• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z Proseka a Letňan. Najdeme kámošky?

31. srpna 2016 
Tak už mám jasno, byla jsme u mudry a vyfasovala atb............ krk mám čistý, jen velmi otelkou dýchací trubici a hlasivky, takže zánět, vyfasovala jsem duomox 750 3x denně a Calcium, Robitussin expectorans ( prý ho mám zkusit dát i Terezce, pokud kašle)...... Až prý začnu odkašlávat, tak asi nebudu mluvit vůbec a kašlat prý budu hodně dlouho............ Nejdřív mi chtěla vnutít, že jsem silný kuřák či alergik na počasí, tak jsem řekla, že mě nikdy nic takového netrápilo, cigarety nesnáším a že, jsem to nejspíš chytla od Terezy. Tak se zeptala jestli chodí do školky? Tak jsem jí sdělila, že víc nechodí než chodí, protože má neustále rýmu a kašel, tak moudře pokývala, že to moc dobře zná a abych jí kusila dát ten robitussin, (že zabírá fakt rychle) a pokud to nepřejde, tak jí mám vzít na poslech k dětské....... a že mi ten bacil asi pěkně vyšlechtila..... :grinning: :wink: Že prý nemusí mít dítě vůbec teploty a zánět průdušek klidně mít může :unamused:
Takže moc prima :angry:
8. pro 2010 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@komteska sluší mu to :grinning:
Jen nevím na co si budu hrát já :grinning: , asi na cukráře a začnu s perníčky, tedy, hned jak mi opadne teplota :dizzy_face: , doufám, že již zítra, protože těsto už je připravené v lednici :dizzy_face: :dizzy_face:
8. pro 2010 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iloha tak to prajeme skore uzdravenie
ako to riesite baby s robotou,ked vam deticky chodia do skolky a su casto chore a musite s nimi ostat doma? my tam budeme uplne sami,bez rodicov,svokry a bojim sa,ze ma potom vyrazia z roboty,ked bude casto doma :unamused:
8. pro 2010 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já jsem zatím bez práce od února, co mi skončil rodičovský příspěvek, z práce mne vyhodily pro nadbytečnost :frowning2: , na zápis jsme školku nedostaly, ale uvolnilo se místo od října, takže naštěstí zavolali a chodí do školky, ale práce zatím nic..... čekám jestli se mi podaří přes jednoho bývalého kolegu od ledna na šest hodin, ale spíš asi ne............, určitě najdou vhodnější uchazeče a když vidím, že z listopadu byla ve školce asi 7 dní, tak snad bude lepší ještě vydržet doma a hledat asi od jara či dalšího podzimu, to všichni slibují, e další rok ve školce je již mnohem lepší.......

9. pro 2010 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak jsem to zažila s tou starší, byla jsem taky sama a mamka chodila ještě do práce, naštěstí od první třídy to nebylo až tak hrozný, ale i tak.............. každý měsíc něco bylo, přes horečky jsem byla doma a pak jsem se snažila jít třeba od dvou a mamka šla hlídat a já byla třeba do desíti v práci..................
9. pro 2010 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petruci6
dělá vojenskýho policajta a je s námi fakt málo, sice dělá v Praze, ale má často pohotovost, že musí být nonstop v práci to je pak něco když má náhradní volno nebo dovču, to si ho užijeme, ale víkendy jsme skoro furt sami

my měli 2+kk necelých 50 m2 a poslední rok a půl jsme spali v obýváku na sedačce a Dandovi udělali pokojíček a spaní na sedačce nic moc teda :unamused:

koupili jsme mu kulíška, neb loňský dáreček po vánocích ztratil :frowning2:
10. pro 2010 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iloha
teda tak ať se z toho brzy dostaneš aspoň do vánoc :wink: je to nanic když takhle jsi byla s Terkou doma a teď zas se sebou
10. pro 2010 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@komteska děkuji, ale už máme atb obě........... Raději jsem šla dnes ráno na středisko, aby Terezku poslechla mudra, protože se mi nelíbí, že sice odkašlává, ale odkašlává už týden a pořád to není lepší.
No a závěr, pěkně zanesené obě strany, takže do příštího pátku antibiotika po 12 hodinách (klacid) a máme zkusit robitussin a pokud to po třech dnech nebude lepší (bere druhý den) tak vyměnit za solmucol. A v pátek na kontrolu. Prý je dobře, že jsme přišly i když nemá teplotu. A protože tam dnes zase nebyla naše paní doktorka, ale ta pondělní suplující, tak víme, že má 4letou holčičku a řeší to samé co my. Jeden týden ve školce, pak kašel, rýma a pořád dokola. Ale pokud se to do týdne nelepší tak by prý měli vždycky děti vzít na kontrolu k dr. a né je strkat dál a dál do školky. Může z toho být všelicos....... stíny na plicích, šelest na srdíčku, astma, chronická bronchitida, ....................... Tak holky bacha :wink:
10. pro 2010 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenerka......... budeš chtít ty perníčky? dnes odpoledne asi zkusíme s Teríkem první naše :wink:
Petr asi pojede odpoledne pryč a přijede zítra kolem oběda, ještě tedy neví, takže můžeme v klidu tvořit :dizzy_face:
10. pro 2010 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
z dnešního pečení perníčků.......
"Mňam, mňam, mňam, no to je ale lahůdka, tati................. " krade další a další a jde za tatínkem......."tatínku, na, no není to k sežrání?"..............
takže asi na vánoce nezbyde
10. pro 2010 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iloha to musia byt vynikajuce :slight_smile: a aku robotu si zhanas? co si robila predtym? kamoska mi robi v Prahe recepcnu a zhanaju este jednu od 1.1.2011 za 19.000KC na mesiac,ponukala mi to,ale ja skor ako od novembra do prace nepojdem,dovtedy mam rodicak

@komteska co je kulisek?
11. pro 2010 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj Ilčo

takže obě ATb jo :confounded: tak snad brzo zaberou a vy budete fit
obdivuji,že je vám blbě a ještě pečete cukroví
Kačka je v tuhle chvíli bez kašle a rýmy uvidíme po dalším týdnu ve školce
jsem ráda,že baští ty prášky na imunitu!ale už je dobírá a další až v únoru

má děsnou tu vyrážku docela pomáhá ta modrá indulona
uvidíme co řekne kožní v úterý
11. pro 2010 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petruci6 - dělala jsem hlavní účetní, jenže tam udělali hodně radikálních změn, takže v únoru, kdy mi končil rodičák, neměli žádné místo............., teď se mi naskytla příležitost jako účetní do jedné plynařské společnosti Linde, ale zatím zo vypadá, že to asi nevyjde. Takže ještě s hledáním vyčkávám...stejně jsem víc doma, uznej že 6 dní ve školce z měsíce nic moc :grinning:
a kulíšek je předpokládám míněno kulich, čepice s bambulí

@lenerka Luci Tereza byla bez nudlí přesně pá, so, ne a pak 4 dny ve školce a jede na novo, akorát, že teď jí to ani po týdnu nepřešlo, tak jsme raději šly k mudře no a závěr znáš :wink:
11. pro 2010 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem dnes ráno šla na středisko, protože se to nelepší, pořád mám teplotu (38,2), a kašlu jako tuberák........ a mudra řekla, že kašel jí netrápí, ten že můžu mít tak 14 dní, ale ty horečky přes atb jsou divný, tak mi je vyměnila za jiný a v pátek mám přijít na krev.
13. pro 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petruci6
jojoo je to čepice :wink:

my dnes byli u doktorky, aspoň jsme poznali naší velice milou paní doktorku Koubovou :dizzy_face: Danda byl statečný i když mu koukala do krku, poslouchala ho, měřila teplotu...........tak tam naštěstí nic, celý minulý týden kašlal a teklo mu z nosu, vpátek už se zdál ok, to ho hlídala celý den moje mamka, já byla u kadeřnice a večer na vánočním večírku a on doma řádil ani přes den nespal, no a v sobotu už byl klidnější a v poledne začal na střídačku kňourat nebo spal, takhle to bylo celý odpoledne, v noci přišel za námi celý horký a furt se budil, přes den byl tak klidný a víceméně spal a dnes v noci hořel a budil se co hodinu a klidně nespal, paní doktorka nás ještě poslala na ORL, tak tam naštěstí zánět není, ale díky viróze má zvýšenou tvorbu ušního mazu a to nejspíš způsobuje tu horečku :unamused: chjooooo, Danda nemarodil přes rok a půl tak je to pro nás takový neznámý
zítra nám budou montovat vestavěný skříně celý den, tak to pro něj bude dost náročný v tom spinkat :sunglasses:
13. pro 2010 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@komteska
ahoj tak já vás dneska viděla na středisku :wink: ¨
jsme si drželi dveře já si myslela,že to jste vy,ale neměla jsme odvahu ti říct jsi to ty komtesko? :slight_smile:
jak se vlastně jmenuješ jménem?nějak už jsme pozapoměla

já byla dneska taky na středisku opět jsem vyfásla Atb naštěstí jen na 3dny
mám úplně v čudu mandli
ach jo,ty choroby mě zničí

děti jsou naštěstí zdravé,jsme zvědavá na jak dlouho
13. pro 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenerka
tak to je hezká náhoda, to jsi měla, já bych se ani nedivila :wink: no vidíš jak tady nemáš fotku, jinak já si pamatuju tváře, tak bych si Tě vybavila :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jsem Klára
13. pro 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vidim,ze tu marodite snad vsetci,tak prajeme skore uzdravenie,nech mate pekne vianoce

@komteska tak uz som zasa o nieco mudrejsia,kulisek je ciapka :sweat_smile:
no nie ze by som cesky nerozumela,ale urcite su nejake slova,kt nebudem poznat,potom sa ozvem :grinning:

inak baby mam na vas 2 otazky
neviete o nejakej dobrej sukromnej skolke v Letnanoch? nejaky nazov,aby som si to mohla pozriet na nete a napisat im,nieco co by sme nemali moc daleko
kam chodite s detmi k pediatrom?
13. pro 2010 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petruci6
jasně :wink: mám taky jednu kamarádku rozenou slovenku a já se jí zas ptám na nějaký slova, ktreým nerozumím :grinning:
my chodíme k paní doktorce Koubové, je to od nás kousek a hlavně bere nové pacienty, ale jen od nějakých pojišťoven, co se týká soukromé školky o to jsem se zatím nezajímala a snad ani nebudu muset, takže neporadím
13. pro 2010 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@komteska a ta pani dr je tam v nejakej nemocnici,ci ma niekde ambulanciu? na akej adrese?
13. pro 2010 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@komteska dakujem :wink: no najprv musime poriesit,aby sme tam vobec mohli chodit a poviem ti,je to pekne komplikovane,uz som zistovala nejake veci aj bola v inej teme,kde baby radili ako sa dopatrat k zdrav poisteniu v cechach,ale je to o drzku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. pro 2010 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby,co mate nove? dufam,ze uz nemarodite asi peciete kolaciky na vianoce,ked sa tu neukazete vsak? :sweat_smile:
15. pro 2010 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno, tak já včera konečně byla bez teploty a první noc se vyspala, tak snad už se blýská na lepší časy, však jdu zítra na krev a Terezka na poslech, jestli už je to dobrý. Tak nám držte pěstičky, prosím :wink:
16. pro 2010 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHojky,
tak my jsme uz prestehovany,tedy mame na Proseku jeste par veci,ale uz bydlime tady...stehovani sed a hruza.

Kubik navic predevcirem horeckoval,vcera byl nastesti bez teplot,ale dnes na krouzek nepojedeme-bylo by to desne brzy :cry:

a co,uz mate vse pripravene na Vanoce??ja pecu v provizornich podminkach,ale snad dnes manza doveze zbytek kuchyne
16. pro 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iloha drzime palce,potom daj vediet ako ste dopadli :wink:

@megan2 a kde byvate teraz?
16. pro 2010 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petruci6 ted bydlime v Ujezde
16. pro 2010 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vespolek, tak už jsme doma. Já mám dobrat prášky, moc venku neřádit, jestli jedu na hory, tak prý jen okolo chalupy, krev zatím nic moc, na poslech už prý dobrý A až se dám do pucu, tak prý se mám ozvat a obešla bych si prý pár lékařů - plicní, mamograf, krev ............, že už jsem u nich dlouho nebyla, tak preventivně (jednou za dva roky - a já tam nebyla než v těhotenství)
No a Terezka má dobrat atb též a okolo chalupy může taky, ale máme se obě šetřit, abychom fakt byly příští pátek fit (zatím prý bez koulování a bobů). Dětská povídala, že je toho teď zase nějak moc a hlavně se to vrací.........
17. pro 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
už mám doma zase mýho raráška dneska jsme byli na kontrole na ORL a dostal ještě Sumamed sirup, neb mu furt z ouška teče hnis(měl ho v úterý píchaný) ve středu jdem zase na kontrolu, ale aspoň už si hraje a nebrečí, noci byly šílený, tři noci spal se mnou na sedačce a furt se budil s brekem, hořel.....tak že se jednou vzbudil s šíleným řevem...........maminkoooo tatínku pomoooc hoří mi pokojíček jedou hasiči......to byla hláška...... chudák

a dneska vopičák nechce spinkat vůbec nebo co

jinak u nás krom nemocnýho Dandy, máme skříně komplet už i s zapomenutou poličkou(u nás nemůže být nic normálně), Roman montoval postel.....chyběli tam nějaký vruty a on místo aby jim zavolal, že mu to chybí, tak jel koupit jiný a pak se to vyrvalo i s jinýma, tak jsme tu dnes měli reklamační techniky a ty nám to samozřejmě neuznali, tak náš kutil to musí vymyslet a smontovat sám

ná vánoce už máme stromeček jedličku vysokou o něco málo menší než já a pár zabalených dárků, cukroví snad dodá aspon trošku mamka, budu si u ní dělat salát den předem a v remosce udělám rybu
17. pro 2010 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby,tak mi zach vyrazame na 1 den do Prahy dat doporiadku bytik,bez malej,nech ona uz pride do hotoveho,lebo s nou za zadkom by som tam nespravila vobec nic,tak sa uz tesim :slight_smile:
19. pro 2010 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek