• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nájde sa tu maminka na pokec a kočíkovanie z Kladna?

23. dubna 2015 
...ale abych si pořád nestěžovala, ještě pár týdnů a budou jiné starosti ( nebo radosti :slight_smile: :wink: )
mám už ušitý ten mantinel k postýlce - oranžový se žlutýma medvídkama(se mi povedl :sunglasses: ) a rozhodně si k němu musím ušít ještě povlak na peřinku, to jinak nejde! Zítra teda mám náplň dne, dojít pro látku a ušít to...aspoň něco :dizzy_face:
A upřímně, k PC se mi taky moc nechce, když už tak bych popovídala mezi 4(6,8,...) očima, ať už je květen, hezké počasí a můžem udělat tu procházku s kočárkama!

Tak andy, ať je nám líp a maminkám hodné dětičky :slight_smile:
22. bře 2007 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
divala som sa na pocasie a dalsi tyzden uz to ma byt lepsie,tak si snad stihnem este posadit nejake tie bylinky a presadit kyticky.
zajtra si uz urobim nejaky bojovy plan aby mi to trosku viac utekalo.tak s usmevom za chvilku budeme mat uplne ine starosti :sunglasses:
22. bře 2007 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamicky z Kladna!
Som tu nova a rada by som sa predstavila. Volam sa Silvia, mam 32 rokov a dve deti, dvojcata, Emu a Leu, ktore uz maju 2,5 roka. Byvame v Kladne, Krocehlavy, na Vodarenskej. Som este na materskej, ale v pondelok a stredu vecer chodim ucit anglictinu do jazykovky v Prahe, kde som pracovala pred materskou a prestahovanim na Kladno. Byvame tu dva roky, ale nejak sa tu velmi s nikym nepoznam. Rodina je samozrejme na Slovensku, aj ked cast aj v Prahe, kedze otec je povodom prazak, ale stykame sa len zriedka, lebo su holt vsetci tazko pracujuci. Tak by som sa k vam rada pridala do rozhovorov, pripadne sa obcas stretla nazivo.
25. bře 2007 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojte tehulky a kladenske maminy, tak som dosla ok, som uz na sk, fu cesta celkom zaberak, maly ma naruseny rezim dna, este k tomu zmena casu no hotovo...pozeram ze tehulky su uz nedockave na miminka, ale nebojte nic vam neutecie, hlavne oddychujte a venujte sa mu uz teraz rozpravkami a tak, ...mozete to potom vyuzit ked sa narodi a bude iste veci poznat este z bruska...

a ahojky emalea, vitaj medzi nami, uz sme tu 3 slovenky v tejto kladenskej diskusii, som to tu zalozila a celkom sa to tu rozbehlo aj ked deticky nam daju zabrat...inak vies, ze meno Ema sa mi vzdy pacilo pre dievcatko, ...

majte sa krasne, papa
26. bře 2007 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Silvi tak to je super 3 slovenka.rada uvitam az sa nam podari sa stretnut.dvojcatka tak to je super.byvali sme v podnajme kde mali dvojcatka.
Ikus dufam ze to cestovanie nejak zvladnete a Sebiho to az tak nerozhodi
papa
26. bře 2007 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Tak si predstavte, co sa mi dnes stalo, ked som odchadzala zo skoly. Myslela som, ze ma trafi! Spominala som, ze v pondelok a stredu chodim ucit do jazykovky v Prahe. Odchadzala som zo skoly okolo pol 9, nasadnem do auta, ze konecne vyrazim a auto drnc drnc drnc, prazdna prava predna pneumatika. Ja, frajerka, samozrejme v svetlom - dlha bezova sukna, bezove lodicky, bezovy kabatik a koleso som v zivote nemenila. Manzel doma s dievcatami na Kladne! Parada! NO nebudem vas napinat, nastastie mame znamych nedaleko skoly, tak manzel zavolal a kamarat nabehol, vymenil a ja som dosla domov v poriadku, akurat s hodinovym meskanim a premrznuta na kost, lebo som sa obliekla do auta, nie na vetranie v +5 stupnov. Takze tak, este teraz mam stuhnute kosti.

Ikus, ty si na Slovensku? Ja som teda cele tehotenstvo a matersku precestovala medzi Prahou, neskor Kladnom a Kosicami. Furt som lietala hore dole, ale bolo fajn. No uz mi to skoncilo, celkom mi je za tym luto. Naposledy som bola na tyzden u nasich na konci januara, nez som zacala pracovat. Teraz k nam pride cela pereputa z Kosic - moji rodicia, brat a sestra s dcerou a manzelom. Ale tesim sa, bude veselo. Chystame sa do ZOO a na Matejsku, snad este bude. My sme uz boli s dievcatami a nechceli zliezt z kolotocov, boli ako v tranze.
Inak, mne sa meno Ema paci uz cele roky, stale sme ho mali s manzelom ako dievcenske meno este v dobe, ked sme deti ani neplanovali. A pre chlapceka sme chceli Adamko. No ale vyslo inak. Ale bohuzial Ema je teraz hodne rozsirena, hlavne na Slovesnku, naozaj snad kazda druha. A doknca aj Lea sa dost objavuje, coz som si myslela, ze v Cechach je skoro exoticke meno, ani v kalendari nie je.

Androna, ty sa mas ako? Vidim podla tyzdnov, ze uz finisujes. Chodievas von? teraz zase vysli krasne dni, to je super, ked je tak teplucko.

Tak sa zatial majte, snad sa tu niekedy stretneme. Som celkom zvedava, co ste zac. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
26. bře 2007 ve 23:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hm, tak to je dobre, ze su ti znami vzdy po ruke a zvladla si to...
moj malicky je kazdym dnom viac usmievavy a rastie ako z vody, uz ma vyse 6kg a okolo 57 cm...To s tou emou je pravda, my sme to nakoniec zmenili na Elu, ak by bolo dievcatko...
Nakoniec mame Sebastiana , inak neviem holky ci som vam spominala, ze ked sa narodil, narodil sa tiez jeho menovec aj s priezviskom, Sebastian Travnicek, sme sa nepoznali s nimi, fakt nahoda, davala som si pozor aby si ich nepomylili,ved aj to je mozne...tz sme zostali riadne vykuleni z toho...

Cestovanie je narocne ale vsetko sa da zvladnut ked sa chce...inak prave mojej sestre starsej, ktora pracuje v prahe potvrdil doktor ze je v 5tt, tz mame obrovsku radost, inspirovali sa malym Sebim, tz sa snazili a vysledok sa im zatial podaril, som taka stastna... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. bře 2007 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminky a tehulko Andy :slight_smile:
tak zase po delsi odmlce se hlasim na konika :wink: dnes jsem byla naposledy u sveho Dr a priste uz jdu do poradny do nemocnice...jeste tak ctyri az petkrat a budu taky mamka :slight_smile: :slight_smile:
Posledni dny "o samote" travim odpocinkem samozrejme, a ze se neflakam :dizzy_face: spim kazdy den po o tak dve hod :sunglasses: dopiram zbytek vybavky pro Verusku, a ...cekam :wink:

Ikus, to jsem rada, ze cesta dopadla ok, ty navstevy asi "rozhodi" kazde mimco, to se urcite zas upravi :slight_smile:

Andy, taky jsi tak nedockava? No co, uz to mame za par, vid :wink: ted uz jen porad kontrolovat, jestli je vse nachystane...a hlavne vydrzet :grinning: uz to neni prochazka ruzovym sadem :sunglasses:

Silvi, vitej mezi kladenackami, jsem tu zatim mezi Vami (krome Andy od
Slaneho)jedina tehule z Kladna, ale uz se moc tesim, az budu moct s Vami vyrazit na tu slibovanou a domlouvanou prochazku - uz s Veruskou v kocarku. Bydlim taky v Krocehl. v Norske...

holky, zatim se mejte krasne, uzivejte slunicka a hezkeho pocasi - me to vazne moc pomaha, kdyz je takhle hezky - a at Vase ditka prospivaji :slight_smile: papa
27. bře 2007 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ikusko, sestre gratuluju k mimcu, me moje o tri roky mladsi sestra "predbehla" a uz ma sedmimesicniho cvalika :grinning: Tak jsem se zas inspirovala ja od ni :slight_smile: :sunglasses:
27. bře 2007 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Kony! Mne to krasne slnecne pocasie tiez robi hodne dobre, clovek je hned plny zivota a ma lepsiu naladu. Pozerala som, ze mas v 'karte' napisany ocakavany prichod babatka 6.5. to sa narodil MM :grinning: tesim sa aj ja na nejaku prechadzku, akurat tie moje opice vam urcite budu budit babatka.

Ikus, ja som s dievcatami furt cestovala do Kosic, prvykrat, ked mali dva a pol mesiaca. Musim povedat, ze uplne zaciatky neboli najhorsie, najtazsie obdobie bolo az od tych 4 mesiacov, ked viac vnimali, do tych mozno 2 rokov a teraz uz je to zase v pohode. My sme tam aj preto zostavali vzdy minimalne dva tyzdne, aby sa ta aklimatizacia, ktora trvala mozno aj tri, styri dni, vyplatila. :slight_smile: A vy sa kedy chystate naspat? :confused:
27. bře 2007 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj mamky aj buduce mamky.Silvi my byvame v domceku na vesnici u Slaneho takze sme vonku naozaj casto.uz mam muskaty na oknach a posadene bylinky v zahradke,mam tu velku skalku tak sa vobec nenudim.a hlavne ze vyslo to slniecko a je tam prijemne.prave som si urobila krupicku na ranajky a chystam sa zehlit a posadit na zahradke este nejake jahody.
zajtra sa chystam ku kadernicke a na nakupy.
Kony samozrejme ze sa uz nemozem dockat asi to v tychto tyzdnoch normalne akurat neviem ci mam vsetko co potrebujem ale to potom zistime ze?v pondelok sme boli u doktorky a pohoda.nabuduce 12.4 uz sa registrujeme do porodnice a tam uz budeme chodit kazdy tyzden.zatial v pohode spime ale cez den to mi nejde.
28. bře 2007 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojte baby, pekny vecer vam prajem, ...tak sme uz aklimatizovani ostaneme na sk do vikendu 14. - 15. dubna...na velku noc budeme maleho krstit, teraz len stretavam znamych a rodinu a kazdy obzera mimi a chvali...majta sa krasne, nech tie deticky vase posluchaju, ci uz v brusku alebo uz von, musim druhu sestru pustit na pc... :unamused:
28. bře 2007 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky taky se hlásím trochu po odmlce...
už jsem prošla část Kladna zjistila jak to vypadá na Sletišti, projela místní okolní lesy a začínám se trochu vKladně orientovat :slight_smile:) je to pohoda, že se v busech jezdí zadarmo jen když pak všechny vyrazíme tak se do busu nevejdeme :grinning: :grinning: :grinning:
my jsme teď trochu smutní, protože Dalíčkovy se udělala hrozná vyrážka na obličeji, vypadá to jako krupička ale má to rudý no prostě hrůza...mudra říkala, že prý to je u miminek normální stav, že to má snad 8 z 10 ale já to na žádném nevidím jen na tom našem...no snad mu to časem zmizí...
a co vy jak se těšíte na mimísky už se to blíží, jen si pěkně užívejte to nicnedělání protože pak (teda aspoň u mě) je to fofr

ikuska tak hezky maličkého pokřtěte a hned jak budeš zpátky musíme s
kočárkama na prochajdu už je nááádherně

emalea zdravím další Kladeňačku ..ty máš dvojčátka no to je pecka :slight_smile: já bych to asi nezvládla
28. bře 2007 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj draga, ajsne, ez by si zvladla dvojcatka, clovek sa obava nepoznaneho, ale na to netreba ziadne zvlastne nadanie ani schopnosti, vhupla by si do toho raz dva. Prave som si pozerala album trojcatiek a su krasne. Tak som si zaspominala. no jo no.

Ikus, uzi si 'dovolenku' a starych znamych.

androna, tak vidim, ze si este docela slusne aktivna. Celkom vas s kony zavidim to tehotenstvo a cerstve babatka za chvilu. preco to vzdy tak utecie. Clovek sa na zaciatku trosku rozkukava, ze ma maleho clena v domacnosti a potom to naberie obratky...skolka, skola a uz su prec, hrozne! Tak sa na vas vsetky tesim aj na vase miminka. :slight_smile:
28. bře 2007 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Silvi a ked nam tak zavidis tie miminka.nechces este dalsie,dvojicky ti stacia?my sme byvali v podnajme kde mali dvojicky a hned este chlapca asi po 2rokoch ale vadilo im to ze to bolo skoro a ze to nezvladali.ja sa chystam upiect kacku tak som zvedava jak sa mi podari este som ju nepiekla.a tiez mam recept na nejaky kolac.manzel mi spi po nocnej.
Kony ti si sa uz davno neukazala jak to zvladas.mne uz to nocne spanie dava zabrat.nemozem sa otacat jak ma boli brusko.a podla utz som si vsimla ze mam termin na 6.5 tak uvidime kto skor :grinning:
31. bře 2007 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamči a Andy :slight_smile:Já už u toho PC nevydržím sedět :frowning2: Jsem nějaká celá rozbolavělá :cry: Pro Věrušku už vše připraveno, občas doma něco porovnám a jinak pořád polehávám - taky se přes noc už moc nevyspím, otáčení mi ztěžuje těžké bříško a bolavé kyčle(to jsme na tom s Andy stejně)Termín mi zatím pořád zůstává, příští čtvrtek jdu do nem. na monitor, tak jsem zvědavá, co mi poví.
Teď si přeju jakože už aby "to" bylo :wink: , ale pak mi určitě bude nějakou dobu bříško "chybět" :slight_smile: :sunglasses:

Jsem si tu kontrolovala ten "koníkovský" termín a jelikož jsem měla nepravidelnou MS - nejde to teda zadat přesně, tak to není 6.5. ale už 2.5. :slight_smile:

Holky, jinak mě povzbuzuje to jarní počasí, když je hezky, mnohem líp se tráví poslední těhu dny - já vím, že to moc prožívám, ale je to první mimi, tak mi to promiňte :dizzy_face:

A fakt se už těším, jak si pak budu moct zabruslit a zaplavat...atak :slight_smile:
Jsem měla bohužel kvůli problémům na začátku těhu veškerou aktivitu zakázanou, tak jsem teď na to úúúúúúplně žhaváááá :grinning:
31. bře 2007 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
No androna, su chvile, ked by som si aj dala povedat s dalsim babom a su chvile, ked mam dost aj tych terajsich :grinning: . priroda sa celkom statocne hlais o dalsie mlada :grinning: , ale rozum s nou teda velmi nesuhlasi :stuck_out_tongue_closed_eyes: , tak som sama zvedava, ako to dopadne, ci skoncime pri dvoch alebo sa este stihneme rozrast :grinning: .

Kony, len si pekne uzivaj zbytky tehotenstva, aj ked ono to uz asi vacsinou o uzivani nie je :grinning: . To je uplne jasne, ze musis prve tehotenstvo prezivat, za to sa predsa nebudes ospravedlnovat, myslim si, aj ked som prezila len jedno tehotenstvo, ze ztiadne dalsie uz take nebude. clovek ma uz jednak skusenostzi a jedna minimalne jedno dietko na krku, ktore mu nedovoli natolko sa sustredit na zivot vovnutri. Vsetko am nieco do seba, ale prve je prve a treba si ho uzit a prezivat ho na plne pecky :grinning: :grinning: :grinning: , tak sa drz :slight_smile: a potom si pojdes aj zaplavat :grinning: . No a som zvedava, kedy babo pride :wink: .

Ikuska, dufam, ze si na Slovensku uzivas a zase neico napises :sunglasses:

draga, vidim, ze tiez podnikas turisticke prechadzky s kociarom, ako ja kedysi, ked sme sa pristahovali. Tak snad sa nam niekedy po Velkej noci podari niekde stretnut :grinning:

zatial pa pa, drzte sa :grinning: :grinning: :grinning:
31. bře 2007 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte holky, tak zatial si to tu uzivam akurat si neoddychnem tak ako som si myslela, ale aj v svojom "starom" domove treba upratat, a vobec presviecat nasu rozsiahlu rodinu aby ho stale nenavlacovali na rukach a chvilku nechali aj tak, je velmi tazke,...viem ze maju radost, prvy vnuk je prvy vnuk, ale som teda zvedava, co s nim potom sama budem po navrate robit.... inak som malemu vydrazila bundicku na mimibazare a zistila som ze mu bude coskoro mala, tak sa skusam dohodnut s tou maminkou, ktora ju predavala, ze si ju nevezmem, ach jaj, ale bola som aj na nakupoch pre malickeho, aj kozmetika a pozajtra masaz a v stvrtok kadernik, musim sa dat konecne dokopy aby nemal manzel doma skysnutu teplakovu kralovnu :D, aj ked aj to obcas treba, ...a co tehulky, co si myslite, ze budete mat? teda kony dievcatko, ze a androna co tipujes?
2. dub 2007 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj amalea, hm tie dvojicky to je asi na vela casu, si to neviem predstavit, ale ked su aj viacorcana, napr. 4, 5 a dokonca 6, tak to je teda makacka...ale kolko radosti zaroven....
malicky stale pozuje pred fotakom a na velkonocny pondelok ho ideme krstit, ...je velky ako polrocne bejby a zacina sa dvihat, a snazi sa odrazat nozickami...a dokonca aj skoro rozprava, teda tak to znie, tie jeho pokusy, no obcas sa da nieco vyrozumiet...
2. dub 2007 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak som sa tu rozpisala, babenky tesim sa konecne potom na nejake stretko, no s vami tehulkami asi az za dlhsie, nech sa vam vsetkym dari, a prezijete krasne velkonocne sviatky... :wink:
2. dub 2007 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj ikus
2. dub 2007 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
my mame predsa niekolkonasobne potvrdeneho chlapca.uzi si tie sviatky a snad sa nam podari coskoro sa vidiet.zatial sme na tom dobre.
2. dub 2007 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile: vsecky Vas zdravim!
Ikus, poradne si to uzij a taky preju krasne svatky :slight_smile:
Ja uz zase striham ten metr, uz to mam za par, tak at muzem brzy vyrazit s tema kocarkama a radne vsecko probrat :slight_smile:
Mejte se kraasne, papa
3. dub 2007 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kony :slight_smile:
my sme sa prebudili az o 10.00 ale to sme do polnoci citali knizku.tak sa drz.dnes se chystam do knihovny. :sunglasses:
3. dub 2007 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky Andy, no Vy se máte, že tak spíte, já probděla noc :unamused: a doháněla jsem to přes den...Ani to čtení mě už nějak nebaví, čeká na mě poslední díl trilogie, pak už asi do knihovny nepujdu, snad až se Věruška narodí(po nějaké době ne hned) pač už mě nohy neunesou :grinning: jsem obří hroch, mám nahoře 17,5 kg :sunglasses:
3. dub 2007 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak to ja mam 8kg.tak odpocivej.ja si poziciavam v knihovne hlavne knizky typu prvni pomoc s miminkem,casopisy maminka a rodice a podobne takze na romany ted moc neni cas.a ja mam i dost male brusko.ja sa este i sama obujem a predklonim.akkurat to otacanie v posteli to je des nebo vstavanie.
3. dub 2007 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamci a Andy :slight_smile:
Andy, to Ti skoro zavidim, zes tak malo pribrala. No me kdyz videl manzeluv kamarad, jehoz manzelka ma uz prvni mimi "za sebou" tak se zdesil mojeho velkeho bricha :grinning: :grinning:
Ja teda uz obouvani zvladam jenom s kilometrovou lzici na obouvani a predklon??Nee :sunglasses: Jen podrep :grinning: A spani???Ja se teda priznam, manza mi dneska pustil "zvlastni" zvuky z telefonu, takove chrochtani nebo co, a kdyz se ptam, co to je, tak mi rekl, ze me v noci nahral, jak chraaaaapu :astonished: :grinning: :grinning:
Zloduch jeden :wink: No, doufam, ze po porodu a shozeni tech kil budu zas jeho "víla" :sunglasses:
Dikybohu mam dnes zas jeden z tech aktivnejsich dnu, tak se budu snazit neco udelat...Prijdou mi nove zavesy do obyvaku a kuchyne, tak se moooc tesim.
4. dub 2007 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Kony
tak to ja mam zase blby den.vobec sme sa nevyspali.prcek bol tak akcny celu noc a uz sa nedokazem otacat v posteli.a teraz by som spala.tak asi zalehnu.akurat zakazdym naplnim pracku a potom to vsetko povesim a zalejem kyticky a zadne ine cinnosti na dnes neplanujem.
manzel bude asi expert co? :grinning:
4. dub 2007 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :sunglasses: Andy, manzel je srandista :grinning: Aspon me obcas dobre naladi, kdyz ted ty posledni tydny trosku "trpim" :grinning:
4. dub 2007 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kony to je fajn ze je srandista ten moj je tiez a uz sme zacali 36tt a kazdym dnom je to blbsie.zase som sa moc nevyspala.ale aspon to pocasie je fajn.tak pekny den
5. dub 2007 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek