2měsíční syn se budí a hodiny nespí, máte zkušenost?

mamkazvysociny
16. únor 2015

Ahoj maminky,mám dvouměsíčního klučíka.Od narození krásně v noci spával,usnul v půl 8 a vzbudil se o půlnoci na jídlo,do půlhoďky usnul,pak ve 3 a pak už se většinou vzbudil v půl 7 a vstávali jsme.Teď se vzbudí o půlnoci a 3 hodiny prostě nespí.Nic ho netrápí,prdí je najedenej,zavinutej,ale jak ho dám do postýlky a zhasnu tak pláče.když nechám rozsvíceno tak někdy aspoň nepláče tolik nebo pořád,ale chci ho v noci zvykat na tmu a že se spí.Dudla plive,a dumlat si nemá co když je zavinutej.Laktační poradkyně říkala ať ho zkusím nechat vyplakat že chce chovat a ne spinkat,hladit ho,mluvit na něj,ať si zvyká v postýlce,nebo kapesník přes obličej že ucítí dotek a třeba se zklidní,protože jinak si udělá dudla ze mě.Co myslíte vy?Má někdo zkušenost?Četla jsem o řízeném pláči a tak ale připadá mi na to moc malý a nevím jestli bych to vydržela.Ale vím o rodičích kterým nic jiného než vyřvat nepomohlo protože si s nima mímo dělalo co chtělo.Tak nevím???

cervenakarkulka
16. únor 2015

Doporucuju knihu kazde dite muze dobre spat. Neverila jsem tomu, ale od te doby mame klid 🙂 jsou tam uvedene i priklady ze zivota a metody jak uspavani, tak reseni ruznych situaci kolem spani.
Jinak je ke stazeni na ulozto.cz

wenduliks
16. únor 2015

Vzdyt je jeste malicky! Jasne,ze se mu bude spanek menit. Zadne dite nespi klidne od narozeni kazdou noc. Nebo,alespon o nem nevim. 😉 Vetsina deti se budi a nekdy i na 2-3hod v noci treba do dvou let. Rozhodne jsem proti nechavani vyplakat. Myslim,ze je to kruta metoda,kdy dite prestane plakat jen proto,ze na volani o pomoc rezignuje. Ale je to kazdeho vec. Ja toho zastancem nejsem. Za tyden muze byt situace uplne jina a bude zase pekne spat. Proc si ho nechces vzit k sobe do postele a kojit, on by se treba ududlal a u toho usnul. Nerikam,ze s nim mas v noci vstavat a 2hod si hrat, ale ponosit ho,nakojit,cokoli,co by ho primelo zase spat. Deti nespi,protoze se vyviji. Mozecek jim funguje na plne obratky a nenecha je v tu chvili spat. A jedine co chce, je citit mamu nebo tatu a ne byt sam v postylce a plakat. Vrele doporucuji treba tento web… 🙂 http://www.prosimspinkej.cz A preji hlavne klidne noci,neboj,zase ho to prejde a bude krasne spinkat. Jsou to obdobi,kterymi si deti prochazi. Bude zase dobre. 🙂 Jo a jeste jsem chtela dodat,ze nas syn se od narozeni budil az do konce 6.mesice kazde 2hod i mene, na kojeni.Bylo to narocne,ale prezili jsme to. Spal s nami v posteli a spokojeni jsme byli vsichni. 🙂

mamkazvysociny
autor
16. únor 2015

mě nevadí vstávat na kojení a když něco potřebuje,ale on se vzbudí a 3hodiny je prostě bdělí,nic ho netrápí,prostě se chce chovat,povídá si a tak.Trvá to už 14 dní a to na začátku to byla hodina,pak dvě,teď jsou to tři.Já mu dám napít,chovám ho,ale uspím ho až za ty 3hodiny a to se fakt nedá.Nakonec bude v noci vzhůru víc než ve dne.Já vím že se to mění.Vezmu ho do postele,dám mu prso.kolikrát usínám a on nic,už ani nedumlá prostě na mě kouká...

ninive211
16. únor 2015

A jaký má režim přes den? Spí dostatečně, ale zase ne naopak příliš mnoho (že by měl otočený den a noc)? Ono se to spaní teda ještě x-krát změní, naše malá má 4 měsíce a zatím nejlépe mi právě spinkala od těch 2 měsíců - to se budila za noc jen jednou na kojení, a to až třeba ve tři ráno, i později, takže předtím jsem se docela i stihla vyspat, následně se pak budila třeba až kolem sedmé, půl osmé. Naopak od třetího měsíce máme jedno kojení v noci navíc, večer sice usne dřív a sama, ale pak je třeba hned v jedenáct už zase vzhůru a chce nakojit (naštěstí teda opravdu potřebuje jen nakojit, to, že by se mi dítě vzbudila v noci a následně bych ho musela 2 hodiny uspávat, to neznám...nejdéle jsem v noci byla vzhůru i s kojením asi hodinu a půl, a to už jsem teda padala únavu na hubu (hlavně když je to mezi druhou a třetí hodinou, kdy dle biologických hodin je tělo naprogramované na ten nejhlubší a nejintenzivnější spánek, takže když to prošvihneš a jsi v tuto dobu bdělá, tak je to blbý). Takže si dokážu představit, že toho máš opravdu dost!
Zkus tu knížku, jak píše cervenakarkulka, třeba tam bude nějaká rada, která by vám pomohla.

mamkazvysociny
autor
16. únor 2015

ve dne spinká normálně dopo hodku dvě podle prdíků a tak,odpo 2 až 3 v kočárku.večer koupeme spáváme taky celkem v poho,ale říkám v noci se vzbudí a min 2hodiny nic nenadělám......knihu jsem ted objednala,zkusím cokoli,manžel už taky nemůže............

mamkazvysociny
autor
16. únor 2015

já vím že je malinkej,ale kazdý mi pořád říká jak to bude čím dál lepší a zatím je to noční spaní čím dál horší.
to fakt bejvávalo že sem uspávala i s kojením půl hodinky................

wenduliks
16. únor 2015

@mamkazvysociny Vydrz,opravdu se to zlepsi! Nas syn tohle delal nejvic kolem 8.mesice. Proste se vzbudil a byl 2hod vzhuru a chtel si hrat. Nektere deti to tak maji. Nemyslim si,ze by meli otocene den a noc. Mudr.mi vysvetlovala,ze to vetsinou delaji deti,ktere zrovna prochazi nejakym vyvojem a ten mozecek jim "nedovoli" poradne spat. Vsak dospely clovek,kdyz ma starosti a problemy,tak taky dobre nespi. Ber to tak,nebojuj s tim. Chapu,ze jste unaveni,me to taky hodne zmahalo,ale prijmi to jako fakt,bude se ti s tim "snaz zit" . 🙂

mamkazvysociny
autor
16. únor 2015

a jak dlouho to trvalo?

mandala
16. únor 2015

Režim dětí se mění, některé prostě nespí, některé to mají otočené a neuděláš s tím vůbec nic, bohužel. Že by bylo pravidlem, že bude čím dál líp, tak to není,u nás bylo vždycky čím dál hůř. Nejsem proti nechat dítě vybrečet, ale určitě ne v tomto věku, ve dvou měsících je na to ještě malinký. Přijde mě, že ani přes den toho moc nenaspí, třeba to bude nespavec. ☹

slunicqqo
16. únor 2015

fakt to chce nějak vydržet , mě děcka od malička spávali celkem dobře, ale toto mi začla dělat malá asi kolem roku a půl až dvou, prostě se vzbudila a nemohla zabrat, převalovala se a věděla jsem že pokud neusne hned do pěti minut tak to bude trvat přesně hodinu a půl než zabere, taky to bylo o nervy, do toho jsem čekala druhé a vážně jsem chtěla spat, ale zas to bylo lepší než s malým mimčem, už se s ní dalo trochu domluvit, ležela jsem vedle ní, zhasnutý bylo a prostě jsem měla aspon zavřený oči a čekala až usne. Malý ted bude mít dva čekám kdy to začne dělat taky , ale doufám, že ne
ted spolu spí v pokojíku, a spí jak kdy, málokdy je uplně klidná noc , že by se nevzbudil nikdo , ale třeba tam ani nechodím, jak dneska , napřed kolem půl 12 cosi vykřikovala dcera ze spaní , vzbudilo to i syna, chvíli tam mrčeli oba, ale zachvíli naštěstí usnuli, v půl 6 zase, takže to si člověk bohužel nevybere, říkala jsem si ,že až bude větší bude líp ale kolikrát se jí něco zdá a pak třeba se vzbudí navzájem, ale někdy taky ne.
Pořádně se vyspím až když jsou u babičky třeba na víkend

mamkazvysociny
autor
24. únor 2015

tak knížku mám,a je to obšírně popsaná vyplakávací metoda která je vhodná až tak od půl roku jinak je to trápení a i tak váhám jestli bych ji vůbec použila.Navíc jako špatné návyky se uvádí usínání u kojení,což si myslím je nejpřirozenější věc pro miminka.Zatím pořád čtu a pořádně jsem se zatím nic kloudného kromě grafů a průměrů amerických dětí o jejich spaní nedozvěděla.Zatím sem celkem zklamaná.....

anetak01
4. bře 2015

Ahojky, mam uplne to same. Mala se nektere dny probudi a tak 2 a pul hodky nespinka :( Bud mi usne u prsa nebo si ji dam na sebe ( zadickama). Cekala jsem, ze az bude vetsi, zlepsi se to ;) Bohuzel je ji uz 7 mesicu a v noci je to cim dal horsi :(((

mythologist
4. bře 2015

Ahoj, u nas nocni buzeni a nespani ve 2m bylo refluxem. A reflux byl z intolerance bilkoviny kravskeho mleka. Doslo mi to ale az po dvou tydnech kdyz bylo "na vystupu" porad zelene. Vysadila jsem vsechno mleko, mlecne vyrobky a produkty obsahujici mleko (susenky, musli, cokoladu a dalsi, je treba cist obaly) - a reflux zmizel, prdy prestaly a ditko spalo.
Metody knizky "Kazde dite muze dobre spat" jsou az od pul roku nejdriv.
Ale: Nechat vyrvat tak male mimi nechame jenom my pokrokove zapadni matky. A proc? Asi abychom druhy den vice ozehlily (ironie).

Drzim pesti!

Ps. Synovi je ted 8m a ze dne na den se prestehoval z postylky za nami do postele. Nemam pocit, ze se mnou cvici ani se nebojim, ze ho rozmazlim. Za tech 8m jsem totiz zjistila, ze si nikdy nebral vic, nez skutecne potreboval 🙂

stavba
6. bře 2015

@mamkazvysociny ahoj, moc díky za tento dotaz. Mám sice staršího synka (11 měsíců), ale jinak prožívám to samé. Už jsem úplně vyřízená. Mám ještě staršího kluka a po takto probdělých nocích jsem totálně k nepoužití. Malej se taky po prvním cca 3 hod. spánku vzbudí a pak vydrží 2-3 hod. vzhůru, nejdřív je v klidu, žvatlá si, válí se v postýlce, ale pak začne šíleně řvát (brečet je slabé slovo). Přivinutí nefunguje, kojení nefunguje. Dřív byl schopný usnout v mé posteli u prsa, ale teď mě jen kope nožičkama a neusne. Nevím, zda to je i růstem zubů, ale trvá to už ( s malými přestávkami) několik měsíců. Mám pocit, jakoby nebyl dostatečně unavený, ale ve dne mi spí 2x 1,5 hod. někdy i více, takže asi dospává ty noci. :-/ Přemýšlím už nad nějakýma homeopatikama na zklidnění a lepší spánek. Dr. mi říkala, že už by se v tomto věku neměl na kojení budit, ale stále chce 3x v noci. UM nechce, kaše také ne, jogurty mu občas přidám do přesnídávky, bílý samotný odmítá. Ale k prsu se cpe pořád. Asi ho budu kojit až do 15-ti. 😀 :-/

stavba
6. bře 2015

Jediné, co trochu funguje, je, když jde do ložnice taťka, to se trochu uklidní a po nějaké době i usne, ví, že od něj mlíko nehrozí 😀. Radila mi to i dr., ať to aspoň o víkendu zkouším. Já mezitím odejdu a čekám, než usne a pak se vrátím zpět a spíme další 2-3 hod.Ale to je pro tebe rada na prd, protože máš synka ještě maličkého.
Jo a tu metodu "kontrolovaného pláče" jsem také zkoušela. Chodila jsem za ním po cca 3-5-7 minutách, přikryla, pohladila a šla. A nic. U prvního to zabralo. Jenže ten byl od 4,5 měsíce částečně dokromovaný UM, protože mi nepřibýval na váze. Mám pocit, že opravdu prochází nějakou vývojovou fází a nebo trpí i separační úzkostí. Ach jo, kéž by ty mrňouskové uměli říct, co je trápí. To by se pak vyřešilo raz, dva. Takhle je to jen spousta pokusů a omylů než něco zabere.

anetak01
6. bře 2015

Ja mam pocit, ze u nas je stale stejny problem, a to prdiky :( Od narozeni na ne strasne trpela :(( Jsem uz zrala na Bohnice :( Vstavat k male musim jen ja, kojim ji ( kdyz jsem ji zkusila prikrmit, jeji zazivani to nezvladalo a bylo to jeste horsi).