Agresivní spolužák. Jak to řešíte?

skurinka
5. čer 2012

ahoj muj syn chodi do prvni tridy.Maji ve tride par agresivnich deti.Jak to resite kdyz ustavicne chodi vase dite domu a vyklaa ze tam ten mu delal tamto ..par dni je klid a zase na novo.dekuji

mamkamarketa
5. čer 2012

@skurinka a co mu delaji? jako,ze ho sikanuji? pokud ano,tak urcite resit s ucitelkou.
nebo si promluv i s ostatnimi rodici. jestli to vidi stejne.

skurinka
autor
5. čer 2012

@mamkamarketa --prave jen jeden,ale neni to sikana doufam.oni si normalne hraji a tomu druhymu hrabne a zacne ho bit a nebo kopat.a nebo kdyz maji neco psat napr.test a uca jim rekne ze dneska se nic psat nebude .tak jsou deti radi a ten zacne brecet a jde k synovi a jednu mu vlepi a nebo kopne.takze to resi uca na miste.ale me zrejme dosla trpelivost ...zrejme to zacnu resit s matkou toho kluka.

mamkamarketa
5. čer 2012

@skurinka a co ucittele? me tohle nejprijde moc normalni chovani na 7leteho kluka....uricite bych to resila nejdriv s ucitelkou. tohle je jak porucha chovani. z niceho nic druhemu jednu vlepit...? to preci nejde

skurinka
autor
5. čer 2012

@mamkamarketa -kazdy den nosi domu poznamky,ucite´lka mu dava jeste specialni ukoly,par dni je klid to si hraji vsechno v pohode a pak to zase prijde treba 3dny po sobe.jako manzel rika tak mu vrat zpatky,ale ja nejsem toho zastance ,tak nevim jestli ho mam v tom podporovat aby mu to vracel

camelinka
5. čer 2012

@skurinka nemam zkusenost, ale nejdriv bych si dala sedanek s jeho rodici + ucitelkou a vyrikala si to na miste. Kdyz by to nepomohlo, tak bych mozna i zkusila at mu to vrati, on to sice neni nejlepsi zpusob jak resit konflikty,ale treba se ten "agresor" zalekne a zjisti ze vas syn neni zadnej fackovaci panak 😅 .preju hodne stesti 😉

ludva
6. čer 2012

@skurinka Určitě to řešte s účou nebo s ředitelem školy. Synek ať mu klidně jednu vrátí a čím dřív tím líp.... Hlavně to řešte brzy, agrese těchto kluků se zvyšuje....Rodiče ho budou bránit, to je jasný... U nás ve třídě se to vyřešilo až odchodem "hodného" hošíka ze školy.

anta
10. čer 2012

Ahoj holčinky, tak náš synek sice do školy nechodí ale chodí do školky! V pátek nám přišl s modřinou na stehně s tím, že ho bouchnul jeden kluk kladivem, zítra to jdeme řešit, protože Honzík už si na něj stěžoval, že ho bije, je streslej a kluka se bojí, tak teda už nám došla trpělivost a jdeme na ně! Máme tušení, že si ho ten kluk vybral. Tu modřinu jsem si vyfotila 😠

vercaberca
13. čer 2012

@skurinka doporučuji, aby mu to chlapec vrátil. vy rodiče to sice budete řešit hezky kultivovaně, ale jelimánek mu ji majzne znova. buď je tam nějaká mentální porucha a nebo je normální. pochybuju, že nějak pochodíte s jeho rodiči. sama jsem byla proti vracení ran, ale někdy je třeba zasáhnout i takhle.

@anta ve školce je třeba to rozhodně řešit s učitelkama. moje dcerka měla taky opakovaný problém s chlapečkem - kopání a dokonce i strkání ze schodů. to byla poslední kapka mé trpělivosti. chlapec dostal od učitelek pořádně vyhubováno (až mi ho bylo líto - andílka blonďatýho), ale od té doby byl klid. u těchto prcků ještě pořád stačí autorita dospělého.

sarihy
13. čer 2012

@skurinka Já osobně bych dítěti nenavrhovala, aby mu začalo ty rány a strkance oplácet - podle mě to povede akorát tak k tomu, že to toho druhého kluka ještě více vyprovokuje, a pak se může stát, že nakonec bude popotahován i tvůj syn, ač v tom všem byl původně zcela nevinně. Jasně, nenechat si brát svoje věci atd., ale zkusit se vyvarovat nějakého násilí...Já bych to řešila s učitelkou a rodiči, pokud by to nepomohlo, tak bych asi ředitelka atd. V dnešní době, kdy je plno šikany, je třeba jen otázkou času, kdy tento problémový hoch k sobě strhne někoho dalšího. Držím palce, ať se to co nejdřív vyřeší, a tvůj syn zase chodí do školky v klidu. Je to hrůza - takovej důležitej rok je ta první třída a on musí řešit tyhle ošklivý věci...