• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nájde sa tu maminka na pokec a kočíkovanie z Kladna?

23. dubna 2015 
andrissek - gratulace k ridicaku, ja jsem si ho udelala uz pred rokem, ale zatim moc neridim, nejlip se mi jezdilo, kdyz jsem byla tehotna, ale co je Simon na svete, tak jsem z toho nejak vic vyplasena...

ikusko - jsi frajerka, ze se chystas do skoly takhle s miminkem, ja mam skolu hotovou, delala jsem cestinu na filde - ted uz si delam jenom doktorat

lapagerie - my s Energy drandime uz asi mesic a zatim spokojenost... btw. ted kdyz vidim fotecku, tak musim hlasit, ze Simon ve vasem kybliku uz velmi dovadi a caka vsude okolo
28. zář 2008 ve 12:22  • Odpověz  • To se mi líbí
AHOJKY děkuji moc za gratulace.
pikkumyy - jsme se na vesnici a tady to bez auta nejde :wink:
Taky obdivuji holky co si s dětma dělají školu :wink:
28. zář 2008 v 15:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, jsem tu prvně. jsem ráda, že jsem našla pár maminek z Kladna. Také bydlíme na Kladně, mám dceru Káju, za měsíc jí budou 2 roky.
Jelikož jste všechny z Kladna a okolí, chtěla jsem se hlavně zeptat jaké máte zkušenosti se školkami? Začínáme to řešit, protože se zápisy blíží a já bych nutně potřebovala v Káji 3 letech nastoupit do práce. Tudíž od září bych si ideálně představovala školku, ale malé nebudou ještě 3, takže se zápisy bude problém. Neznáte nějakou školku na kladně nebo v okolí, kde berou i takhle malé děti. Nebo nějaké jesličky i placené a tak. Chci se zásobit informacemi :wink:
Kolik sem chodí maminek? Míváte někdy nějaké srazy? Jak máte většinou velké děti?
Díky za jakoukoli odpověď.
MÍŠA + KÁJA
:sunglasses: + :sunglasses:
29. zář 2008 ve 13:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Pikkumyy - to jsem ráda, že jsme se tu potkaly :slight_smile: To se ti Šimonek do kyblíku ještě vejde? KOukám, že jsme vybrali stejný kočárek? Jakou máte barvu? Ten černej se zelenomodrou stříškou?
Míšo, teda, to ti neporadím, nad školkou ještě nedumám... :( Berenice je teprv rok
29. zář 2008 v 17:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Zdravím Míšu :slight_smile: Tomíkovi ještě není ani 11 měsíců :wink:
29. zář 2008 v 17:54  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky pěkně se nám to rozrůstá...

misa nevím ...Dálovi budou 3 roky v únoru 2010 a už na jaře 2009 tedy teď po zimě jdeme k zápisu...školku máme hned u baráku ale obecně jsou v Kladně školy naplněný a přednost mají svobodné matky, pak ty co mají trvalé bydliště v Kladně, předškolní děti, pak ty co rodiče pracujou což by asi byl tvůj případ a pak teprve ty mrňavý...já jedině co znám soukromý je centrum tulipán ...mají i webovky ale myslím, že též berou dětičky až od 3 let a jsou teda drahý :wink:
29. zář 2008 ve 20:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Drago, to je třeba jít k zápisu už rok předtím, než chceš dát prcka do školky???? Ty brďo... no potěš
29. zář 2008 ve 20:58  • Odpověz  • To se mi líbí
lapargerie ano nám to bohužel tak blbě vychází bo jsme únorový :astonished: takže my vlastně půjdem k zápisu a budou mu dva roky :wink: to jsem zvědavá co tam předvede :grinning: :grinning: řekne bába, děda a bude vymalováno :dizzy_face:
29. zář 2008 ve 21:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, zdravím všechny maminky z Kladna a okolí.
Ráda bych se s svašim dovolením přidala do klubu maminek. Mám syna Honzíka 22 měsíců a dceru Elišku 5 roků. Nebydlíme přímo v Kladně, ale v nedalekém Buštěhradě. Mám velké štěstí, že tady máme Mateřs. centrum, které je v zahradě s dětským hřištěm. Nebyla jste některá u nás někdy??? Třeba se známe. :wink: Vybíráme ted momentálně školu, do které by dcera mohla chodit. Bohužel jsme se sem přistěhovali před 3 roky a místní poměry moc neznáme. Dcera se učí už 2 roky angličtinu, tak bych byla ráda, aby s jazykem pokračovala od první třídy.

Nevíte prosím o nějaké dobré základce, kde se angličtina vyučuje od první třídy???
29. zář 2008 ve 21:20  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky - no to jsem opravdu netusila, ze se ta skolka musi resit tak brzo :astonished: Jeste ze tu jste :grinning:

lapagerie - Simon se do kybliku jeste vejde (ono je mu vlastne teprv pul roku a kousek) a jeste z nej ani nevyskakuje, tak to jde. Ale stejne je lepsi, kdyz ho v kybliku koupou dva :slight_smile:
Kocarek mame ten zelenomodrej, ten se jim docela povedl. Mate ho taky? Oni zadny moc holcici barvy nedelaj, ne? A moc me bavi, jak je lehkej, a pritom z nej nemam dojem, ze se hned rozsype.

japonka - ahoj :slight_smile: a v tom vasem bustehradskem matercentru byvaj taky nejaky akce? a je na to nejaky odkaz na netu?
29. zář 2008 ve 22:46  • Odpověz  • To se mi líbí
pikkumyy : jasnačka !!! Máme to docela pěkně rozjetý. Jezdí k nám maminky z Kladna na angličtinu. Ted od října začínají baby masáže, ale my jsme na to už velký. Jukna na odkaz a třeba tě něco zaujme
http://www.mestobustehrad.cz/spolky/pelisek/
29. zář 2008 ve 22:49  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoooj holky, tak

lapagerie, vitaj, Berenika je uz sikula...len tak dalej, zivo si na toto obdobie spominam, hodne zdaru :slight_smile:

drago, tak my lednovy tiez pojdeme asi na zapis, uz vtedy, ale jelikoz mam uz skolku viac menej domluvenu, protoze reditelka je moje rodina, a napr. aj vcera sme tam boli za nou, ...obcas mi hlida sebika, alebo jej ho tam dam, ale zatial len zriedka, ...uvidime ako bude, skola mi zacina na dva tyzdne, to bude masaker...
ale nie o tom som chcela, Sebik je hrozne rad v kolektivne, strasne sa tesi ked tam prideme hned sa rozbehne medzi deti a jucha a nevie co od radosti....aj ked maju v skolke nejake problemy, chyba im ucitelka a tak, je to velmi fajn skolka....je ale az v rozdelove, mne v celku dalej, ale je to pri lese a je mi sympaticka vlastne aj ekologicky zalozena...ale stranky asi nema....

pikkumyy - hm, no parada, skolu mat za sebou a este doktorat, kam sa hrabem....mam uz stres, ale uvidim ako to pojde samozrejme nechcem zanedbavat vychovu maleho, a tak, a mam aj strach cestina a moja slovencina...a v prvaku hlavne matika, kukam sa na skripta s minimalnymi poziadavkami na studium a nestiham sa divit...

Ahoj Misa a Kaja, nam je zachvilu 21 mesiacov...a byvame v centre kladna...o skolkach toho vela neviem, ale viem ze blizko nas je Nejaka zakladna skola aj zo skolkou, neviem ci 5. alebo nieco take, ale maju aj stranky, ale uz som to zabudla, ked pojdem okolo mrknem sa, maju pred skolou aj tabulu a fotky a programy..a myslim ze ucia aj tu anglictinu....tak ta potom budem informovat....a vitaj - te

:wink:
29. zář 2008 ve 23:22  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Taaak a teraz som to pekne poplietla, ten odkaz o skolkach s anj bol pre japonku, uz je vela hodin a asi sa mi to uz zlialo dokopy....pardon....

hadam si to precitate cele :grinning:

radsej uz idem ho hajan, mrknem sem zajtra, papa
29. zář 2008 ve 23:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Pikkumyy, já sehnala variantu červeno/černá :slight_smile: Mají to málokde, ale podařilo se a i s madlem, za což jsem ráda.

Drago, takže když Berunka bude mít tři roky v září, tak to abych šla s ní na zápis kdy? dělají se nějaký na podzim nebo jak to je? Díky za radu, jsem z toho totálně vyjukaná...

Japonka - v Buštíku mám kámošku Evičku s malinkou KAčenkou. Ale ty ještě myslím do MC nechoděj... Kde ty bydlíš? V těch nových domečcích? Já na Buštík téměř čučím z okna, bydlíme totiž u Bažantnice...
30. zář 2008 v 11:31  • Odpověz  • To se mi líbí
lapagerie podle mě bys měla na zápis jít na jaře 2009 sledovat si tu školku kam byste chtěli kdy má zápis... :wink:

ikuska no to je pěkný takže Sebík má o školku postaráno protekcí :grinning: :grinning: to je super že tohle aspoň nemusíš řešit :wink:
30. zář 2008 ve 12:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,

děkuji za přivítání. Podle toho co slyším je to se školkama na Kladně docela krize a hlavně mám také "špatně" narozené dítko, takže pokud by ji alespon někde nevzali, tak budu doma od října až do dalšího září doma zcela ZDARMA :grinning: Krásná to představa! Zápisy jsou zhruba únor až duben a nástup jen v září, v průběhu roku ne. A k zápisu se údajně berou děti, kterým bude 31.8. už 3 roky jinak prý ne. proto po tom pátrám, protože nám do toho chybáí necelé 2 měsíce ... tak centrum tulipán zkusím zjistit. Samoživitelka v pravém slova smyslu nejsem, ale vdaná taky ne, tak jedině to zkusím uhrát jako že jsem opravdu sama, víc nápadů nemám :unamused:

JAPONKO, já jsem původem z Buštěhradu, na Kladně jsem asi 6 let, ale z Buštěhradu pocházím a na hřišťátko tam chodíme docela dost často, tak možná jsme se už někdy viděli, ale z té malé ikonky to stejně nepoznám :wink: Ted jsme byli i na drakiádě co buštík pořádal, teda ten "pelíšek" :slight_smile: Škoda, že nefoukal víc vítr!!!
30. zář 2008 ve 13:45  • Odpověz  • To se mi líbí
japonka, nevím, jestli od první třídy, ale 10. ZŠ na Kladně na Sítné je škola s rozšířenou výukou jazyků...já jsem tam kdysi chodila :grinning:
30. zář 2008 v 19:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Drago, díky moc... no těbůh, to mě ani nenapadlo, že se to musí řešit tak brzo...
Pikkumyy, to jsem ráda, že jsme se potkaly :wink: A díky za doprovod na vycházce.
30. zář 2008 v 19:48  • Odpověz  • To se mi líbí
No, my bychom se chtěli pokusit o další mimi, až budou Berunce dva roky, tak v nejhorším bude doma se mnou no... Ale radši bych ji měla ve školce, ať se otrká mezi dětmi.
30. zář 2008 v 19:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, vítám nové maminky :wink: ,pěkně se to tady rozjelo :slight_smile: .
Se školkama je asi problém všude,já už se ted děsím že mi malého nevezmou do Slaného :angry:
Deniska tam asi bude chodit do školy,tak jsem tam chtěla najít nějakou práci a malého tam dát do školky.
30. zář 2008 ve 20:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Také děkuji za přivítání :slight_smile:

lmisakaja: Tak to jsme se tam viděli, protože já tam byla, jůůů!Opékali jste tam taky buřtíky, nebo jste odjeli po chvilce těma autama???
Přijedte někdy do centra, myslím, že je to tam bezva. Jinak já na Buštěhradě bydlím teprve třetím rokem.

lapagerie: bydlíme v těch nových domečcích oranžové barvy u hřbitova, žádná romantika, ale jsme spokojení :slight_smile:

iris: děkuji moc za typ, a líbílo se ti tam??? Asi už uběhl nějaký ten " páte", ale každou informaci přivítám.

Jinak ještě k těm školkám,každá ředitelky má právo vzít do třídy jedno dítě mladší tří let. Když naš Eliška začalia chodit do školky, tak jí při zápisu byly čertvě dva roky a do školky v září šla přeně dou a půl letá. Hodně záleží na ředitelce a na dítěti, jak vše zvládne. Jinak pokud budete mít nějaké otázky, které se týkají školek, tak se klidně ptejte. Ráda zjistím u mojí mamky, která celý život pracuje v mateřince a 10 let dělala i ředitelku.
30. zář 2008 ve 22:49  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Japonko, ráda někdy dorazím. Znám spoustu maminek co tam chodí spíš jen tak od vidění, ale osobně ne, protože už tam nebydlím a jsem spíš na kladně. Ale když tak koukám na ikonku ... nemáš náhodou hooodně dlouhé vlasy do culíku? My jsme tam byli jen chvíli, museli jsme pak jet, byli jsme tam autíčkem. Tak buřtíky jsme pak už nepekli, jen jsme chvilku pouštěli draka a malá koukala jak děti hrajou soutěže, ještě jí to moc nejde. Jen jsem jí nechala se "přetahovat ... resp. držet tu šňůru :slight_smile:

S těmi školkami je to děs běs. Pořád koukám po internetu a moc se bojím, že nás nevezmou. Takových dětí je, kterým nebudou 3 a chtěli by jít ... Kája je docela šikovná. Hezky mluví ve vtěách a je bez plen. 2 roky jí budou až za měsíc, takže docela dobré. Ale mám kolem sebe pár lidiček, kteří mě straší s tím, že nás ani k tomu zápisu nepustí a tak. Druhé neplánujeme, a do práce se vrátit chci, tak nevim. Musí se to vážně řešit strašně moc brzy!!! A ještě s nejistým výsledkem. nebo alespon tady ano, protože dětiček je opravdu dostatek.
30. zář 2008 ve 23:50  • Odpověz  • To se mi líbí
tak já teda nevím ale co se tady byly maminky veš školce ptát se stejně starýma dětičkama jako je naše tak říkaly, že máme k zápisu dorazit už ten rok 2009 a nevadí že jim nebudou tři roky...tak prostě uvidíme co bude :grinning: maximálně si zřídím školku já :grinning: :grinning:
1. říj 2008 v 08:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Drago, to je ano, k zápisu nemusí být 3 roky, je to na jaře. Ale myslím tím, že 3 roky jim mají být v den nástupu, takže 1. září by jim už ty 3 roky být měli. Ne při zápise.
1. říj 2008 v 09:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Drago, to je nápad! zařiď školku a nás si rovnou zapiš :wink:
1. říj 2008 v 10:07  • Odpověz  • To se mi líbí
holky, chtela jsem se zeptat, jakou davate detem vodu na piti? teda myslim i na prevareni. pouzivate normalne kladenskou kohoutkovku? nebo kupujete a varite z kojenecky? Simon zatim nic nepije, ale uz bych mu zacala davat nejaky cajiky, protoze uz ji docela dost prikrmu...

lapagerie - taky diky za prochazku:slight_smile: na plavani bychom se za vama stavili za 14 dni, Simon tedka vytuhl a pristi tyden budem u nasich... ozvu se :sunglasses:

ja taky doufam, ze Simonovi stihnem poridit sourozence, takze skolku budem resit az zadlouho, treba se to do ty doby nejak znormalni
1. říj 2008 ve 12:11  • Odpověz  • To se mi líbí
pikkumyy, kladenská vda je asi docela dobrá. Ale možná ještě chviolku vydržte s tou kupovanou. J8 začala dátvat kohoutkovou vodu i bez převaření od roka. A nemáme s tím jediný problém. Akorát malá nechce pít čaje, takže pořád šťávičky a džusy a tak.

Jinak zařídit si školku, dobrý nápad :slight_smile:

Koukala jsem na stránky toho tulipán centra. vypadá to moc hezky, krásně zařízené, mc hezké, vše krásné ... až na ten ceník :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
1. říj 2008 ve 12:34  • Odpověz  • To se mi líbí
misakaja: vlasy mám ted momentálně docela krátké. Měla jsem na sobě světle modré triko s krátkým rukávem a hnědé kalhoty. Jinak koukám ,že máme podobně staré děti. Mému Honzíkovi bude 30.11. dva ročky. Děti v tomto věku jsou tak sladoučké :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Musím si ale dát do pořádku ten profil, protože se mnou je to dost složité. Přihlásila jsem se na beremese pod touto přezdívkou, protože jsem zařizovala celou svatbu pro moji milovanou sestřičku,dala jsem její fotku i do profilu, aby se to celé shodovalo pak s albíčkama. Počkám ještě chvíli a pak si tam dám normálně svoji fotku a vše bude v pořádku.

Jinak s těma školkama je to opravdu tak, že k zápisu se musí přijít v termínu stanoveném školkou, protože proces přijímání dětí trvá cca 2 měsíce( někde jsou možná termíny trošku odlišné) Podle počtu odchozích dětí do školy se pak stanoví počet a podle kritérií, které může mít každá školky trošku odlišnáse pak rozhoduje o přijetí. Schválení dětí pak alespon u nás na Buštěhradě jde přes magistrát, nebo městský úřad.
Třeba v Buštěhradě jsou kritéria podle pořadí následovná
1.Trvalé bydliště
2.Zaměstnanost obou rodičů
3. Věk dítěte
4. Sourozenci ve školce a možná tam je ještě něco.

Po schválení dostanete papír,že vaše dítě je přijato k předškolnímu vzdělávání a když se pak vaše skutečnosti změní, třeba že ztratíte práci, nebo jdete pak zpátky na mateřskou s druhým dítětem, už vám dítě ze školky nevyřadí.

Jinak v Buštěhradě dobře funguje i soukromá školky Sluníčko. Maminky i děti co vím jsou spokojené, tak pokud neuspějete v Kladně, můžete zkusit Buštěhrad.
Já taky od nového roku plánuji to s Honzíčkem vyzkoušet, jak se mu bude líbit. :unamused:

Myslím, že je taky dobré navštěvovat právě MC, protože dítě se naučí žít v přirozeném kolektivu dětí a pak přechod do školky není pro něj taková změna. :slight_smile:
1. říj 2008 ve 12:49  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
No, mateřský centrum bych zkusila taky, ale pokud vím, v Kročehlavech není a táhnout se do Rozdělova se mi nechce... Tady funguje jedině Spirála a to zas není klasický MC

Uvidíme, jak to dopadne.

Pikkummy, tak prima, budeme se těšit. Dneska nás to teda zmohlo, Beru mi usnula i teď odpoledne :slight_smile:
1. říj 2008 v 16:30  • Odpověz  • To se mi líbí
lapagerie mateřské centrum je taky v censtum Kulihrášek stojí to asi 80Kč :wink: my tam teda byli jednou já nějak moc na tohle nejsem...Dála je poděs a lítal, já za ním hroznýýý...ale bylo to tam celkem pěkný :grinning:
1. říj 2008 v 18:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek