7letá dcera žárlí na mladší sestru

kara95
28. črc 2017

Dobré dopoledne všem maminkám.
Dlouho jsem zde nebyla, tak nějak se ani nevyskytlo nic, co bych potřebovala řešit s dalšími maminkami, až teď.
Zkusím popsat nastalou situaci a budu doufat, že se zde najde někdo, kdo něco podobného zažil.
Donedávna jsem byla sama se dvěma dětmi. V 15 letech jsem porodila dceru Sandru, dnes je jí 7 let. Je velice šikovná, inteligentní, vynalézavá, škola jí baví a má dobrý vztah k ostatním dětem. S jejím otcem nejsem od jejich dvou let, avšak pravidelně se s ním stýká. V 21 letech jsem porodila dceru Elen, dnes 1 rok a tři měsíce. Elen pochází z letního úletu...Byla jsem prostě naivní, takže ta nemá tatínka vůbec. Nicméně obě dvě dcery mám moc ráda a poštěstilo se mi narazit na skvělého chlapa, kterého mladší dcera miluje a má ji za tatínka a starší ho má také ráda.
No a teď k problému. Samozřejmě že jsem čekala jakousi žárlivost od Sandry, v těhotenství jsem jí vysvětlovala že péče o miminko není snadná a že se mu budu muset hodně věnovat. Sandra byla z Elenky nadšená, byla z ní tzv. Velká ségra. Jenže po pár měsících se začala chovat nestandardně, až zvláštně, řekla bych. Uběhl rok a den u nás vypadá takto: Při ranní návštěvě toalety jsou na prkénku, dlaždičkách a ostatních věcech rozmazané exkrementy, u snídaně oběda i večeře mi dcera zvrací do jídla, dáví se jím, krade peníze, nemá žádnou úctu k dospělým, je drzá, vulgární, v restauraci krká, prdí, také při zvýšení hlasu si automaticky sedne/lehne a řve, jen řve, žádné slzy, prostě hysterický záchvat, neposlouchá a to tak, že po několika upozorněních jde a na truc zakázanou činnost stejně provede. Samozřejme že ubližuje Elen, hodí jí na zem tak, aby spadla na rok stolu, snaží se jí vyhodit z houpačky, podrazí jí nohy atd. Je toho spousta a spousta, problémů je denně s ní tolik, že nedokážu už vše vyjmenovat. Podotýkám že zásady slušného chování jsem jí vštipovala od mala, nikdy se takto nechovala. Jsem bezradná, tečou mi nervy, samo sebou pokaždé vybuchnu, křičím, je mi zle. Partner toto vnímá také, stojí za mnou. Prosím poraďte mi

prostejina
28. črc 2017

Co kdybys mladší dceru nechala u nekoho, komu veris, a se Sandrou jela na víkend pryc? Je vy dvě... A fakt se ji věnovala, žádný výčitky, hádky, nic. Možná se ti svěří. K psychologovi určitě.
A davej pozor na přítele mámy. Po tvým popisu z nej nemám dobrý pocit.

caverina
28. črc 2017

po přečtení všeho mě docela mrazí....nemám psychologické vzdělání ,ale...upřímně se mi nelíbí vztah nevlastniho dědy....nechci nikoho obviňovat,ale tohle se mi fakt nelíbí...

kacenecka_24
28. črc 2017

Nečetla jsem vše a možná me ukamenujete za rychle soudy, ale šla bych po zavaznejsi pricine, např. zneužívání.

pavlina212
28. črc 2017

☹ mne ta divka prijde absolutne nepochopena. Ma to hodne tezky. Nereste, co dela, zjistete, proc to dela. Potrebuje pravidelny cas jen s vami, autoritativni pristup nepomuze. Spis naopak.

elamozna
28. črc 2017

Holcicka svym chovanim vyjadruje jedine: SOS .. Super, ze to resite, urcite zapojte i odborniky. Hlavne to nenechte byt. Treba to nebude nic tak fatalniho jako zneuzivani, ale evidentne potrebuje pomoc.

izz76
28. črc 2017

@kara95 Teď jak jsi víc rozepsala vaši rodinou situaci,vztahy atd. Se ani nedivím,že je Sandra divná,toto není normální stabilní prostředí,pro výchovu dítěte. Osamostatněte se s přítelem,žijte bez vlivu ostatních. Taky se zaměřte na to,jestli opravdu dceru někdo nezneužívá,chudák holka.

evi9
28. črc 2017

Ahoj Karo, taky bych s malou došla k dětskému psychologovi. Poradí Ti, jak s malou komunikovat a pomůže to vam vsem. Napadá me, ze muže mit malá i strach z toho stehovani, protože přijde o babičku a "dědu" . Jeste je otázka, jestli bere tebe jako svoji mamku nebo je pro ni "mámou" babicka. Pokud ji Tvá maminka jako malou vychovavala, muže te brát jako někoho, kdo ji chce od její maminky, brát. Ale to jsou jen dohady. Zkus se ji na to zeptat. Tak přeji at je brzy lip 🌷

slimacikmia
29. črc 2017

Ešte ma napadla šikana... Akože stále stráca veci, tvári sa, že nevie, ktoré veci sú jej, na zastávke je len v spodnom prádle... Učiteľky to často môžu prehliadať a deti sú v tomto v dnešnej dobe veľmi vynaliezavé.