trvalého pobytu na území Městské části Praha 9 (Vysočany, Prosek, část Stříţkova, část Hrdlořez, část Hloubětína a část Libně), v posledním roce před zahájením povinné školní docházky (tzn. dosáhnou věku 6 let v období od 1. 9. 2010 do 31. 8. 2011) a děti s odkladem povinné školní docházky.

2. Dále se do Mateřských škol zřízených Městskou částí Praha 9 přednostně přijímají děti s místem trvalého nebo prokázaného bydliště (např. nájemní či kupní smlouvou) na území Městské části Praha 9 (Vysočany, Prosek, část Stříţkova, část Hrdlořez, část Hloubětína a část Libně), dále jen „bydliště“, a to v pořadí:
A) sourozenci dětí, které se jiţ v mateřské škole vzdělávají a zákonní zástupci jsou studující, v pracovním či jiném obdobném poměru a k 31. 8. 2010 dosáhne dítě věku 3 let,
B) děti, které dosáhnou k 31. 8. 2010 věku 3 let a zákonní zástupci jsou studující, v pracovním či jiném obdobném poměru, z nichţ alespoň jeden je pedagogický pracovník,
C) děti, které dosáhnou k 31. 8. 2010 věku 3 let a zákonní zástupci jsou studující, v pracovním či jiném obdobném poměru,
D) děti, které dosáhnou k 31. 12. 2010 věku 3 let a zákonní zástupci jsou studující, v pracovním či jiném obdobném poměru,
Prioritně se přijímají:
a) děti, jejichţ zákonný zástupce je pedagogický pracovník,
b) děti, jejichţ sourozenci jiţ navštěvují mateřskou školu,
E) děti, o které pečuje zákonný zástupce bez zaměstnání nebo zákonný zástupce registrovaný na Úřadu práce,
F) děti, o které pečuje zákonný zástupce pobírající rodičovský příspěvek
G) děti, o které pečuje zákonný zástupce na mateřské dovolené,
H) ostatní.
Pozn.: Při shodném splnění daných podmínek má přednost starší dítě.

3. Do mateřských škol zřízených Městskou částí Praha 9 mohou být přijaty děti, které nemají „bydliště“ na území Městské části Praha 9, na doplnění kapacity mateřských škol, a to podle stanovených bodů s tím, ţe se prioritně přijímají děti pedagogických pracovníků škol zřízených Městskou částí Praha 9.
O přijetí dítěte nerozhoduje datum podání ani pořadí podání žádosti!
Ţádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání je moţné podat maximálně do 2 mateřských škol MČ Praha 9. V případě podání více než dvou přihlášek do MŠ zřizovaných MČ Praha 9 se žadatel automaticky vyřadí.
Všichni zákonní zástupci, kteří podali ţádost o přijetí do MŠ, obdrţí písemné rozhodnutí o přijetí či nepřijetí dítěte na jimi zvolenou mateřskou školu. V případě nevyhovění ţádosti, můţe být zákonnému zástupci dítěte, nabídnuta mateřská škola na území MČ Praha 9 s volnou kapacitou.
Děti splňující výše uvedená pravidla se přijímají v souladu s § 34 odst. 3) zákona 561/2004 Sb., v platném znění, ke zkušebnímu pobytu, a to do 31. 10. 2010.
Pokud do té doby předloţí ţadatel řediteli školy:
- u studujících potvrzení o studiu vystavené příslušným studijním oddělením školy,
- u osob v pracovním či jiném obdobném poměru potvrzení o zaměstnání vystavené oprávněnou osobou zaměstnavatele včetně data přihlášení k zdravotnímu a sociálnímu pojištění,
- u osob OSVČ potvrzení o přihlášení ke zdravotnímu a sociálnímu pojištění a ţivnostenské oprávnění,
pak bude dítě přijato do Mateřské školy na dobu neurčitou.
3. bře 2010 v 08:14  • Odpověz  • To se mi líbí
iloha-jj,ja to cetla..letnany a MD...dobra kombinace... :confounded:
3. bře 2010 v 09:03  • Odpověz  • To se mi líbí
iloha a lenkazdenek-nevite,co vse se vyplnuje do prihlasky??
3. bře 2010 v 09:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Megan, jméno, příjmení - dítěte, tvoje, manžela, bydliště dítěte, tvoje, manžela, zaměstnavatelé tvůj i manžela, včetně razítek, zdravotní stav dítěte od lékaře, alergie, případné jiné omezení dítěte, chceš-li celodenní návštěvu, sourozenci, od kdy chcete nastoupit............................
to je všechno
3. bře 2010 ve 14:22  • Odpověz  • To se mi líbí
iloha-dekuju... no.. :confounded: ja si naivne nasla na netu prihlasku do Letnan a tam nemeli to razitko od zametnavatele,tak jsem trosku pookrala...
3. bře 2010 ve 14:43  • Odpověz  • To se mi líbí
třeba ho chtějí až při nástupu...............my ještě dostaly papír "poučení pro rodiče" a tam je psáno, že pokud bude dítě přijato, tak na zkušební docházku do 31.10. a rodiče jsou povinni doložit potvrzení o zaměstnání...............
Takže je jedno, jestli razítko do přihlášky nebo později :frowning2:
Mažem ven
3. bře 2010 ve 14:58  • Odpověz  • To se mi líbí
U naší je jedno jestly máte nebo nemáte zaměstnavatele,prostě záleží na věku-což je třeba pro mě momentálně nevýhoda,protože všechny děti co jsou narozený do listopadu a ikdyž je s nima maminka doma dál na další md tak jsou před náma :confounded: takže to ,že mám práci už od srpna nezájem že. Já se modlím aby to vyšlo jinak musím začít řešit ty jesle
3. bře 2010 v 16:36  • Odpověz  • To se mi líbí
No Leni, já osobně bych šla zkusit raději ty jesle ........., protože ti pak dítě většinou převelí do školky automaticky :wink:
3. bře 2010 v 17:44  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj holky

megan ty jo ty už jsi 16tt
jak se cítíš?a co bříško?škoda,že jsme se nestihly poznat
už bydlíme v těch čako a nevím,kdy se na prosek dostanu
3. bře 2010 v 19:14  • Odpověz  • To se mi líbí
NO Ahoj Luci, tak už dočítáš????
3. bře 2010 v 19:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Iloha,no vyrozumění budu mít v půlce března,tak pak uvidím,když by jí vzali od října-listopadu tak by mi jí ségra ty 2 měsíce pohlídala,tak doufám,že e k těm 60 dětem vejdem :sweat_smile:
Luci tak jak to jde?
3. bře 2010 v 19:50  • Odpověz  • To se mi líbí
iloha-moc dekuji!l
lenerko-a jak se citis ty?co doma,co holky? me uz ustali nevolnosti,tak to docela jde.Brisko leze,ale vaha zatim ne :grinning: aspon tak..v utery jdu na kontrolu,tak jsem zvedava..taky me mrzi,ze jsme se nepoznali :frowning2:

lenkazdenek-to by se mi taky libilo,kdyby jim tady zalezelo na veku,a ne na bydlisti atd..

my jsme nejaky marod,kuba ma rymu a kasel,tak jsme doma :(
3. bře 2010 ve 20:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek