9ti letý kluk nechce jíst. Co si o tom myslíte?

bobinna
5. dub 2011

ahoj
mám problém, náš 9-letý syn vždycky málo jedl, ale teď nejí skoro vůbec dokonce jsem zjistila, že mi jídlo vrací zpátky do hrnců a tvrdí, že to snědl... dneska jsme byli u dr a říkala jsem jí to tak ho zvážila a zjistili jsme že zhubnul 3,5kg a on nám řekl, že aspoň nebude tlustý!!! dr mi poradila ho hlídat a pořád nabízet jídlo a budeme se chodit pravidelně vážit... co si o tom myslíte? a nevíte nějaký fígl na podpoření chuti k jídlu? jsem z toho fakt zoufalá díky

kutcher
5. dub 2011

@bobinna Tady asi nebude problém s podporou k chuti, ale mluvení. Něco mi totiž zavání tím, že ho někdo nebo něco přimělo takhle uvažovat...

bobinna
autor
6. dub 2011

ahoj,
taky mě to napadlo, ale prý nikdo nic neříkal taky jsem se ho ptala... u něj nemám vůbec strach, že by nějak ztloustnul je u hasičů a hraje fotbal a florbal, doma je málokdy a u pc(jako spousta jeho spolužáků...) už vůbec ne ... takže má výdej energie obrovský ale příjem minimální... fakt nevím kde je zakopaný pes..☹ a je mi líto že nevím jak mu mám pomoct....

haanhobe
6. dub 2011

Já bych v tom opravdu viděla nějaký psychický problém. Opravdu to může nastartovat jen ne zrovna vhodně řečená poznámka v kroužku od trenéra, od kamarádů. Zeptala bych se ve škole, v kroužcích jestli netuší, co mohlo nastartovat tento problém. Ale každopádně pořád něco nabízet, kontrolovat váhu u doktorky může vést ještě k něčemu horšímu.Asi je ještě malý, aby hrozila nějaká anorexie nebo bulimie, ale jeho poznámka - abych nebyl tlustý - stojí za zvážení. Možná bych se nebála navštívit spíše nějakého dobrého dětského psychologa, který ví , jak na dětskou dušičku. Ten by spíše pomohl najít původ problému. Měla bych strach, že pokud bych dítě pořád nutila do něčeho, co opravdu nechce, ztratila bych úplně důvěru a svůj problém by řešil zase nějak po svém.