• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nájde sa tu maminka na pokec a kočíkovanie z Kladna?

23. dubna 2015 
Gabi, manžel říkal, že počkáme po výplatě, tak doufám, že budou stále v akci páč se mi fakt líbí, hlavně mají v ceně nánožník i pláštěnku... :wink: Docela se mi líbí o od firmy Hauck, ale nemají v ceně nánožník a nekoukala jsem kolik stojí...
31. črc 2008 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky :slight_smile:
hlásím, že zub nic... Stále máme jen ten jeden. :frowning2:

Co se golfek týká, Berunka dostane k narozeninám Moon Kiss, je to moje srdeční záležitost :slight_smile: Do Chicco Multiway bych nešla, kamarádka si na ně dost stěžuje, to už spíš bych brala loňský CT 0.4.

Tak co ten srazík?
5. srp 2008 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iris, na golfky Hauck pozor! KAmarádka si je koupila, teda nevím jaký typ a během 2 měsíců je 2x reklamovala. Upadávaly kolečka, zasekávalo se skládání, zatáčely... děs.
5. srp 2008 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak jsme nakonec den před odjezdem na dovču koupili chicco liteway barva mistral a jak krásně se nám s nimi jezdilo...akorát jsem ale den před odjezdem navíc poprvé od otěhotnění dostala MS :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dovča byla super, navštívili jsme libereckou zoo a botanickou zahradu, Harrachov,absolovovali jsme řadu procházek a taky jsme odpočívali.
7. srp 2008 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
Iris a kde jste byli na dovče? Gratuluji ke koupi golfáčků :slight_smile:
Jinak nám rostou už i zoubky nahoře dva najednou :slight_smile:, už jich půlka kouká. A zvládáme to v pohodě, večer tedy hůř usíná... :pensive:
8. srp 2008 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, byli jsme na rozhraní Jizerek aKrkonoš, vesnička Horní Polubný :wink:
Gratuluju k zoubkům.Nám se prořízl konečně ten druhý spodní,ale byl děsně protivnej. :astonished:
9. srp 2008 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
My jsme byli v Maďarsku v termálech, zuby:
Věrce rostou spodní řezáky-tedy trojky, řeknu Vám, je to zatím nejhorší prořezávání...v noci děsný mrzout, budí se a pláče :frowning2:

Jinak mám taky golfky Hauck, a to Sprint 6, jsou přesně podle mých očekávání - takže na cestování busem, vlakem, mhd, na nákupy...ale vůbec ne do terénu, špatně se najíždí na obrubníky a špatně zvládá nerovnosti na chodníku...
Mám je přes měsíc a fungujou bezvadně, přestože jsem na ně občas "zlá" (přetížím nákupem, jedu přes kořeny atd. atp :sunglasses: )
12. srp 2008 v 06:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak náš Tomík si v neděli poprvé sám stoupnul v postýlce, teď chce stát pořád..a samozřejmě padá :frowning2: Pomalu si nemůžu ani odaskočit, páč se hned šplhá nahoru a pak řve :confused: Ale je to naše zlatíčko :dizzy_face:
13. srp 2008 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, zdravime po delsi dobe - nejdrive jsem v kvetnu konecne zvladla dodelat toho inzu :grinning: a pak jsme byli temer dva mesice na cestach :angry: Ted uz jsme zpet, tak se tesim, jestli dopadne nejaky ten srazek. A jinak zdravim babinetacku Lapagerii - Bereniku jsem poznala podle fotky :slight_smile: Je to kocka, ktera nejde prehlednout :slight_smile:
14. srp 2008 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jsem se chtěla zeptat. Nejezdíte některá s prckem na kole?? my ted vyrážíme docela často a uvítaly bychom parťáky :confused:
14. srp 2008 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, nevite nahodou nekdo, jak je to s plavanim v Elme na Kladne? Chteli bychom tam od podzimu chodit, ale neberou mi telefon a neodpovidaj na mail. To pres prazdniny vubec nefungujou?

Btw. Muzu se tu u vas obcas stavit na pokec?
15. srp 2008 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Pikkumyy, myslim, ze Elma fungovala pres leto jen v cervenci, ale nevim jiste. Kazdopadne kurzy zacinaji hned ten první týden v záři.
15. srp 2008 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím pikkumyy!
My plaveme v Rakovníku :slight_smile:
16. srp 2008 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hmm... diky:slight_smile: Jeste je zkusim ten posledni srpnovy tyden nebo pak v zari. Stejne by se nam vic hodilo chodit az od rijna, pac jeste v zari jedem pryc.
Rakovnik mame trosku z ruky:slight_smile:
17. srp 2008 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
pikkumyy, plave se i v Tuchlovicích :wink:
Holky, od kdy jste dávali mimčům k sváče rohlík, nebo chleba? /teda,vy co už máte starší dítka :wink:
18. srp 2008 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
jsme zpět z chalupy :grinning:
Iris - já dávám občas rohlík a jinak co mám jídelníčky od Dr. tak tam je, že od ukončeného 9. měsíce se může rohlík nebo chleba :slight_smile:
Jaké máte nakonec golfáčky? :slight_smile:

Zdravím pikkumyy.
19. srp 2008 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Gabi, máme chicco liteway mistral :wink:
A ještě dotaz - jak se vybírá velikost botiček - četla jsem , že k délce nožičky se má přičíst 1,5 cm... :confused:
19. srp 2008 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky tak my se též vrátili z *venkova* vidím, že se pěkně rozrůstáme :slight_smile:

zdravím naší spoluplavkyni Johanku a těšíme se hned na 2.9. akorát nevím jak to budem dělat..Dála teď začal spát jednou denně po obídku cca kolem 12 a už od 11 strašně zívá a je trochu protivka...tak jsem na to fakt zvědavá :slight_smile:

pikkumyy můžeš začít plavčit klidně pozdějc než v září ale záleží do jaké tě přiřadí skupinky...jinak je lekcí 8 po půl hodině a vždy to na sebe navazuje... :wink:
20. srp 2008 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
dojclandova - a mám tě :slight_smile: Johanka se nedá zapřít ani tady :sunglasses:

Pikkumyy, Elma začíná až v září, my jdem hned prvního - ale už jedem 4. kurz :slight_smile:

Iris, Beruše se staví od pondělka a to je teda nářez... fňuky fňuk. Bečí skoro pořád, dolů sama slézt samozžejmě ještě neumí... Jo, dávám jí občas dopo chlebík s lučinou nebo Kidiboo

Taky už máme golfáčky - Jané energy. Teda dostaneme je až v září, ale už teď se moc těším.
23. srp 2008 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
holky to mě taky zajímá jak je to s botičkama. Ta velikost :confused: Julinka už začíná chodit, udělá i 6 krůčků :slight_smile: tak chci nějaké botky pořídit :grinning:
24. srp 2008 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoooj maminy, tak hlasime ze sme uz spatky zo slovenska, poriadne sme si to uzili.....ako vidim sem tam sem pisete, ale stretko nebolo?

Jak se mate? co nove? ako deticky ?

ika a sebik :slight_smile:
25. srp 2008 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iris, o Tuchlovicich vim, ale preci jen Elmu mam cca pet minut od domu :wink:

lapagerie, drago, diky za info, v zari tam nabehnu a jen pevne doufam, ze se plavani mladymu bude libit:slight_smile:

lapagerie - jeste dotaz na ty Jane Energy - jak moc jsou lehaci? Simon sice jeste nesedi, ale uz vyrostl z kocarku, a navic kocarek uz skoro nedrzi pohromade, takze kupovani golfek je uz dost akutni...
25. srp 2008 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj pikkumyy, dalsi novy cloviecik, ...sa nam to tu rozrasta, ja by som bola rada kebyze sa aj viac stretavame, hm...
25. srp 2008 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky tak se hlásím do těhulek na kladně :o) jak se tu máte? já jsem v začátku 4 měsíce a konečně jsou pryč ty dny kdy jsem byla jen doma :o)
26. srp 2008 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:
bublinko, gratuluju k těhu, začátek 4.m, to Ti začíná být vidět bříško, co :slight_smile: hmmm, to bylo krásný, když si vzpomenu, jak jsem čekala Věrku :sunglasses:

Iko, však číslo máš, napiš, zavolej a my s Věrkou vyrazíme, pokud budeme moct :wink:

pikkumyy, taky jsme chodily do Elmy, bylo to super, tak neváhej, když to máš tak blízko(jsme skoro sousedky, taky to mám skoro před domem)

gabi1, já myslím, že máte ješte na botky brzo, nechala bych Julinku běhat "naostro" třeba v těch protiskluz. ponožtičkách...jinak já jsem kupovala botky(certifikované "žirafky" ) , když bylo Věrce jedenáct měs. ( to už obcházela kolem nábytku či přešla pokoj), ale bylo to zbytečný! Ty botky jsou dost drahý, (mmch, byly to botky na ven, ale doporučili mi, ať v nich chodí i doma) a stejně trvalo, než si na ně zvykla, takže jsme měly boty za 750,- na to, abych je nazula denně cca na 5 min??
takže, počkala bych, až bude opravdu na nožičkách jistější...to je můj názor :wink:

Iris, v botce by mělo být cca cenťák místa(může být i víc, ale aby zas ta nožka "neplavala")V lepším obchodě Vám nohu změří a poradí :wink:
27. srp 2008 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
čus tak i semka zkopíruju info o botkách :slight_smile:

Jak vybrat dětské botičky

Dokud dítě jenom leze a pokouší se o stání a první krůčky, může mít na nohou tak zvané capáčky, což jsou kožené botičky, podobné mokasínům, nebo tlusté ponožky s protiskluzovou podrážkou. Dříve, než bude chůze převažovat, botičky dítěti nedávejme, překážely by mu při lezení.

Jaké by měly botičky být?
* Kupovat bychom měli v ideálním případě boty s označením „Zdravotně nezávadná dětská obuv“ s visačkou s obrázkem žirafy. Takto označená bota je schválena a certifikována 5 institucemi, mj. i českou ortopedickou společností. Nekupovat boty na tržištích a pokud dítě boty dědí (např. po starších sourozencích) nepoužívat boty viditelně obnošené (sešmajdané, ošlapané) dítě tím dědí i špatné návyky chůze.
* Boty mají mít pevnou patu (opatek) a to i u sandálů.
* Boty mají mít měkkou ohebnou podešev(podrážku), hlavně v místě, kde se ohýbají prsty. Zároveň by měla být měkká aby tlumila náraz při došlapu.
* Bota musí být dostatečně dlouhá ale i široká, nechte proto dítěti změřit před každou koupí nohu. Bota by měla být cca o 1-1,5 cm větší než noha a to i v šíři. Dítě musí mít dostatek místa pro prsty, vhodná je kulatá špička.
* Botu zevnitř ohmatejte, abyste odhalili případné tvrdé švy nebo místa, která by dítě mohla tlačit.
* Boty mají být lehké a z prodyšných materiálů (u přírodních materiálů máme celkem jistotu)
* Děti do cca 4 let nepotřebují nutně boty s klenbou (anatomicky tvarovanou stélku), klenba se teprve vyvíjí. Až když je noha zatěžována více, je to důležité. Dítě potřebuje pro zdravý vývoj nožní klenby chodit naboso (nebo v obuvi umožňující cítit pod nohama zem) po nerovných površích – písku, trávě, kamínkách, kamenech, hlíně, dřevě... Pro takovouto příležitost je vhodná obuv typu mokasíny nebo capáčky, kde kožená podrážka umožňuje kontakt nohy s povrchem. Jelikož dnešní děti mají málo příležitostí k takovému kontaktu se zemí, je dobré na to myslet a cíleně takové příležitosti vytvářet, např. i jako hru (doma rozložit oblázky, provázky, matrace, na pískovišti vyzout boty a podobně). Je vhodné dítěti ušít mokasíny nebo koupit capáčky. Naopak pevná bota s podešví tlumící nárazy je nutností na asfaltu, betonu a jiných rovných tvrdých površích.
* Často kontrolujte zda dítěti nejsou boty malé, děti rostou ve skocích. Nekupujte však zbytečně velkou botu ve snaze ušetřit, dítěti to ztěžuje chůzi.
* Stejně jako my dospělí máme několikero bot, ani dítě by nemělo celý den strávit v jedněch botkách. V klasických bačkorách se noha potí, v jedněch botách je větší riziko vzniku problému, než když střídáte vícero bot (hlavně domácí obuví, v níž stráví dítě nejvíc času). Nechejte tedy dítě i doma běhat bosé nebo v ponožkách s protiskluzovou podrážkou (pokud to teplota podlahy dovolí).

Vyhovující (podle zkušeností rodičů) či certifikované značky obuvi (čeští výrobci): PEGRES, FARE, DPK, ESSI, SANTÉ
27. srp 2008 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
a vítám těhulku bublinku :slight_smile: a gratulace k bříšku je jasná :dizzy_face:
27. srp 2008 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
bublinko: gratuluju k těhulkování a ať probíhá pohodově! :wink:
holky, botky už máme, jedny jsme dostali, o 1 cm větší než je nožička.Ale zatím doma cape v sandálkách,kteté jsme dostali už dřív...no, cape jen v postýlce,když se drží,ale všude si stoupá. :slight_smile:
Draga: díky za vyčerpávajíci info!!!! :grinning:
27. srp 2008 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, díky moc za infa o botičkách :slight_smile:
27. srp 2008 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dragi, to je opravdu dokonalé info :wink: Mě teda pomohly ty značky obuvi, jsem takový přehled neměla :sunglasses:
A nemáš náhodou ( nebo některá z Vás, holky ) někde info třeba od holek od Vás z Februárovek, jaké jsou certifi značky botiček z německa? To viš, jak tam občas zajedem... Jsem to hledala na netu a nějak neúspěšně... :frowning2:
28. srp 2008 v 06:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek