• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sraz - říjnovky 2013

19. září 2014 
My jsme přijely domů před 14hod,cestou jsme se stavily vrátit cestovní postýlku a koupit plínky se šmoulama. Gábinka v autě trochu kňourala,ale hlavně dělala pořád paci-paci.:slight_smile: Dítko vytuhlo,hned jak vypila mlíčko,akorát má rýmičku. Já mám vypráno, vybaleno, houby podušený.Jinak sraz byl parádní,normálně se mi po vás stýská!
17. zář 2014 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@winkys mandža bodovala!:grinning: Teri,recept na bábovku pošlu.Co cheesecake,už jsi zkoušela?Zapomněla jsem se tě zeptat...
17. zář 2014 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@winkys Jéééjej, v klidů-bylo krásně takže to čekání nebylo nic strašnýho. Navíc ta Zuzka nám dělala společnost :slight_smile: To mám za to, že nemám řidičák :grinning:
17. zář 2014 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@winkys už jsem psala adminům...snad to půjde. A pokud ne, tak jde založit novou diskuzi, od začátku soukromou :grinning: Snad brzy odpoví.
17. zář 2014 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Připojuju se taky na ten recept @ala_ala. Je v tom řepa tak to musí být zdravé:slight_smile::slight_smile::slight_smile:

@osmacipce Ty jo Gábinka taky plakala?:slight_smile:
17. zář 2014 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kniki A nebudeš si ho dělat, ten řidičák? Já asi budu muset a bojim, bojim :grinning:
17. zář 2014 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@winkys No Teri nechceš poslat penízky, když se doplácelo? :wink:
17. zář 2014 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ullmannka22 Chtěla bych příští rok,ale obávám se abych tím nebyla svému okolí spíš nebezpečná :grinning: Jinak s tím doplácením za energie: My co zůstaly to Terce doplatily a kdyby se to rozpočítalo i na vás co odjely tak by byl větší poplatek za odeslanou platbu než odesílaná částka :grinning: Takže v poho :wink:
17. zář 2014 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
autor
@kniki @ullmannka22 holky, já řidičák sice mám asi 7 let, ale vůbec jsem nejezdila a teď se bojím..Už přes rok se snažím dokopat k tomu, abych si zaplatila kondiční jízdy...Nevím nevím, jak dlouho bude manžela bavit mě vozit do Herálce a zpátky :grinning:
17. zář 2014 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hanada @ullmannka22 holky, tak, jak psala @kniki Niki, rozpočítaly jsme si to mezi sebou :slight_smile: jen at víte, mě samotnou to teda taky šokovalo, kolik jako chtěl za ten plyn! defacto za ani né dva dny :rolling_eyes: takže nevím teda, sraz v zimě .... a nedoplatíme se :grinning: leda ten krb pro příště - zábrany a rozfajrovat to... za dřevo by nechtěli ani kačku :sunglasses:
@kniki @ullmannka22 @nahada82 tak holky, příští chalupu dá k dispozici auto ten, kdo se o něj nejmín bojí a budete trénovat :grinning: :grinning: :grinning: a Nadi, kdyžtak založíme novou diskuzi, když to nepůjde :wink:
@osmacipce Šári, já tu sedím sama, manžel pomáhá u našich na střeše a úplně je mi smutno po tom večerním klábosení a pohodce :dizzy_face:
17. zář 2014 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chimny Pavli, brečení si schovala domů.:slight_smile:Před koupáním řvala,protože už byla ospalá,že sotva popadala dech.
17. zář 2014 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ala_ala Alčo,taky poprosím o recept na tu luxusní sladkost.
17. zář 2014 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@osmacipce a ten cheescake jsem dělala - čoko i jahodový - recept zde http://www.vikendovepeceni.cz/2014/05/nepeceny-cheesecake-s-jahodami.html a čoko je tady:
CHEESCAKE OD SÉGRY :slight_smile:
1x BeBe sušenky
100g másla
500g nízkotučného tvarohu (já použila 250g tvarohu a 250g mascarpone)
300g čokolády
1 šlehačka
Na polevu cheesecaku:
140 ml šlehačky
100g čokolády
Sušenky rozdrtíme, máslo rozpustíme a smícháme s nadrcenými sušenkami - směs roztlačíme na dno dortové formy, vyložené alobalem (nebo potr.folií). Tvaroh (ještě lepší je mascarpone) a smetanu smícháme, přidáme rozpuštěnou, mírně vychladlou čokoládu (já použila 2 hořké 40% a 1 na vaření) vlijeme na připravený korpus, uhladíme. Nad párou ve šlehačce rozpustíme čokoládu, necháme opět chvíli vychladnout a nalejeme na náplň. Necháme vychladnout (nejlépe do druhého dne).
17. zář 2014 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winkys Tak to my s manželem dopíjíme vínko a klábosíme jak jsme se měli.
17. zář 2014 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Holky, hlásím se taky doma :grinning:. Přijela jsem domů až někdy po sedmé hodině a hned jsem se jala Filípkovi vařit dýňovou polévku s kokosovým mlíkem na véču. To si pochutnal a zblajzl plnou misku :grinning:. Po cestě Filda vytuhl a byl v poho až do dojezdu k tchýni. Tam to naštěstí taky proběhlo v klídku a týdenní návštěvu mám za sebou. Juché :grinning:. Zítra jdeme s Fíďou poprvé do mateřského centra. Budeme tam hodinu a půl každý čtvrtek se šesti dětmi, tak doufám, že zítra nebude scéna. Musí se chlapec otrkat, jinak to nejde! Jinak teda recepis samozřejmě pošlu a co se dalšího srazu týče, tak teda fakt nevím, jak to vydržíme půl roku :-O. To opravdu není myslitelné!!! Kurnik chtělo by to nějaký termály v zimě s capartama :slight_smile:
17. zář 2014 ve 21:37  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@nahada82 s tím ježděním to znám u manžela, od autonehody nechce jezdit, nemá k řízení vztah a nemůže se dokopat ani po kondičkách :grinning: Takže u nás zastávám tuto funkci já, aspoň se můžu do Herálce dovést sama, jednu výhodu to má :grinning:

@winkys a @kniki díky holky a příští sraz dostanete nějakou odměnu :wink:

to se mi ani nechce věřit @osmacipce, že Gabi plakala, takové hodné dítko, až jsem tomu nemohla sama uvěřit :slight_smile: Sebík usnul hned, ještě jsme odpoledne šli na pivko s kamarádkou a její malou, takže spali jen hodinku od 2-3 a Niki šel spát před hodinou, lítal tu jak šílenec, smál se, blbnul jako by nic :grinning:
17. zář 2014 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hanada tak jak píšeš, po cestě jsem nad tím přemýšlela a došla k tomu, že Gábi je opravdu nejhodnější a nejklidnější dítko z těch všech našich raubířů :grinning: kam jí Šári posadila, tam jí našla, ti naši zbůjci byli pořád někde odlezlí, ale Gábi si pěkně hrála, pohodečka jazz :grinning: :sunglasses: a odměnou je, že zase pojedeš Hančí! Vážně tě obdivuju a všechna čest, jak to s těma rošťákama válíš :slight_smile:
17. zář 2014 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ala_ala to je dobrý nápad, udělat si přes zimu jiný výlet, beztak to vyjde na skoro stejné prašule :grinning:
17. zář 2014 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@winkys jeeeežiš děkuju, ale to já pojedu ráda :wink: Moc se mi to líbilo, ač jsem se toho trochu bála, právě kvůli kluků jak to tam s nima dám a naštěstí jste mi všechny pomohly a hlavně musí jet Justýnka, hlavní hlídačka :grinning:
17. zář 2014 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@winkys
@hanada Holky děkuju, Gábinka umí být taky pořádný kvítko!Ona byla spokojená, tolik dětiček, nových hraček,tet...Trochu se bojím jaká bude noc,má plný nos,chrápe a občas zakňourá.
17. zář 2014 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winkys Teri, díky za recept, znám ho.Tenhle dortík jsem dělala,když měla Gábi svátek.
17. zář 2014 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Chytrému nepověz, hloupého kopni. Tak nevím, zda je to napovězení či kopanec! :slight_smile:
http://www.modrykonik.cz/group/1727/dnes-jsem-zkusila-k-obedu-udelat-recept-wekt12/#comment-37278881
18. zář 2014 v 11:19  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
Recept na řepové brownies :slight_smile:
Co budete potřebovat:
250 g hořké čokolády (70% kakaové sušiny)
100 g másla
250 g vařené červené řepy
3 vejce
250 g třtinového cukru
150 g mletých mandlí nebo vlašáků či lískáčů
2 lžíce kakaového prášku
1 lžička prášku do pečiva
1 lžička vanilkového extraktu
1 lžička chilli (může a nemusí být, já nedávala)

Troubu předehřejte na 200 ° C nebo 180 ° C (při horkovzduchu). Připravte si 23 cm čtvercový plech - brownies musí být navysoko. Pokud nemáte takový plech - stejně jako jsem neměla já - pak vezměte třeba dvakrát větší a množství surovin vynásobte. Já měla třeba o třetinu větší a proto jsem dávala o třetinu víc surovin, aby z brownies nebyla tenká placka. Plech jsem vyskládala pečícím papírem tak, aby papír trčel z plechu a dalo se tak brownies dobře vytáhnout, právě za ten papír.
Rozlámala jsem čokoládu na čtverečky a společně s máslem rozpustila ve vodní lázni. Uvařenou řepu jsem rozmixovala na pyré a přidala do rozpuštěné čokolády s máslem. Poté jsem přimíchala vejce, dokud se hmota nespojila. Pak jsem přidala cukr, nasekané ořechy, kakao, prášek do pečiva a chilli (pokud je používáte) a promíchala dokud nevzniklo hladké těsto.
To jsem nalila na plech a dala do trouby péct na cca 30-35 minut. Brownies jsem zkoušela jako bábovku špejlí. Nahoře musí být upečené a křupavé a vevnitř mazlavé, ale zase ne moc. No já měla větší množství a po 35 minutách jsem troubu zeslabila na 160 a ještě 10 minut "sušila".
Až je dezert hotový, doporučuji dát jej na chladné místo, aby hoooodně stuhlo, jinak nemáte šanci ho nakrájet :slight_smile:. Nejlíp do mražáku. Brownies hezky stuhne, nakrájíte jej na kostičky a pak už můžete nechat třeba jen v lednici nebo na stole dokud se NESEŽERE :grinning:
18. zář 2014 v 11:35  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Jinak holky koukala sem na ten duben a čarodky jsou obsazené :-/ Volno má jedině opět po-st před čarodkama.
18. zář 2014 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kniki safra porte to je teda škoda! Budeme muset vymyslet nějaký jiný plán :slight_smile:
18. zář 2014 ve 12:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ala_ala No docela mě to zamrzelo pač už sem nás viděla jak se převlíkáme za čarodejnice a jakou z toho mají prcci prču :grinning: Holt musíme vymyslet náhradní plán :wink:
18. zář 2014 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ala_ala Mám sto chutí ti hodit lajk k té vaší debatě s mindžou/mandžou,ale to by bylo jasné, že se něco děje :grinning: Každopádně její přezdívka je na místě :slight_smile:
18. zář 2014 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kniki :grinning: no to jooo, to by nešlo. To by bylo jasné spiknutí :grinning: - po měsíci :grinning:. Ale teda dostála své přezdívce na jedničku s hvězdičkou :grinning:.
A co se těch čarodějnic týče, tak přesně na to jsem se taky moc těšila, ale na druhou stranu tam můžeme jet na jaře kdykoliv a udělat dětem nějaký karneval třeba :slight_smile:
18. zář 2014 ve 12:52  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ala_ala to je super nápad Ali :slight_smile:
Jinak jsem zvědavá, jestli Ti k tomu ještě něco "chytrého" napíše :grinning:
18. zář 2014 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hanada no já opravdu doufám, že se zamyslí a že dá pokoj a jestli ne, tak to bude asi hooodně zajímavá "výměna názorů". Ten příspěvek se jí vůbec netýkal, takže pokud není opravdu totální psycho, tak sklapne podpatky a půjde rejt někam jinam!
18. zář 2014 ve 13:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek