• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nájde sa tu maminka na pokec a kočíkovanie z Kladna?

23. dubna 2015 
Ahojky Kladeňačky...

tak jsem zpět mezi Vámi... dokonce už dokážu trošku sedět :grinning:

porod a fotky už jsou v albu, takže se klidně jukněte..., já jsem se tý malý ještě teď nenabažila...
dneska má přijít sestřička na kontrolu tak jsem zvědavá co nám tu poví... :slight_smile:

jinak v pondělí jsem jela poprvý s kočárkem sice jen na poštu a zpátky, ale ten pocit :grinning: njn to už tu většinou znáte :grinning:

jinak Vás poprosím ještě o hlasování... pro Kristýnu Roušalovou http://kladensky.denik.cz/miminka/mimina20090313.html je to boj to hlasování a navíc s naší kamarádkou... ale vede o dost takže asi nemáme šanci... :frowning2: :slight_smile:

holky měli jste taky míchanici v hlavě po porodu? já mám teda velký mix... občas si pobrečím a třeba ani nevím proč... že by to byla ta poporodní deprese? :confounded:

tak snad se budou fotečky líbit... zítra jedeme do práce vyřídit papíry tak pak dodám fotečky s kočárkem a ještě nemám fotečku kde jsme celá rodinka...

tak se tu zatím mějte a já se tu zas pak stavím... a děvčata už můžeme kočárkovat... teda jako že už můžu taky s Váma kočárkovat :grinning:
17. bře 2009 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
mmichaela: díky! víš, ono je to těžké, my bydlíme skoro na samotě a potřebuju, aby mě měl někdo rád, jinak si připadám jak v izolaci...a pokud manžel nezmění svůj postoj, tak mi nic jiného nezbyde

bubli: super! a jak jde kojení?
17. bře 2009 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
kojení? no akorát tu byla sestřička a říkala že mám kojit tak 15 - 20 minut a mezitím vystřídat prsa... takže to od příštího kojení zkusím...
jinak mám plnou hlavu nových informací... třeba nepoužívat olejíček ani ten pudr ale tělové mléko a koupat stačí 2xtýdně a ukázala mi jak čistit pupík a prý ho mám plínkou přimáčknout... no prostě mi řekla úplně rozdílný věci než v nemocnici, tak poslechnu sestřičku...
a mám si koupit odsávačku...
17. bře 2009 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
bubli krásný fotečky :slight_smile:))

kdybys chtěla odsávačku můžu prodat mám medelu...najdu typ a hodím ti odkaz :wink:
17. bře 2009 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
bubli je to tahle odsávajda..musím kouknout kolik mě stála ale myslím, že taky kolem 500,- prodám za 300,- a ještě ti kt omu dám vložky do podprdy a nějaký blbůstky pro prďolku kdybys chtěla (mám tu nějaký chrastítka a tak...kdyžtak dej vědět jak ses rozhodla :wink:
17. bře 2009 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
17. bře 2009 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
draga: jsi zlatíčko, ale já myslela odsávačku hlenů :grinning: tuto http://www.lekarna.cz/odsavacka-hlenu-pro-kojence-400955/#utm_source=zbozi.cz&utm_medium=xml-ppc :grinning: :grinning: :grinning:

mám plnou hlavu informací a zatím nevím co budu potřebovat a co nee... ale kdyby něco ozvu se :wink:
17. bře 2009 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahaaa :grinning: :grinning: :grinning: tak to doporučuju tu na vysavač akuvac???...tyjo jak se zase ta jmenuje? tahle manuální je dost na nic...teda spoň my s ní nevytáhli nic...a tu na vysavač dáš a šup šup je hotovo

tuhle http://www.lekarna.cz/baby-vac-detska-odsavacka-hlenu/ tu ariana babyvac :wink: je dražší ale vyplatí se investovat :wink:
17. bře 2009 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
skoro jsem je dohnala... už jen 9 hlasů... i když furt rostou :grinning:
17. bře 2009 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
draga... před chvílí jsem to zkoušela těma do uší a šlo to taky... ale ještě uvidím... ono každá korunka k dobru a radši budu vyfukovat teda sát :grinning:
17. bře 2009 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky
17. bře 2009 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak druhý pokus
Ahoj holky, bubli, nevím, zda ti radit, aby ses z toho nezbláznila, tím myslím, že každý může mít trochu odlišný názor. Tak třeba já jsem používala olejíček, líp se roztírá, než mléko, to jsem používala až po tom co došel olejíček, což bylo až za několik měsíců.Pupík přimáčknout plenou nevím, nás učili rozevřít, vytřít a dál nic. Odsávačka je nejlepší na vysavač, ale myslím, že pro novorozence není vhodná. Stejně jsem ze začátku nic neodsávala, ani v nose nic neměla, a uši jsem taky moc neřešila. Neboj, na vše si už nějak přijdeš a zbytek se doptáš mudry nebo nás :slight_smile: Jo a brekavou náladu jsem si většinu odžila v porodnici, byla jsem tam totiž 6 dní, po císaři. Ale spíš než o nějaké obavy šlo o dojetí, pořád jsem si vybavovala porod, dojímá mě dodnes.

adajar vše nej k narozeninám, hlavně zdravíčko tobě i bojovníčkovi :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
17. bře 2009 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsme dnes byly v Praze v Človíčkově jako velké holky bez kočárku. Bylo to úplně v poho, Terka šla pěkně za ruku, v buse seděla hezky spořádaně, vyblbla se tam, k obědu snědla dva tousty, tož jsem oči valila. No, už je to rozdíl, než když jsme tam chodily loni, to musel člověk pořád za ní běhat, teď ještě občas taky, ale už si na skluzavky vylete sama, i na velkou, kterou tam mají. Do toho mluví den ode dne líp a líp, už si normálka popovídáme. Jedna perlička: maža si dnes nakopl prst od Terčinej dětskej kufřík, načež terka prohlásila, že to musí ukázat paní dotorce :grinning:

Jo a jen tak mmch se opravdu u mě prokázala trombofilní nemoc, nechci strašit, je dost závažná a hlavně o ní člověk vůbec nemusí vědět, což je nebezpečné v kombinaci s hormonální antikoncepcí. Rozhodně půjdu na UZV žil a ještě na jedny odběry. Zítra napíšu víc, teď už se mi nechce.
17. bře 2009 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek holky,
bubli - já jsem brečela často a bez důvodu, je to normální a deprese to myslím nebyla. Většinou jsem to i hlásila dopředu aby se manžel neděsil, že budu brečet. Jinak mi poradila doktorka, když nechceš kupovat drahé odsávačky, stačí ta obyčejná za 30 kč a když dáš na lux kapesník, strčíš ho trochu dovnitř a na to přimáčkneš tu odsávačku, ten modrý díl s hadičkama, stačí s jednou hadičkou, tak to funguje uplně stejně jako ty drahé. Jen musíš otevřít na luxu takovou tu dírku na vzduch, trochu to hučí, ale šetříš motor. Já to používám pořád a je to super. Pusou to nikdy tak neodsaješ a bála jsem se zánětu uší, rýma se tam ráda usazuje.

laterko - já měla taky císaře a musím říct, že jsem se dávala dohromady 3 neděle, než jsem byla schopná trochu fungovat, tedy o malého jsem se starala od třetího dne sama, ale bylo mi hrozně. Děsím se dalšího porodu, radši bych rodila normálně.
18. bře 2009 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

bubli,
já mám tu klasickou odsávačku odmalinka a jde to. Sice u toho mrně tropí děsně virvál, ale funguje dobře. Tedy teď už ji použiji jen výjimečně při obří rýmě, jinak smrká sám.
Mně tedy kolem mimouše nějak nikdo moc neradil, ani v porodce. Doma za mnou nikdo nebyl, šli jsme druhý den po návratu dom rovnou sami k doktorce. Takhle je to ale milé :wink:

leter,
já mám prokázanou dědičnou trombofilii a přišli na to opravdu jen náhodou, když jsem byla v těhu na genetických testech. Asi záleží, jaký stupeň máš, neb u mě ani v kombinaci s antikoncepcí prý žádné nebezpečí nehrozí. Zatím mě neodeslali ani do toho spešl trombofilního centra. Jen by měl člověk dodržovat určitá pravidla, aby se to nezvrhlo, tak se snažím. Držím palce, ať je vše i u Tebe v příjatelné normě.

míšo,
já sice rodila normoš, ale měla jsem následné docela zásadní komplikace s močovou trubicí, takže bych zase příště raději asi vsadila na císaře. I když to taky nevím, neb když jsem musela na zákrok, který by moje poporodní trable vyřešil, zkolabovala jsem při aplikaci lokální anestezii a nikdo to nedokázala vysvětlit. A to byl zážitek horší než samotný porod. Bleee, tak jen dumám, jestli se dá rodit ještě i jinak :grinning:

Pepíno zase rýmuje a do toho děsivě chrchlá, třetí den jsme doma a já jsem na mašli, hrozně se nudím. Sice je tam asi kosa, ale za oknem to vypadá dnes venku nadějně :slight_smile: Tak si to tam všichni kdo můžete ven hezky užijte.
18. bře 2009 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
No žádná velká radost ten samotný porod opravdu není, tedy ty děti sice stojí za to, ale jak to tak slyším, taky nevím další alternativu. My se jdeme podívat na to počasí ven, snad tam nezmrzneme. Tak se brzy uzdravte. Jdu koupit prášky na imunitu, aby se nám všechny choroby vyhly.
18. bře 2009 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
leter - ja se chystam taky na vysetreni do trombocentra - Simon se narodil driv kvuli odloucene placente a znamy mi rikal, ze jedna z moznych pricin je geneticka porucha srazlivosti, ktera se zjisti az na spesl testech, tak se necham vysetrit, nez zacnem zkouset dalsi mimco...

ja se sestinedelim nemam normalni zkusenost - se Simonem jsem byla az od jeho mesice na nedonoseneckym v porodnici a domu jsme sli az na konci sestinedeli...
po cisari me vubec nebolelo sesity bricho, ale jen zebra, ktery se vracely do puvodni pozice (bolely me taky pulku tehotenstiv)

bubli - nekdy se domluvime na kocarkovani, jsem moc zvedava na mimi
18. bře 2009 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky maminy děkuju za rady :wink: odsávačku jsem dnes koupila tu za 30 kč tak ji pak vyzkouším... dopoledne jsme byli na výletě s kočárkem u nás v práci, teda to je pěknej záhul na ten spodek... už jsem myslela že nedojdu dom.. jak dlouho ste se po porodu hojili? třeba normálně na velkou atd... :unamused:
18. bře 2009 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bubli, klídek. Tělo na regeneraci potřebuje čas. Vybodni se na dlouhý výlety, zbytečně se unavíš. Já jsem měla štígro, rodila jsem rychle, nebyla jsem ani šitá, takže jsem byla fit už v porodce. Hodně záleží na tom, cos při porodu prodělala. Kámoška měla hodně těžkej porod, kterej končil císařem a byla vyřízená přes měsíc.
18. bře 2009 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
já měla nástřih a ještě jsem se natrhla :unamused:
18. bře 2009 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak - my máme odsávačku na vysavač a jsem za ni vděčná! Na rýmu ideální věc, vycucne toho fakt hodně a stačí chvilička. Ta nvestice za to stála.

V pondělí jsme byly s Pikkummy v Berušce a paráda. Akorát ten hysterák, kterej malá spustila, když jsem ji nutila jít dom teda stál za to... Zítra dopo jdem zas.
18. bře 2009 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak s odsávačkou jsem spokojená...

holky kde berete nápady na vaření? někde na netu? mě už nic nenapadá...

jinak vím že už jsem s tím protivná ale poprosím ještě o hlas pro Kristýnku Roušalovou na http://kladensky.denik.cz/miminka/mimina20090313.html
18. bře 2009 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky tak stoupačky máme hotový, já jsem taky hotová ale zapla´t za to že je to za námi ...akorát mi připadá, že jsou nějak hlučnější...nemáte s tím zkušenost....jak jsou ty trubky asi plastový či co tak mi připadá, že to víc jakoby cinká...navíc jsme první patro tak to je pěkný slyšet všechno co letí dolů...

bubli ono je to jiné odsávat, když je mimi mrňavý ale počkej až se ti bude kroutit a kopat...podle mě to ani nejde odsát...my kdybysme neměli tu vysavačovou tak neodsajem ani Ň...ale určitě jde i tahle nějak na ten vysavač upravit, holky do dávali nějak na kelímky od jogurtu a pod...

jinak já po porodu měla asi jeden steh, takže jsem už večer seděla v tureckým sedu a naprosto bez problémů...ale je fakt, že Dála měl žloutenku tak jsme kysli v porodce 12 dní a to jako byla depka šílená...a stavy breku a dojetí ani nepočítám...bylo to jako když jsme se zbláznila...tak neboj to se upraví
:grinning: :sunglasses:

Leni tak to je blbý s těma žílama...držím palce ať to máš v pořádku

Kačí tak jste zase zavřený doma jo? no já taky včera začala znovu smrkat a čekám kdy to dojde na Dálu...je to hnus ty rýmy...
18. bře 2009 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
bubli co vařit, jo? :grinning: :grinning: :grinning: tak to bych také ráda věděla, točím dokola pořád stejná jídla, řídím to hlavně podle terky, my si občas s mažou pro zpestření vyrazíme někam do restauračky.hele a ty malou teď odsávaáš, má plnej nosík? Já jsem takhle zpočátku neodsávala.

Pikk to jsem nevěděla, že tyhle žilní nemoci mohou ovblivnit i odloučení placenty, to je fakt mazec.
ami jakou máš formu té nemoci? Já mám heterozygotní mutaci. Prý mě to bezprostředně neohrožuje pokud se vyhnu veškerým hormonálním lékům, kortikoidům aj. spíš než žilní trombosa mě ohrožuje tepenná, která je teoreticky ne tak závažná, ačkoli také, ale ne tak jako ta žilní.
18. bře 2009 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
bubli - no tedka docela Kristynka vede:slight_smile:; ty jo, uzivej si vareni, ja jsem obcas rada, kdyz si stihnu ukrojit chleba:slight_smile: Jinak ja recepty hledam na netu - myslim, ze i na ceskym konikovi jsou nejaky receptovy diskuse...

leter - no u toho odlouceni placenty se prave presne nevi, kdy se to stane, tak se hledaj priciny leckde...

lapa - ale jinak byla Berenika moc miloucka, ctu si ted pana Matejicka a ten rika, ze obdobi vzdoru je jako prvni puberta:slight_smile:
18. bře 2009 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bubli - http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=11092.
Ja už to mám hotové...snáď bude aj Aurelovi chutiť :wink:
A ja si tiež neviem vynachváliť odsávačku na vysávač!

Fuj, to je počasie :rolling_eyes: :rolling_eyes:Boli sme s Agátkou v Spirále cvičiť...aspoň to.
19. bře 2009 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčinky, chci se s vámi podělit o velmi příjemný zážitek z kladenské kardiologie. včera už jsem to nestihla dopsat. Tak jsme se včera vydaly s Terkou na polikliniku na zmíněné odd, už jako velké bez kočáru, úplně jsem z Terky byla dojatá, jak byla neuvěřitelně hodná, žádné lítání po čekárně, hezky u mě celou dobu na klíně, povídali jsme si básníčky aj, při vyšetření pěkně seděla na židli. No príma. Všichni tam z ní byli úplně na větvi, než jsme odešly, tak se mě ptala, jestli mi paní doktorka pomůže, no sranda no. Mimo toho byl ale příjemným zážitkem přístup všech na odd.Terka mi totiž v čekárně usnula a já jsem měla jít ještě do přízemí na odběr, tak mi sestra otevřela tam jednu ordinaci, terku jsme uložily na lehátko, sestra jí hlídala, já mezitím utíkala na odběr. Protože jsem s tím nepočítala, tak jsem málo pila tudíž krev skoro netekla, no ale byla tam šikovná sestra, tak v poho. Té jsem se zmínila, že mi na kardiologii spí dítě, takže mi slíbila, že mé výsledky popožene. A fakt, za půl hoďky byly hotové. Překvapilo mě, jak byli všichni vstřícní, aniž jsem někoho o něco žádala. A ještě k tomu další radost, trombosu nemám, ani UZV ani krev nic nepotvrdila. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
19. bře 2009 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Letrerka, to je bezva :slight_smile: I s hlídáním dětí...
Holky, jsem sklerotik, která maminka tady dělá lektorku na ty břišní tance?
19. bře 2009 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holčiny :slight_smile:

Leter:to je moc dobře,že ti trombózu neprokázaly,je to svinstvo.Jinak tě obdivuji s tim Človíčkovem,já měla dnes strach jít poprvé do Berušky,ale na pár karambolů to bylo dobrý :grinning: :wink: ten muj šílenec se vyřádil a ted spí

Bubli:já vařim podle Mimibazaru

Blahopřejeme Pepíčkovi k svátku :slight_smile:
19. bře 2009 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
iris - to je janika7, ale koukala jsem, ze ma dvoutydenniho chlapecka, tak nevim, jak moc se angazuje:slight_smile:
19. bře 2009 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek