Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Agresivní spolužák. Jak to řešíte?

skurinka
5. čer 2012

ahoj muj syn chodi do prvni tridy.Maji ve tride par agresivnich deti.Jak to resite kdyz ustavicne chodi vase dite domu a vyklaa ze tam ten mu delal tamto ..par dni je klid a zase na novo.dekuji

mamkamarketa
5. čer 2012

@skurinka a co mu delaji? jako,ze ho sikanuji? pokud ano,tak urcite resit s ucitelkou.
nebo si promluv i s ostatnimi rodici. jestli to vidi stejne.

skurinka
autor
5. čer 2012

@mamkamarketa --prave jen jeden,ale neni to sikana doufam.oni si normalne hraji a tomu druhymu hrabne a zacne ho bit a nebo kopat.a nebo kdyz maji neco psat napr.test a uca jim rekne ze dneska se nic psat nebude .tak jsou deti radi a ten zacne brecet a jde k synovi a jednu mu vlepi a nebo kopne.takze to resi uca na miste.ale me zrejme dosla trpelivost ...zrejme to zacnu resit s matkou toho kluka.

mamkamarketa
5. čer 2012

@skurinka a co ucittele? me tohle nejprijde moc normalni chovani na 7leteho kluka....uricite bych to resila nejdriv s ucitelkou. tohle je jak porucha chovani. z niceho nic druhemu jednu vlepit...? to preci nejde

skurinka
autor
5. čer 2012

@mamkamarketa -kazdy den nosi domu poznamky,ucite´lka mu dava jeste specialni ukoly,par dni je klid to si hraji vsechno v pohode a pak to zase prijde treba 3dny po sobe.jako manzel rika tak mu vrat zpatky,ale ja nejsem toho zastance ,tak nevim jestli ho mam v tom podporovat aby mu to vracel

camelinka
5. čer 2012

@skurinka nemam zkusenost, ale nejdriv bych si dala sedanek s jeho rodici + ucitelkou a vyrikala si to na miste. Kdyz by to nepomohlo, tak bych mozna i zkusila at mu to vrati, on to sice neni nejlepsi zpusob jak resit konflikty,ale treba se ten "agresor" zalekne a zjisti ze vas syn neni zadnej fackovaci panak 😅 .preju hodne stesti 😉

ludva
6. čer 2012

@skurinka Určitě to řešte s účou nebo s ředitelem školy. Synek ať mu klidně jednu vrátí a čím dřív tím líp.... Hlavně to řešte brzy, agrese těchto kluků se zvyšuje....Rodiče ho budou bránit, to je jasný... U nás ve třídě se to vyřešilo až odchodem "hodného" hošíka ze školy.

anta
10. čer 2012

Ahoj holčinky, tak náš synek sice do školy nechodí ale chodí do školky! V pátek nám přišl s modřinou na stehně s tím, že ho bouchnul jeden kluk kladivem, zítra to jdeme řešit, protože Honzík už si na něj stěžoval, že ho bije, je streslej a kluka se bojí, tak teda už nám došla trpělivost a jdeme na ně! Máme tušení, že si ho ten kluk vybral. Tu modřinu jsem si vyfotila 😠

vercaberca
13. čer 2012

@skurinka doporučuji, aby mu to chlapec vrátil. vy rodiče to sice budete řešit hezky kultivovaně, ale jelimánek mu ji majzne znova. buď je tam nějaká mentální porucha a nebo je normální. pochybuju, že nějak pochodíte s jeho rodiči. sama jsem byla proti vracení ran, ale někdy je třeba zasáhnout i takhle.

@anta ve školce je třeba to rozhodně řešit s učitelkama. moje dcerka měla taky opakovaný problém s chlapečkem - kopání a dokonce i strkání ze schodů. to byla poslední kapka mé trpělivosti. chlapec dostal od učitelek pořádně vyhubováno (až mi ho bylo líto - andílka blonďatýho), ale od té doby byl klid. u těchto prcků ještě pořád stačí autorita dospělého.

sarihy
13. čer 2012

@skurinka Já osobně bych dítěti nenavrhovala, aby mu začalo ty rány a strkance oplácet - podle mě to povede akorát tak k tomu, že to toho druhého kluka ještě více vyprovokuje, a pak se může stát, že nakonec bude popotahován i tvůj syn, ač v tom všem byl původně zcela nevinně. Jasně, nenechat si brát svoje věci atd., ale zkusit se vyvarovat nějakého násilí...Já bych to řešila s učitelkou a rodiči, pokud by to nepomohlo, tak bych asi ředitelka atd. V dnešní době, kdy je plno šikany, je třeba jen otázkou času, kdy tento problémový hoch k sobě strhne někoho dalšího. Držím palce, ať se to co nejdřív vyřeší, a tvůj syn zase chodí do školky v klidu. Je to hrůza - takovej důležitej rok je ta první třída a on musí řešit tyhle ošklivý věci...

Sem začni psát odpověď...

Odešli