• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nájde sa tu maminka na pokec a kočíkovanie z Kladna?

23. dubna 2015 
:slight_smile: Ahoj kladeňačky :slight_smile:
Holky, všem Vám mooooc děkuju za gratulace, dnes nás pustili, jsme oba ve veliké pohodě - zatím :sunglasses: Jára je hodné mimi, spí a jí, a když ne tak jen "dělá" do plíny :slight_smile: Zatím se hlasově moc neprojevuje :grinning: Já jsem z porodky zrelaxovaná, nabitá energií...Věruška se moc těšila a zatím se s bráchou oťukávají...
Jinak trošku k porodu...
Přišel pátek , hezké to datum, že... udělali jsme Věrušce oslavu a já jsem si poté v osm večer u koupání V. posteskla, že už mě to fakt neba a tak uspával Jarda. Ještě jsem ale při nějaké předtuše Jardovi sdělila, že se klidně může stát, že "dnes pojedem", měla jsem zkrátka ten "divný pocit" :sunglasses: ...no a taky že jo...normálně jsem usnula, nic se nedělo, pak o půl jedenácté jsem se vzbudila maličkou bolestí v podbřišku, dala si kakao a zas lehla a usnula...o půl dvanácté mě vzbudila bolest větší ale nic se neopakovalo, žádné kontrakce...ty začaly až kolem půlnoci a rovnou po třech minutách, tož jsme na nic nečekali, zavolali k Věrce babi a jeli...no a pak už to šlo všechno rychle(měli jsme asi velké štěstí, bo po mě vzali ještě jednu paní a pak vyhlásili stop stav a odesílali do Slaného :astonished: ), ani klystýr jsem nestihla(díkybohu jsem si doma stihloa odskočit)a po vyřízení papírování a půl hodince kontrakcí jsem na třetí zatlačení porodila malého Jarouška...Naštěstí se neopakovaly komplikace, které jsem měla s Věrkou (přirostlá placenta) a tak jsme poté všichni tři spolu strávili krásné dvě hodinky na nadstandartním sále...jsem happy :dizzy_face:
14. říj 2010 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kony tak gratulka ze uz jste doma a jste v poradku:slight_smile: :slight_smile: my se dneska v porodce byli podivat:slight_smile: :slight_smile:
14. říj 2010 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kony Gabčo jsem moc ráda, že jste to tak krásně zvládli, Jaroušek je sladké mimi a uvidíš, že bude hodný je to na něm vidět :slight_smile: ještě jednou moc veliká gratulace :wink:
14. říj 2010 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kony : když, že Vás dnes pouštěli? Nebylo to náhodou kolem poledne? Byla jsem s dětmi v nemocnici a jestli jsme se nemíjeli :wink:. Nebyla jsem si jistá, jestli jseš to ty ... :o))
14. říj 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kony Ahoj Gabčo, jsem si myslela, že vás pustí už třeba v pterý? Je dobře, že šlo vše tak hladce, také si to tajně přeji u sebe. A stop stav na Kladně mě docela překvapil, by mě zajímalo, zda ty porodnice mezi sebou nějak komunikují, pže když je třeba stop stav v Motole, tak mimo jiné posílají právě na Kladno. A jde kojení, asi jo, že, když jsi happy. :grinning:
14. říj 2010 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
kony - tak vás vítám doma:slight_smile: vypadá to, že porod jsi měla docela příjemný...
btw. když jsem rodila já, tak taky vzali jednu pani po mně a pak byl stop stav - bylo to docela vtipný, protože tak od 12 hodin jsme tam byly jen dvě v celé té rodicí části - fakt pohoda:slight_smile:

14. říj 2010 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisek2000 děkuju, však už to máš taky za pár :wink:
@draga no, máš pravdu, že je hodný, až mám strach, jestli je to normální a nic mu není, bo Věrka byla pravý opak, ale asi něco bude na tom, že když je jedno mimčo ubrečený, tak druhý je hodný...u Járy to platí na 100%.
@mirka755 už jsem Ti psala do profilu, jo jo byla jsem to já, hnala jsem se do pokladny zaplatit poplatky :rolling_eyes: Ale Ty teda tak měníš vizáž, že jsem Tě ani já nepoznala :sunglasses: Nebo prostě pokaždé vypadáš jinak :wink: líp a líp :dizzy_face:

@leterka já jsem taky myslela, ale Jára trošku zežloutl a měl nějaký problém s krevníma destičkama, ale to bylo prý přechodně, teď je ok...no a zatím kojím a kojím, prsa mě bolí jak čert, ale nevzdávám to, holt Jára je větší savec než byla Věrka, tak se i mlíko dělá, uvidíme jak to půjde dál :wink:
@pikkumyy děkuju, a myslím, že tentokrát to bylo stejný, taky jedna po mě a pak dlooooouho nikdo, ale hned druhý den po poledni přivezli paní po císaři, která tam už předtím ležela a čekala...a pak se rozrodily ty další, bylo tam celkem asi pět matek, které coby těhule tam čekaly "až to na ně přijde" :sunglasses:
15. říj 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kony : já si fakt nebyla jistá a nechtěla jsem zdržovat. Fakt ju :o)), moc díky :wink:
15. říj 2010 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
,SOBOTA 16.10.OTEVŘENO 10-18 HOD,NEDĚLE 17.10. OTEVŘENO 10-13 HOD, 18.-24.10. ZAVŘENO Beruška Kladno takže burza tento měsíc patrně nebude
16. říj 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
a dnes mi kamarádka zrovna říkala, že u Kaufu udělali nový koutek. Prý jak bývalo Opavia hřiště, měla tam být i cukrárna - teď snad kavárna. Tak hned je prý koutek, jedna místnost. 40 Kč na jedno dítko
17. říj 2010 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kony Kony, gratuluju k narození Jarouška! Porod koukám v pohodě, tak to je super. Přeju brzké sžití s realitou, pevné nervy a samé poizivní zážitky :slight_smile:

Ty jo, závidím maličké miminko, Anastázka už je taková kláda... :grinning:
17. říj 2010 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lapagerie :slight_smile: děkuju, určitě to půjde rychle :sunglasses: zatím nám teda víc dává zabrat Věrka, v noci má "záchvaty" breku a chce abych u ní spala...Jára je zatím pořád hodňoučkej...a já zas (no už je to tady :grinning: ) závidím velkou Stázku, je to se mnou hrozný :stuck_out_tongue_closed_eyes: už bych si přála, aby Jára víc koukal a "komunikoval" s náma :sunglasses:
18. říj 2010 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirka755 jojo, něco takového tam fakt je. Znovu ten koutek zprovoznili, ale vevnitř jsem nebyla tak nevím jaké to tam je :sunglasses:
18. říj 2010 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kony : jéé, já bych zase vrátila aspoň na 1 týden kdy byli děti maličké kolem toho týdne-14 dní :slight_smile:)
18. říj 2010 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirka755 já taky, když jsem měla jen Věrku :grinning: :sunglasses: tak jsem chtěla vrátit to, jak jen nehnutě ležela a nic nedělala, jen občas chtěla jíst, přebalit a trochu si pobrečela...ale já vím, že každé období má svoje pro a proti a že si tu "postěžuju" jestli se tak tomu dá říkat, tak to jsem prostě celá já no :wink:
Jinak jsem od této středy už naostro sama s oběma, tož jsem zvědavá jak to teda půjde, skloubit ranní kojení, výpravu do školky a následně vyzvedávání a v pátek Věrka na aerobic...to bude žůžo :dizzy_face: ještě se to ani neděje ale já už to řeším, jsem taková řešitelka :sunglasses:
18. říj 2010 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak Emča od 6.9. přibrala jen 400g, takže půjde na sunar :cry: :cry: :cry: Chce se mi řvát :pensive:
18. říj 2010 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iris nedelej si z toho hlavu. Ja vim jake to je, ale na sunaru vyrostlo deti a hlavne jsi ji dala mlicko co nejdyl to slo. :wink:
18. říj 2010 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
iris - to je mrzutý, a nějaký laktační poradny jsi zkoušela?

adajar - až tu berušku zas otevřou, tak zajdem, jo?:slight_smile:
18. říj 2010 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, díky všem za podporu. Emička je dle paní doktorky i dle tabulek podvyživená, hraniční spodní hmotnost pro holčičku ve 3 měsících jsou 4kg - zítra si jedeme půjčit od paní doktorky digi váhu kvůli kotrole kojení (to mě zas bude stresovat, už v porodnici jsem an to byla alergická), takže vážit před a po kojení a pokud vytáhne míň jak 100, tak budeme dokrmovat. Emča mi ale jinak nějak extra víc nebrečí, mně to přijde celkem v poho, páč Tom byl uřvánek, plínky počůrané má...za týden půjdeme na převážení. Včera v ordinaci vytáhla naráz 80 a to ještě usínala, pášč měla předtím řvavou, takže byla vysílená.
Jenže mně mlíko normálně teče, třeba i v noci se Emča budí po těch 3h a já se vzbudím s flekem na košili..i cítím, že mě prsa bolí, tak to moc nechápu.
19. říj 2010 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pikkumyy jasne uz se tesim
@iris hele zkus tu laktacni. Me tyhle tabulky stvou ach jo. u nas to tzaky resili a blbe. A kde je psano ze si musi vzit 100ml???
19. říj 2010 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás v Kladně porodnici doporučovali podávat odmala Nutrilon.
19. říj 2010 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iris : skoro půl kila za měsíc a půl to jde ne? Co já bych za to tenkrát dala, mě Ondráš přibral po druhém vážení jen 100g za měsíc. Takže Vy papáte parádně ... měli by ty tabulky zahodit. Nestresuj se, uvidíš že se rozkojíte parádně :o))
19. říj 2010 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirka755
@iris me Danysek 2 mesice skoro stal pribral jen tech 600g a az po tech 2 mesicich to resili, ale tak ze me vystresovali a ja prisla o mliko.
20. říj 2010 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
jako mlíko je, jenže Emule se u toho fláká..třeba dneska jsme dovezli tu váhu..tak vyžunkla 70, ale kroutila se u toho, i když jí mlíko teklo...dala jsem jí teda dokrm 40, ale ani to moc nechtěla, řehtala se , pouštěla, asi neměla hlad :sweat_smile: Jenže dle doktorky prostě 100 vypít musí..no, ale jak to do ní mám nacpat, když to nechce? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. říj 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě to naopak ze začátku vůbec nešlo a mlíko ani moc neteklo. Takže jsme dělali nutrilon a k tomu zkoušeli odstříkávat. Pořád jsem zkoušela přikládat prcka k prsu a pak ještě v šestinedělí se to rozběhlo a Nutrilon jsem přestala podávat a začala jsem normálně kojit.
20. říj 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kuba30 ááá já tady načuhuju do Kladna a vidím starou známou! Ahoj! :grinning:
Jinak ostatní kladeňačky taky zdravím!

20. říj 2010 ve 14:28  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helineli na kurzu jsem byla.. no nic moc nového se člověk nedozví.. ale jestli máš hodně času, tak furt lepší, než sedět doma :wink: my šli hlavně kvůli tomu, že to bylo výhodné finančně, když se otec účastní porodu..a jak tu někdo psal, prohlídka porodních boxů je docela dobrá, člověk ví, do čeho jde :grinning:
20. říj 2010 ve 14:31  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emča do sebe horko těžko nakojila tu 100, ona jí prostě ta 70 stačí, pak ublinkává :unamused: Hm, o jsem na to zvědavá :pensive:
20. říj 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
iris - no držím vám moc palce!
já to stejně nechápu, proč stresovat matku, když mimi přibírá a evidentně mu nic nechybí... mojí kámošce teď takhle vyhrožovali, že když mimi nebude víc tloustnout, tak že je pošlou do nemocnice, a ta začala přikrmovat a doteď kojí ve stresu... já jsem fakt ráda, že naše MUDra je v pohodě:slight_smile:)
20. říj 2010 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iris Dála vážil ve 3 měsích 4750g, doktorka tehdy neříkala nic pak později v půl roce mu nabrala krev aby zjistila, že mu nic neschází a zjistila, že krev má naprosto v pořádku a neřešila to dál, sice mi řekla, že můžu zkusit um ale přesně Dála neplakal, byl spokojený, tak jsem začla kojit co dvě hodiny...přišlo mi, že se tak víc najdel, protože on nevypil naráz víc...tak jsme jako otrok kojila i v noci budila se po dvou hodinách...na kontrolním převážení mudra byla spokojená a j taky, koupila jsme si gravimilk je to takový docela dobrý koktejl a podporuje tvorbu mlíčka a navíc dodává živiny...takže je na tobě zkusit risknout a nepřikrmovat nebo se na to vyfláknout a začít dávat um ...brát to tak, že se neděje nic hroznýho, protože znám spoustu dětí co jsou na um a nejsou nijak víc nemocný ba naopak...takže ono to kojení je spíš takové psycho :slight_smile:) držím palečky a nestresuj se, mimi potřebuje klidnou vyrovnanou maminku :wink:
20. říj 2010 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek