• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nájde sa tu maminka na pokec a kočíkovanie z Kladna?

23. dubna 2015 
Ahoj holky, takze kde zacit rodit budu na Kladne tak snad to bude v pohode jen bych se chtela zeptat co vsechno je dobre si sebou vzit, myslim neco co na strankach porodnice nepisou. Moc dekuji za rady. Jinak co se tyce Molly detske doktorky tak jsem hledala na internetu a ptala znamych tak pry nejlepsi je snad Dr.Hajkova Eva nevyhoda je jen ze je v Herbenove ulici blizko GDM ja jsem dostala doporuceni k Eve Kosinove telefonu velice ochotna tak uvidime ordinaci ma u posty blizko Kauflandu a co se tyce zubare tak to je trosku horsi nikdo nebere nove pacienty ,ale od Ledna by se to snad melo zlepsit budou otvirat pohotovost a pry i nejake nove ordinace :slight_smile:
7. lis 2008 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak s tema chlapama to mame asi vsechny podobne. My jsme se stehovali v pulce srpna, sice to bylo stehovani nestehovani, protoze jsme si prohazovali byt se sousedem, my sli do vetsiho a on do mensiho. Nebyla tady podlaha, tak milacek pokladal. V prvotnim natseni polozil obyvak a pracovnu, uz o neco min byl nadsenej u detskyho pokoje no a loznici nemame jeste doted. Slibil, ze ji udela zitra, tak jsem zvedava a dam vedet. Jinak ja jsem k porodu zaregistrovana v Motole. Uz jsem se taky ptala kamaradek na detskyho doktora a doporucili mi doktorku dole v PP klinice, pak Hubkovou, ta je v Habesovne. Ja jsem chodila ke Smetanovi do Libusina a ten je skvelej, nic nezanedba, tak premyslim, jestli nebudeme jezdit tam.

Pro Molly: Na Kladne neznam zadnyho super zubare i kdyz jich tady mozna par je. Kdybys chtela, mam spickovyho v Praze kousek od Vypichu, takze asi 20 minut autem. Jeste nikdy mi u nej nic nebolelo!!! Rekne ti co se deje, co se da delat, navrhne treba dve reseni a kdyz ti to dela, presne ti rika, co dela a jak to jde. Nemam moc rada doktory a zvlast ty, co mi strkaji prsty do pusy, takze bez toho aniz bych vedela co mi budou delat se vysetrit nenecham...
7. lis 2008 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
dekuji za typy :slight_smile:
Praveze v Praze mam i ja zubarku jen nevim jestli se mi bude chtit porad dojizdet,tak proto jsem se ptala.
Doktorku Kosinovou jsem nasla na netu a uvazovala jsem o ni a potom zvitezila ta pres silnice minutu pesky,no uvidim Winas jak pak bude spokojena :wink:

¨Jinak do porodnice ja si nemuzu vynachvalit ty jednorazovy kalhotky,nekdo je nemusi ja byla rada,ze je mam jsou velmi prijemne a to jsem nebyla temer vubec nastrizena.
jinak jsem mela pod sebe jednorazove podlozky,nevim jestli je vsude davaji,ale ja jsem to pro jistotu mela,jinak jsem mela i vecicky pro malu i kdyz v Brandyse mi davali jejich,paaaaak asi 30 plen jednorazovych a kosmetiku na koupani pro malou taky,ja jsem radsi poradne vybavena :grinning: mozna si vem i odsavacku ja ji nepotrebovala,ale sestra jo,poporodni vlozky aspon´na prvni dva dny,pak uz jsem mela normalni kridilka a uz faaakt nevimmklidne se ptej co tenapadne :wink:
7. lis 2008 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
joooooo nocni kosile na kojeni jsou dobra vec a podprdy taky aspon dve a takove ty vlozky do nich,ja ti to vsechno pisu,protoze ja jsem to vubec netusila,tak radsi pisu vse na co si vzpomenu :grinning:
bude u porodu manzel? ja si jeho pritimnost nemuzu vynachvalit a i pro neho to byl zazitek
7. lis 2008 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
molly my taky chodíme k mudr. Plavkové ale já jsem spokojená, ona je sice svéráz ale hned tak ti nedá ATB což většina doktorů píše hned při chřipce, nebere všechno tragicky, když jsme byli s Dalím nemocnici, protože zvracel a já hned druhý den podepsala reverz abysme mohli domů, protože jsem nechtěla aby už mu dávali další infůzi..a trápili ho, tak jsem se u ní musela hned hlásit a moc jsme se bála, že mě seřve...ale ona byla v poho všechno mi vysvětlila a myslím, že je to doktorka co má dobrý přehled a i se dobře orientuje není to takový to ťuťu ňuŇu mimi...ale taky tě pro každou kravinu nežene do nevím kam...no ale to je názor...např. Dála byl pořád takový prťavý, přibíral na hranici a nikdy mi neřekla, že mám dát UM, jen se ptala jaký jsme s manželem byli jako děti, pak zvážila, že asi bude hubeňour a pravila, že holt nebudeme mít mimi s andělskýma varhánkama...což si myslím, že je právě ok, protože další jiná už by nás hnala na metaboliku apod....ono taky když se mrkneš co tam chodí občas za maminky tak se nedivím, že je taková od rány :grinning: :grinning:
7. lis 2008 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
winas a chodilas na předporodní kurzy? kdyžtak začínají každý 1.čtvrtek v měsíci jsou nějak od půl druhý...tam ti poví skoro všechno...já teda stihla jen ten první, protože si Dalí pospíšil a prokopal se ven o 3tt dřív :grinning: takže na ten další kurz jsem už koukala z okna :sunglasses:
7. lis 2008 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Draga,moc dekuji za nazor,super,to si ja tak rikam,ze neni tutu nunu,ale bude asi dobrej odbornik a to co mi pises je skvele,presne tento pristup se mi libi,ne hnde dat ATB,rikam chodim k ni kratkou dobu,tak nemuzu soudit.Uklidnila si me.
Tak vis jsem ja citlivka na to nase dite :grinning:
jinak minule jsem tam prisla a tam snad 15 romskych spoluobcanu a z toho 10 deti,jako vazne musi byt od rany,to mas pravdu.
7. lis 2008 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, co mate vetsi decka, jakou jste poridili prckovi zidlicku na jedeni? Ne, ze by uz mladej umel sam sedet, ale zrejme se to blizi :grinning:
7. lis 2008 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Molly moc dekuji za informace cim vic toho budu vedet tim urcite lip. Jinak manzel se na porod straslive tesi :slight_smile:
furt kazdemu rika jak vsechno nafoti ,ale kdyz mu maji brat krev tak je to poseroutka tak uvidime :grinning:

Draga na predporodni kurz chci zacit chodit od prosince snad stihneme vsechny 3 prednazky tento tyden jsem zacala chodit na cviceni do porodnice a take na plavani do Aqvaparku ,take chodim do elmy tak jiz delsi domu,ale ted muzu chodit i v patek rano mam 20 dni dovci tak to musim nejak vyuzit je to docela zmena mit vic casu a nebyt furt v praci. :slight_smile:

Jinak se ze me stava kucharka ,pekarka dnes jsem poprve upekla stafetky sice nejsou dve stejne ( jedna vetsi druha mensi),ale mazelovi moc chutnaji pry lepsi nez od maminky a to je co rict. :wink:

Co se tyce bytu tak mame snad konecne vsechno hotove po necelych 3 letech manzel je moc sikovny,ale stale je co delat.Jinak Manzel je z Vysociny a ja ze Severnich Cech takze s hlidanim to nebude jednou vubec lehke.
7. lis 2008 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!

Molly - aj ja chodím s deťmi ku Plavkovej. Tiež som zostala trošku šoknutá, ale myslím, že je dobrá. My sme sa sem presťahovali z Prahy keď sa narodila Agátka a s Aurelom som predtým chodila v Prahe k takej milej MUDr. Plavková je teda žena ako remeň, Agátka len ju vidí a kričí ako keby ju rezali...ani vlastného slova nepočujem :grinning: :grinning: :grinning: Ale odborníčka je myslím dobrá a prehľad má. :wink:

Pikkummyy- ja som kŕmila aj Aurela aj Agátku kŕmim vo vysokej stoličke hneď od začiatku...v lehátku a na kolenách to je nepredstaviteľné u nás....

Iris - mne sa Aurel presne v roku takto odstavil...nechcel a nechcel a nechcel...najprv som odsávala a dávala mu z fľaše a potom som to nechala tak....
7. lis 2008 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Molly: Ty jsi rodila v Brandyse nad Labem? Ja chodim k Sulcovi do Letnan, on je v Brandyse primar. Nabizel mi rodit u nej, ale je to z Kladna daleko...Byla jsi tam spokojena?
7. lis 2008 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Emona.
Na teba budem teda po slovensky,nech uplne nezabudnem matersky jazyk :grinning: tak to som rada,ze aj ty si spokojna,ja som bola na Slovensku zvyknuta vdaka mamine,ktora je sestricka,ze som kazdeho poznala,tak tazko zacinam doverovat v novom prostredi,hlavne co sa tyka malej.takze vase nazory mi pomozu.

Janika,ano rodila jsem v Brandyse,mam tam svoji nejlepsi doktorku na svete pani Mikyskova je naprosto uzasna jak doktor,tak clovek. byla jsem tam moc spokojena jsou tam fajn sestricky,delali mi tam i laparoskopii.Ja jsem tam taky jela uz z Kladna,ale stalo mi to za to.je to teda starsi nemocnice,ale vazne super lidicky.takze ja doporucuji :wink:
7. lis 2008 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Molly - ja ale našťastie nemám skúsenosť s Plavkovou v nejakej vážnejšej situácii, lebo deti som odkedy sme sa presťahovali choré nemala klop klop klop... hlavne sestrička mi tam dosť vadí, ale beriem to tak, že jednak má vek a jednak tam nechodím často...
7. lis 2008 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Joooo Winas i ten muj je poseroutka a bala jsem se o nej u porodu vic nez o sebe,ale byl fakt uzasnej,dokonce nestal u porodu u hlavy ,ale koukal jak mala leze ven vsechno sledoval,i monitor srdicka maly i kontrakce,fakt sranda s nim a pak brecel,kdyz mu dali Emu do naruce,nadherny pocit to byl.
jinak ja jsem nechodila na zadny kurz,vubec jsem nemela pocit,ze to potrebuju,nevim proc,ale byla jsem v pohode a nemela jsem vubec z niceho strach.
teda myslim,ze to bylo doktorkou,ktere jsem opravdu verila
7. lis 2008 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
emona,sestricka je ozaj cislo,minule tam bola mamina s dvojickami dievcatkami a onajej hovori,uplne natvrdo a dost neprijemne:a nie su nejake tucne?
teda so mnou to skoro svihlo ako to zo seba vystrelila,byt tou mamaickou tak neviem ci by som na nu nebola aj neprijemna.nema pravo take veci komentovat,naviac dievcatka tucne neboli
7. lis 2008 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Molly: Jak dlouho jsi tam jela? Ja se jen trosku bojim, aby to nebylo moc daleko. Neco jinyho to je pres vikend a neco jinyho v patek odpoledne. Je mi jasny, ze neporodim za hodinu, ale na druhou stranu nevis...
7. lis 2008 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
molly : i já chodím s dětmi k Mudr . Plavkové a jsem velmi spokojená. My jsme měli s Honzíkem docela vážný problém hned po narození . Když mu bylo 12 dní, tak jsem objevila hnisající ránu na palečku - záděrka z olupující se kůže a ihned nás poslala do nemocnice, protože hrozila infekce a otrava krve. Byli jsme hospitalizovaní v Kladenské nemocinici na Jipu. Dostával nitrožilně přes hlavičku antibiotika a naštěstí to dobře dopadlo, protože Plavková to včas podchytila dobře zhodnotila celou situaci.
Hodně věcí pozná a chová se sice trošku od rány, ale vím, že se ve svém oboru i dále vzdělává.
Jednoznačně doporučuji. :wink:

Holky já jsem jela do porodnice do Podolí přes celou Prahu a dalo se to zvládnout. Podotýkám, že jsem jela ve čtvrtek ráno v 7:30 hodin a měla jsem kontrakce po 7 minutách. Pořád jsem manželovi říkala, že když to na mě už příjde, porodíme třeba po cestě v Motole :grinning: :grinning: :grinning:

pikkumy: nevím jakou máme židličku(značku), ale je to systém Chicco Mamma a je bezvadná. Hlavně je super, že má pětibodové pásy,jako v autosedačce, kvůli bezpečnosti, je výškově nastavitelná - kvůli výšce stolu, má dva pultíky, jeden na jídlo, druhý na kreslení a je celá omyvatelná. Což jsem ocenila zejména zpočátku :wink:
7. lis 2008 ve 23:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Téda holky, vy jste toho nakrafali. :slight_smile:

Já jsem si byla zacvičit, bylo to moc příjemné vypadnout na chvíli z domova, no a musím po porodu shodit nějaké to kilčo.

Já tedy chodím k doktorce tady u nás, pendluje tady kolem v těch vesnicích - Doksy, Velká Dobrá, Unhošť, Hostouň a zatím jsem s ní spokojená. Malý tedy naštěstí zatím nemocný nebyl, ale jako člověk je mi moc příjemná. Není rozhodně ťutu ňuňu, ale taky není tak od rány, že co na mysli to na jazyku, prostě pohodová fajn ženská. A když jí volám, že mám nějaký problém, tak je hrozně ochotná, líbí se mi.

Zubaře bych taky potřebovala, hlavně pro malýho, ale i pro sebe, jsem zaregistrovaná v Praze ve Strašnicích a navíc je to pěknej debil.

Winas, ty jednorázový kalhotky jsou dobrý, jen já jsem nějak neodhadla velikost a byly mi malý, takže jsem je nastřihovala a stejně se mi do nich špatně lezlo. :grinning: Já bych si teď určitě vzala nafukovací kruh, po nástřihu jsem si nemohla sednout na židli v jídelně. :grinning: Jinak já jsem rodila v Motole a tam máš skoro všechno k dispozici, noční košile (spotřeba několik denně), vložky a pro malýho nepotřebuješ nic, já jsem si jen pak nechala přinýst vlastní oblečení, protože to motolský bylo příšerný, veliký a já jsem mu to ani neuměla oblíct a vypadal trochu jako socánek, když jsem mu potom oblíkla vlastní dupačky ze sekáče, vypadal nádherně. :wink:

Jinak otce u porodu taky vřele doporučuju, byl to pro něj velký zážitek (z toho porodu měl víc než já, já nevěděla co se děje, jen že to bolí :grinning: ) a pomohlo mi, že tam je někdo komu můžu drtit ruku, i když chvíli jsem ji drtila i porodní asistence, chudinka. :grinning: No a taky mi otíral obličej mokrou žínkou, což by tam asi nikdo jiný nedělal.
8. lis 2008 v 00:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krasne ranko holky :grinning:
Janika je to daleko nemerili jsme 70km a si tak hodku kdyz to jde v pohode,ja jsem mela delsi porod,tak jsme to stihla,chi chi.me doktorka rikala,ze budu rodit dele,takze mam byt v klidu mela jsem porad plouhej krcek a mela pravdu.bolesti zacali v jednu rano a jeli jsme az v sest a mala sa narodila az druhy den,takze jsme stihli vsechno.

tak ju U Mudr,Plavkove zustanu,vazne jste me potesili a uklidnili,dekujiiiiiiiiiiiiiiiii
8. lis 2008 v 07:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ráno,

Pik - my máme tu dřevěnou židličku, nějak tíhneme ke dřevu, ne k plastu, dá se pak rozložit na samostatnou židli a stolek

Marti- mně se taky nechce vyvářet...zkusím banánovej sunar :wink: Až se dostanu do města...

Do porodnice ty jednorázový kalhotky jsou fajn - jinak doporučuju tělové mléko, páč po častém sprchování je člověk vysušenej jak treska :grinning:

Holčiny, teď se nedostanu pro ten sunar, tak nahrazuju mléko mléčnými výrobky - jogurty, sýry, pudingy...myslite, že to stačí?Večer dostává kašičku.
8. lis 2008 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo ženský, člověk tu dva dny není a tady jsou mezitím slohovky!!!

Jinak já jsem taky náplava, v Kladně bydlím asi 3 roky, přišla jsem sem za přítelem, jinak pocházím z Příbrami :slight_smile: A přítel od České Lípy, ale tady bydlí už přes 20 let. Blbý, je, že všechny babičky y dědečci jsou daleko :unamused: Jo a zubařku mám taky v Příbrami, ale moc se mi od ní nechce - a tady stejně skoro nikdo nebere...

Doktorku - my chodíme k Janečkové a jsem hodně spokojená. Funguje i na mailu, takže když se mi něco nezdá, ale není to akutní, napíšu jí a ona celkem pohotově odpovídá.

Pikkummy, já jsem s instruktorkou spokojeá. Jer fakt, že předtím jsme měli jinou, ale tahle je taky prima. Co se židličky týká, máme Fábulu od Babypointu a jsme s ním moc moc spokokojený.
8. lis 2008 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se na to kafe můžrm dohodnout klidně na jindy :wink:
8. lis 2008 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky lapagerie.
muj manzilek je z Pribrami,teda z Milina,cela jeho rodina je tam v okoli Pribrami.Takze taky vsichni daleko a nasi az 500 kilaku,takze taky porad sama
8. lis 2008 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé, Molly, svět je malej, co :slight_smile:
8. lis 2008 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
uff... nestíhám to číst... :confounded:
8. lis 2008 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak vidím, že k Plavkové nás chodí celkem dost :wink: bysme se tam někdy mohly sejít aby taky viděla jiné národnostní *menšiny* :grinning: :grinning: :grinning: jinak taky už funguje na netu ale jestli funguje jako akčně to nevím :grinning:

otce u porodu též doporučuju i když je fakt, že jsem byla asi nějak mimo protože si skoro nic nepamatuju...teda pamatuju ale jen tak nějak jako kdyby se mi to zdálo :grinning:
8. lis 2008 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Molly - z Milína je moje kolegyňka z práce :grinning:
9. lis 2008 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak holky, co byste říkaly kafíčku u mě třeba ve čvrtek nebo v pátek odpoledne?
9. lis 2008 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem dopo nechala chlapy spat a sla jsem si zaplavat - moc pekne :slight_smile:
9. lis 2008 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda piku, to máš super!
manža je dneska ve škole, tak válčíme s malým doma sami, chudák, dneska si přivřel prstík do šuplíku :confounded: tak si poplakal
9. lis 2008 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek