• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z Proseka a Letňan. Najdeme kámošky?

31. srpna 2016 
autor
@komteska
no když se dají babičky otravovat
tak to je super,ale když je někdo nemá,tak je ot docela problém!!!
no já taky pak budu hledat něco na zkrácenej,ale moc šancí si se 2dětma nedávám!!!
25. říj 2011 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenerka
no to zrovna shání kamarádka s dvěma dětma a to dělala na slušnym postu marketingu a všude jí na částečnej odpálkují :angry:
25. říj 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@komteska
no právě
asi budeme muset děti zapírat :astonished:
nebo fakt nevím,je to bordel
no jíá dělala na poště a fakt to nehrozí,že budu dělat jen ranní na přepážce
to by mě kolegyně daly a vedoucí ukamenovala!!!!
takže asi budu dělat na kase nebo uklízečku-uf
25. říj 2011 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenerka no kamarádka už je tak zoufalá, že říkala, že si ty děti z CV škrtne :grinning:
nestraš uklízečku :sunglasses: ale kolikrát se mají líp v nějaký spešl úklidový firmě :grinning:
26. říj 2011 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Danda v tom má jasno: za chvíli bude zima a sníh a přijde ježíšek, ale ještě před tím Mikuláš, ten půjde do Penny marketu pro adventní kalendář s Blesk mquenem a :grinning: pak půjde ježíšek do Dráčika-hračkářství, zaparkuje sáně, sjede výtahem, koupí dárečky, vyjede po jezdících schodech, zabalí dárečky od obalu s autama a dá na to mašli a pak vyjede výtahem k nám t :slight_smile: ak takovuhle story mě bavil cestou do školky

no a ještě to dovršil tím, že pak se sebere ježíšek a odletí do vesmíru :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. říj 2011 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@komteska
tedy vy máte inteligentní dítko :grinning:
takže vaše dítko je ulítlí na Cars 2 jo :wink:
no Dračik je super hračkářství je tam toho hodně a za dobrý ceny
do puntaneli ani do sparkys už nechodíme

no a co máš za práci,jestli se můžu zeptat?
26. říj 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenerka on je ulítlý na vše co má kola :grinning: ani Cars 2 neviděl

dělám grafičku v realitce
27. říj 2011 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukám, že tu přešlo na přetřes zaměstnání na zkrácený úvazek............... no hledám od 13.6. , pravda přes prázdniny nijak intenzivně a teď skoro každý den projedu inzeráty na netu ...........a nic, tedy pokud pominu, že tam je jeden inzerát na účetní v Říčanech na 6 hodin, pak call centrum - tak je to bída. Programovat neumím a uklízečku jsem našla přesně jednu ve stodůlkách :frowning2: od 6.30 do nějakého marketu....................................
jinak nic
2. lis 2011 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@iloha
mě neříkej,že ty ,jako výborný účetní neseženeš práci!!!!
to už je fakt bordel v tomhle státě
no uklízečku budu asi dělat já,ale Stodůlky tedy nic moc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
no aspoň,že se doma nenudíš
a máš ten svůj koníček
a Petr může být rád,že jsi doma,má uklizeno,navařeno a postaráno o Terezku
já bych byla doma hned :wink: na plný úvazek
zrovna dneska se mě zdálo,že už jsem se vrátila po mateřský na poštu a měla jsem děsnou frontu a vůbec mě ot nešlo
a ještě jsem přišla o dost peněz
prostě hnus sen!!!!
2. lis 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenerka Luci sháním už i po známých, ale zkrácenej nikdo nechce, a když tak chtějí abys to dělala doma na svém pc na IČO a to nechci já.......... příčí se mi podvádět, protože většina co pracuje na IČO jsou "chudáci" co přeci horko těžko vydělají (protože raději nic nepřiznají, aby nemuseli platit nehorázné sumy za ZP, SP a daně), takže chci být normální zaměstnanec na zkrácený úvazek - kdekoli dojezdu metra C ev. B, na 4 hodiny ........... je mi jedno jestli asistentka, účetní, pořizovat dat, fakturantka, uklízečka.........ale na 4 hodiny od 7 nebo 8 hodin.........
za celou dobu jsem našla jeden jediný inzerát.... na P-4 Pankráci sháněli účetní na období 5.-15. den v měsíci na )účetnické práce................. pracovní doba 4 až 6 hodin dle potřeby za mizerných 6000Kč, tak jsem okamžitě poslala životopis a oni mi 2. den hnedka odpověděli, že se přihlásilo strašně moc uchazečů, takže děkují za nabídku, ale místo je jich obsazené ...........................
3. lis 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@iloha to je fakt hrozný
já mám taky obavy,že nic neseženu!
tak budeme doma a naši mužíčkové nás budou živit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ty máš aspoň to háčkování pletení,tak ti nehrábne,ale já?
no budu si číst knížky ,máme jich tu dost a třeba si nějaký koníček najdu :wink:
ale na poštu na zkrácený úvazek,to fakt nehrozí!!!!ach jo
3. lis 2011 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenerka neboj , třeba něco seženeme :wink: lepší si počkat a dočkat se :wink:
musíš tomu jen věřit, holky rychle porostou :slight_smile: a půjdou do školy, pak už tak nemocný nebudou, já počítám tak dva, tři roky a je to v pohodě......................když začala Hanka chodit do první třídy, tak jsem kvůli financím šla pracovat do hospody (ne černo) jako pomocná síla do kuchyně na 6 hodin (od 10 do 4) za 9.000,-. na ruku. Ráno jsem jí v klídku odvedla do školy a odpoledne jí vyzvedla mamka z družiny ve 2 nebo 3. podle práce................... a taky jsem přežila......Myla jsem nádobí - talíře, skleničky a pomáhala dělat saláty atd. Vydržela jsem to 3 roky, pak jsem začla s účtařinou........................
tak doufám, že teď se to taky nějak vykrystalizuje :wink: , hlavně aby byli všichni zdraví a bude to v pohodě
3. lis 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no hospoda dobrý u jídla,ale servírku,bych nedělala,ani kdyby byla největší krize!!!
no školu mě nepřipomínej
úplně se děsím roku 2013 škola školka hnus!!!!brrrrrrrrr
na poštu né,ale počkej ,jak tam zas skončím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. lis 2011 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
bych asi šla i na poštu
4. lis 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@iloha neblázni pošta je hrůza
chce to pevný nervy a ty už fakt nemám!!!!
5. lis 2011 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenerka no myslím, že doma je to s nervy horší :grinning:
5. lis 2011 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@iloha myslíš?no někdy ty 2čertice mě dávaj zabrat,ale do práce se mě tedy fakt nechce!!!!
5. lis 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenerka chápu, a taky to nějak za každou cenu nehrotím :grinning: :wink:
6. lis 2011 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak tady se vůbec nic neděje???? :astonished:
co je s váma ženský?
jste všechny utekly na FB nebo do práce???
11. pro 2011 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenerka do práce :sweat_smile:
12. pro 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já tu už hodně dlouho nebyla, ale koukám, že je tu nějak mrtvo :slight_smile: Já do práce zatím neutekla, nakonec jsem se do své původní nevrátila a místo toho jsem zmněnila profesi na chůvu. Pokud byste snad náhodou potřebovaly hlídání tak tímto dávám vědět, že na Praze 8 Vám přibyla nová profi chůva :slight_smile:
http://www.modrykonik.cz/katalog/firma/shariii/
13. pro 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak teď jsem teprve dočetla diskuzi a koukám jak přišlo na přetřes zaměstnání na zkrácený úvazek. Můžu potvrdit, že v ČR je to asi sci-fi. Hledala jsem administrativní pozici na zkrácený úvazek /4-6 hodin/ denně od června do října, absolutně marně. Když už něco bylo, tak ale na odpoledne nebo 30 hodin týdně, ale v režimu tři dny odpracovat 10 hodin a pak dva dny volno. Obcházela jsem i obchody v Letňanech, ale tam zas buď brigáda na odpoledne nebo krátký dlouhý týden. Úklidů aby to bylo ráno nebo dopoledne taky naprosté minimum, za celou dobu snad dva a ještě daleko a stejně tam po mně chtěli reference, že mám praxi s profi úklidem, což nemám.
Takže shrnutí: na zkrácený úvazek od rána do brzského odpoledne lze dělat pouze telemarketing, pojišťovák, možná kasa v některých supermarketech, ale taky ne všude. Jo a v původní práci mi zkrácení úvazku zamítli a měla jsem jít do dvousměnného provozu, takže tam jsem to v září definitivně zabalila a od listopadu se začala proškolovat na chůvu, teď jsem pod agenturou, ale sháním si klienty i sama a dost uvažuju i nad hospodyní, co jsem v agenturách měla možnost vidět tak to vůbec není placené špatně a většinou chtějí uklidit a navařit právě dopoledne než přijdou z práce :slight_smile:
19. pro 2011 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ještě malý postřech, odpověděla jsem skoro na 60 inzerátů a naprosto bez reakce. Pak jsem zkusila z CV vypustit dítě a to, že jsem po mateřské a hned jsem dostala pozvání na několik pohovorů, takže asi tak :astonished:
19. pro 2011 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm, shariii, ať žije diskriminace žen-matek :angry: :pensive: . Fakt motivace žen mít děti, chjo :rolling_eyes: .
19. pro 2011 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to je vánoční nálada jak víno :slight_smile:
i já byla na pohovoru na zkrácený úvazek, doporučený přes úřad práce - fakturantka.....
proč jste odešla po půl roce tady od té firmy (důvod vyhození - nemocné dítě)-takže jsem si dovolila řici, že to je můj osobní důvod a s pozicí o kterou se ucházím to nemá nic společného.......... a okamžitě jsem viděla změnu na chování paní "šéfové", další bylo a váš rodinný stav - to jsem jí taky řekla že do pohovoru na pozici nemá vliv........ a když už to vypadalo že mě snad vyhodí a na ten pitomej papír od úřadu nedostanu razítko, tak jsem jí pěkně řekla, že z práce jsem byla vyhozena právě proto že mám 5leté dítě a bylo nemocné............ a proto sháním zkrácený úvazek a ona aha.............a začala se vymlouvat, že vlastně ani neví jestli pozice bude nebo nebude, že to děla jedna slečna a tu myslela, že povýší, ale její pozice by byla volná ale vedení se ještě nerozhodlo.................... no paráda :unamused:

@shariii a co obnáší prosím tě přeškolení na chůvu a hospodyni? ne že by mě bavilo uklízet a vařit pro cizí, stačí mi to doma :slight_smile:, ale přinejhorším je to i možnost vypadnout na chvíli z domu :wink:
22. pro 2011 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak přeji všem krásné a pohodové Vánoce a hodně zdraví v Novém roce 2012
22. pro 2011 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iloha, to je otřes, tak vidím, že tedy tyhle zkušenosti s pohovorem co tu popisuješ, nemám jen já. Chvílemi jsem si i říkala, že to snad ani není možný, že musí být chyba ve mně, ale asi je to fakt problém vážně jen v tom, že máme malé dítě :frowning2:
Jinak já jsem si udělala kurz první pomoci u dětí a kurz pro pečovatelky, ale to je jen naprostý základ, oboje to byly jednodenní semináře, platila jsem si sama. Od ledna jsem se přihlásila k půlročnímu rekvalifikačnímu kurzu "sociální pracovnice se zaměřením na děti" - nezaměstnané matky malých dětí na to mohou čerpat dotaci z EU, tudíž kurz bude téměř zdarma, ale nevím ještě jestli budu vybrána, protože míst je málo a zájemkyň hodně a taky pak záleží, jak to budu mít s prací, protože to bude škola každý čtvrtek. Zatím pracuju jako chůva pro agentury jen nárazově, takže čas na studium i mám, ale zas potřebuju pracovat víc, protože teď to není k uživení, tak uvidíme jak se to vyvine. Každopádně ten rekvalifikační kurz není nutný, chci ho, abych do budoucna mohla pracovat v jeslích nebo soukromé školce. Ty kdyby ses rozhodla přivydělávat si hlídáním dětí tak by taky stačil jen ten kurz první pomoci a nějaké proškolení chůvy, což většinou zajistí agentura. Na hospodyni jsou také nějaké kurzy, ale dost drahé. Úklidové agentury jsem zatím nekontaktovala, takže nevím, jestli by třeba nějaké základní proškolení zajistili sami a stačilo by to. Většinou v inzerátech vídám, že požadují praxi s profi úklidem a reference, až něco zjistím, dám vědět.
23. pro 2011 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak také přeju krásné Vánoce a do Nového roku trochu méně diskriminace pracujících matek! :wink:
23. pro 2011 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vám všem přejeme :wink:
23. pro 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@shariii naprosto vyčerpávají odpověď Děkuji :slight_smile:
27. pro 2011 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek