• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z Proseka a Letňan. Najdeme kámošky?

31. srpna 2016 
Silrej no představ si to že jsme se dnes asi potkali pokud jsi to byla ty :slight_smile: Šli jsme z letiště domů přes lávku a ulicí Kytlickou (já s kočárkem, muž ze psem a vedle něj ještě běžel synáček Filípek) :slight_smile: No šla tam taková mladá paní, blondýnka s hnědooranžovým kočárkem myslím že tříkolka a tak si říkám že by to byla Silrej když bydlí tady v té Kytlické? Tak jsem se Tě musela zeptat a vypadá to že jsi to byla Ty nebo ne? :slight_smile: A to jsem ještě hubovala Fildovi ať nekřičí aby nevzbudil mimi v kočárku....
29. zář 2008 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
J8 bych taky s naší beruškou vyrazila s váma na prochajdu,jenže chodit ještě neumí a sedět v kočárku se jí poslední dobou nechce :unamused: takže jí tam držím pomocí křupek :sweat_smile:
29. zář 2008 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, to jsem byla Raduuu já, tak to je hezká náhodička! :wink: Já si někoho na lávce všimla, vždy se tam koukám, protože často odtamtud jezdí kolaři, tak abych jim s kočárkem nepřekážela... :slight_smile:
29. zář 2008 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak jsem se po delší době zase "urvala" a jukla do diskuse... Jak jsem předpokládala nedá se to všechno přečíst :confounded: .. a tak jen ve stručnosti:

Ahojky Aduo - moc krásné fotky, moc Ti to tam sluší - tedy vlastně vám oběma (a i třem :grinning: )

Ahoj Silrej, mi máme od třech týdnů tzv. Wágnerovy punčošky (v albu je fotka). Taky prý preventivně a taky jsme tento model nafasovali u Dr. Matějíčka. Pak si pán vzal přes měsíc dovolenou, a tak jsme skončili u Dr. Jančové. Výhoda byla, že jsme tam nechodili jak do houslí (u Matějíčka jsem musela být každý týden, a to vždycky jen kouknul - div ne od dveří - a řekl tak za týden nashledanou), minule mě ale namíchla, protože jsme museli na rentgen - prý ultrazvuk není přesný - a tak se jí ptám, jestli to vypadá, že se toho obleku zbavíme už ve třech měsících.. "ANO, takhle to vypadá, že to budete mít jen do třech měsíců, a pak to půjde pryč".. s tím jsem šla na ten rentgen.. Ten dopadl výborně, ale ta ježibaba nám ty punčošky nechala s tím, že za 3 měsíce zase na rentgen.. tak teď váhám, jestli se nevrátím k Matějíčkovi. Už s prvním rentgenem jsem měla problém, proto jsem se jí specielně ptala.. No nic..

Co se týká ještě těchle pomůcek, kšírky jsou prima v tom, že se v nic může dítě hýbat (alespoň mi to jedna mamina psala v diskusi o kyčličkách, kterou jsem založila v péči o novorozence). Peťula se v punčoškách ani nehnul a teď ho musíme trápit Vojtovou metodou, protože když už se hne, tak špatně (tak jak mu to ten hadr dovolil, ne tak, jak se správně má)... takže zuřím a každou rehabilitaci obrečím. Sama jsem nebyla po pětiminutové instruktáži schopná mrňouse mučit... Takže pomůcky ok, ale bacha na nedostatek pohybu a hlavně na špatné hýbání, ať nedopadnete jako my :cry: .
30. zář 2008 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Silrej,
s tím širokým balením.. podívej se do diskusí Kojenci (0-12) na diskusi "široké balení" je tam pár tipů, jak vázat plenu nebo na dětské ortopedické kalhotky... Já to bohužel objevila až teď. Škoda, že se na net nedostanu tak často... :frowning2:
30. zář 2008 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. :slight_smile:
Dneska jsme byly s Barčou na ORL. Bolely jí včera uši. :frowning2:
No holky, nasr... mě ten doktor. A jak. Chtěla jsem naší doktorku, ale byl tam za ní někdo jinej na tom ORL. Takže jsme se pozdravili, on se podival na Barču a říká jí - Ahoj holčičko, ukážeš mi co tě bolí? NO a vzal si na oko takový to divný zrcadlo a do ruky nějaký nářadí aby se mohl podivat Barče do ucha a do nosu. No a moje dítě spustilo hysterák, jak se ho bálo. Takže jsme s ní chvíli bojovali,ona byla přisátá ke mně jak klíště a nechtěla ukázat vůbec nic, natož nos a uši. :angry: :angry:
A ten debil doktor mi říká: Teda mámo, dostane někdy ta vaše holka pořádně na prdel?
Každopádně je tada Barbucha v pořádku, nic jí neni, prej má jen zalehlý uši. Takže jsem byla za debila co nedokáže zmlátit dítě. Ale doktora - skorodůchodce - bych zmlátila fakt s chutí. Nemůžu bít Barču za to, že se ho bojí ne? :angry:
30. zář 2008 ve 14:47  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grecek,nám zas Matějíček dal preventivně kšíry,malá se v nich hýbat moc nemohla,takže kšíry putovaly dolu a dávala jsem ji plenku navíc a doktor se divil jak se jí to krásně zpravuje,ale jinak to s ním byl horor,pokaždé mě vyděsil,nejdřív že ty kšíry mít musí jinak bude postižená,pokaždý se mě ptal jestly sme v rodině normální a naposled po pochvale jak má krásný kyčle,to udělaly ty jeho preventivní kšíry(haha) tak že má křivou hlavičku a bude určitě mentálně postižená! To na mě bylo moc,náš doktor mě uklidnil,měla jen slehlou hlavičku a tak nás poslal na neurologii kde potvrdily že má teď nevím jestly to napíšu dobře predilekci a šup cvičit vojtovku,jo ještě mě vyděsily kapku na neurologii že je malá zaostalá(což teda fakt není)
Adu,koukám doktoři fakt samí lepší :angry: :angry: :angry:
30. zář 2008 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, teda jak to tady čtu, tak jsem ráda, že ten blbý pocit z Dr. Matějíčka jsem neměla jen já a opravdu je to šikula! :angry: No, my jsme na pátek objednaný na ortopedii na Černý most, že prý se tam na nás znovu podívají, tak jsem na to zvědavá...my zatím na radu dětského lékaře kšíry nenosíme a nosíme široké balení, sice v tom vypadá Kája jak mravenec, ale aspoň se může hýbat, protože to v těch kšírách nemohla a ještě se jí zařezávaly do ramínek. :frowning2: Naprosto s vámi souhlasím, že někteří doktoři jsou fakt šikulové! :angry:
30. zář 2008 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grecek, ty punčošky jsou hrozné...se ani nedivím, že se mu nelíbili a nemohl se v nich hýbat...brrr! :unamused: Jinak díky za tip na široké balení, my nějak balíme, tak věřím, že dobře...se zítra zeptám u doktorky, jdeme na kontrolu! :slight_smile:
30. zář 2008 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
sirej,nám to taky padalo,tak jsem to Matějíčkovy řekla a prej sem to špatně nandala tak to chtěl opravit,ale malý to beztak ramena dřelo a navíc jí ještě víc utáhnul ty nožičky a vypadala jak žába,tak sem to pak vzdala s tím že pokudse to za 3 týdny nezlepší tak jí kšíry dám a díky bohu v pohodě,ale kdyby se to zhoršilo dosmrti bych si to vyčítala
30. zář 2008 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenko, tak to mě Matějíček hned při první návštěvě "sjel", že má na sobě moc velké dupačky a jemu ty kšíry nejdou nandat, tak jsem mu odvětila, že ty dupačky jsou newborn a že nevím, co jiného bych jí měla dát a když jsem na něj koukala, jak jí to nandává, tak bych řekla, že mu to spíše nešlo jeho nešikovností než těmi dupačkami...a nám ty kšíry na nožkách taky padaly, ale já doufám, že je už nebudeme muset obléct, že ta páteční kontrola dopadne dobře! :slight_smile: Takže snad to široké balení pomůže... :sweat_smile:
30. zář 2008 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Silrej, tak mě sjel Matějíček taky... a to jsme měli vel 56... je asi fakt divnej. Hlavně, ať vám to dopadně dobře. :wink:
30. zář 2008 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé holky to mě sjel poprvé taky a to měla 50ku,při dalším měla ponožtičky a on prej ježiš jak jste jí to dala a já,no normálně akorát má ještě ponožky navrch aby jí nebyla zima :grinning:
Tak držím palečky a hlavně si nic z jeho keců medělej,nám určitě příště řekne že má malá křivou ruku nebo něco :grinning: :grinning:
30. zář 2008 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Silrej, tak se ozvi když budete mít čas a můžem dát aspoň na chvilku srazík. Bydlim kousek od té ortopedie. Jestli jdeš do Centra profesora Čecha. :slight_smile:
1. říj 2008 v 08:05  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, koukám, že Matějíček je fakt divnej... :astonished: Jsem zvědavá jak dopadnu v pátek na Černém mostě... :unamused: Adua, v pátek se mnou jede mamča, která za mnou přijela na návštěvu, takže díky tomu srazík nezvládnu, ale někdy příště moc ráda... :slight_smile:
1. říj 2008 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Silrej, jasně, v pohodě. Tak až se to bude hodit. :wink: :wink:
1. říj 2008 ve 20:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, chci se vás zeptat na názor na očkování mimo povinné schéma. Mám třeba jasno v tom, že žloutenku A a klíšťovku (tu až v pěti letech) ano, ale momentálně zvažuju pneumokoka a meningokoka.. toho prvního víc. Jaký je k tomuto očkování váš postoj? Díky moc, určitě už jste to tady "propraly" několikrát, ale můžete to pro nás pozdě příchozí a pomalu čtoucí zopáknout? :grinning:
2. říj 2008 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
NO já uvažuju určo na jaro žloutenku,než začnem chdit na písek,klíšťovku taky stopro a právě u těhlech jsem se taky zasekla :sweat_smile: ten meningokok asi ne jelikož na ten smrtící beztak očkování není :unamused:
2. říj 2008 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj

tak se hlásím po 4denní pauze
pěkně jste se rozkecaly supééér

no já Kačce dala pigáro proti žloutence
na druhou dávku jdeme v listopadu
jsem klidnější když jsme na písku a v obchodech
strašně si cucá prsty-rostou jí zuby nejde to uhlídat
ale ta vakcína prý nikde není
my jí naštěstí koupila včas to ještě lidi neblbli

kačce jsme nechali píchnout i na toho meningokoka
a na pneumokoka jdeme ve dvouch letech

proti klíštěti jí taky nechám očkovat
jezdíme na chatu okolo Berouna a tam je klíšťat mooooc
proti klíštěti se můžou očkovat děti po 1roce
Dr.doporučují po 3roce,ale když se jezdí na chaty tak to očkování schvalují

je to hodně peněz,ale do Kačky to ráda zainvestuji
pak si nechci nic vyčítat
2. říj 2008 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no ráda bych s váma holky šla na prochajdu,ale teď nějak nestíhánm!!!
jak máme to cvíčo a plavčo tak nestíháme a stašně ty dny letí
příští týden máme nabito,ale snad pak už by to šlo a sejdem se co?
2. říj 2008 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, nechystáte se dneska někdo na veletrh hraček do letnan? odpadla mi kámoška a samotný se mi tam nechce...
3. říj 2008 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
cus holky, tak hlasim, te mi sundali vcera sadru, takze sem zase mobilni :slight_smile: zira jedu na sraz s gymplem, to zase bude akce :grinning:
3. říj 2008 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky dotaz,dělaly jste dětem dort k narozkám sami,nebo jste ho kupovaly? Já mám vyhlídnutej v marcipánce nádhernej,jenže stojí 1100 :unamused: takže malá dostane jen jeden dárek a dort,ale přemýšlím,jestly nemám udělat dortík doma a koupit jí ještě něco :confused:
3. říj 2008 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni, ja sem dort nepekla,vzhledem k tomu, ze to jednak neumim a jednak jsme zadnou oslavu nedelali, takze kuba mel dort u jednech i druhych prarodicu a poradnej mejdan mu udelame, az mu budou 3 a to uz bych mu chtela dort udelat sama, tak mam rok na to, abych se to naucila :grinning:
3. říj 2008 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj Leni

1100kč neblázni!!!
to určitě seženeš levnější
určitě jí za ty peníze kup nějaký dáreček bude mít větší radost
my měli oslavy 2
2dorty
oba jsme měli ovocný od Hájku cca do 3OOkč
ale kačka o dosrt nestála
ale dospělý si naštěstí pošmákli
já nepeču dorty
ale v roce ty děti oslavy moc nevnímají
letos to snad už bude lepší
už umí sfouknout svíčku :wink:
zase budeme mít ovocný
4. říj 2008 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj maruško

to je super,že už nemáš tu sádru
tak to vyrazíte už na plavčo co?
Kačka nechce plavat
jen si hrát ve vodě
takže už mě tam pořád jen řve
je to na prd!!!
ale ještě ,že tam mám Patriku
Patrika si vezme Kačku a já Tomáška a je to ok
jinak bych to plavčo už vzdala
Evelýnka je plavec je to super,že se s holkama potkáváme aspoň na plavču :wink:
4. říj 2008 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
LUci mě se strašně líbil ten nemohttp://www.marcipanka.cz/odkazy/KATALOG/detske/detske.htm
ale asi udělám doma patrovej ,potaženej njákou tou hmotou atd ,moc se na to těším :slight_smile:
4. říj 2008 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
leni

to jsou krásný dorty
ale moooooooc drahý
až se mě sbíhají sliny mňam
ale švagrová měla pro dcerku k roku berušku a stála taky do 300kč
stačí oběhnout cukrárny
ale co ty máš mužíka kuchaře tak ti pomůže co?
4. říj 2008 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci,kuchaře ano ,ale vživotě to nedělal,nejprv byl číšník u Zlaté hrušky a teďje řidič :grinning: péct umí maximálně mřížkový koláč,bábovku nebo vánočku,ale vaří báječně když se mu chce(tak 3x za měsíc :wink: ) já mám právě vyzkoušenou tu marcipánku že tam maj báječný a dobrý dorty. NO nakonec to fakt zkusím sama doma,akorát přemýšlím jestly udělat patrovej,nahoru korunku a doprostřed njákou figurku a 1 nebo že bych to udělala jako jsou ty kroužky na tyči.... ještě uvidím
4. říj 2008 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj Leni

no jestli máš tu marcipánku vyzkoušenou tak to jo
ale doma to určitě zvládneš za levnějc
já bych to doma neriskla
ještě jsem dort nikdy nedělala
a to jsem se měla jít vyučit cukrářkou
ještě,že mě nevzali kvůli nemocnejm zádům
já bych asi stejnak od tamtud utekla nemám na to nervy a talnt dělat ty růžičky atd.

a kdy je přešně Klaudinka narozená?
my taky budeme za chvíli slavit 2roky
šíleně to letí co?
5. říj 2008 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek