8letý syn odmala čichá k rukám, k věcem

boobinka
18. zář 2016

Syn od malička neustále čichá k rukám, k věcem ... nic konkrétního, prostě vše co mu projde rukama...
Říkala jsem si, že je to jeho způsob poznávání nových věcí, ale nezdá se mi to "normální".
Na otázku proč to dělá, prý neví.

Vím, že je to jeden ze znaků PAS... je navíc emočně nevyzrálý, dokáže ho rozbrečet každá prkotina.
Jinak je to velmi komunikativní, chytrý, trochu hyperaktivní "obyčejný" kluk.
Ostatní rysy autismu nevykazuje.

Řešili by jste to, popř. na koho se obrátit ?

margot_ka
18. zář 2016

Moje segra taky vsechno ocichava...je ji,26 let a dokoncuje VŠ. Proste ma vyvinuty silne cich a vyuziva ho. Citibinto,co my nezaregistrujem
Je to normalni 😉

onelove
18. zář 2016

Ja se teda priznam, ze taky cicham skoro ke vsemu.. v obchode nez si vyberu sprchac, ocicham fakt skoro vsechny 😀 nebo nez si na sebe obleknu tricko, nebo i kdyz si beru cistou sklenici, tak k ni taky nejdriv cuchnu... A s tim, ze breci kvuli prkotinam...pro nas dospele jsou to prkotiny, pro nej to ale prkotiny byt nemusi..treba je proste jen citlivejsi🙂 ...tim samozrejme nechci vasi situaci zlehcovat, ty jako jeho matka poznas nejlip, jestli je jeho chovani uz za nejakou "hranici normalnosti" 🙂

andryyysssek
18. zář 2016

Já taky skoro ke všemu čichám,a PAS opravdu nemám.Ale je fakt,že jsem vždy byla jiná(ADHD).Ale neřeším,žiju normálně 😉

nikipos
18. zář 2016

@boobinka Můj bracha v dětství taky vsechno ocuchaval 🙂 až jsme si z něj dělali legraci a říkali mu "čuchometr" 😀 Do dospělosti mu to nevydrželo a žádnou poruchu nemá 😉

andryyysssek
18. zář 2016

Jo,a jsem až přecitlivělá,jsem melancholik 🙂

veraga
18. zář 2016

Taky jsem čichač. Z několika prázdných sklenic poznám tu, ze které jsem pila já. Cítím, která potravina se za chvíli zkazí.. Odmala jsem věci očichávala a tak se s nimi seznamovala. Mám silně vyvinutý čich i jeho paměť. Nemám žádnou poruchu, jen mám někdy pocit, že jsem pes. 😅

hanicka_langova
18. říj 2016

Taktéž čmuchám a manžel si stěžuje že jsem jak čichací pes 😀 nebojte ono to bude mít i svou výhodu, třeba si najde zaměstnání kde tuto schopnost upotřebí 😉 jako jedna moje pacientka, ta je velmi váženou degustátorkou vína-ani ho neochutná, ale pozná co to je 😉

boobinka
autor
18. říj 2016

holky díky, uklidnili jste mě 🙂 mě už to přišlo moc... hlavně když ke všemu čichá před lidmi. 😒

kika_21
18. říj 2016

@boobinka Neřešila bych to. Můj muž třeba čuchá k jídlu-byl kuchař. Taky k nápojům. 😀 Je dost samotář. Já taky, ale přemůžu se. On ne-dá to ostatním najevo...Taky si myslím, že čuchat není normální u člověka, ale obávám se, že každému dítěti něco najdou,psychologů je moc. Dcera má ve škole 3-je to běžný gympl.